Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet
 Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Pot sa conduc o masina electrica ...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

Samsung S8500 Wave

- - - - -
  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#2809
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
Suportul pt. flash e limitat in Bada, indiferent de rom. Unele chestii merg, altele nu. Youtube, de exemplu, merge doar in versiunea mobila. Partea buna e ca filmuletele se vad perfect, HD. Exista o modificare pentru browserul din Bada, dar nu cred ca rezolva problema asta. Custom rom-urile nu modifica prea multe chestii, motiv pentru care eu raman la versiunea oficiala, de care sunt destul de multumit.

#2810
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Am inteles. Am reusit sa pun un custom rom (versiunea oficiala de bada 2.0 pe care am avut-o nu imi place cum se misca absolut deloc ca sa nu mai vorbesc ca mananca bateria de 2 ori mai repede decat 1.2) de pe sammobile cel de care vorbeste misuspita dar si acela mananca din baterie foarte repede plus ca se restarteaza des. As vrea sa iau 1.2 oficial dar nu am gasit-o nicaieri (cea cu JL2 pentru Romania). Posted Image Am vazut ca exista una pe sammobile dar nu am reusit sa o instalez cu multiloader deoarece avea lipsa unele fisiere (sau poate nu am stiut eu). Oricum spunea cineva ca acea versiune nu este oficiala si ca se restareaza deci a picat si aceasta varianta.
Stiti cumva un link de unde as putea descarca 1.2 oficial ca sa-l instalez? Multumesc.

Edited by ravy21, 10 December 2012 - 09:15.


#2811
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
Probabil tot pe sammobile tre sa fie.
La mine, 2.0 merge perfect si bateria tine 4-5 zile, ceea ce e foarte ok, zic eu, pentru un smartphone. Nu se restarteaza deloc, decat de la faza cu apasatul 10sec pe "end call" in blugii stramti, dar foarte rar. Am scos pinul si nici aia nu ma mai deranjeaza

Edited by andrei80, 10 December 2012 - 18:40.


#2812
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
M-am mai informat referitor la custom rom-urile acestea de Bada si pot spune ca m-am luminat ceva mai mult. Am gasit un custom rom (sau poate este chiar cel oficial nu-mi pot da seama) de Bada 1.0 pe care l-am instalat aseara cu succes si se pare ca totul functioneaza perfect. Am conectat telefonul la Kies si imi spune ca exista update la Bada 2.0 ceea ce nu as vrea sa fac. As vrea sa instalez Bada 1.2 dupa cum am spus si mai sus. Din ce am citit am inteles ca XXJK1 este de bada 1.2 si este foarte stabil (iar bateria tine destul de mult) si as vrea sa-l instalez pe acesta. Dar mai inainte de asta trebuie sa instalez XXJID bada 1.2 si apoi XXJK1 bada 1.2. Pana aici totul imi este clar. Am gasit un XXJID full iar un XXJK1 incomplet in sensul ca nu are BOOTFILES si FFS. Din cate am inteles ar merge instalat si fara aceste 2 fisiere (daca nu le bifezi in multiloader) dar imi e teama sa nu-l brick-uiesc.
Acum intrebarea mea este daca a mai reusit cineva de aici sa instaleze un custom rom fara BOOT FILES si FFS? Multumesc anticipat.

#2813
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Salut,
Am stat vreo 4 ore azi sa aflu daca mai exista vreo metoda de spoofing pt bada v1.2? Versiunea actuala pe care o am e 1.2  XXKF3.

Cand ma loghez pe kies ma intreaba de fiecare data daca vreau sa fac upgrade la XXLA1 dar nu mi se pare inca o idee buna sa trec la 2.0. Am citit ca sunt multi nemultumiti. Oricum pt flash si ce anume ma interesa pe mine, nu va merge (vplay sau alte site-uri care cer flash). Acum merge, dar sacadat si f greu.

Deci a mai reusit cineva un spoofing in ultimul timp? (am incercat cu metoda wamp, nu merge deloc).
Mersi.

#2814
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Deci nimeni nimic?

Si stie cineva, pe AP UART inregistrarea video la 720p (eventual direct pe card) are de suferit, fata de CP UART?
(si care e default din fabrica AP sau CP?)

#2815
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Nu are de suferit, am avut CPU si pe AP si pe CP si in ambele filma ok

#2816
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Mersi. Stii cumva si care e default-ul din fabrica?

#2817
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
Setarea din fabrica e cea conservatoare cred, cu mai multa baterie. Nu merita decat pentru ceva joc HD care sacadeaza sa renunti la ea, parerea mea. Nu prea se cunoaste viteza suplimentara, dar bateria cica ar tine mult mai putin. Incearca sa vezi si tu cum e...

Edited by andrei80, 28 December 2012 - 17:13.


#2818
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Salut si mersi. O noua intrebare. Nu reusesc sa activez samsungdive desi pe telefon am activat mobile tracker si contul.

Oare ce mai trebuie sa fac? Sau nu mai merge pe v1.2?

#2819
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012

View Postincreatul, on 29 decembrie 2012 - 15:51, said:

Salut si mersi. O noua intrebare. Nu reusesc sa activez samsungdive desi pe telefon am activat mobile tracker si contul.

Oare ce mai trebuie sa fac? Sau nu mai merge pe v1.2?

Salut, pt. activare samsung dive incearca sa intri si de pe PC
Cu respect.

#2820
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Pai de pe PC am incercat (ca acum am renuntat). Dar eu cred ca merge doar din Germania si UK. Daca stiti altfel sau daca ati incercat....

#2821
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Salut, am inca o problema cu tel, de data asta cu aplicatia youtube: nu mi se incarca in high quality pe WiFi orice as face. Adica merge doar pe low quality, ca pe 3G. Routerul e ok, pt ca mai am un telefon nokia de pe care am intrat la fel, de pe aplicatia youtube, si merge bine, calitate maxima.

Oare ce sa-i mai fac?

#2822
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Deci sa inteleg ca utilizatorii de s8500 au cam disparut, la fel si interesul pt bada (asta e cam clar, in primul rand din partea celor de la samsung).
O sa-l dau si eu, dar imi place f mult camera, filmatul cu LED care nu e deloc slab.

Pana una alta nu pot sa inteleg de ce nu merge la calitate maxima youtube-ul si n-as avea chef sa ii dau un hard reset, am multe pe el.
Se poate de la o cazatura pe care a luat-o azi dimineata? (sa nu mai primeasca semnal bun pe wifi).


LE: Aplicatia bmwtv sa zicem, merge si videourile au calitate maxima, la fel si all share....de pe PC, merge f fain.

Edited by increatul, 19 January 2013 - 23:39.


#2823
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
pacate nu prea mai exista interes pentru Wave...inca este un telefon foarte decent, dar Samsung probabil ca au renuntat la Bada in favoarea Tizen. Oricum, cu dezvoltarea de versiuni si aplicatii de Android probabil ca se preocupa acum majoritatea programatorilor lor.
Din pacate nu e problema doar la tine. Nici la mine nu mai apare optiune HQ se se vad de kko...Am mai patit sa nu mearga cate ceva la youtube si s-a rezolvat dupa un timp. Sper ca asa o sa se intample si acum.

Edited by andrei80, 20 January 2013 - 01:57.


#2824
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Mersi de raspuns.

Aproape ca era sa ii dau un update la bada 2.0, dar m-am gandit sa citesc cate putin inainte sa fac asta, si se pare ca si pe 2.0 nu merge youtube-ul.

Cat despre wave, mi-ar parea rau sa-l dau, dar m-as indrepta catre ceva cu android, xperia arc S (are cam acelasi hardware si avea acelasi pret la un moment dat).

De fapt hardware e o idee mai bun, dar trebuie oricum sa evoluam. Vreau neaparat ceva care filmeaza si cu flash, bineinteles intr-un buget normal, nu de galaxy S3.

Edited by increatul, 20 January 2013 - 02:10.


#2825
cyberk

cyberk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 28.02.2011
xperia arc S A fost  la  un pret  de  800 de roni acum nu mai e..
Si vezi ca xperia arc S are o problema:  apare o crapatura in partea de sus a telefonului e o problema generala din ce am vazut.

#2826
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
La superoferta e Acer Cloudmobile. E un telefon superdotat si e foarte ieftin la Orange. Si l-a luat un amic si e foarte multumit, singura problema e cu bateria, care e  cam slaba, greu sa tina 2 zile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate