Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Probleme greutate

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#127
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,928
  • Înscris: 04.02.2006

View Postiordake_nl, on 14th September 2009, 12:22, said:

Si daca nu-i place sa "faca bazine", poa' sa se duca la polo. Sa vezi fuame dup-aia!

Ca sa te duci la polo trebuie deja sa fi ''facut cateva bazine''. Nu poate un schelete sa joace polo, ca in 5 minute are limba cat cravata, tre sa ai antrenament la inot...rezistenta.

Edited by kruger, 17 September 2009 - 00:04.


#128
ralukaaa

ralukaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2009
am 16 ani, 42 de kg si 1,63 inaltime, si nu ma ingras oricear fi...am mancat 2 saptamani aproape cam de vreo 4 ori pe zi si am pus 4 kg din care am ramas cu 1, si asta pt ca am inceput scoala si kiar n-am timp sa mai mananc asa, ma gandeam ca dak as lua  suplimente m-as ingrasa, dar ce suplimente..tinand cont ca nu vreau dalea de pui mushchi pe tine ca sunt fata..vreau sa ma ingras 10 kg:d, ce sa iau? plsssss sa-mi raspundeti si mie repede :rolleyes:

#129
zzangaboy

zzangaboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,579
  • Înscris: 14.02.2005

View Postralukaaa, on 18th September 2009, 00:37, said:

am 16 ani, 42 de kg si 1,63 inaltime, si nu ma ingras oricear fi...am mancat 2 saptamani aproape cam de vreo 4 ori pe zi si am pus 4 kg din care am ramas cu 1, si asta pt ca am inceput scoala si kiar n-am timp sa mai mananc asa, ma gandeam ca dak as lua  suplimente m-as ingrasa, dar ce suplimente..tinand cont ca nu vreau dalea de pui mushchi pe tine ca sunt fata..vreau sa ma ingras 10 kg:d, ce sa iau? plsssss sa-mi raspundeti si mie repede :rolleyes:

ia da fuguta la doctor, si vezi daca nu cumva ai probleme cu tiroida, am avut o prietena care manca continuu si nu se ingrasa, avea hipotiroida (sau hiper) nu stiu care e aia de la care slabesti.

#130
iordake_nl

iordake_nl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 06.06.2009

View Postralukaaa, on 17th September 2009, 23:37, said:

am 16 ani, 42 de kg si 1,63 inaltime, si nu ma ingras oricear fi...am mancat 2 saptamani aproape cam de vreo 4 ori pe zi si am pus 4 kg din care am ramas cu 1, si asta pt ca am inceput scoala si kiar n-am timp sa mai mananc asa, ma gandeam ca dak as lua  suplimente m-as ingrasa, dar ce suplimente..tinand cont ca nu vreau dalea de pui mushchi pe tine ca sunt fata..vreau sa ma ingras 10 kg:d, ce sa iau? plsssss sa-mi raspundeti si mie repede :rolleyes:

da-le-n mama zmeilor de suplimente

#131
ralukaaa

ralukaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2009

View Postzzangaboy, on 18th September 2009, 09:48, said:

ia da fuguta la doctor, si vezi daca nu cumva ai probleme cu tiroida, am avut o prietena care manca continuu si nu se ingrasa, avea hipotiroida (sau hiper) nu stiu care e aia de la care slabesti.
am fost la doctor si mia dat vitamine:| da pnm..degeaba..si doctora mea e cam aiurea..am mai avut o problema si m-a amanat 8 luni si acum e cam tarziu...dar oricum..nu are nici o legatura cu ingrasarea..deci sa-i zic sa-mi dea trimitere sa ma duc sa-mi fac analize? :rolleyes:

View Postiordake_nl, on 18th September 2009, 09:51, said:

da-le-n mama zmeilor de suplimente
nu nu, macar de la alea te ingrasi..asa ce fac? stau pe loc?:o

#132
iordake_nl

iordake_nl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 06.06.2009

View Postralukaaa, on 18th September 2009, 20:23, said:

View Postiordake_nl, on 18th September 2009, 08:51, said:

da-le-n mama zmeilor de suplimente

nu nu, macar de la alea te ingrasi..asa ce fac? stau pe loc? :o

Nu de la suplimente te-ngrasi, dar asta e alta poveste. Daca tu asa stii, baga-n tine suplimente cu lingura. Si, din cand in cand, mananca si mancare normala.

View Postralukaaa, on 18th September 2009, 20:23, said:

am fost la doctor si mia dat vitamine:

In locul lui (sai ei) iti puneam in mana o carte de bucate si-ti dadeam un sut in fund.

#133
ralukaaa

ralukaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2009
In locul lui (sai ei) iti puneam in mana o carte de bucate si-ti dadeam un sut in fund.
[/quote]
dak tu te simti bine cum arati bv tie, dak erai in locu meu probabil gandeai asemanator k mn;)
si dak n de la suplimente te-ngrasi atunci de la ce? oricat as manca nu ma ingras, si nu e prostie de-a mea kestia asta cu ingrasatu;)

Edited by ralukaaa, 19 September 2009 - 17:13.


#134
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View Postralukaaa, on 19th September 2009, 17:10, said:

In locul lui (sai ei) iti puneam in mana o carte de bucate si-ti dadeam un sut in fund.

dak tu te simti bine cum arati bv tie, dak erai in locu meu probabil gandeai asemanator k mn;)
si dak n de la suplimente te-ngrasi atunci de la ce? oricat as manca nu ma ingras, si nu e prostie de-a mea kestia asta cu ingrasatu;)

Asteapta sa mai cresti putin si-o sa te rogi sa te opresti din ingrasat :coolspeak: .


Acum serios vorbind, mai sus ti s-a dat un sfat foarte bun, mergi la ENDOCRINOLOG pentru ca ce-l mai probabil ai probleme cu tiroida (hipertiroidism). Asta e o problema MEDICALA ce trebuie neaparat rezolvata. Dupa ce rezolvi asta vei incepe sa te si ingrasi.

PS: Nu-i complicat nici sa scrii cuvintele intregi nici sa scrii CA in loc de K.

#135
iordake_nl

iordake_nl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 06.06.2009

View Postralukaaa, on 19th September 2009, 17:10, said:

dak erai in locu meu probabil gandeai asemanator k mn;)

Probabil. Da' baga o poza ca sa te vedem cum arati si-ti zicem dup-aia ce sa faci :rolleyes:

Acum serios, tu ce mananci de obicei si cat?

Edited by iordake_nl, 19 September 2009 - 18:09.


#136
ralukaaa

ralukaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2009

View PostDev, on 19th September 2009, 18:43, said:

Asteapta sa mai cresti putin si-o sa te rogi sa te opresti din ingrasat :coolspeak: .


Acum serios vorbind, mai sus ti s-a dat un sfat foarte bun, mergi la ENDOCRINOLOG pentru ca ce-l mai probabil ai probleme cu tiroida (hipertiroidism). Asta e o problema MEDICALA ce trebuie neaparat rezolvata. Dupa ce rezolvi asta vei incepe sa te si ingrasi.

PS: Nu-i complicat nici sa scrii cuvintele intregi nici sa scrii CA in loc de K.

o sa merg la doctor si o sa vad...si stiu ca nui greu sa scriu "ca" in lok de"k" da m-am invatat asa prost de pe mess:)

View Postiordake_nl, on 19th September 2009, 19:08, said:

Probabil. Da' baga o poza ca sa te vedem cum arati si-ti zicem dup-aia ce sa faci :rolleyes:

Acum serios, tu ce mananci de obicei si cat?

nu pun public poze cu mine:D

mananc in medie 2 mese pe zi...si cam intr-o juma de ora una:))
si defapt cica trebuie sa mananci masa intr-un sfert de ora cel mult...
si mananc mancare gatita: friptura, supa, mancare de cartofi.. ca astea le face cel mai des mama...si ce mai face bunica cand o apuca..
si daca nu-mi pune mama mancarea in fatza incalzita nu mananc:)) de exemplu acum mie foame de 2 ore si ink n-am mancat de lene:| si ca akm ma duc afara nu mananc decat la noapte
A da, si stiu ca o sa zici ca trebuie sa mananc de 10 ori pe zi si mai molt si sa-mi pun singura sa mananc, dar am mancat mult 2 sapt de vreo 4-5 ori pe zi si m-am ingrasat, da pnm..akm cu scoala n-am timp sa mai manananc asa molt..si oricum dau jos imediat, mi-ar lua cam un an sa pun 3 kg pe mn:| totusi...prea mult timp :rolleyes:

#137
iordake_nl

iordake_nl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 06.06.2009

View Postralukaaa, on 19th September 2009, 20:07, said:

mananc in medie 2 mese pe zi...si cam intr-o juma de ora una:))
si defapt cica trebuie sa mananci masa intr-un sfert de ora cel mult...
si mananc mancare gatita: friptura, supa, mancare de cartofi.. ca astea le face cel mai des mama...si ce mai face bunica cand o apuca..
si daca nu-mi pune mama mancarea in fatza incalzita nu mananc:)) de exemplu acum mie foame de 2 ore si ink n-am mancat de lene:| si ca akm ma duc afara nu mananc decat la noapte
A da, si stiu ca o sa zici ca trebuie sa mananc de 10 ori pe zi si mai molt si sa-mi pun singura sa mananc, dar am mancat mult 2 sapt de vreo 4-5 ori pe zi si m-am ingrasat, da pnm..akm cu scoala n-am timp sa mai manananc asa molt..si oricum dau jos imediat, mi-ar lua cam un an sa pun 3 kg pe mn:| totusi...prea mult timp :rolleyes:

Daca-ti schimbi "ritualul" de mancare si daca incerci sa aduci putina regularitate, o sa vezi ca se va imbunatati situatia.

#138
ralukaaa

ralukaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2009

View Postiordake_nl, on 19th September 2009, 21:13, said:

Daca-ti schimbi "ritualul" de mancare si daca incerci sa aduci putina regularitate, o sa vezi ca se va imbunatati situatia.

stiu ca s-ar skimba, dar mancarea asta e atat de ..., o sa incerc 2 saptamani sa mananc ca atunci cand m-am ingrasat 4 kg in 2 sapt din care am ramas cu 1 cand am revnit in bucuresti..si dak mere te anunt...:D si dak nu revenim la suplimente:))

#139
iordake_nl

iordake_nl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 06.06.2009

View Postralukaaa, on 19th September 2009, 20:35, said:

stiu ca s-ar skimba, dar mancarea asta e atat de ..., o sa incerc 2 saptamani sa mananc ca atunci cand m-am ingrasat 4 kg in 2 sapt din care am ramas cu 1 cand am revnit in bucuresti..si dak mere te anunt... :D si dak nu revenim la suplimente:))

Bene. E un pas inainte. Bafta!

#140
ralukaaa

ralukaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2009

View Postiordake_nl, on 20th September 2009, 11:28, said:

Bene. E un pas inainte. Bafta!
azi am mancat de 3 ori..trebuia de 4 ..e un pas inainte oricum..inainte mancam de 2 ori pe zi

#141
iordake_nl

iordake_nl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 06.06.2009

View Postralukaaa, on 20th September 2009, 21:34, said:

azi am mancat de 3 ori..trebuia de 4 ..e un pas inainte oricum..inainte mancam de 2 ori pe zi

:thumbup:

#142
ralukaaa

ralukaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2009
n pot sa cred da am slabit 2 kg..desi mananc ceva mai bine...:((((((((((((((((((((((((((((((((((
gata vreau iar suplimentex((

Edited by ralukaaa, 26 September 2009 - 10:25.


#143
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007
suplimentele nu sunt o solutie pe termen lung. si pt banalele vitamine comune ar trebui sa mergem sa facem niste analize de sange. nici mancarea plina de grasimi nu e o solutie, nici 20 de mese pe zi. si eu luam mai demult magneziu cu b-uri, ca ma simteam slabita. cand am facut analize, mi-a iesit nivelul de magneziu peste cel admis. alta era problema.

cum a scris dev mai sus, mergi la un endocrinolog si iti va da sa faci un set de analize de sange. plus 3 mese pe zi si la 11 si 17 o gustare mica. daca mesteci guma non stop, fa-o mai rar. incearca sa mergi la inot. sau orice alt sport care ajuta la dezvoltarea armonioasa a masei musculare, dar facut cu cap....

#144
ralukaaa

ralukaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2009

View Postiulia_400, on 26th September 2009, 11:40, said:

suplimentele nu sunt o solutie pe termen lung. si pt banalele vitamine comune ar trebui sa mergem sa facem niste analize de sange. nici mancarea plina de grasimi nu e o solutie, nici 20 de mese pe zi. si eu luam mai demult magneziu cu b-uri, ca ma simteam slabita. cand am facut analize, mi-a iesit nivelul de magneziu peste cel admis. alta era problema.

cum a scris dev mai sus, mergi la un endocrinolog si iti va da sa faci un set de analize de sange. plus 3 mese pe zi si la 11 si 17 o gustare mica. daca mesteci guma non stop, fa-o mai rar. incearca sa mergi la inot. sau orice alt sport care ajuta la dezvoltarea armonioasa a masei musculare, dar facut cu cap....
o sa ma duc da momentan iar am inceput sa ma ingras am 43 de kg iar, mai astept o luna sa vad dak mai pun pe mn, si dupaia ma duc.., e bn si asa??

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate