Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 

Probleme greutate

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#145
dracusoru47

dracusoru47

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.07.2010
si eu am o problema de genul asta :) dar dupa cum zice si in articolele pe care le`am citit ( nu din romania ) scrie clar "All you have to do is eat, eat, and eat some more to gain weight..." or "Weight gain is just a matter of eating more..." and "You just need to overload your metabolism to put on weight..."

deci "tot ce trebe sa faci este sa mananci,mananci,si sa mamanci mai mult sa castigi in greutate..." sau "Creșterea în greutate este doar o chestiune de a manca mai mult" si "tot ce trebe sa faci este sa iti indopa metabolismul tau ca sa castigii in greutate" minciunii,iar cele mai multe prostii :-J

daca stai si te gandesti ca dai 2 milioane ( 200 ron poate mai mult,poate mai putin) pe niste suplimente,vitamine si alte prostii care crezi ca iti dau pofta de mancare e cea mai mare minciuna :-J e o chestie dea lor de a isi vinde produsu,insa cei mai multi nu isi dau seama de chestia asta.oricum daca va ajuta cu ceva lasati un post reply =P :)

Edited by dracusoru47, 20 July 2010 - 15:16.


#146
dracusoru47

dracusoru47

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.07.2010
http://www.ilanplant...zinc-walmark-30 --- mi se pare destul de ieftin la 30 de comprimate :-? nu ? exista parca si la 100 cu 39 de lei :P

eu zic ca merita incercat cat timp sunt vitamine si nu proteine sau alte prostii

#147
GynutzaRozy

GynutzaRozy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.08.2010

 jedialex1985, on 21st May 2005, 21:35, said:

eu m-am ingrasat vreo 5 kg mancand cam de 5 ori pe zi. iti zic si cum mananc
ora 7-8: cam 4 felii de paine: ciocolata finetti, unt de arahide, pate, unt si branza topita
ora 10-11: o banana+ o farfurie cu cereale
ora 14-15: pranzul: o ciorba/supa si un fel 2 consistent
ora 17-18: o banana si 1-2 felii cu unt de arahide
ora 20: cartofi prajiti, ochiuri, omleta etc.
ora 22: o farfurie cu cereale

Important este sa nu-ti fie foame niciodata, sa mananci cat mai des si regulat, daca nu-ti pui niste ore fixe in functie de programul tau o sa fie greu sa tii o cura de ingrasare.
Fa sport altfel o sa se depuna grasime pe tine, da nu sport de rezitenta gen alergare, ciclism unde alergi 1 ora, ci sporturi intense, fa flotari, tractiuni, abdomene astfel incat dupa cateva serii de exercitii sa nu mai poti continua.

P.S. Intr-adevar sexul consuma cele mai multe calorii. Citisem undeva un clasament si o partida de sex ardea cam 800kcal, iar pe locul doi erau mersul cu biclicleta sau inotul cu vreo 200kcal; nu garantez acuratetea cifrelor da oricum sexul este cel mai performant "callories burner", depasind cu mult orice altceva :coolspeak:
  Inseama k u stateai doar acasa, eu plec de obicei la 13 si ajung la 10 de la munk...deci qm crezi k as putea respecta asa ceva  :deadtongue:

#148
perpetuum

perpetuum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.05.2010
Hai sa va spun si eu povestea mea:
Am 16 ani si jumatate ,180 si 56 de kg ,si de sala nici nu se pune problema ,retete de acasa cu junca ,carne ,mincaruri cu multe grasimi ,mincat non-stop ,zi si noapte cu burta in sus am incercat ,si nu se pune nimic ,nici macar un g in plus.Asa ca mam cindit sa fac exact invers.

Mult sport:ciclism pina la epuizare ,flotari la paralele pina nu mai poti ,tractiuni la bara cite 100 pe zi(nu dintr-o data) inot pina aproape sa te ineci si o reteta normala :3 mese pe zi ,multe fructe intre mese ,salaturi de legume,cereale ,8 ore de somn +2 la amiaza , lactate si multa speranta.
Si cu ce credeti ca mam ales:Cu o febra musculara de nu mai puteam duce cana cu apa la gura si 2 kg in minus , am asteptat sa-mi treca febra si mam urcat din nou pe cintar ,si macar au revenit la loc cele 2 kg ,ca in rest...... :(  al dreaq gena ce am mostenit de la parinti. :cursing:

P.S. sunt de la tara si nu am posibilitatea sa merg la  sala , ai mei nu cred in suplimente alimentare si nici in vreo afectiune a tiroidei ,cica :"asa iti e tie felul ,si tatal tau era la fel cind era de virsta ta ,ei lasa ca o sa te ingrasi si tu odata"

Astept si un sfat pt mn ,cred ca acum o sa ma las de ingrasat ca s-a inceput scoala ,dar de indata ce vine vara o iau de la capat.Asa ca multa bafta la toti ! aaaaaaaaa ,si eu cred ca e mult mai usor sa slabesti decit sa te ingrasi. :deadtongue:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate