Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?
 SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...
 Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 C Embedded

DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt
 

Credeti ca islamul e o religie primitiva?

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
536 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Credeti ca islamul e o religie primitiva? (180 membri au votat)

Credeti ca islamul e o religie primitiva?

  1. Da (126 voturi [70.00%])

    Procentaj al voturilor: 70.00%

  2. Nu (39 voturi [21.67%])

    Procentaj al voturilor: 21.67%

  3. Nu stiu (15 voturi [8.33%])

    Procentaj al voturilor: 8.33%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#91
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.549
  • Înscris: 18.02.2010

 SophistiCat, on 25th September 2010, 21:28, said:

Curanistul îi uita pe atei, agnostici, non-practicanti, crestinii liberali care nu întotdeauna urmeaza Scriptura...

Contra-argumentul cu Biblia a devenit mai expirat decat barba profetului schizofren... :roflmao:


'Rai' daca o pui domol... :)

de ce esti jegoasa?
pentru ca il ai pe moderator de partea ta ???

eu_unul...

m-ai dezamagit total...
chiar daca nu conteaza pentru tine, ti-o spun...
aici unde esti moderator- nu postezi - ramani impartial.
postezi pe alte forumuri sau pe pagina ta.
un moderator care atata spiritele,sau arata fatis ca este de o parte a baricadei,
demonstreaza o factura de joasa speta.
de aceea totul este aici o varza.

#92
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.337
  • Înscris: 20.05.2008

 abbulafia, on 25th September 2010, 22:52, said:

eu_unul...
Draga mea, ce treaba are faptul ca am o anumita pozitie si calitatea de moderator? Eu am o parere si vis-a-vis de BOR sau de MISA, EGW sau Ratzi Natzi, ar insemna sa nu mai postez pe aria de spiritualitate.

Editat de eu_unul, 25 septembrie 2010 - 22:17.


#93
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.804
  • Înscris: 04.02.2007

 eu_unul, on 25th September 2010, 23:17, said:

Draga mea, ce treaba are faptul ca am o anumita pozitie si calitatea de moderator?
Aceeasi legatura cu ursuletul paznic la stupii de albine :)

#94
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.337
  • Înscris: 20.05.2008
Selam, te-am nedreptatit eu pe tine? Te-am abuzat eu? Bineinteles ca aici nu e ca pe forumul unde esti tu administrator, aici nimic nu e ferit de critica, si nimeni nu e cenzurat.  :notangel:

#95
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.079
  • Înscris: 10.11.2008
Nu stiu daca ati vazut toti documentarul "The war within":  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EUwa2BR-LJs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Merita vazut. Intrebarea e: cum li se poate permite acestor animale salbatice intrarea in Europa? Eu jur ca le-as taia barbile si i-as trimite inapoi in desert la pascut capre. Jegosi ordinari.

Umbla cu cearsafurile pe ei si pe urma se mai plang ca sunt marginalizati si bla bla bla.

Oare vom vedea asa ceva in Romania peste cativa ani? Eu sincer, parca mi-as dori. Inca mai am o ranga de fier prin garaj...

Editat de murMembruAnonimut, 26 septembrie 2010 - 00:46.


#96
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 795
  • Înscris: 12.02.2010

 abbulafia, on 25th September 2010, 21:52, said:

de ce esti jegoasa?
pentru ca il ai pe moderator de partea ta ???
Nu-s jegoasă...mă spăl de 2 ori pe zi ! Sunt deci mai curată ca orice musulman primitiv...

Visezi femeie...ai tras prea multă shisha ! Aici lumea are dreptul la liberă exprimare și critica unei ideologii periculoase (Islamul) nu este interzisă...dacă nu-ți convine, get lost ! Nu vă ține nimeni legați...dimpotrivă, multă lume s-ar bucura să vă vadă plecați, DEFINITV !

 mur_ionut, on 26th September 2010, 00:38, said:

Oare vom vedea asa ceva in Romania peste cativa ani? Eu sincer, parca mi-as dori. Inca mai am o ranga de fier prin garaj...
Poate mi-o împrumuți și mie... :D  Aș uza-o bine !

#97
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.804
  • Înscris: 04.02.2007

 SophistiCat, on 26th September 2010, 04:26, said:

Nu-s jegoasă...mă spăl de 2 ori pe zi ! Sunt deci mai curată ca orice musulman primitiv...
Asa mi-a facut si mie observatie la baia din aeroport, un tip, cand imi spalam picioarele in chiuveta... :confuzzled:
Cica nu aveam voie sa imi spal picioarele in chiuveta de la aeroport...

Editat de Selam, 26 septembrie 2010 - 03:56.


#98
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.079
  • Înscris: 10.11.2008

 SophistiCat, on 26th September 2010, 02:26, said:

Poate mi-o împrumuți și mie... :D  Aș uza-o bine !
Cu cea mai mare placere. :peacefingers:

#99
orlandosorin

orlandosorin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 890
  • Înscris: 26.03.2009
Revin la subiectul care trateaza primitivismul.

Vreti sa vedem niste discursuri ale unor preoti ortodocsi mai traditionalisti (Papacioc si altii) ????????????? La fel e si in islam. Unii sunt mai traditionalisti altii prin SUA sunt sectanti dea binelea.

#100
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.800
  • Înscris: 25.11.2009
Cate crime de onoare in numele credintei crestine ai numarat tu Orlando anul trecut ?
Cati preoti ortodocsi ai auzit tu la MemriTV sau orice post saudit sa instige la omorarea evreilor sau musulmanilor in numele lui Allah ?
Cati crestini ortodocsi sau catolici se arunca in aer pentru religia lor ?

#101
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.549
  • Înscris: 18.02.2010

 mur_ionut, on 26th September 2010, 00:38, said:

Intrebarea e: cum li se poate permite acestor animale salbatice intrarea in Europa? Eu jur ca le-as taia barbile si i-as trimite inapoi in desert la pascut capre. Jegosi ordinari.

Umbla cu cearsafurile pe ei si pe urma se mai plang ca sunt marginalizati si bla bla bla.
Oare vom vedea asa ceva in Romania peste cativa ani? Eu sincer, parca mi-as dori. Inca mai am o ranga de fier prin garaj...

ca o contrapondere la neo-nazisti,armata lui Isus,aparatorii lui D-zeu,Noua dreapta in romania,legionarii romani,care aspira iar la partid oficial,militiile crestine....si multe alte grupari-asa zis  "crestin-ortodocse"

fiecare are o ranga in garaj...
dar numai cei slabi se gandesc sa o foloseasca.

#102
orlandosorin

orlandosorin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 890
  • Înscris: 26.03.2009
Ii amesteci bulk. Legionarii au fost anti-nazisti. Ultranationalisti si ultraortodocsi gen Vadim + Becali si cam atat. Au fost terminati de Hitler iar la Nuremberg nici nu s-a pus vreo problema de legionari.  Restul nu mai citesc comparatiile ca mai gasesc .
Dupa ce studiezi doctrinele la fiecare in parte + teoriile stiintifice cum ar fi igiena raselor (greu de gasit) apoi poti sa-ti dai o parere cat de cat in cunostinta de cauza (presupunand ca dupa ce ai citit ai reusit sa intelegi cate ceva in linii mari). Cam asta e problema, tabloidizare si ingurgitarea a tot ce se arunca. Daca citeai teoriile rasiste vedeai ca sunt perfect valabile si ca nu sunt scorneli politice. Mengele a avut 2 doctorate de nivel inalt dintre care unul ,,Igiena Raselor).
Pe urma nazismul este o doctrina politica universala nu nationalista. De acolo vine conceptul Unitate in diversitate. Germanii nu erau considerati cei mai cei mai de aceea ii trimitea sa procreeze cu suedeze. Este primul model ideologic in care nu apare notiunea de poporu cel mai tare atribuit celor in cauza ci altoraq (nemtii erau considerati la acelasi nivel evolutiv ca rusii, dar trebuie sa citesti). Ca prim aspect.

Editat de orlandosorin, 26 septembrie 2010 - 10:35.


#103
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.549
  • Înscris: 18.02.2010

 Remicade, on 26th September 2010, 10:21, said:

Cate crime de onoare in numele credintei crestine ai numarat tu Orlando anul trecut ?
Cati preoti ortodocsi ai auzit tu la MemriTV sau orice post saudit sa instige la omorarea evreilor sau musulmanilor in numele lui Allah ?
Cati crestini ortodocsi sau catolici se arunca in aer pentru religia lor ?

amice,crime sunt garla,ca era betiv si i s-a parut ca nevasta il insala,ca era impotent si i s-a parut ca nevasta il insala,ca era violent,bataus,femeia l-a lasat si s-a dus dupa ea cu toporul...
nu va faceti ca nu le vedeti...sunt langa voi,zilnic 2-3 pe ecranele televizoarelor.
religia instiga la ura impotriva evreilor,direct si indirect,toti popii cu apocalipsa si hegemonia mondiala,anticristul de la ierusalim si alte povesti...
vezi blogurile si site-urile crestinesti ortodoxe a acelor prea sfinti care au dat spaga sa se hirotoniseasca.
nu ma faceti ca din atacatoarea islamului sa devin aparatoarea lui, doar pentru ca voi va inversunati sa fiti mai rai ca ei.
iar daca crestini ar avea credinta,cu adevarat credinta pana la sacrificiu....s-au arunca in aer in mijlocul moscheii....
dar nu au si nu-i consider rationali,ii consider lasi...
hei tu pisicuto....se gaseste trotil la negru...lasa-ne o amintire de martira....
in loc sa ameninti cu ranga din garaj....

Editat de abbulafia, 26 septembrie 2010 - 10:32.


#104
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.800
  • Înscris: 25.11.2009
Eu vorbesc de crime in numele religiei tu vorbesti de crime la crasma. Pot sa fiu credincios si sa nu ma arunc in aer in mijlocul moscheei nu asta inseamna ca-l iubesc pe Dumnezeu. Tu de fapt pe forumul asta ii combati pe crestini si pe al tau pe islamici. Ciudat...

#105
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.549
  • Înscris: 18.02.2010

 Selam, on 26th September 2010, 03:30, said:

Asa mi-a facut si mie observatie la baia din aeroport, un tip, cand imi spalam picioarele in chiuveta... :confuzzled:
Cica nu aveam voie sa imi spal picioarele in chiuveta de la aeroport...

Selam,nu te supara,dar aici este vina voastra.
in loc sa manifestati in araba si turca pentru Gaza si vasele turcesti,lucru care i-a iritat pe romani,demonstrati la aeroport pentru un colt special amenajat pentru calatorii musulmani..
de aia aveti muftiu in parlament,de aia se cheltuiesc o mulltime de bani pe materiale de propaganda si activisti.
concentrati-va pe nevoile reale nu mereu pe propaganda ANTI -ceva

#106
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 795
  • Înscris: 12.02.2010

 Selam, on 26th September 2010, 03:30, said:

Asa mi-a facut si mie observatie la baia din aeroport, un tip, cand imi spalam picioarele in chiuveta... :confuzzled:
Cica nu aveam voie sa imi spal picioarele in chiuveta de la aeroport...
Păi la ce reacție te așteptăi de la un om normal care vede pe unu care-și spală picioarele puturoase în chiuveta aeroportului ?
Nici pe rromi sau oameni ai străzii nu-i vezi să facă așa ceva...

Muzulmanii ăștia... nu știu dacă e vorba de lipsă de bun-simț/educație sau o maladie mentală !

#107
orlandosorin

orlandosorin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 890
  • Înscris: 26.03.2009
Nu ati auzit de omorul pasional din gelozie. Nici la crasma nicaieri, si fara sa fie vb. de nici o credinta. S-au creat o gramada opere despre asta ceva.

De opera Ottelo a auzit careva pe aici ????

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hANgV_2lNwE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Omorul mental din gelozie este echivalenta cu condamnarea adulterului la moarte, vine din interiorul omului. Iar legea decat pune in practica in mod organizat.

Editat de orlandosorin, 26 septembrie 2010 - 11:01.


#108
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 795
  • Înscris: 12.02.2010

 abbulafia, on 26th September 2010, 10:30, said:

hei tu pisicuto....se gaseste trotil la negru...lasa-ne o amintire de martira....
in loc sa ameninti cu ranga din garaj....
Femeie, îți las ție onoarea de martiră... am auzit că-n ultima vreme muzulmanii utilizează femei kamikeze ! Bănuiesc că deja ai fost antrenată cum să folosești o bombă...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate