Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

contract de inchiriere obligatii ...
 Panasonic GH7

Comutare rapida setari regionale

impozit chirii 2024

Masina cumparata cu dovada pe mot...
 open vpn, adaugare exceptie

Alipire apartamente

Curba Q-U invertor Fronius Gen24?

Procedura cumparare ticket rabla ...
 interceptare ip android

HR - nota de relatie?

Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 

comenteza fotografia precedenta

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
33 răspunsuri în acest subiect

#19
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 03.03.2003
hai ca vorbesc cu sonykel, adica vorbesc singur :)... la dezgropari de topicuri :)

sonykel, cu tigara asta ai reusit sa ma ametesti... nu era de ajuns ca ai centrat-o, ai pus si efectul asta care o pironeste direct in capul privitorului... in felul asta ai parte de senzatia aia din desenele animate cand cate un personaj i se articuleaza una bata "contondenta" la ceafa...

oricum, cu toate defectele, poza constituie un experiment util si intr-un fel isi atinge scopul de "atentionare" si parca sa zic ca e genul ce da bine pentru un panou publicitar (bineinteles cu ceva text pe langa) - nu-ti dai seama din prima ce reprezinta, dar iti atrage atentia :)


"singura cu gandurile mele"




ps: cititi postul de la inceput :)

#20
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.012
  • Înscris: 28.01.2004

View Postmsdan, on May 18 2006, 19:59, said:

Attachment attachment
ps: cititi postul de la inceput :)

place poza. mi-ar fi placut ca personajul sa aiba o atitudine mai dinamica.

#21
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 984
  • Înscris: 15.06.2005
@msdan imi place fotografia ta, atitudinea personajului care in comparatie cu marimea stilpilor inspira resemnarea fizica si neputinta omului, faptul ca doar gindurile si simtirile noastre pot ajunge la inaltimea lor. DOF-ul sau blurul de pe stilpi imi place de asemeni da senzatia de caldura de fata morgana. O fotografie frumoasa care chiar imi place.
Eu pot sa pun doar o fotografie mai veche (momentan nu mai am camera)dar sper sa fie ok.

Fișiere atașate



#22
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 03.03.2003
voodooeye_69

un cadru placut de iarna, o compozitie ce ar trebui sa conduca privirea pe alee... cred ca lipseste un punct de atractie in planul indepartat, astfel ca ochii cuprind intreaga fotografie... imi place prelucrarea, atmosfera e una "soft" de liniste de dupa amiaza prin parc, iar in lipsa unui subiect uman, o privesc ca pe un reusit "lanscape" urban de sezon

singura chestie care ma "deranjeaza", dar de care nu poti scapa usor :), este culoarea cosului de gunoi care sparge monotonia, pentru mine putin neplacut (poate ar fi mers o desaturare a culorii)

de asemenea cred ca mergea si un cadru vertical, putin mai strans pe alee si banca si sub un unghi mai aproape de pamant(obtineai o perspectiva un pic mai spectaculoasa/dinamica/distorsionata)


un cadru legat de cel de dinainte
"la plimbare cu cainele"



...

#23
deneb

deneb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 171
  • Înscris: 01.07.2005
@msdan

ca si in fotografia ta precedenta biata fata se pierde in mediul inconjurator.
mie sincer sa fiu imi place grozav casa si cred ca un crop potrivit ar fi scos o poza grozava.

Fișiere atașate



#24
shuy

shuy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 171
  • Înscris: 02.02.2006
@deneb
hmm...
poza facuta cand nici nu are rost sa scoti aparatu din geanta; adica in miezul zilei pe un soare puternic...
umbre curte si taioase
pare foarte aglomerata din cauza dof-ului nepotrivit
subiectul (sa zicem ca e unul colectiv) are prea putin detaliu ca sa capteze atentia..
imi pare rau daca par prea dur dar sper sa te ajute

2 msdan: buna ideea topicului, n-are rost sa fie foarte aglomerat pt ca e destul de greu sa citesti atatea comentarii...

Fișiere atașate


Editat de shuy, 19 mai 2006 - 21:12.


#25
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.204
  • Înscris: 15.11.2005

View Postshuy, on May 19 2006, 22:10, said:


imi place!  :)  mai multe nu pot sa spun, ca nu sunt in masura... si-asa cred ca m-am bagat in seama aiurea!  :confuzzled:

a... strica putin poza aia de se plimba pe alee, parca iau din misterul expresiei tipei...


chifla mea:  Fișier atașat  Stef8.jpg   25,05K   171 download-uri

#26
geo_990

geo_990

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 19.04.2003
Cred ca mergea un mic crop si ceva mai sharpen pe ochi.
Hai si eu cu una:

Fișiere atașate



#27
rommel

rommel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 218
  • Înscris: 17.01.2005
Cam multe elemente care distrag atentia. Nici lumina nu e prea grozava pentru poza.

Fișiere atașate



#28
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.414
  • Înscris: 11.04.2004
hai sa intru si eu in joc.
Tin sa spun ca imi place f mult expresia personajului, ai prins ''momentul'' cum s-ar zice dar din pacate nu ai dat importanta incadrarii
-ai taiat din mana, din ceasca, prea putin spatiu i-ai last personajului iar asta da impresia de ''stramtoare''
-amplasare subiectului f buna, dealtfel si lumina (avand in vedere ca e o simpla fereastra) intunecarea fetei da efect la expresie.
Un dof mai mare nu strica (daca era posibil), amplifica personajul

in rest poate nu sunt un mare criticist dar sper sa-ti fie de folos cu ceva critica mea ;)


lumina buna!
______________________________________________________________________________



apus in port
Fișier atașat  apus_b.jpg   157,81K   73 download-uri

Editat de Cadyllac, 24 iunie 2006 - 00:07.


#29
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 984
  • Înscris: 15.06.2005
Imi place cromatica apusului (rasarit) de soare, precum si razele care se vad pe deasupra norilor in schimb prova vasului din planul apropiat imi da senzatia de greutate in partea stinga a fotografiei.

Fișiere atașate


Editat de voodooeye_69, 24 iunie 2006 - 09:15.


#30
The Big

The Big

    New Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 24.06.2006
Ma Ajuta cineva si pe mine? Nu stiu cum sa postez o poza aici....akum mi-am fakut contul si nu am mai postat pe forumuri :)... Explicati-mi pls cum postez o poza  <_<

#31
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.108
  • Înscris: 19.01.2004

View Postvoodooeye_69, on Jun 24 2006, 10:15, said:


voodooeye... foisorul ala obscen strica toata atmosfera. dar cum banuiesc ca nu aveai o pinza de bomfaier la tine si nici timpul necesar de a-l da jos...
in stinga si jos mi se pare cam mult spatiu "mort".
iar semnatura mie nu imi place, dar asta e "de gustibus".

altfel, locul chiar nu mai oferea si alte unghiuri? si btw, unde e facuta?

#32
the_barzaune

the_barzaune

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.087
  • Înscris: 10.08.2005
din punctul meu de vedere fotografia asta e cam trista: e mai intunecata, pare prafuita si peste toate astea vin si florile in numar de 2. daca asta a fost intentia atunci e bine. mai mult nu spun ca nu sunt eu in masura sa apreciez fotografiile altora.

nu e cine stie ce dar e mai vesela . . . Fișier atașat  IMG_4184b.jpg   121,75K   62 download-uri

#33
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 984
  • Înscris: 15.06.2005
@Taxon
lol chiar daca aveam un polidisc nu puteam sa tai foisorul. E pe celalalt mal al Muresului in Cetatea Aradului la peste 300 m de locul in care ma aflam eu si mai este si proprietatea armatei (cred...). Nu exista alta perspectiva cel mult citiva pasi in stinga/dreapta

#34
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.507
  • Înscris: 14.02.2006

View Postthe_barzaune, on Jun 24 2006, 15:43, said:

nu e cine stie ce dar e mai vesela . . . Attachment attachment

nu sunt eu ala cu experienta dar ma bag ca musca'n lapte.
1. fotografia ta nu este rau compusa dar nu impresionant
2. fundalul, chiar daca este blurat de DOF tot distrage ... as fi ales o focala mai mare si m-as fi departat (nu prea mult, anyway ... cat sa mai si strang putin cadrul)
3. unele petale sunt arse
4. flori cu macro ... mi se par destul de clisee (no ofense) ... intr-adevar arata bine in general dar trebuie sa aduci ceva nou ... asta ar fi incercarea mea de iesire din monotonie
Fișier atașat  floare_marlboro_resize.jpg   79,1K   31 download-uri

acum poza de facut cu ou si cu otet
Fișier atașat  cascada2_resize.jpg   114,23K   42 download-uri

le: stiu ca si apa la expuneri lungi este cat de cat cliseu  :D

Editat de deejay86, 25 iunie 2006 - 20:56.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate