Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

Casa Sara P+M (450mp)

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
eulen

eulen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 31.01.2010

 pivnitarul, on 6th November 2010, 19:00, said:

banuiesc ca ai dat cam 3500 de euro pe proiect ...ceea ce mi se pare super mult
cu siguranta te au taxat la mp , de aia ti au si facut o casa de mai marea frumusetea (adica super mare)
volumetria e cam trasa de par ..sunt cateva jocuri pe acolo , dar terasele(balcoanele) la cum s au gandit a se acoperi ...trebuia scazut la bani pentru ca alea sunt solutii de doi lei  
deci ...e mare dar nu are acel "vin o ncoa " ...acea atractie care sa te faca sa zici "da frate merita proiectul asta suma aia" ....da de unde

ps. sper sa nu mi o iei in nume de rau , dar asta sunt eu ...sunt deranjat cand vad proiectanti ce cer sume iesite din tipar ..dar iti ofera proiecte mai "slabute"
inca odata ...imi cer scuze daca am suparat cu ceva  :(

Corect.Cam asa vreo 3500 m-a costat proiectul.Dar ce sa facem, asa erau preturile in perioada aceea.Inca nu se vorbea de criza iar arhitectul care  a facut proiectul la vremea respectiva a fost unul dintre cei "ieftini"

Iar ca marime este destul de spatioasa,dar nu exagerat de mare.Totul este gandit de la inceput ,la fel si cu impartirea camerelor la parter si etaj.Sper sa nu deranjez pe nimeni.Un salut si bafta tuturor celor de pe forum.

#38
eulen

eulen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 31.01.2010
Apropo va trimit ceva poze cu imprejmuirea.Este facut din prefabricate si cred ca a iesit destul de frumos.Noua ne place.

 eulen, on 21st November 2010, 20:24, said:

Apropo va trimit ceva poze cu imprejmuirea.Este facut din prefabricate si cred ca a iesit destul de frumos.Noua ne place.


Am terminat pentru anul acesta cu "lucrul" la casa.Nu mai avem "timp" pentru altceva.Speram la anul sa facem garajul si sa vizitam ceva firme de geamuri-usi.Astept parerile voastre despre gealan-rehau-qfort etc.,cum e mai bine si de ce.Va multumesc anticipat.

Attached Files



#39
Rocknroll

Rocknroll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,786
  • Înscris: 16.12.2006
Salamander, Trocal, Kommerling...  ;)

#40
eulen

eulen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 31.01.2010
vedere din spate

Attached Files



#41
totalitar

totalitar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.04.2007
mie mi se pare un proiect interesant. sincere felicitari pentru plan si executie.  :thumbup:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate