Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded
 DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...
 Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi

Marantz MM7025 vs Rotel RB1552 mkii
 Recomandare bicicleta electrica

Venom - The Last Dance

Demolarea blocurilor prea vechi s...

Alimentare motor stea-triunghi
 

U.P.C. depăşeşte în sfârşit RCS&RDS şi Romtelecom: lansează net prin cablu la 150 Mbps.

- - - - -
  • Please log in to reply
1473 replies to this topic

#1405
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbennyioan, on 05 februarie 2013 - 17:22, said:

Te iei de virgula ca in rest. Posted Image , no comment.
Ramai pe aria ta si explica cum e cu uploadul ala limitat la RCS.

Ce sa mai explic, stii si tu foarte bine cum e cu uploadul limitat, il simti pe propria piele.

Edited by MembruAnonim, 05 February 2013 - 20:00.


#1406
rusnela

rusnela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 29.11.2011

View PostNeaceasca85, on 05 februarie 2013 - 17:33, said:

Ala deja este eticheta brandului. Posted Image Numai UPC-ul ne bate la ceva, la upload catre concurenta, 0,90 versus 5,30 dar Romtelepom e si mai la fund cu upload de 0,74 chiar si in retea aici si in multe alte zone.

w21 nu este navetist de-al lui Teszari ci pur si simplu nu exista UPC pe scara lui, cum nu exista nici la catalinman. Posted Image


Cine e privilegiat si are tehnologia FTTB sau FTTH de la RTC valorile de upload sunt bune fara limitari. Cel putin la mine nu vad nici o limitare din partea ISP-ului.

#1407
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,364
  • Înscris: 14.10.2008
Pai eu am din mai 2012 FTTH de la RDS acasa si nu am nici o limitare din partea ISP-ului, a fost ce-i drept dar s-a scos, celebrul upload catre cocnurenta.

Am  FTTB din 2009 de la RDS dincolo unde vreau sa reziliez RTC-ul cand se va putea pentru ca le am in paralel din 2006, RTC este doar cu STTB, sarma to the building. Posted Image

#1408
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
Sunt multe localitati unde sunt prezenti doar UPC si Romtelecom, ca furnizori de servicii de telecomunicatii ?

#1409
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,364
  • Înscris: 14.10.2008
Nu cred, unde exista UPC exista si RDS, dar sunt multe localitati cu RDS si Romtelepom.

#1410
cagag

cagag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.02.2012
Localitati nu cred ca sunt, dar probabil mai sunt cartiere unde RDS nu a patruns cu gpon.
De ce oare UPC a scos pe piata  abonamentul de 150Mbps, crezand ca viteza rezolva tot !?

#1411
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,364
  • Înscris: 14.10.2008
Pardon, au crezut ca viteza de download (si atat) rezolva tot. Posted Image

#1412
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View PostNeaceasca85, on 10 martie 2013 - 16:26, said:

Nu cred, unde exista UPC exista si RDS, dar sunt multe localitati cu RDS si Romtelepom.
La Mangalia nu exista RDS, in schimb exista Nextgen...

#1413
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,364
  • Înscris: 14.10.2008
Mangalia si Botosani, singurele fara RDS, Tulcea nici ca da nici ca ba.

Am mai pune si Giurgiu, unde RDS nu a reusit sa patrunda din cauza GPON-ului Next Gen, cam asa soarta ar avea si o eventuala fibra de Romtelepom in Slatina. Posted Image

#1414
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View PostNeaceasca85, on 11 martie 2013 - 18:21, said:

Mangalia si Botosani, singurele fara RDS, Tulcea nici ca da nici ca ba.

Am mai pune si Giurgiu, unde RDS nu a reusit sa patrunda din cauza GPON-ului Next Gen, cam asa soarta ar avea si o eventuala fibra de Romtelepom in Slatina. Posted Image
Slobozia...

#1415
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Cauta baietii si in carul cu fan un oras care nu are rds. Sau se uita in actele de la serviciu :)

#1416
moldoveanuID

moldoveanuID

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 06.01.2012

View PostNeaceasca85, on 11 martie 2013 - 18:21, said:

unde RDS nu a reusit sa patrunda din cauza GPON-ului Next Gen
Sunt orase unde "gpon-ul" recurge la metode nu prea ortodoxe , influentand lumea cu tot felul de prostii, ca vin cei de la RDS si le darama blocul , daca ajung sa dea cate o gaura prin perete :) . Au impanzit orasul si cu afise/poze cu imagini "edificatoare: (chipurile !) de te straci de ras numai cand le privesti.
Asta e . Frica ca nu vor mai detine monopolul , ii determina sa gaseasca/caute tot felul de metode inedite , ca poate poate va prosti lumea ca sa nu lase pe altii sa vina in zona.
Metode primitive !

#1417
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,364
  • Înscris: 14.10.2008
Plus "superoferte" pentru prelungirea contractelor cu 3 ani de zile, Reziliecom mereu va avea cele mai scarboase metode chiar si prin Next Gen care are un aer mai omenesc prin reteaua sa de fibra copiata dupa RDS.

#1418
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Nu-mi vine sa cred. Duce reteaua UPC Mioveni 120 Mbps download?
http://www.upc.ro/in.../fiberpower120/

#1419
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
De ce sa nu duca? :)

#1420
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Pentru ca la mine in bloc intra un cablu coaxial vechi de 20 de ani.  M-a sunat azi cineva de la UPC din Bucuresti sa ne ceara sa revenim la ei si printre altele mi-a zis si de abonamentele de net cu viteze de download de 60 si de 120 Mbps, care stiam ca nu erau posibile pana acum. Probabil au trecut la Docsis 3 si aici, dar in retea nu vad modificari.

#1421
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

View PostNeaceasca85, on 11 martie 2013 - 18:21, said:

Mangalia si Botosani, singurele fara RDS, Tulcea nici ca da nici ca ba.

Am mai pune si Giurgiu, unde RDS nu a reusit sa patrunda din cauza GPON-ului Next Gen, cam asa soarta ar avea si o eventuala fibra de Romtelepom in Slatina. Posted Image

in giurgiu exista rds cand preluat operatorul ilink

#1422
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,364
  • Înscris: 14.10.2008

View PostLogatu, on 14 martie 2013 - 19:49, said:

Pentru ca la mine in bloc intra un cablu coaxial vechi de 20 de ani.  M-a sunat azi cineva de la UPC din Bucuresti sa ne ceara sa revenim la ei si printre altele mi-a zis si de abonamentele de net cu viteze de download de 60 si de 120 Mbps, care stiam ca nu erau posibile pana acum. Probabil au trecut la Docsis 3 si aici, dar in retea nu vad modificari.

Pai nu sunt, au schimbat doar CMTS-ul din statie si modemurile abonatilor, reteaua cu fibra, noduri optice si coaxiale e aceeasi, practic Docsis 3 este ceea ce poate cel mai mult un HFC, mai ales ca e vorba de download, uploadul e destul de mic, acolo e smecheria, desi Docsis 3 stie mai mult de 6 UPC nu da decat atat pentru ca nu duc retelele, iar in unele locuri cum e la usd in Iasi reteaua e prea varza pentru acest Eurodocsis 3.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate