Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 

Programul ''Casa Verde''

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
764 replies to this topic

#163
ancuta83

ancuta83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.01.2011

 sorryn81, on 19th January 2011, 15:28, said:

Fratilor nu mai apar liste cu dosare aprobate pe situl AFM. Eu stiu ca au fost sarbatorile la mijloc dar chiar nu au reusit de pe 15 decembrie pana acum sa mai dea un calup de dosare? Sper sa fie de vina pentru lipsa asta de activitate sarbatorile si nu lipsa de founduri sau cine stie ce razgandeli politice.
Treaba curioasa este ca pe 28 decembrie , am vb cu o doamna de AFM si dosarul meu era aprobat, decat lipsea sa fie afisat pe site si apoi sa merg sa semnez contractul. Dansa a estimat ca pe 15 ianuarie o sa semnez. Insa, pana acum nici un semn pe siteul AFM  :confuzzled:
Doamne ajuta, sper sa nu fi tinut minunea decat pana acum.    :worthy:

la fel sper si eu sa iasa lista, am crezut ca pana in 15 ianuarie se mai afiseaza ceva , dar se pare ca destul de greu este dupa sarbatori;
chestia este ca nu putem face nici un demers de achizitionare a centralei ( in cazul meu centrala pelete) pana nu semnam contractul si uite asa stam si asteptam, oare cat??????? :confuzzled:

#164
postdan

postdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 08.01.2004

 ancuta83, on 20th January 2011, 16:02, said:

la fel sper si eu sa iasa lista, am crezut ca pana in 15 ianuarie se mai afiseaza ceva , dar se pare ca destul de greu este dupa sarbatori;
chestia este ca nu putem face nici un demers de achizitionare a centralei ( in cazul meu centrala pelete) pana nu semnam contractul si uite asa stam si asteptam, oare cat??????? :confuzzled:

mi-a soptit o pasarea ca apare lista acusea :)

#165
sorryn81

sorryn81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.05.2008
Sa dea Dumnezeu, ca o astept mai abitir cum asteapta un copil pe Mos Craciun :P

 postdan, on 20th January 2011, 23:52, said:

mi-a soptit o pasarea ca apare lista acusea :)


#166
sorryn81

sorryn81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.05.2008
Daca nu-s prea indiscret, cand o sa apara lista, si cat de sigura e informatia asta?
Multam

 postdan, on 20th January 2011, 23:52, said:

mi-a soptit o pasarea ca apare lista acusea :)

Edited by sorryn81, 21 January 2011 - 15:42.


#167
postdan

postdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 08.01.2004

 sorryn81, on 21st January 2011, 08:26, said:

Sa dea Dumnezeu, ca o astept mai abitir cum asteapta un copil pe Mos Craciun :P

exprimarea persoanei de la minister a fost "apare zilele acestea". Eu deduc ca saptamana viitoare.

#168
sorryn81

sorryn81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.05.2008
Multam de informatie. Si sufletelul meu vrea sa deduca la fel ca tine, dar ratiunea imi spune ca formularea "zilele acestea" e destul de vaga :)

 postdan, on 21st January 2011, 16:53, said:

exprimarea persoanei de la minister a fost "apare zilele acestea". Eu deduc ca saptamana viitoare.


#169
ancuta83

ancuta83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.01.2011

 postdan, on 21st January 2011, 16:53, said:

exprimarea persoanei de la minister a fost "apare zilele acestea". Eu deduc ca saptamana viitoare.
ar fi minunat............... multumesc de info!!!!!!!!!

#170
gurcea

gurcea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.12.2010
Poate cineva care a "parcurs" Casa Verde sa-mi spuna cat timp a durat de la depunerea dosarului pana cand a semnat contractul. pentru mine pare deja o vesnicie din septembrie 2010.

#171
scheleton

scheleton

    Walhalla

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 19.05.2006
Casa Verde va continua incepand cu februarie 2011.

La programul pe 2010 au fost vreo 17.000 de dosare, insa numai 10% si-au luat banii pana acum...

#172
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
!7.000 dosare depuse sau dosare aprobate deja.

Daca sunt aprobate si numai 10% si-au luat banii inapoi e cam nasol. Stim deja sigur cine sunt acei "baieti destepti" care si-au recuperat investitia.
Problema este ce se va intampla cu omul de rand "beneficiar" al acestui program.

Se poate sa fi o noua teapa (!?!)  sau chiar merge acest program.

Pe aceasta cale rog pe cei ce au aplicat la acest program si nu au apelat la eterna poveste cu pile, cunostiinte , relatii, si au urmat pasii normali fara alte interventii sa comunice cum au facut si in ce stadiu se afla (au recuperat banii sau inca spera sa- ia)

Eu personal nu sunt implicat in acest program, dar este utila orice parere pentru cei interesati.

Edited by keta, 22 January 2011 - 13:57.


#173
postdan

postdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 08.01.2004

 scheleton, on 22nd January 2011, 12:24, said:

Casa Verde va continua incepand cu februarie 2011.

La programul pe 2010 au fost vreo 17.000 de dosare, insa numai 10% si-au luat banii pana acum...

In ce sens "va continua"? Va incepe o noua sesiune sau se vor continua platile dosarelor depuse anul trecut?

#174
scheleton

scheleton

    Walhalla

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 19.05.2006

 postdan, on 22nd January 2011, 15:00, said:

..Va incepe o noua sesiune sau se vor continua platile dosarelor depuse anul trecut?
si /si
Sunt intarzieri cu platile pt. anul trecut -e clar asta, dar eu cred ca se vor da in totalitate la cei aprobati. Banii sunt blocati intr-un fond (sau cont), nu cred ca li se mai poate da alta destinatie..

#175
sorryn81

sorryn81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.05.2008
Eheee, nici azi nici o lista. Chiar nu miroase a bine.  

 scheleton, on 22nd January 2011, 14:34, said:

si /si
Sunt intarzieri cu platile pt. anul trecut -e clar asta, dar eu cred ca se vor da in totalitate la cei aprobati. Banii sunt blocati intr-un fond (sau cont), nu cred ca li se mai poate da alta destinatie..


#176
ancuta83

ancuta83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.01.2011

 sorryn81, on 24th January 2011, 12:17, said:

Eheee, nici azi nici o lista. Chiar nu miroase a bine.

astia chiar exagereaza!!!!!!!! :confuzzled:

 ancuta83, on 24th January 2011, 14:58, said:

astia chiar exagereaza!!!!!!!! :confuzzled: nu se gandesc la noi cei care asteptam lista sa ne putem cumpara si instala centrala


#177
sorryn81

sorryn81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.05.2008
Nu stiu de ce, dar mie nu imi inspira nimic bun linistea asta.  E clar ca liste aprobate au, din moment ce in decembrie doamna de la AFM m-a asigurat ca dosarul meu e aprobat, si ca nu lipseste decat sa fie afisat pe site.  De ce amana atat postarea pe site a listelor. Oare s-au terminat fondurile, sunt blocate, sau ce ?

Borbely se lauda ca incepe Casa Verde 2011 (http://www.ziare.com...in-2011-1040259). Mai bine s-ar ocupa sa-l termine pe cel din 2010.


 ancuta83, on 24th January 2011, 14:59, said:

astia chiar exagereaza!!!!!!!! :confuzzled:


#178
postdan

postdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 08.01.2004

 sorryn81, on 24th January 2011, 16:18, said:

Nu stiu de ce, dar mie nu imi inspira nimic bun linistea asta.  E clar ca liste aprobate au, din moment ce in decembrie doamna de la AFM m-a asigurat ca dosarul meu e aprobat, si ca nu lipseste decat sa fie afisat pe site.  De ce amana atat postarea pe site a listelor. Oare s-au terminat fondurile, sunt blocate, sau ce ?

Borbely se lauda ca incepe Casa Verde 2011 (http://www.ziare.com...in-2011-1040259). Mai bine s-ar ocupa sa-l termine pe cel din 2010.

Eu zic ca saptamana asta va apare si ar trebui sa mai aveti putina rabdare, e abia luni :)

In acel articol Borbely cred ca se refera la Casa Verde pentru persoane juridice-publice: "In ceea ce priveste programul "Casa Verde", care a debutat in acest an la 1 iulie, zece primarii din Dolj au accesat deja fonduri in baza acestui proiect. ", iar ziaristii lui peste au mixat cu cel pentru populatie - "Peste 5.000 de cereri pentru programul "Casa Verde" s-au depus in prima luna de la debutul acestuia".

Edited by postdan, 24 January 2011 - 17:23.


#179
sorryn81

sorryn81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.05.2008
Ieri am scris un mail la adresa postata pe siteul AFM si iata raspunsul:

"Buna ziua,

In zilele urmatoare se va afisa o noua lista (prima pe anul 2011) cu beneficiarii acceptati si respinsi pe programul Casa Verde.

Cu deosebita consideratie,

Victoria ANTOCI
"


Deci......rabdare si tutun :)

 postdan, on 24th January 2011, 17:19, said:

Eu zic ca saptamana asta va apare si ar trebui sa mai aveti putina rabdare, e abia luni :)

In acel articol Borbely cred ca se refera la Casa Verde pentru persoane juridice-publice: "In ceea ce priveste programul "Casa Verde", care a debutat in acest an la 1 iulie, zece primarii din Dolj au accesat deja fonduri in baza acestui proiect. ", iar ziaristii lui peste au mixat cu cel pentru populatie - "Peste 5.000 de cereri pentru programul "Casa Verde" s-au depus in prima luna de la debutul acestuia".

Edited by sorryn81, 26 January 2011 - 16:09.


#180
ancuta83

ancuta83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.01.2011

 sorryn81, on 26th January 2011, 16:09, said:

Ieri am scris un mail la adresa postata pe siteul AFM si iata raspunsul:

"Buna ziua,

In zilele urmatoare se va afisa o noua lista (prima pe anul 2011) cu beneficiarii acceptati si respinsi pe programul Casa Verde.

Cu deosebita consideratie,

Victoria ANTOCI
"


Deci......rabdare si tutun :)
sa speram ,,,, incerc sa inteleg de ce dureaza atat, din 15.12.2010, de la ultima lista e ceva timp, avand in vedere ca se afisau cate 2 liste pe luna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate