Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Programul ''Casa Verde''

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
764 replies to this topic

#145
mitzunator

mitzunator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.03.2006
am inteles.....mersi mult lacusto,o sa vad ce caut  si ce o sa gasec mai ieftin.mersi mult

#146
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Mi-au intrat si mie banii, cam la o luna jumate.

#147
sorryn81

sorryn81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.05.2008
Care ati mai avut contact cu cei de la AFM, la ce numere ati sunat? La cele de pe site am sunat si.....nu raspunde nimeni.

Eu astept inca sa imi fie aprobat dosarul si afisat pe site. Acum 3 saptamani m-a sunat cineva de acolo, m-a intrebat daca am domiciliu in Ilfov sau Bucuresti, si m-au anuntat ca o sa ma sune cineva de la ei sa ma indrume mai departe ce sa fac. Si de atunci.....liniste si pauza, si as vrea sa sun sa ma asigur ca e totul in regula cu actele.

Multumesc

#148
on_my_own

on_my_own

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 30.03.2010
Bai mai taie astia mult de la Bucuresti !! Tot realoca sumele si pentru Bucuresti, a scazut de la 9 800.000 la 5.800.000 . Adica noi ce avem de ne tot taie ! Stie cineva ce politica adopta MMediului pentru ca am sanse sa nu mai ajunga banii si pentru mine care am depus in Octombrie.

#149
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009

View Postsorryn81, on 15th December 2010, 16:57, said:

Care ati mai avut contact cu cei de la AFM, la ce numere ati sunat? La cele de pe site am sunat si.....nu raspunde nimeni.

Eu astept inca sa imi fie aprobat dosarul si afisat pe site. Acum 3 saptamani m-a sunat cineva de acolo, m-a intrebat daca am domiciliu in Ilfov sau Bucuresti, si m-au anuntat ca o sa ma sune cineva de la ei sa ma indrume mai departe ce sa fac. Si de atunci.....liniste si pauza, si as vrea sa sun sa ma asigur ca e totul in regula cu actele.

Multumesc
Nu prea ai ce sa faci decat sa astepti sa-ti apara numele pe site. Eu am primit de la cei de la AJM numarul de mobil al unei doamne de la minister care se ocupa de Casa Verde care mi-a confirmat ca urmeaza sa mi se faca plata in 2 zile. Din pacate nu mai am nr. de telefon.

View Poston_my_own, on 16th December 2010, 17:36, said:

Bai mai taie astia mult de la Bucuresti !! Tot realoca sumele si pentru Bucuresti, a scazut de la 9 800.000 la 5.800.000 . Adica noi ce avem de ne tot taie ! Stie cineva ce politica adopta MMediului pentru ca am sanse sa nu mai ajunga banii si pentru mine care am depus in Octombrie.
Daca ti-ai depus dosarul cu siguranta ca se tine cont si de el cand se face alocarea de fonduri. E normal, se realoca bani din regiunile unde sunt mai putin doritori catre cele unde interesul pentru Casa Verde e mai mare.

#150
sorryn81

sorryn81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.05.2008

View PostNightwishh, on 18th December 2010, 10:25, said:

Nu prea ai ce sa faci decat sa astepti sa-ti apara numele pe site. Eu am primit de la cei de la AJM numarul de mobil al unei doamne de la minister care se ocupa de Casa Verde care mi-a confirmat ca urmeaza sa mi se faca plata in 2 zile. Din pacate nu mai am nr. de telefon.

Nu-i nimic, o sa astept linistit in banca mea sa apar pe site, desi nu prea mai am rabdare. :) Mai mult ca sigur in urmatoarea lista de dosare aprobate pe Ilfov trebuie sa apar.
Ar fi frumos daca s-ar intampla pana in Craciun, desi mai mult ca sigur numai la dosarele noastre nu le sta mintea celor de la AFM in momentele astea.

#151
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 19.11.2008
Pana cand se deruleaza programul?

#152
siven01

siven01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2003
Poate sa mi spuna si mie cineva care a semnat deja dosarul , daca ptr o lucrare ( panouri solare ) care face un total de 6000 lei se primeste  subventie maximul admis , adica 6000 lei ?
Cu alte cuvinte se poate face o instalatie de 6000 lei ,numai cu banii primiti subventie ?

#153
postdan

postdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 08.01.2004

View Postsiven01, on 8th January 2011, 17:57, said:

Poate sa mi spuna si mie cineva care a semnat deja dosarul , daca ptr o lucrare ( panouri solare ) care face un total de 6000 lei se primeste  subventie maximul admis , adica 6000 lei ?
Cu alte cuvinte se poate face o instalatie de 6000 lei ,numai cu banii primiti subventie ?

Indiferent cat costa lucrarea, egal sau peste 6.000lei, prin PCV se subventioneaza 6.000lei. ptr. panouri solare. In cazul in care costa mai putin de 6.000lei, de exemplu 5.300lei, subventia acopera doar atat - 5.300lei.

View Poston_my_own, on 16th December 2010, 17:36, said:

Bai mai taie astia mult de la Bucuresti !! Tot realoca sumele si pentru Bucuresti, a scazut de la 9 800.000 la 5.800.000 . Adica noi ce avem de ne tot taie ! Stie cineva ce politica adopta MMediului pentru ca am sanse sa nu mai ajunga banii si pentru mine care am depus in Octombrie.

Daca in Bucuresti nu se depun dosare, nu este cerere, e normal sa aloce banii in alte zone in care se depun. Dosare nu se preiau daca nu mai sunt bani. Daca ti-a acceptat dosarul (la depunere ma refer) inseamna ca fonduri erau in acel moment, nu trebuie sa-ti faci griji ca nu vei primi.
Daca ai depus in Octombrie, cred ca prin Mai - Iunie o sa ajunga selectia si la tine :). Uita-te in listele publicate deja, cate dosare sunt aprobate/luna din Bucuresti si iti poti face un calcul, cati mai sunt pana la tine. Acolo apare si numarul de inregistrare al dosarelor aprobate, al tau il stii, e un simplu calcul. Dupa ce ai calculat, mai adauga 1-2 luni.
Ma gandesc ca poate un motiv pentru care selectia merge atat de incet e si ca nu are ministerul bani si nu publica liste pana nu are fondurile necesare. E doar o presupunere.
Din cate stiu eu sunt vreo 40 de oameni care verifica cateva mii de dosare din toata tara.

#154
dacis2

dacis2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,497
  • Înscris: 03.01.2007
O fi prin zona cineva aflat in "intimitaturi" cu AFM-ul ca sa imi raspunda la intrebarea daca un dosar depus in octombrie 2010 - dar neevaluat inca! - va mai fi luat in calcul in 2011 ori va trebui depus un alt dosar?...

#155
postdan

postdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 08.01.2004

View Postdacis2, on 10th January 2011, 18:46, said:

O fi prin zona cineva aflat in "intimitaturi" cu AFM-ul ca sa imi raspunda la intrebarea daca un dosar depus in octombrie 2010 - dar neevaluat inca! - va mai fi luat in calcul in 2011 ori va trebui depus un alt dosar?...

Cu siguranta, daca a fost preluat dosarul, mai erau fonduri la tine in judet si candva in 2011 va fi selectat. Ultima lista publicata http://www.afm.ro/  - click in drepta la Casa verde - persoane fizice - e din 15.12.2010 si in ea apar dosare depuse prin iulie/august/septembrie, depinde de judet.
Vezi si tu ce numar de dosar ai, vezi in lista dosarele de la tine din judet, ia in calcul cam 60-80 dosare/lista publicata si faptul ca unele judete apar in fiecare lista, altele din 2 in 2 si aproximeaza cand iti vine randul. Pana acum apareau liste la aprox. 2 saptamani, acu cu sarbatorile, vad ca se face luna pana apare iar.
Sesiunea de depunere de proiecte actuala se va incheia in momentul in care toti banii vor fi consumati. Din pacate, daca ai depus un dosar pentru unul din cele 3 sisteme subventionate, nu mai poti depune dosar pentru altul decat in urmatoarea sesiune. Cei care au depus dosar pentru 2 sisteme nu vor primi bani decat in limita subventiei mai mari din cele 2.

Edited by postdan, 10 January 2011 - 21:52.


#156
fjattila

fjattila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.01.2009
azi am ridicat banii pentru centrala pe peleti.
totul a fost ok, deja fac planuri pt solar...

#157
sorryn81

sorryn81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.05.2008

View Postfjattila, on 13th January 2011, 15:48, said:

azi am ridicat banii pentru centrala pe peleti.
totul a fost ok, deja fac planuri pt solar...

In cat timp de la depunerea dosarului de decontare?

#158
fjattila

fjattila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.01.2009
Am depus prin 12 dec 2010, deci cam 30 zile.

#159
ionela_78

ionela_78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.09.2009

View Postfjattila, on 13th January 2011, 15:48, said:

azi am ridicat banii pentru centrala pe peleti.
totul a fost ok, deja fac planuri pt solar...

Imi poti spune te rog ce fel de centrala pe peleti ai luat si daca esti multumit de ea?
Cat a costat?
Ce suprafata incalzesti cu ea?
Multumesc!

#160
fjattila

fjattila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.01.2009
Biodom, da este ok
140mil a costat
cam 120mp incalzesc cu ea.


As avea si eu o intrebare:
Stie cineva cand se lanseaza partea II a programului?
Dupa centrala as lua si panouri  - numai ca nu stiu de cand se pot depune actele.

#161
postdan

postdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 08.01.2004

View Postfjattila, on 17th January 2011, 15:49, said:

Biodom, da este ok
140mil a costat
cam 120mp incalzesc cu ea.


As avea si eu o intrebare:
Stie cineva cand se lanseaza partea II a programului?
Dupa centrala as lua si panouri  - numai ca nu stiu de cand se pot depune actele.

Eu stiu ca pana cand nu se termina fondurile alocate anul trecut nu va incepe o noua sesiune de depunere a dosarelor.

140 mil? Foarte bun pret!

Edited by postdan, 17 January 2011 - 20:39.


#162
sorryn81

sorryn81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.05.2008
Fratilor nu mai apar liste cu dosare aprobate pe situl AFM. Eu stiu ca au fost sarbatorile la mijloc dar chiar nu au reusit de pe 15 decembrie pana acum sa mai dea un calup de dosare? Sper sa fie de vina pentru lipsa asta de activitate sarbatorile si nu lipsa de founduri sau cine stie ce razgandeli politice.
Treaba curioasa este ca pe 28 decembrie , am vb cu o doamna de AFM si dosarul meu era aprobat, decat lipsea sa fie afisat pe site si apoi sa merg sa semnez contractul. Dansa a estimat ca pe 15 ianuarie o sa semnez. Insa, pana acum nici un semn pe siteul AFM  :confuzzled:
Doamne ajuta, sper sa nu fi tinut minunea decat pana acum.    :worthy:

View Postpostdan, on 17th January 2011, 20:38, said:

Eu stiu ca pana cand nu se termina fondurile alocate anul trecut nu va incepe o noua sesiune de depunere a dosarelor.

140 mil? Foarte bun pret!

Edited by sorryn81, 19 January 2011 - 15:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate