Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 

DVD-player Blue Tech 3300

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#127
THE BOSS

THE BOSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 01.10.2005
Va rog sa-mi spuneti si mie daca este normal ca, pe un DVD am pus mai multe fisiere avi si suburi fara sa le bag separat pe fiercare in foldere (film serial) si la primul episod merge totul OK, dar la urmatoarele episoade nu se deschide subtitrarea. Deschide subtitrarea de la primul episod, indiferent care episod rulez. Exista vreo rezolvare, sau trebuie sa pun fiecare episod in folder separat?
Va multumesc anticipat.

Edited by THE BOSS, 25 September 2006 - 14:47.


#128
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

View PostTHE BOSS, on Sep 25 2006, 15:43, said:

Va rog sa-mi spuneti si mie daca este normal ca, pe un DVD am pus mai multe fisiere avi si suburi fara sa le bag separat pe fiercare in foldere (film serial) si la primul episod merge totul OK, dar la urmatoarele episoade nu se deschide subtitrarea. Deschide subtitrarea de la primul episod, indiferent care episod rulez. Exista vreo rezolvare, sau trebuie sa pun fiecare episod in folder separat?
Va multumesc anticipat.
Daca ai firmware de aici, alege optiunea IDE in cazul in care stii ca numele subtitrarii este identic cu cel al filmului. Probabil ca tu ai pe "Tot". Optiunea aceasta se afla la Preferences > Incarcare subtitrari.

enjoy,
Mtz

#129
THE BOSS

THE BOSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 01.10.2005
Multumesc Mtz -- prompt ca intodeauna -- BueTech3300VGA V1.5.1 Mtz, folosesc acest firm decand l-ai lansat. Am facut modificarea acolo, dar acum a aparut o alta problema, vede suburile doar pana la episodul 7 din 12, dupa episodul 7 nu mai vede. Oricum cred ca incerc pe un DVD-RW sa pun fiecare episod in parte sa vad ce se intampla. Multumesc inca odata.

#130
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 15.07.2003
Iata ca s-a dus si al meu bluetech 3300 vga....problema cu NO DISC :( Mai are cam 1 luna de garantie (am aflat tot de pe forum de cand am anuntat ca l-am cumparat :) ) doar ca se pare ca am pierdut garantia. In cazul in care nu o mai gasesc chiar deloc, aveti idee cam cat o sa ma coste reparatia asta, sau mai bine incep sa caut alt player (poate si cateva sugestii..)

PS: pe forumul teleafiliere_spam nu mai exista topic-uri despre respectivele playere...deci aproape clar ce s-a intamplat.

#131
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Incearca sa suni la firma. Poate mai au motorase.

enjoy,
Mtz

#132
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 15.07.2003
O sa ma duc direct la ei sa ii intreb ca stau exact langa sediul lor. Cam cat ar costa inlocuirea motorasului, ca poate imi zic o suma prea mare ca sa nu isi mai bata capul cu mine, mai ales daca nu gasesc garantia

#133
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
Am patit la fel, insa anul trecut...fiind din Iasi, l-am dus la firma de la care l-am cumparat, ei l-au trimis la Bucuresti si a stat cam 1 luna (asta e) am fost nebun cateva saptamani, dar s-a intors cu motorasul schimbat si de-atunci nu mai am nici o problema cu el - doamne'ajuta!
Roaga-i sa-ti puna motoras Mabuchi, sunt cele mai bune.

Bafta.

Iulian

edit: MTZ - am problemele pe care le-am scris mai sus la multe filme cam sunetul este mp3 vbr si chiar daca-l fac cbr la fel mi se intampla, eu zic ca e de la modul cum au fost encodate video.

Edited by Mtz, 23 October 2006 - 12:11.


#134
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
logatul, sa ne zici si noua ce ai rezolvat.

lucaiuli, nu pot decat sa iti spun ca ai un aparat fantastic. Daca as avea puteri magice as face ca pe piata sa se gaseasca numai asemenea aparate care refuza cu indarjire sa playeze filme de cea mai proasta calitate. Vorbind despre firmware, nu pot face nimic cel putin deocamdata.

enjoy,
Mtz

#135
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
:coolspeak:  ma gandeam eu ca are si el standardele lui si nu inghite tot ce encodeaza baietii in fuga.
Problema mea este sa-mi dau seama imediat care sunt acele filme encodate prost.

Bafta.

Iulian

#136
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Faci si tu comparatii in GSpot cu un rip facut ca la carte si care stii ca iti merge perfect.

enjoy,
Mtz

#137
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 15.07.2003
Cum aia la magazinul de langa mine lucreaza pana la 6, iar eu ues de la munca la 7...nu am avut alta solutie decat sa ma duc la mag din unirii. Acolo binenteles ca nu stiau/nu doreau sa zica nimic despre problema mea si mi-au trimis la service (e ce l din teiul doamnei?). Sambata sper sa ajung cu el.

Acum vreau sa trag niste dvd-uri cu filme si am o nedumerire cu subtitrarile si cum nu am pe ce sa probez..va intreb pe voi. Situatia din poza:
Attached File  american.jpg   17.19K   17 downloads

Daca rulez filmul cu bsplayer, imi ia automat subtitrarile din fisierul .idx+.sub (engleza si franceza). Subtitrarea .srt este in romana si a fost sincronizata de mine pt versiunea filmului respectiv. Doar ca daca o aleg din meniul playerului, nu imi mai apare nici o subtitrare. Credeti / stiti sigur, cum se va comporta pe player aceastra structura de subtitrari?

#138
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 15.07.2003
Intrebarea de mai sus inca e valabila :P

Si ca o dovada de "profesionalism" din partea celor de la kon electronic, de la magazinul din unirii am primit un numar de telefon de la service sa sun sa intreb cat costa reparatia. Guess what? Numarul este gresit x(

#139
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
Scapa de acel idx+sub si lasa doar SubRip-ul. Fii sigur ca are timpi si nu frame-uri, denumeste subtitrarea exact ca fisierul video si daca ai ultimul firmware trebuie sa-ti mearga.

Bafta.

Iulian

PS - ai zis Kon Electronic si cred c-ai spus tot.

#140
costin10

costin10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 08.11.2006

View PostStefi_R, on Jan 18 2006, 09:48, said:

Kon Electronic a "elucidat problema 'no disc'" !

Cititi la http://www.telecomen...opic.php?t=1254

Concluzia?...  motorase proaste, surse proaste... etc. etc. ... poate o trageti dvs.  :confuzzled:

...or fi ei inimosi (?) si saritori (?), dar sa faci din rahat bici si sa mai si pocneasca ???
THE TOPIC DOES NOT EXIST!
M`ar interesa fff mult ca eu am un blue tech vga3300 si are exact aceasta problema si nu gasesc motorasul acela mabuchi
DACA poti si vrei sa ma ajuti id-ul meu de mess este costel_smen2000

View PostMtz, on Oct 25 2006, 15:47, said:

Faci si tu comparatii in GSpot cu un rip facut ca la carte si care stii ca iti merge perfect.

enjoy,
Mtz
Se pare ca esti cel mai in masura sa ma lamuresti si pe mine cu problema mea;ea se numeste NO DISC
BLUE TECH VGA3300. Se incinge rau un integrat pe pladca acela cu piciorusele unite la mijlocul sau(nu cunosc electronica dar ma descurc sa schimb un motoras)ID-ul meu de mess este costel_smen2000

#141
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Suna si tu la firma si intreaba-i daca mai ai motorase. Sa ne zici si noua.

enjoy,
Mtz

#142
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 15.07.2003
Imi pare rau ca nu am postat mai devreme. Dupa ce am luat "teapa" cu nr de tel de la cei din unirii, am fost la un mag din vatra luminoasa si am luat de acolo adresa exacta, deoarece nu am dorit sa il las la ei sa il trimita.
Ajuns la service, m-au intrebat daca mai e in garantie, si l-au chemat pe tipu care se ocupa cu repararea lor. Am mers cu el si in 15 min motorasul era schimbat plus inca o chestie de pe acolo care mi-a spus ca e posibil sa se ai arda. Cum garantia s-a dus...tot ce pot face este sa sper ca nu voi mai avea probleme de acum inainte.

#143
BobTheGreat

BobTheGreat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.09.2005
Da....am shi eu o problema cu un fisier la care se aude sonorul, se vede subtitrarea, dar...ecranul ramine albastru....

Any ideea ????

Merci !

Attached Files



#144
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Problema este la Frame (w x) 960x544. Filmul tau depaseste maximul admis de 720x576, asa ca nu il poti vedea.

enjoy,
Mtz

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate