Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...

Ranjetul la oameni
 recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...
 Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare
 

Ce credeti ca va face CFR in Liga Campionilor?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
38 răspunsuri în acest subiect

#37
StefanVasile

StefanVasile

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 354
  • Înscris: 20.10.2008
Am o presimtire buna ca CFR va cadea intr-o grupa usoara si cu ajutorul unor rezultate bune si norocoase vor trece de grupe. Chiar daca joaca slab au un lot peste unele echipe din liga, dinamo kiev, olympiakos etc ..

#38
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.814
  • Înscris: 15.07.2004

View Postutopium, on 28th July 2010, 22:25, said:

Vorbesti numai prostii ... la noi in Liga 1 au luat mult mai multe cartonase, au avut aproape la fiecare al doilea meci cate un eliminat (nu mai zic ca au fost o gramada de eliminari gratuite, iar altele care erau de galben-rosu nu s-au acordat, arbitrajul nostru e slab spre foarte slab), au avut cele mai putine penalty-uri dintre primele 6 echipe (din ce imi amintesc statistica, Dinamo si Steaua aveau de vreo 4-5 ori mai multe penalty-uri acordate pentru ei decat CFR) si cele mai multe acordate impotriva lor (tot asa, de cateva ori mai multe decat Steaua si Dinamo) ... cauta statisticile de anul trecut pe liga1.ro - desi nu stiu daca mai sunt disponibile ... halal ajutor de la arbitrii. In meciurile internationale nu au avut la fel de multi eliminati ca in Liga 1. Echipele concurente si-au facut o strategie din a se plange dupa fiecare meci ca au fost furati tocmai pentru a pune presiune de arbitrii, deci de fapt e chiar invers, adversarii pun presiune pe arbitrii impotriva CFR ... la fel cum au facut Craiova sau Urziceni de curand, ei vor la fiecare contact din careu sa se acorde penalty. Cine crede ca o echipa "fara valoare" castiga 7 trofee in 3 ani doar cu ajutorul arbitrilor si mai reuseste si sa bata Roma la Roma sau sa faca 0-0 si 1-2 cu Chelsea e naiv. In Romania sunt 5-6 echipe foarte apropiate ca valoare, iar CFR se impune din cauza scandalurilor mai putine decat la alte echipe, a sustinerii fanilor (au cea mai mare medie de spectatori), a infrastructurii mai bune si a conditiilor mai bune de pregatire, etc. Arbitrii ajuta pe rand si Steaua, si Dinamo, si Vaslui, si CFR, etc.


inceputul actual de campionat imi da dreptate... CFR nu e o echipa valoaroasa si singura perioada in care au jcuat ceva a fost in era Dorinel Munteanu si poate putin cu Andone... In rest au profitat de relatiile bune si bine unse cu Federatia si si-au permis tiganii majore in campionatul intern. Acum se vede adevarul despre lotul lor si valoarea echipei (adica 5 puncte sub U Cluj)... Nu pot spune ca ma bucur dar cred ca au gresit major neinvestind in juniori si intr-un antrenor valoros... Italienii nu mai au cautare si nici succes in Europa iar stilul italian e pe duca... Inter e doar exceptia care intareste regula pentru ca daca te uiti la nivel mare echipele din Spania, Anglia domina fotbalul la nivel de club... In consecinta Mandorlini si stilul lui nu aveau ce cauta la CFR.. E pacat pentru ca Mandorlini a beneficiat de timp si lot si acum inaintea CL CFR e cu fundul gol cu o echipa demoralizata care nu joaca nimic... ca roman imi pare rau, ca suporter pot spune ca au murit pe limba lor... le prevad viitorul Urziceniului pentru ca U Cluj e pe val si ei sunt adevaratii reprezentanti ai Clujului in fotbal...

#39
arakosta

arakosta

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 829
  • Înscris: 06.09.2010
Va termina pe locul 2 in grupe, dar mai departe nu cred ca va merge
Felicitari pentru victoria cu basel

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate