Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara
 Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...
 Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race

Recomandare fosa ecologica
 La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...
 

Cablul rds

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 07.12.2006

View Postdon_dannielo, on 7th November 2010, 13:15, said:

@Gerbil, tu faci diferenta intre cablu coaxial si televiziune analogica?

Cu fiecare post realizez ca nu, desi ti-a mai explicat cineva ca si televiziunea digitala e tot prin cablu coaxial.

Deci ce cablu dispare mai exact? Vrei IPTV, sa schimbi si televizorul?

La IPTV ii da alt STB, nu schimba TV-ul.

Iar eu cel putin nu am vazut nicaieri TV cu IPTV incorporat.

#20
dradis

dradis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.08.2009
"Decizia de amanare cu trei ani, de la 1 ianuarie 2012 pana la 1 ianuarie 2015, a trecerii la televiziunea digitala terestra in Romania a fost publicata vineri in Monitorul Oficial. Autoritatile promit ca in 45 de zile de la intrarea in vigoare a acestui document vor da o alta Hotarare de Guvern privind noul calendar de implementare a tranzitiei de la televiziunea analogica terestra la cea digitala terestra. In document se mai arata ca, celor sapte companii care cumparasera caiete de sarcini necesare participarii la licitatie, li se vor restitui banii din bugetul autoritatii de reglementare in comunicatii (ANCOM)."

#21
kmeleonu3

kmeleonu3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 19.11.2009
Daca imi iau un televizor cu DVB-C  o sa mai fie nevoie de decodorul acela de la RDS?

#22
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

View Postgerbil, on 30th September 2010, 21:29, said:

Da, ma refeream la cablul normal, analogic care a aparut dupa revolutie prin 91, 92. Am auzit zvonuri cum ca de la anul rds va renunta definitiv la analog de asta intrebam.

de unde zvonurile astea? adica renunta la mai bine de un milion de abonati sau cati or fi pe analogic? nu se va renunta foarte multi ani de acum inciolo la cablu analogic, te asigur.

View Postkmeleonu3, on 7th November 2010, 17:47, said:

Daca imi iau un televizor cu DVB-C  o sa mai fie nevoie de decodorul acela de la RDS?

deocamdata nu. prinzi toata baza plus hd-urile. dar nu se stie cat vor mai fi la liber. cel putin hd-urile cred ca se vor coda...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate