Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

Toleranta religioasa in Islam.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
651 replies to this topic

#127
bascaabundentei

bascaabundentei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.09.2014

View Postshe_wolf, on 11 martie 2015 - 17:40, said:

Deci, ei cautau moartea. Bun, am clarificat si asta.

Ce inca nu mi-e clar e care e agenda ta. Stim agenda lui Think si a gastii lui Think Posted Image, fii bun, te rog, si prezinta-ne agenda ta!

Dap, o cautau cu lumanarea. Vorba Papei, ma-njuri de mama, pai da-te-n gatu ma-tii, asteapta-te la un pumn in fata, bulangiule! Mai mult, papagalii erau paziti in mod special, deci stiau ei ceva, nu erau chiar inocenti. Ah, draga, dar fii antena: nu cumva tot asa gandesc si antiislamistii feroce de pe aici!? Nu cumva striga ei: afara cu islamistii din Europa, afara cu multiculturalismul, mars la ei acolo cu familii cu tot!? Nu cumva putem repera un dublu standard aci?


Acum sa prezint si agenda mea:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VBmh0_NAnrM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#128
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014
Posted Image

Quote

Ah, draga, dar fii antena: nu cumva tot asa gandesc si antiislamistii feroce de pe aici!? Nu cumva striga ei: afara cu islamistii din Europa, afara cu multiculturalismul, mars la ei acolo cu familii cu tot!? Nu cumva putem repera un dublu standard aci?


Draga, ia fii antena aici. Aia care urla pe strazile Europei, chiar zic ca mama-i curva si, la o adica, daca mama se nimereste pe straduta care nu trebuie, se poate sa fie violata. Mama sau fiica-mea, nici nu conteaza.
Daca pentru tine Dumnezeu e... mama si poate sa fie ---- de musulmani, well, lasa, nu-i nimic, cresti tu si vezi tu daca Dumnezeu are nevoie de aparatori :console:

#129
bascaabundentei

bascaabundentei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.09.2014

View Postshe_wolf, on 11 martie 2015 - 17:55, said:

Posted Image




Draga, ia fii antena aici. Aia care urla pe strazile Europei, chiar zic ca mama-i curva si, la o adica, daca mama se nimereste pe straduta care nu trebuie, se poate sa fie violata. Mama sau fiica-mea, nici nu conteaza.
Daca pentru tine Dumnezeu e... mama si poate sa fie ---- de musulmani, well, lasa, nu-i nimic, cresti tu si vezi tu daca Dumnezeu are nevoie de aparatori Posted Image

Generalizarea e arma prostului. Asa s-au nascut toate tragediile. Nu islamul e de vina , nu crestinismul e de vina, nu oamenii in massa sunt de vina. Ci doar cei ce manipuleaza: ideologii, propaganda, presiuni economice, militare etc. Oho...dar parca nu sunt numai jihadistii in galeata asta comuna...si voi vreti sa ne-nvatati ca da, doar ei sunt acolo? Da prosti ne mai credeti! :lol:

#130
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postbascaabundentei, on 11 martie 2015 - 18:02, said:


Generalizarea e arma prostului. Asa s-au nascut toate tragediile. Nu islamul e de vina , nu crestinismul e de vina, nu oamenii in massa sunt de vina. Ci doar cei ce manipuleaza: ideologii, propaganda, presiuni economice, militare etc. Oho...dar parca nu sunt numai jihadistii in galeata asta comuna...si voi vreti sa ne-nvatati ca da, doar ei sunt acolo? Da prosti ne mai credeti! Posted Image


Esti tulburat, Nuda :console:

Da' ce sunt, draga, aia care urla pe strazile Europei ca vor sa verse sange de crestini? Sunt cumva crestini unsi cu crema de ghete? :lol:
Da' aia care urla sa fie scos din meniul scolilor si gradinitelor carnea de porc ce sunt? Raw vegani? Ah, stai, cred ca-s adventisti :lol:

#131
bascaabundentei

bascaabundentei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.09.2014

View Postshe_wolf, on 11 martie 2015 - 18:09, said:



Esti tulburat, Nuda Posted Image

Da' ce sunt, draga, aia care urla pe strazile Europei ca vor sa verse sange de crestini? Sunt cumva crestini unsi cu crema de ghete? Posted Image
Da' aia care urla sa fie scos din meniul scolilor si gradinitelor carnea de porc ce sunt? Raw vegani? Ah, stai, cred ca-s adventisti Posted Image

Care sunt aia, draga, ia sa vedem!? Pune link cu jihadistii din Europa care striga ca vor sange de crestin. Apoi pune link si cu aia care vor nu stiu ce cu carnea de porc.

#132
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014
[ https://bolsevicinsange.files.wordpress.com/2015/01/islam-europe.jpg?w=459&h=333 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




:console:


Cat despre delictul de a manca un sendvici cu sunca langa un musulman sensibil din Paris, mai documanteaza-te si tu, ca nu-ti pica netu'.

De asta precis nu stiai :closedeyes:

http://adevarul.ro/a...0ca/646x404.jpg

Du-te si matale in Arabia Saudita si fa cateva matanii pe-acolosa si dupa aia vii si imparti cu noi baclavelele.

Hai, citeste si asta :D:

http://alexandra1305...8/04/fitna.html

#133
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postbascaabundentei, on 11 martie 2015 - 17:34, said:

Sincer, nici eu nu ma asteptam, de la tine, la afirmatii generaliste gen "asta e islamul". Stii care e diferenta dintre noi doi? Tu ai o agenda, eu nu. In legatura cu sharia, lasa abureala, ca nu mai prostiti pe nimeni cu gargara asta.
Nu am nicio agenda
Totusi, ceea ce am postat cu ani in urma, cand musulmanii contraziceau s-a adeverit
era oricum adevarat, in republica islamica Iran sunt ucisi oameni pentru ca se aplica sharia.In Arabia Saudita la fel
Asta-i o evidenta
Demonstreaza contrariul daca poti daca nu vorba ta lasa gragara

View Postbascaabundentei, on 11 martie 2015 - 17:34, said:

In legatura cu caricaturistii francezi, da, au gasit ceea ce au cautat. Aceasta afirmatie nu sustine faptele teroristilor ( de fapt, idiotilor aia, ca aia nu erau teroristi profesionisti) ci le explica. Cauza-efect clasic...
Cauza este ca in islam blasfemia se pedepseste cu moartea
Si nu blasfemia divinului ci blasfemierea unui om, a profetului
Crezi ca exista o forma de cult al personalitatii decat acesta?

View Postshe_wolf, on 11 martie 2015 - 17:40, said:

Stim agenda lui Think si a gastii lui Think Posted Image, fii bun, te rog, si prezinta-ne agenda ta!
Agenda mea se bazeaza pe critica, este dreptul meu sa critic cu dovezi concrete
Cine poate sa ma contrazica.
Punctual

View Postbascaabundentei, on 11 martie 2015 - 17:48, said:


Dap, o cautau cu lumanarea. Vorba Papei, ma-njuri de mama, pai da-te-n gatu ma-tii, asteapta-te la un pumn in fata, bulangiule!
Caricaturistii nu au injurat de mama pe nimeni.
De fapt nu interesa ce desenau.
Mai mult trebuia sa platesti bani ca sa le cumperi revista.

Edited by ThinkAbout, 11 March 2015 - 18:31.


#134
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostThinkAbout, on 11 martie 2015 - 18:35, said:



Agenda mea se bazeaza pe critica, este dreptul meu sa critic cu dovezi concrete
Cine poate sa ma contrazica.
Punctual

Nuda nu te contrazice, ca nu are timp, tre' sa lucreze la scenarii :lol:

#135
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postbascaabundentei, on 11 martie 2015 - 18:02, said:


Generalizarea e arma prostului. Asa s-au nascut toate tragediile. Nu islamul e de vina , nu crestinismul e de vina, nu oamenii in massa sunt de vina. Ci doar cei ce manipuleaza: ideologii, propaganda, presiuni economice, militare etc. Oho...dar parca nu sunt numai jihadistii in galeata asta comuna...si voi vreti sa ne-nvatati ca da, doar ei sunt acolo? Da prosti ne mai credeti! Posted Image
Si daca-ti aduc dovezi ca pana si clericii musulmani spun ca islamul este de vina ce faci?

#136
bascaabundentei

bascaabundentei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.09.2014

View Postshe_wolf, on 11 martie 2015 - 18:38, said:

Nuda nu te contrazice, ca nu are timp, tre' sa lucreze la scenarii Posted Image

Am dus catelu la plimbare...:)

#137
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
un catel fericit, then :)

#138
robinudabout

robinudabout

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 28.01.2015

View Postbascaabundentei, on 10 martie 2015 - 13:21, said:

Domnu Charlie a gasit ce-a cautat. Sa-i fie de bine!

In mod sigur acei francezi caricaturisti nu au cautat moartea. Asta e clar.

#139
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postrobinudabout, on 11 martie 2015 - 20:08, said:

In mod sigur acei francezi caricaturisti nu au cautat moartea.

Dar s-au jucat cu viata.

Edited by vio69a, 11 March 2015 - 20:12.


#140
bascaabundentei

bascaabundentei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.09.2014

View PostThinkAbout, on 11 martie 2015 - 18:38, said:


Si daca-ti aduc dovezi ca pana si clericii musulmani spun ca islamul este de vina ce faci?

Am auzit opinii...cum ca islamul ar trebui reformat. Dar nu schimbate dogmele ci interpretarea lor. Eu nu cred ca Biblia si Coranul ar trebui sa fie in competitie. Credintele sunt chestiuni intime, ar trebui sa fie o delectare a sufletului intru pacea si linistirea acestuia. Si sunt convins ca asa este islamul pentru multi musulmani. Dumnezeu ne cheama sa traim in pace. Ce treaba avem noi daca musulmanul isi gaseste astfel linistea sa? Niciuna!
Ideologia jihadistilor extremisti si fascisti, cum bine zicea Mihail Neamtu mai sus, nu are a face cu islamul, nici cu Coranul, ci cu deformarea lor prin interpretare abuziva. Ca asa este stau marturie musulmanii linistiti. Daca islamul ar fi prin el insusi ceva rau, am avea exclusiv musulmani rai. Or, realitatea bate filmul...

#141
robinudabout

robinudabout

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 28.01.2015

View Postvio69a, on 11 martie 2015 - 20:12, said:

Dar s-au jucat cu viata.

Asta le era meseria, asa isi castigau o paine. Sunt convins ca au desenat exact ce amuza pe cumparatori, altfel revista nu ar fi rezistat pe piata.

#142
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postrobinudabout, on 11 martie 2015 - 20:13, said:

Asta le era meseria, asa isi castigau o paine. Sunt convins ca au desenat exact ce amuza pe cumparatori, altfel revista nu ar fi rezistat pe piata.

Revista era in faliment, deci vorbim de o "anumita " piata.
In plus li se intampla si altora....

http://gandeste.org/...isioniste/51121


asa ca este timpul sa intrebam :
" exista toleranta religioasa, in general ?"
ai apoi sa o cauta pe religii

Edited by vio69a, 11 March 2015 - 20:30.


#143
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postbascaabundentei, on 11 martie 2015 - 20:12, said:

. Daca islamul ar fi prin el insusi ceva rau, am avea exclusiv musulmani rai. Or, realitatea bate filmul...
Te-ai intrebat de ce oare milioane musulmani incendiaza magazine, ucid oameni cand profetul lor este blasfemiat dar zero musulmani  protesteaza impotriva ideologiei jihadiste care propovaduieste crima?
de ce oare?

#144
bascaabundentei

bascaabundentei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.09.2014

View PostThinkAbout, on 11 martie 2015 - 20:41, said:


Te-ai intrebat de ce oare milioane musulmani incendiaza magazine, ucid oameni cand profetul lor este blasfemiat dar zero musulmani  protesteaza impotriva ideologiei jihadiste care propovaduieste crima?
de ce oare?

Te-ai intrebat ce ti-ar face crestinii daca intr-o zi de duminica ai intra in biserica si ai striga in gura mare ca Isus e un bou?

Si nu-i adevarat ca sunt zero musulmani care protesteaza impotriva jihadistilor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate