Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...
 Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...

Un calculator ieftin ?!
 macbook pro 16 VS AMD Laptop

Sistem ON-GRID fara curent din re...

rectin Romania - site uri fake

Recomandare telefon
 Achizitie SSD

Cum se vor numi romanii care vor ...

Recomandare videoproiector buget ...

Are importanta unde este faza sau...
 

Accident la 280 Km/h ep.1

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#91
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 romaximusro, on May 18 2007, 15:19, said:

mda.. inca unu care sustine probabil ca aia doi nu erau vinovati de nimic.. fata poate mai putin insa soferul..

Am vrut sa postez si eu aici.Dar am sters totul. Si am lasat asta:
Circumstantele in care s-a produs accidentul nu le stiu decat victimele.Ca era sofer prost omu, nu prea cred.ORICUM, ACCIDENTE SE INTAMPLA.
Cu asa masina, nu merge orice prost. O lovea la 120km/h nu la  dublul !!!acestei viteze.Deci cine stie ce se mai petrecea in masina de s-a intamplat sa piarda controlul volanului.La o anumita viteza, e bine sa fii singur sau sa nu te deranjeze nimeni ,...,deci:
sa lasam morala pt moralistii de profesie de pe Forum si ... sa vedem ca fiecare a mers cu viteza pt a impresiona o tipa, fie cu motocicleta , fie cu masina.Doar Dacia sau trabantul din dotare au limitat viteza...RIP

PS: BINE CA MAI E SI LUME CARE VORBESTE PRIETENII DE BINE.Indiferent de greselile facute de acestia.

Edited by sanddy1964, 18 May 2007 - 14:52.


#92
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Mda vad un  topic vechi dezgropat dupa 2 ani.
sanddy da accidentele se intampla, dar la viteza aia e de ajuns sa gresesti odata. Si in conditiile in care sunt putine sosele in lume cu care sa alergi cu 300, daramite in tara, in cel mai bland caz poti considera ca soferul a fost doar inconstient.

#93
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 Materium, on May 18 2007, 17:29, said:

Mda vad un topic vechi dezgropat dupa 2 ani.
sanddy da accidentele se intampla, dar la viteza aia e de ajuns sa gresesti odata. Si in conditiile in care sunt putine sosele in lume cu care sa alergi cu 300, daramite in tara, in cel mai bland caz poti considera ca soferul a fost doar inconstient.
Nu l-am dezgropat eu acest topic dar daca s-a considerat ca e necesar, am scris si eu 2 vorbe .(trei prostii)-cum se zice.
Eu stiu ca nu e usor sa mergi cu viteza f mare, intamplataor am mers si merg cu viteza destul de mare dar ce vroiam sa zic e ca o asemenea masina nu poate fi condusa de un sofer prost.Indiferent cine zice ca l-a cunoscut pe sofer, ca se dadea mare, etc. Nu e implicit ca eu sunt sofer bun daca merg mai tare.Nu asta vreau sa scot inrelief.Nu e cazul aici.Dar il inteleg pe omul care a apasat pe acceleratie, din diverse motive.
Pai frate, avea si cu ce...poate insa nu trebuia s-o faca la modul demonstrativ.Era suficient ca mergea cu ea pe strada-SI ASA SE UITAU TOTI DUPA MASINA, NU?Si sa mai intelegem si frustrarile unora care nu au asa ceva.Dar au in schimb zile de trait! Ceea ce nu e putin.Corect, la noi nu prea merge 300km/h, ...200-220 insa...se mai practica...bine ca le limiteaza electronic masinile ca altfel...ar fi multe topicuri identice.

Edited by sanddy1964, 18 May 2007 - 18:09.


#94
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 sanddy1964, on May 18 2007, 19:01, said:

Nu l-am dezgropat eu acest topic dar daca s-a considerat ca e necesar, am scris si eu 2 vorbe .(trei prostii)-cum se zice.
Eu stiu ca nu e usor sa mergi cu viteza f mare, intamplataor am mers si merg cu viteza destul de mare dar ce vroiam sa zic e ca o asemenea masina nu poate fi condusa de un sofer prost.Indiferent cine zice ca l-a cunoscut pe sofer, ca se dadea mare, etc.
Pai frate, avea si cu ce...poate insa nu trebuia s-o faca la modul demonmstrativ.Era suficient ca mergea cu ea pe strada.Si sa mai intelegem si frustrarile unora care nu au asa ceva.Dar au in schimb zile de trait! Ceea ce nu e putin.
Corect, la noi nu prea merge 300km/h, ...200-250 insa...se mai practica...bine ca le limiteaza electronic masinile ca altfel...ar fi multe topicuri identice.

pai masina era primita de la parinti, nu o luase din banii lui, daca la asta te referi. si dupa cum vezi nu a fost un sofer bun din moment ce a murit din cauza vitezei superexcesive

#95
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 romaximusro, on May 18 2007, 19:03, said:

pai masina era primita de la parinti, nu o luase din banii lui, daca la asta te referi. si dupa cum vezi nu a fost un sofer bun din moment ce a murit din cauza vitezei superexcesive
Nu vreau sa intru in polemica.Ai si tu dreptatea ta.
Greu de judecat daca a fost sofer bun.Nu avem toate datele.Eu nu dau cu piatra. Da tu!

#96
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

 romaximusro, on May 18 2007, 19:03, said:

pai masina era primita de la parinti, nu o luase din banii lui, daca la asta te referi. si dupa cum vezi nu a fost un sofer bun din moment ce a murit din cauza vitezei superexcesive

Daca tu la 90km/h te dai peste cap si mori, esti un sofer prost? Uite aici accident la 90km/h.
http://www.clubc4.ro...a...asc&start=0
http://video.google....641415975323189
NU era nici prost soferul, si au scapat amandoi cu viata!

Edited by MATRIXU, 18 May 2007 - 19:37.


#97
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

si sunt convinsa ca daca fiecare dintre noi am avea posibilitatea sa le luam copiilor nostri masini tari am faceo

esti convinsa? ai mers si tu pe locul din dreapta? :naughty:

parintii ar trebui sa le ia copiilor carti de gramatica, nu masini bengoase. asta daca vor sa-i aiba destepti... si vii

#98
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 Mosotti, on May 18 2007, 20:44, said:

esti convinsa? ai mers si tu pe locul din dreapta? :naughty:

parintii ar trebui sa le ia copiilor carti de gramatica, nu masini bengoase. asta daca vor sa-i aiba destepti... si vii

Barem un Loganel  totusi merita si copii, :lol: hai sa nu-i pedepsim pentru greselile profesorilor si a sistemulu de invatamant de azi. Daca in ziua de azi un copil de a 12 a se duce la scoala intr-un an doar 20% din timpul normal, ce sa ne miram ca unii fac harcea-parcea gramatica....sau mai scriu fara liniuta .
Ei sunt obisnuiti cu "liniutzele" de alt fel... :naughty:
Oricum, e clar :confuzzled: -un tanar nu poate avea si masina bengoasa si ceva inteligenta in creier. :naughty:
Sunt curios ce-o sa zica cativa foarte tineri forumisti (care au de la Accent in sus), asa e? :nonobad:

PS:  iti dai seama sa cumperi o carte de gramatica unui "copil" de 18 ani, CE CADOU FRUMOS?! :w00t: Mai trebuie o centura de castitate si e gata! Am pus-o!Forever young!Ai copii  ascultatori pana la 90 de ani!
O sa zica: uite , cartea asta de Pruteanu, mi-a facut-o mama cadou cand am implinit 46 de ani! (Mai bine-mi dadea cu ea in cap!)

Concluzie: ce ti-e scris pe frunte ti-e pus.Vai de parintii lor in astfel de situatii tragice.

#99
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 MATRIXU, on May 18 2007, 20:31, said:

Daca tu la 90km/h te dai peste cap si mori, esti un sofer prost? Uite aici accident la 90km/h.
http://www.clubc4.ro...a...asc&start=0
http://video.google....641415975323189
NU era nici prost soferul, si au scapat amandoi cu viata!

sofer prost pentru ca a circulat cu viteza aia. care i-a fost fatala. IN sfarsit, auzisem ceva de accidentul asta, nu cunosc detalii, daca era si incepator..

#100
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Ce naiba mai conteaza daca era un sofer excelent sau nu. E un sofer mort. Chiar daca are prieteni care-i ofera suportul lor si sunt destui care-l inteleg, el a fost singurul care a apasat pe pedala si si-a facut-o cu mana lui . Nu cred ca a stat fata din drapta cu un pistol la tampla lui. Asa ca simt atat regret ptr. el cat simt pentru faptul ca s-a mai dus o viata de om. In rest cum sunt din ce in ce mai multi cei din categoria "baitul lui tata", trebuie sa fie si cativa din ei care s-a plateasca impozit pe prostie.

#101
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Hmm... voi de cine vorbiti?

#102
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

 romaximusro, on May 18 2007, 21:46, said:

sofer prost pentru ca a circulat cu viteza aia. care i-a fost fatala. IN sfarsit, auzisem ceva de accidentul asta, nu cunosc detalii, daca era si incepator..

NU era incepator...pur si simplu s-a intamplat.. D-aia e bun ESP-ul asta cateodata, dar deja suntem offtopic.

#103
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 MATRIXU, on May 19 2007, 20:26, said:

NU era incepator...pur si simplu s-a intamplat.. D-aia e bun ESP-ul asta cateodata, dar deja suntem offtopic.
Asa e. Poate inchide cineva topicul.Prea e trist.

#104
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

 sanddy1964, on May 18 2007, 21:15, said:

Oricum, e clar :confuzzled: -un tanar nu poate avea si masina bengoasa si ceva inteligenta in creier. :naughty:
Sunt curios ce-o sa zica cativa foarte tineri forumisti (care au de la Accent in sus), asa e? :nonobad:

Nah ca raspund: eu sunt exceptia de la regula! :D (ai zis "de la Accent in sus" , ca altfel nu imi consideram masina bengoasa :P )

#105
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 Blu3, on May 21 2007, 01:19, said:

Nah ca raspund: eu sunt exceptia de la regula! :D (ai zis "de la Accent in sus" , ca altfel nu imi consideram masina bengoasa :P )
Cred ca ai remarcat ghilimelele din postul meu de mai sus, unde raspundeam cuiva, nu? In general am parerea ca TOTI tinerii au ceva (si chiar f mult) in cap.Nu pot fi "batrani" la 20 de ani. Si mai fac si ei, teribilisme.Cand le fac cu masina, uneori, platesc pretul.
Dupa parerea mea, Accentul e o masina foarte potrivita pentru un tanar.
( in primele 2-3 luni de condus ). GTI-URILE SI MASERATTI-URILE CINE SA LE CONDUCA? Mosi ca noi ? :notangel:
:naughty:

Edited by sanddy1964, 21 May 2007 - 00:49.


#106
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cei cu experienta, care stiu cand sa riste, care nu sunt tentati sa riste deampixu numai pt a impresiona o pipita din drepata etc.

#107
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 romaximusro, on May 21 2007, 01:59, said:

cei cu experienta, care stiu cand sa riste, care nu sunt tentati sa riste deampixu numai pt a impresiona o pipita din drepata etc.
Maximus, asa e.
In alta ordine de idei, stii ca a fost reales Base cu 75% din voturi? Cica nu e nici un pericol.El va fi presedinte.Si votarea s-a incheiat. :peacefingers:
Vrei sa fii ca un stalp pe care a ramas un afis de la votarea trecuta???????? :naughty:
Ia masuri...ca aveai o semnatura smekera acu 2-3 saptamani, pana sa intri in politica si apoi chiar si in OPOZITIE IN MUNTI pt 2-3 zile.

#108
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

 sanddy1964, on May 21 2007, 01:47, said:

Cred ca ai remarcat ghilimelele din postul meu de mai sus, unde raspundeam cuiva, nu? In general am parerea ca TOTI tinerii au ceva (si chiar f mult) in cap.Nu pot fi "batrani" la 20 de ani. Si mai fac si ei, teribilisme.Cand le fac cu masina, uneori, platesc pretul.
Dupa parerea mea, Accentul e o masina foarte potrivita pentru un tanar.
( in primele 2-3 luni de condus ). GTI-URILE SI MASERATTI-URILE CINE SA LE CONDUCA? Mosi ca noi ? :notangel:
:naughty:

Glumeam.
Oricum, mosii ca voi conduc A8 diesel. :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate