Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie
 Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD
 Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5

Resizable BAR
 Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Alternativa la Paint pe Ubuntu

Recomandare WYSIWYG HTML Editors
 

Despre parinti

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#55
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postspdude, on 14th December 2009, 19:05, said:

Cand vei fi pe picioarele tale, sa macar cu 1 facultate terminata.
Si o sa aiba primul orgasm la 30 ani, nu ?? Il va sarbatori odata cu achitarea primei rate la casa...

#56
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostCr1spy, on 14th December 2009, 18:08, said:

Si o sa aiba primul orgasm la 30 ani, nu ?? Il va sarbatori odata cu achitarea primei rate la casa...

Pentru orgasm n-are nevoie sa-si aduca prietenul acasa -_- .

Eu nu zic sa nu-si impuna punctul de vedere mai des, dar sa-l aduca pe prieten acasa de Craciun in situatia data nu va face decat sa se certe si cu taica-so si cu el. Daca maica-sa n-o ajuta si/sau nu reuseste ea printr-o minune sa-l convinga si sa fie sigura ca-i convins (mai exact, sa nu se trezeasca ca in secunda in care apare prietenul pe usa nu-l ia peste picior toata seara/da afara instant) nu rezolva nimic.

#57
KiduTzA10

KiduTzA10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.07.2009

View PostCr1spy, on 14th December 2009, 19:08, said:

Si o sa aiba primul orgasm la 30 ani, nu ?? Il va sarbatori odata cu achitarea primei rate la casa...

=)) funny rau.

View PostDev, on 14th December 2009, 19:15, said:

Daca maica-sa n-o ajuta si/sau nu reuseste ea printr-o minune sa-l convinga si sa fie sigura ca-i convins (mai exact, sa nu se trezeasca ca in secunda in care apare prietenul pe usa nu-l ia peste picior toata seara/da afara instant) nu rezolva nimic.

Eh, a zis mama ca ma ajuta ea cumva... Daca nu, asta e.... :)

#58
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostKiduTzA10, on 14th December 2009, 19:16, said:

=)) funny rau.
Nu, nu e funny daca le cauti in coarne parintilor... sa vezi cum isi urca pretentiile si adios alegeri libere.
Si ma refer la genul acela de alegeri pe care le faci pentru ca asa simti ca este mai bine pentru tine, nu ca sa obtii aprobarea lor sau sa le faci in ciuda, sau sa faci ceva pentru a ascunde, evitand astfel certurile (sau adevarul).

Edited by Cr1spy, 14 December 2009 - 19:45.


#59
WhatDoIKnow

WhatDoIKnow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 09.09.2008
Taticul are impresia ca esti proprietatea lui.

#60
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
atata timp cat sta pe banii parintilor si pe tarlaua lor au tot dreptul sa ii comenteze ce vor,doi la mana are 17 ani ,poate in ochii parintilor sau al tatalui ei inca ii se pare prea devreme, , cand pleaca din casa cu totul si incearca sa se puna pe picioarele ei atunci poate sa mearga unde vrea , sa stea pana la ce ora vrea si sa se futa cu cine vrea ...

dar asta nu inseamna ca trebuie sa o tina prea din scurt,pentru ca saraca fata cand o scapa din casa aia...dusa va fi...si te mai miri cateodata ca unii parinti din astia se intreaba "cu ce am gresit?" oare...? "hai sa stam totii si sa ne intrebam...?"  :rolleyes:

kiduta10 nu am priceput exact, prietenul tau este din alt oras sau din oras cu tine?cat de departe sta daca e din oras cu tine ? aproximativ nu trebuie detaliat exact .. :).

Edited by A_shot_of_JB, 14 December 2009 - 19:50.


#61
WhatDoIKnow

WhatDoIKnow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 09.09.2008

View PostA_shot_of_JB, on 14th December 2009, 09:46, said:

atata timp cat sta pe banii parintilor si pe tarlaua lor au tot dreptul sa ii comenteze ce vor,doi la mana are 17 ani ,poate in ochii parintilor sau al tatalui ei inca ii se pare prea devreme...
Nu au dreptul fiindca nu e proprietatea lor personala, nu e un caine care sa se execute dupa cum a fost dresat, are personalitate, are o minte, are niste sentimente. Nu ea a cerut sa fie nascuta ci ei au decis sa o conceapa si sa o aduca pe lume. Ca parinti menirea lor e sa o ghideze, ajute in viata nu sa-i impuna gandurile lor cu forta, sa o faca sa fie EXACT cum vor ei ... fiindca nu se poate.

Poate IQ-ul ei e mai ridicat, poate sentimentele ei sunt mai curate decat ale lui ta'su, poate simte ca la 17-18 ani poate sa faca decizii in legatura cu corpul sau si sexul incepand de pe la varsta aia i se pare firesc. Daca nu vrea sa faca e treaba ei personala, o priveste...nu tre' sa-i ceara parerea lui ta'su cand, unde, cu cine si cum sa faca amor.

#62
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

View PostWhatDoIKnow, on 14th December 2009, 20:02, said:

Nu au dreptul fiindca nu e proprietatea lor personala, nu e un caine care sa se execute dupa cum a fost dresat, are personalitate, are o minte, are niste sentimente. Nu ea a cerut sa fie nascuta ci ei au decis sa o conceapa si sa o aduca pe lume. Ca parinti menirea lor e sa o ghideze, ajute in viata nu sa-i impuna gandurile lor cu forta, sa o faca sa fie EXACT cum vor ei ... fiindca nu se poate.

Poate IQ-ul ei e mai ridicat, poate sentimentele ei sunt mai curate decat ale lui ta'su, poate simte ca la 17-18 ani poate sa faca decizii in legatura cu corpul sau si sexul incepand de pe la varsta aia i se pare firesc. Daca nu vrea sa faca e treaba ei personala, o priveste...nu tre' sa-i ceara parerea lui ta'su cand, unde, cu cine si cum sa faca amor.

eu sunt total de accord cu tine ,dar tatal ei nu cred ca e, ce poate face ea de la 17 ani ? sa se ia si sa plece in lume ?

#63
KiduTzA10

KiduTzA10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.07.2009

View PostA_shot_of_JB, on 14th December 2009, 19:46, said:

atata timp cat sta pe banii parintilor si pe tarlaua lor au tot dreptul sa ii comenteze ce vor

prietenul meu se va folosii de banii lui...iar eu la randul meu de banii mei...
nu am vrut ca familia mea sa se implice cu ceva .. doar mancare, atat.


kiduta10 nu am priceput exact, prietenul tau este din alt oras sau din oras cu tine?cat de departe sta daca e din oras cu tine ? aproximativ nu trebuie detaliat exact .. :).

Din oras cu mine. Alt cartier.  ^_^

#64
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostWhatDoIKnow, on 14th December 2009, 19:02, said:

Nu au dreptul fiindca nu e proprietatea lor personala, nu e un caine care sa se execute dupa cum a fost dresat, are personalitate, are o minte, are niste sentimente. Nu ea a cerut sa fie nascuta ci ei au decis sa o conceapa si sa o aduca pe lume. Ca parinti menirea lor e sa o ghideze, ajute in viata nu sa-i impuna gandurile lor cu forta, sa o faca sa fie EXACT cum vor ei ... fiindca nu se poate.

Poate IQ-ul ei e mai ridicat, poate sentimentele ei sunt mai curate decat ale lui ta'su, poate simte ca la 17-18 ani poate sa faca decizii in legatura cu corpul sau si sexul incepand de pe la varsta aia i se pare firesc. Daca nu vrea sa faca e treaba ei personala, o priveste...nu tre' sa-i ceara parerea lui ta'su cand, unde, cu cine si cum sa faca amor.

Da' nu te contrazice nimeni si nu zice nimeni ca n-are voie sa hotarasca cand si cum sa faca sex.

Doar ca aici nu e vorba de cerut voie lu' taica-so sa faca sex ci de faptul ca taica-so nu-l vrea pe baiatul ala la EL in casa.

#65
KiduTzA10

KiduTzA10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.07.2009

View PostDev, on 14th December 2009, 20:25, said:

Da' nu te contrazice nimeni si nu zice nimeni ca n-are voie sa hotarasca cand si cum sa faca sex.

Doar ca aici nu e vorba de cerut voie lu' taica-so sa faca sex ci de faptul ca taica-so nu-l vrea pe baiatul ala la EL in casa.

Asa e...Lasa`ti discutia cu sex`u asta. Cu asta n`am avut probleme :)) ....Vreau sa lamuresc problema cu tata...Vreau sa ajung la un acord. Sa stiu, ori ma chinui sa vorbesc cu el, ori mai bine o las balta. E important pentru mine.
Din ce mi`au explicat altii am inteles. Sunt de acord cu toti. Vreau doar sa vad parerile fiecaruia intr-un final.

Edited by KiduTzA10, 14 December 2009 - 20:29.


#66
WhatDoIKnow

WhatDoIKnow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 09.09.2008
Nu. Sa realizeze ca e momentul in care trebuie sa se maturizeze si sa-si sustina punctul de vedere in fata lui tati. Exista mai multe posibilitati: sa-i spuna mereu adevarul si sa fie sincera cu el indiferent de consecinte si sa aiba self-esteem sanatos purtandu-se firesc, asa cum simte ea. Sa inceapa sa se fofileze si sa-l excluda din viata ei detasandu-se treptat de legatura cu el (adica tatal) in timp ce il aproba "da, da" in fata si face ce simte in spate. Sau...sa se muleze dupa vorba/gandul lui si sa se execute si atunci o sa ajunga o persoana cu low self-esteem care pana o sa moara o sa se muleze mereu dupa vorba partenerului, prietenei, soacrei, etc. etc. ca sa nu mai supere pe nimeni niciodata si sa faca numai ce i se cere sau ce ar da mai bine pentru ceilalti ca sa fie ei fericiti. Iar dupa aia o sa se descarce pe copiii ei la randul ei...si o sa le dea ordine severe dupa care o sa astepte ca acestia sa se execute intocmai precum a zis ea. Cumva trebuie sa dea pe afara frustrarea asa ca ori acum...ori mai tarziu tot explodeaza.

Asta e tot.

#67
amicul_tau

amicul_tau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 712
  • Înscris: 09.09.2009

View PostKiduTzA10, on 14th December 2009, 20:20, said:

Din oras cu mine. Alt cartier.  ^_^

E din acelasi oras si vrea sa doarma la tine, sub acelasi acoperis cu parintii tai? :lol:
Pai nu puteti sa va intalniti toata ziulica? si sa fiti impreuna pana la 12 noaptea sau pana la cat ai tu program?

De ce nu te duci sa dormi la el?

#68
KiduTzA10

KiduTzA10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.07.2009

View Postamicul_tau, on 14th December 2009, 20:37, said:

E din acelasi oras si vrea sa doarma la tine, sub acelasi acoperis cu parintii tai? :lol:
Pai nu puteti sa va intalniti toata ziulica? si sa fiti impreuna pana la 12 noaptea sau pana la cat ai tu program?

De ce nu te duci sa dormi la el?

Da mey...ne putem intalni...Dar na, faceam o exceptie de sarbatori...
Am zis ca tata m`ar omori daca ar stii ca sunt la el.

#69
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Eu zic sa`i chemi si pe parintii iubitului sa faceti tot un chef parintesc.

#70
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

View PostKiduTzA10, on 14th December 2009, 20:41, said:

Da mey...ne putem intalni...Dar na, faceam o exceptie de sarbatori...
Am zis ca tata m`ar omori daca ar stii ca sunt la el.

Asta imi aduce aminte de o intamplare :lol:

Eram cu o fosta si ii zic intr-o zi hai pe la mine sa gatim ceva,stiind ca are un tata strut,dar zic hai na incerc,vine fata ii zic la tac'su ca n-o tin eu prea mult ora 18-19 , si se face 23 tac'su acasa fierbea se invartea ca un leu in cusca , daca cumva ii fut fata , iti dai seama... ma-sa incerca sa-l linisteasca ,asta statea ca pe spini , vine o vecina pe la ei si vazandu-l asa infierbantat zice ca sa-l poloseasca :"stai linistit ca daca vor sa se futa o fac si ziua nu trebuie sa fie noapte" ,asta sa moara nu alta :lol: ajungem noi acasa la ea , ne intampina tasu , ma scaneaza asa dintr-o privire nu zice nimic, pana la urma l-am trombonit ca venisera parintii mei acasa si ne-au mai tinut putin la povesti(ai mei fiind in vacanta si urmau sa vina peste o saptamana) pana la urma s-a resemnat linistit si ne-a laudat mancarea care am facut-o,ii dusesem si lui la caserola o portie :lol:

draga kidutza oricat de dificil ar parea tatal iti zic eu ca se poate, e doar o "masca" care o poarta,dar sa stii ca nu e dracul chiar atat de negru pe cat pare, dar ca sa reuseasca trebuie ca prietenul tau sa dea impresie buna si sa aiba cateva cunostinte despre tatal tau ca sa stie in ce se baga , ce ti-am scris eu ceva mai sus... acum depinde si de tatal tau ce fel de asteptari are,ca daca prietenul tau e cu cercel in ureche freza nush de care si tatauaj pe nush unde si cu impresii de smecheras nu va tine iar daca e un momalau iar nu va tine... pentru un tata niciun pretendent la fiica sa nu e destul de bun,dar va fi tot timpul unul care se va apropia cat de cat... daca baiatul ii castiga increderea si vede ca are intentii cat de cat serioase cu tine pentru varsta asta si nu isi va baga pola in fetita lui care s-a chinuit sa o creasca si sa o educe si sa vina sa-si bage unu pola in munca lui totul va fi foarte OK,daca el ii castiga increderea nu vor mai exista restrictii,iti spun din proprie experienta din postura unui baiat care a avut de a face cu cativa tatici din astia cu o viziune mai stricta.

situatia statea cam asa :
ieseam in oras , suna telefonul ei din ora in ora , la ora x trebuia sa fie acasa , nu o lasa acolo acolo si acolo,de dormit la mine nici nu se punea vorba,invers nu avea rost sa mai incerc, dupa ce am facut cunostinta si a vazut ca nu sunt unu care vrea sa-i futa fiica si atat au lasat-o mai moale,ajungand ca dupa o luna sa nu mai fie aproape nicio restrictie,dupa 3 luni sa nu mai zic ca eram cei mai buni prieteni si vedeam meciurile impreuna la o bere,dar toate astea s-au intamplat dupa ce m-au cunoscut mai bine,adica am fost mai des pe la ei,conteaza mult. asta se intampla pe la 16-18 ani.iar ce ti-am zis mai sus e un ex de pe la 17 ani .

raspunde-mi te rog la cateva intrebari ca sa imi dau seama cat de cat cum sta treaba:


- i-ai cunoscut parintii ?
- el i-a cunoscut pe ai tai sau uremaza? daca i-a cunoscut cum a decurs prima intalnire cu ai tai ?
- prietenul tau face vre-un sport?
- prietenul tau fumeaza?
- din ce fel de familie provine ? (pentru unii parinti conteaza asta)

detaliaza mai mult, sigur nu cred ca tatal tau nu il place doar ca poarta ochelari,asta e doar un pretext e absurd,are el ceva ce nu ii place, acel ceva trebuie descoperit si reparat ca treaba sa mearga...

Edited by A_shot_of_JB, 14 December 2009 - 22:35.


#71
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostA_shot_of_JB, on 14th December 2009, 22:24, said:

detaliaza mai mult, sigur nu cred ca tatal tau nu il place doar ca poarta ochelari,asta e doar un pretext e absurd,are el ceva ce nu ii place, acel ceva trebuie descoperit si reparat ca treaba sa mearga...
JB, punct ochit... punct lovit, exista posibilitatea ca mama ei sa ii fi spus ca ei doi au facut deja sex...
Iti dai seama omul... wtf acum vine sa-l pup ?

Edited by Cr1spy, 14 December 2009 - 22:37.


#72
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

View PostCr1spy, on 14th December 2009, 22:36, said:

JB, punct ochit... punct lovit, exista posibilitatea ca mama ei sa ii fi spus ca ei doi au facut deja sex...
Iti dai seama omul... wtf acum vine sa-l pup ?

hai ma ca si eu ma futeam cu fetele lor dar nu era dracul atat de negru,si orice parinte isi da seama cand plodul a inceput sa faca secs,doar nu era sfarsitul lumii acolo , au o relatie de aproape 2 ani ce naiba ar fi chiar paranoia sa mai creada ca au stat asa un an si opt luni uitandu-se unu la celalat... :)

kiduta inca o intrebare: de cand ti-ai inceput viata cu prietenul tau ? si daca de atunci ai observat ceva schimbari radicale la tatal tau sau a fost asa ferm de la inceput impotriva lui ?

Edited by A_shot_of_JB, 14 December 2009 - 22:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate