Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Toleranta religioasa in Islam.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
651 replies to this topic

#649
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postkruger, on 31 mai 2016 - 13:58, said:

Trebuie sa citesti Men Kampf ca sa realizezi ca Hitler a fost un dement?
Hitler a fost un bun orator. Alții au profitat de asta și au creat un dement.

View Postkruger, on 31 mai 2016 - 13:58, said:

La fel si Quran-ul, nu trebuie sa il citesc, istoria si ce se intampla in prezent imi sunt suficiente ca sa realizez ca Mahomed a fost un dezaxat iar religia lui e periculoasa pentru societate.
Merită citit tocmai pentru a înțelege rădăcinile nebuniei lui.

View Postkruger, on 31 mai 2016 - 13:58, said:

Tocmai, iar eu spuneam ca nu e bine sa generalizezi, pentru ca unele carti trebuie aruncate/arse/reciclate: Mein Kampf, Quran, 50 shades of grey ... etc
Fifty Shades of Grey e chiar faină. Mult mai bună ca și filmul. Toate cele 4 volume.
În esență este despre iubire: cum iubirea poate transforma un dezaxat sexual (să-i zicem) într-un om normal.

@vio69a: să-nțeleg că ești o atee care crede că allah e Dumnezeu???

Edited by SOCRATE_MMXII, 31 May 2016 - 14:36.


#650
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postvio69a, on 31 mai 2016 - 14:27, said:

Ma intreb cu groaza: "-oare ce gandeste un ateu ca mine, care vede comportarea crestinilor, despre Cartea lor ?"
Desigur trebuie sa fie o carte groaznica daca se fura, se ucide, se minte, se ia nevasta altuia, nu se respecta parintii,
desigur o carte care trebuie topita imediat.....Fuuuuia....!!!
Desi eu as pastra-o la colectie
Asta pentru ca nu stii sa citesti. Nu se fura, nu se minte si nu se ia nevasta altuia. Sunt relatate cazuri in care s-a furat, s-a mintit, s-a luat nevasta altuia si sunt subliniate consecintele. In niciun caz nu sunt indemnati crestinii sa faca asa ceva, ci tocmai, inveti sa nu faci asa ceva.


View PostSOCRATE_MMXII, on 31 mai 2016 - 14:35, said:

Fifty Shades of Grey e chiar faină. Mult mai bună ca și filmul. Toate cele 4 volume.
În esență este despre iubire: cum iubirea poate transforma un dezaxat sexual (să-i zicem) într-un om normal.
[ https://i.imgur.com/ZS43Mql.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#651
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postkruger, on 31 mai 2016 - 14:53, said:

Asta pentru ca nu stii sa citesti. Nu se fura, nu se minte si nu se ia nevasta altuia. Sunt relatate cazuri

Din pacate nu mi-ai inteles ideea stimate coleg.
am plecat de aici:
"Trebuie sa citesti Men Kampf ca sa realizezi ca Hitler a fost un dement? La fel si Quran-ul, nu trebuie sa il citesc, istoria si ce se intampla in prezent imi sunt suficiente ca sa realizez ca Mahomed a fost un dezaxat iar religia lui e periculoasa pentru societate."
Adica de la citatul postarii tale.
Si am facut inca un pas.Si am zis, ca daca vad ce se intampla in prezent in crestinism, daca vad cum nici una din ele 10 porunci nu sunt respectate, inseamna ca in cartea lor aia sfanta scrie lucruri al naibii de rele....
asadar, istoria si ce se intampla in prezent imi ajung sa inteleg ca nu poate fi decat o carte mizerabila ce trebuie urgent topita.....


Asta reiese din ce spui Dumneata daca aplic la altii.
si se poate aplica cu succes.
Crimele, cotropirile, faradelegile facute cu crucea pe zale sau pe steagul de lupta, ma duce cu gandul ca radacina raului e cartea ce o citesc crestinii ca fiind carte sfanta.....

Eu nu am citit-o.Nu pe a lor, nu pe a islamului si nu pe a iudaismului.
Dar am zis ca nu o pot terfeli -ca si carte-, ca nu ma lasa educatia si ce am invatat in casa.
O carte este o carte, locul ei este in raft sau in dulap, nu in noroi sau in canal
Caci azi ardem una din carti, maine pofta creste si ardem altele si altele...
Si pe rugul asta ne ardem intreg sufletul.

Da, domnule @Socrate, sunt un ateu care cred ca Allah e alt nume a lui Dumnezeu, alaturi de Yahve
Dar mai cred ca Dumnezeu a vorbit direct numai  unuia din reprezentantii  ceor trei religii monoteiste.
Ca atare avem un original si doua copii

Edited by vio69a, 31 May 2016 - 17:39.


#652
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@kruger: ai citit cărțile ”Fifty Shades of Grey”?

View Postvio69a, on 31 mai 2016 - 17:34, said:

Da, domnule @Socrate, sunt un ateu care cred ca Allah e alt nume a lui Dumnezeu, alaturi de Yahve
Dar mai cred ca Dumnezeu a vorbit direct numai  unuia din reprezentantii  ceor trei religii monoteiste.
Ca atare avem un original si doua copii
Posted Image Posted Image Posted Image

O persoana atee nu crede in existenta lui Dumnezeu, iar tu necrezand in existenta Sa, deoarece afirmi că ești atee,, crezi ca are si nume...ăăă...poftim???

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate