Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.
 Picurare in AC?

Huawei GT4 46mm afisare altitudin...

Cine produce AC Tesla?

Toyota CHR -modelul 2024
 Recomandare lanterna frontala

Meciuri euro cu comentariu in eng...

Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?
 Durere penis

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 

Magazin online Orange!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3203 replies to this topic

#2251
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Am luat un Note 3 reconditionat, din păcate a venit cu rama crăpată și cu sticla de la cameră zgâriată. Data trecută am avut noroc cu un Sony Z2 recondiționat, a fost practic nou.

#2252
atomcat

atomcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 28.03.2011
ufff.. neplacut!

#2253
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

 mariusnorbert, on 23 februarie 2016 - 18:18, said:

Am luat un Note 3 reconditionat, din păcate a venit cu rama crăpată și cu sticla de la cameră zgâriată. Data trecută am avut noroc cu un Sony Z2 recondiționat, a fost practic nou.
Și, nu poți să-l refuzi? Ar trebui să se aplice și aici regula cu returul în 14 zile...

#2254
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 mariusnorbert, on 23 februarie 2016 - 18:18, said:

Am luat un Note 3 reconditionat, din păcate a venit cu rama crăpată și cu sticla de la cameră zgâriată. Data trecută am avut noroc cu un Sony Z2 recondiționat, a fost practic nou.
Returnează-l e doar un gunoi "aparent funcțional" ! Reclamă-i peste tot :signher: , nu te lăsa! :gunsmilie: Ești cetățean european! :proud:

Nu te lăsa păcălit de niște angajați nemerituoși ai 'orange'.

#2255
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
De ce să-i reclam? Îl returnez și cer stornarea facturii. Deja-s în shop cu acareturile după mine (i-am luat și accesorii)!

#2256
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 25.09.2007
@mariusnorbert: cum se face returnarea, prin shop sau cum il trimiti inapoi? Multumesc.

#2257
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Prin Shop.

#2258
barcsajani

barcsajani

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.03.2016

 gekkado, on 24 februarie 2016 - 10:31, said:

@mariusnorbert: cum se face returnarea, prin shop sau cum il trimiti inapoi? Multumesc.
Poti sa faci cum vrei tu. Eu am cumparat pana acuma 4 telefon (A5, Note 3, Alpha alb-negru) reconditionat de la ei. Tot 4 arata ca nou si functioneaza perfect, exclusiv  Note 3-ul, bateria a tinut foarte putin (1-1.5 ore SOT).
Am fost la un Orange shop si am returnat fara probleme. (Scuze pentru greseli, sunt maghiar si nu vorbesc perfect pe romana)

#2259
atomcat

atomcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 28.03.2011
istenem! A re-aparut Note3 in stoc. Cred ca e cel ce a fost returnat (cel putin) de voi 2. Cred ca cei de la Orange Refurbished nu inteleg un hint.
De fapt, nici cei din PR..

#2260
barcsajani

barcsajani

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.03.2016
Incercati aplicatia My Heartbeats (https://play.google....ange.heartbeats), daca trimiteti mb macar pentru o persoana, in SMS primiti in cod voucher cu valoare de 10 euro.

#2261
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 25.09.2007

 barcsajani, on 02 martie 2016 - 20:48, said:

Poti sa faci cum vrei tu. Eu am cumparat pana acuma 4 telefon (A5, Note 3, Alpha alb-negru) reconditionat de la ei. Tot 4 arata ca nou si functioneaza perfect, exclusiv  Note 3-ul, bateria a tinut foarte putin (1-1.5 ore SOT).
Am fost la un Orange shop si am returnat fara probleme. (Scuze pentru greseli, sunt maghiar si nu vorbesc perfect pe romana)
Köszönöm

#2262
justdani

justdani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.12.2013
Buna ziua,
    Din pacate nici telefonate noi din magazinul online Orange nu mai suntem siguri ca sunt noi si nu reconditionate, sau telefoane expuse prin magazine si resigilate.
Am cumparat in aseasta saptamana un Galaxy S6 Edge si sigiliu de pe cutie nu e era tocmai ok,in sensul ca erau 4 etichete lipite una peste alta,cele de jos neparand a fi intacte.
   Telefonul are probleme cu bateria,incarcat complet cu incarcatorul original,de la ora 22:00 in stand by a fost gasit dimineata complet descarcat, si nu o singura data ci de 2 ori.
   In aceasta perioada telefonul nu a actualizat nici o o aplicatie (telefomul este  setat sa nu actualizeze automat aplicatiile),nu s-a descarcat nici un update de software ,a fost doar in stand by.
Am sunat pentru inlocuirea telefonului,dar de data aceasta voi verifica cu atentie sigiliul.
Poate este pe aici si un ORANGE HELPER ,sa ma contrazica....

Attached Files



#2263
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 justdani, on 20 martie 2016 - 13:47, said:

Buna ziua,
Din pacate nici telefonate noi din magazinul online Orange nu mai suntem siguri ca sunt noi si nu reconditionate, sau telefoane expuse prin magazine si resigilate.
Am cumparat in aseasta saptamana un Galaxy S6 Edge si sigiliu de pe cutie nu e era tocmai ok,in sensul ca erau 4 etichete lipite una peste alta,cele de jos neparand a fi intacte.
   Telefonul are probleme cu bateria,incarcat complet cu incarcatorul original,de la ora 22:00 in stand by a fost gasit dimineata complet descarcat, si nu o singura data ci de 2 ori.
   In aceasta perioada telefonul nu a actualizat nici o o aplicatie (telefomul este  setat sa nu actualizeze automat aplicatiile),nu s-a descarcat nici un update de software ,a fost doar in stand by.
Am sunat pentru inlocuirea telefonului,dar de data aceasta voi verifica cu atentie sigiliul.
Poate este pe aici si un ORANGE HELPER ,sa ma contrazica....

Salut,
Ne poti spune, in privat, numarul tau de telefon.
Verificam ce s-a intamplat si revenim cu un raspuns.
O zi buna,
Orange helper

#2264
justdani

justdani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.12.2013
Comanda ta cu numarul 1666823 a fost inregistrata cu succes pe 11/03/2016 cu numarul de ordine 5812221. 

#2265
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 justdani, on 20 martie 2016 - 15:24, said:

Comanda ta cu numarul 1666823 a fost inregistrata cu succes pe 11/03/2016 cu numarul de ordine 5812221.
Salut,
Am verificat contul tau si am vazut ca ai sunat la Magazinul Online si a fost inregistrata o cerere de retur pentru telefon. Vei fi contactat de catre cei de la Cargus in termen de 5 zile lucratoare pentru retur.
O zi buna,
Orange helper

#2266
justdani

justdani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.12.2013
Asta am si spus ca voi mai atent la sigiliu inomentul in care voi primi telefonul.
Cu privire la telefonul primit initial puteti sa mi confirmati ca nu a fost rezigilat?

#2267
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 18.09.2003
Posibil sa le desfaca pe toate pentru scrie fw orange(volte etc).

#2268
justdani

justdani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.12.2013

 Orange_helper, on 20 martie 2016 - 15:45, said:

Salut,
Am verificat contul tau si am vazut ca ai sunat la Magazinul Online si a fost inregistrata o cerere de retur pentru telefon. Vei fi contactat de catre cei de la Cargus in termen de 5 zile lucratoare pentru retur.
O zi buna,
Orange helper
Salut,
  Azi a sosit curierul ,a ridicat telefonul cu probleme si am primit un alt telefon care din pacate are alta problema.
Exista un spatiu destul de mare intre display si rama.
Ce  mai pot face.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate