Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Câți să fie?

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#37
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Mi-ar placea 2 dar din pacate am ramas la 1. Una :)

#38
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View PostIvanna, on Feb 23 2009, 22:12, said:

Cand va veni vremea, sper sa fie doi, da nu deodata :P

LE: Aaaaaaa, si daca nu cer prea mult, as vrea sa fie blonzi cu ochi albastri sau verzi :P  Da' cum albastri nu se prea poate, ca ai mei sunt negri ca abanosul(Ada se poate , ca am uitat? :lol: ), macar verzi  :rolleyes:
albastri se poate - gena recesiva; verzi nu prea - gena semidominanta, ar fi avut si ai tai vagi urme de verde :D

Eu imi programasem pe la 20 de ani doi baieti gemeni (monozigoti) si o fata (ultima). Fata n-a avut chef sa fie mai mica, si baiatul n-a avut chef sa aiba dublura, asa ca nu mi-a tinut figura. Daca as avea iar 23 de ani, cred ca totusi as incerca sa fac trei, si cat mai iute unul dupa altul. Din pacate atunci eram cam speriata de bombe, chirii si credite, si am asteptat prea mult pentru al doilea. Planuim totusi sa luam inca unul-doi in plasament cand imi fac casa si-mi cresc puradeii din dotare. Cred ca daca eram milionari nu ne opream decat dupa ce aveam o echipa de rugby completa, cu maseuri si majorete cu tot.

#39
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
pentru mine unu e suficient. daca iese baiat e minunat, daca nu...cred ca ma multumesc si cu o fata :lol:
eu am frate si stiu ce inseamna sa "ai cu cine sa imparti, ai cu cine sa te certi,ai cu cine sa te joci (adica sa-ti ia jucariile),aiba cine sa-ti fie alaturi (si sa faca santaj emotional cu parintii ca pe el/ea o iubiti mai mult :P )"
deci...unul

#40
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postrox, on Feb 24 2009, 16:38, said:

pentru mine unu e suficient. daca iese baiat e minunat, daca nu...cred ca ma multumesc si cu o fata :lol:
eu am frate si stiu ce inseamna sa "ai cu cine sa imparti, ai cu cine sa te certi,ai cu cine sa te joci (adica sa-ti ia jucariile),aiba cine sa-ti fie alaturi (si sa faca santaj emotional cu parintii ca pe el/ea o iubiti mai mult :P )"
deci...unul
hihi, tu esti cea mica si cuminte, nu? :drac:

exista vreun copil unic care in copilarie sa fi fost fericit ca era singur la parinti?

mie-mi placea cel mai mult la sora-mea faptul ca aveam pe cine sa dau vina :D

#41
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postadadoi, on Feb 24 2009, 18:07, said:

hihi, tu esti cea mica si cuminte, nu? :drac:

exista vreun copil unic care in copilarie sa fi fost fericit ca era singur la parinti?

mie-mi placea cel mai mult la sora-mea faptul ca aveam pe cine sa dau vina :D
nu, io-s aia mare pe care se dadea vina . :drac:
zau ca toti cunocutii care-s singuri la parinti zic ca si-ar dori doi copii ca nu e asa bine sa fii singur, ca n-ai cu cine sa te joci si toate cele, da' ca e bine ca nu tre' sa imparti nimic cu nimeni  :lol:
totusi, unu' si bun  :P

#42
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postrox, on Feb 24 2009, 18:39, said:

nu, io-s aia mare pe care se dadea vina . :drac:
zau ca toti cunocutii care-s singuri la parinti zic ca si-ar dori doi copii ca nu e asa bine sa fii singur, ca n-ai cu cine sa te joci si toate cele, da' ca e bine ca nu tre' sa imparti nimic cu nimeni  :lol:
totusi, unu' si bun  :P
aha, aia mare care-l primea pe inventar pe mucos :D
da' cuminte, clar. Si eu sunt aia mare, numai ca atata-i trebuia sora-mi sa incerce macar sa dea vina pe mine... Ultima data am batut-o cand era in anul doi de facultate, ca n-a vrut sa duca gunoiul.
N-am avut probleme cu impartitul, ca aveam gusturi diferite: eu ii vindeam guma de mestecat cu 5 lei, ea imi dadea amandinele ca sa-mi tin gura. Cu jucatul, da, aveam o mica problema, tot din cauza gusturilor: ea pe-afara, eu prin casa, ne plictiseam separat. Da' stii ce bine e acum ca pot s-o sun "hai sa-mi pazesti copiii, ca io m-as duce la o bere"?

Edited by adadoi, 24 February 2009 - 18:59.


#43
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Eu macar nu am fost degeaba sora mai mare, am servit de exemplu negativ (pana in ziua de azi ;) )

#44
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postmaltese, on Feb 24 2009, 19:21, said:

Eu macar nu am fost degeaba sora mai mare, am servit de exemplu negativ (pana in ziua de azi ;) )
"sa nu te faci mama doctor ca bleaga de sor'ta, vezi ca s-a scrantit la cap de-atata invatat?" :roflmaofast:

#45
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Ba fix la medicina e, facultate aleasa intr-un ultim ceas ;) Dar nu discutam acest subiect impreuna, pentru ea zice ca pe "vremea mea" era altfel. La 6 ani diferenta si deja am vremea mea, poi fiica-mea o sa imi spuna ca am trait in epoca preistorica :)

#46
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postmaltese, on Feb 24 2009, 20:58, said:

Ba fix la medicina e, facultate aleasa intr-un ultim ceas ;) Dar nu discutam acest subiect impreuna, pentru ea zice ca pe "vremea mea" era altfel. La 6 ani diferenta si deja am vremea mea, poi fiica-mea o sa imi spuna ca am trait in epoca preistorica :)
well, fiica-mea spunea "in epoca ta era televizor?", si mai nou l-a invatat pe frate-sau sa spuna "in secolul trecut mergeati si voi la gradinita?"

de unde se vede ca daca-s doi invata repede... sa faca misto de parinti

#47
nuskunk

nuskunk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.07.2008
exista vreun copil unic care in copilarie sa fi fost fericit ca era singur la parinti?

Da. Eu  :D.  Nu mi-am dorit niciodata frati sau surori, ci mi-a placut ca am beneficiat in exclusivitate de atentia, dragostea si grija parintilor. Da, stiu, e egoism  :D , Guilty as Charged  :P .

Edited by nuskunk, 24 February 2009 - 23:12.


#48
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,296
  • Înscris: 21.04.2004
si eu la fel. probabil ca daca as fi avut un frate l-as fi aruncat din cuib aka de la balcon

#49
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007
Moi aussi. Aveam multi prieteni care aveau frati sau surori si cand ii vedeam cum se chelfaneau, imi trecea cheful de companie.
Ce-i drept, cand mi-o luam in freza de la fratele mai mare al vreunuia pe care il caftisem eu, mi-as fi dorit  sa am si eu pe cine sa bag la inaintare. <_<

#50
Kalistas

Kalistas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 22.05.2008
Eu as vrea doi copii. Si as mai vrea ca primul sa fie baiat, al doilea fetita (neaparat blonda cu ochi albastri).
Momentan sunt in 2 luni cu primul. Tare mi s curioasa daca imi iese pasenta.  B)

Vreau 2 pentru ca eu am fost copil unic si nu mi-a placut. Mereu am fost geloasa pe prietena cea mai buna care avea voie sa iasa in oras cu fra-su.
Nah.. sechele din copilarie.

#51
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007
eu vreau 3 sau 4, insa nu pot decat doi. intotdeauna am invidiat verisorii ca-s minim 3, eu avandu-l  numai pe rasfatatul de frate-miu. :D

#52
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postirinuca8082, on Feb 25 2009, 22:43, said:

nu pot decat doi

planuiesti cezariana sau calculezi bugetu'?  :rolleyes:

#53
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007
esti culmea. chiar nu te priveste.

#54
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postadadoi, on Feb 24 2009, 18:07, said:

exista vreun copil unic care in copilarie sa fi fost fericit ca era singur la parinti?


EU. Desi daca ma intrebai la 12 ani, as fi raspuns ca vreau cu disperare un frate/sora.
Nu ma gandeam din punctul de vedere al parintilor dar acum clar inteleg ca reprezinta egoism si dorinta de a avea doi copii dar puterea de a sustine doar unul.

Despre cati vor fi: habar nu am! Vreau sa trec cu bine de primul ca sa ma mai pot lua urmatoarea decizie :lol:
Daca ar fi sa merg cu "feeling-ul" as pune unul :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate