Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

Samsung i8910 Omnia HD

- - - - -
  • Please log in to reply
2063 replies to this topic

#37
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View PosteXpertPHP, on May 4 2009, 14:10, said:

Eu vreau sa-mi cumpar acest telefon, este tot ce mi-am dorit. De prima oara de cand l-am vazut ca a aparut (vre-o 2 sau 3 luni sa fie) pana akum a ajuns sa-mi placa din ce in ce mai mult in comparatie cu ce telefoane ies pe piata. In prezent detin un LG KF750 Secret la care bateria ma ajunge maxim 3 zile daca nu vorbesc, e varza la baterie. O sa mai urmaresc topic-ul acesta in eventualitatea in care cineva o sa vada Omnia HD la vanzare si o sa ne dea de stire unde si la ce pret.
cert e ca a aparut ... este si in magazine insa are un pret mare ... chiar prea mare :D
si are si niste review-uri favorabile asa ca ... cel putin in materie de hardware e cel mai tare la ora actuala ;)

#38
Overruled

Overruled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 01.02.2007
unde a aparut ? la ce magazin ?

#39
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Probabil au aparut niste imitatii chinezesti, Omnia HD inca nu a aparut. Din reclama care i s-a facut pina acum pare cea mai tare scula de pe piata, va da clasa iPhone-ului de departe. Daca l-ar tine si bateria...
Sper sa nu fie pomul laudat, ca in cazul Xperia, telefon care dupa parerea mea e o prostie aparuta prea tirziu. Am luat si eu unul in mina si mi-a dat o senzatie nasoala de chinezarie ieftina (desi e scump rau). Si nici nu e mare scula.

#40
Ovy123456789

Ovy123456789

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 12.01.2009
Nu se mai aude nimic de acest telefon?
Cand apare in RO?

#41
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Postblackcat, on May 5 2009, 18:30, said:

Probabil au aparut niste imitatii chinezesti, Omnia HD inca nu a aparut. Din reclama care i s-a facut pina acum pare cea mai tare scula de pe piata, va da clasa iPhone-ului de departe. Daca l-ar tine si bateria...
Sper sa nu fie pomul laudat, ca in cazul Xperia, telefon care dupa parerea mea e o prostie aparuta prea tirziu. Am luat si eu unul in mina si mi-a dat o senzatie nasoala de chinezarie ieftina (desi e scump rau). Si nici nu e mare scula.
oricum hd e mai mare decat iphonu ... va sta cam ciudat in mana, oricum platforma e abia la inceput si treptat vor aparea si aplicatii ... multe :D
si are deja review-uri bune :D

#42
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

View Posteroarex, on May 8 2009, 15:21, said:

oricum hd e mai mare decat iphonu ... va sta cam ciudat in mana, oricum platforma e abia la inceput si treptat vor aparea si aplicatii ... multe :D
si are deja review-uri bune :D

Aplicatii sunt multe deja , are Symbian s60.v5, exact ca Nokia 5800 si sunt deja sute de aplicatii.Are acceasi rezolutie doar ecranul este un pic mai mare.
Imi face cu ochiu rau de tot, dar depinde de pret...daca va fi vre-o 2.500 ron..o sa mai raman cu 5800 pana ajunge la un pret decent.

#43
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Posttkd29, on May 9 2009, 18:43, said:

Aplicatii sunt multe deja , are Symbian s60.v5, exact ca Nokia 5800 si sunt deja sute de aplicatii.Are acceasi rezolutie doar ecranul este un pic mai mare.
Imi face cu ochiu rau de tot, dar depinde de pret...daca va fi vre-o 2.500 ron..o sa mai raman cu 5800 pana ajunge la un pret decent.
sute dar nu mii ... :)
iar de pret ... sigur va fi peste 2000 lei

#44
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

View Posteroarex, on May 10 2009, 22:01, said:

sute dar nu mii ... :)
iar de pret ... sigur va fi peste 2000 lei

Acum vrei si tu prea multe :)) de unde mii...dupa abia jumate de an de la lansare, si asa mi se pare ca sunt f multe , la doar atat de putin timp de la aparitie.
Sunt curios daca ecranul este exact ca la iPhone, adica sa se miste si sa fie la fel de sensibil.

#45
eXpertPHP

eXpertPHP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.10.2005
Vreau sa-mi cumpar acest telefon, de unde?

#46
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PosteXpertPHP, on May 11 2009, 08:55, said:

Vreau sa-mi cumpar acest telefon, de unde?
Luna aceasta ori luna urmatoarea o fie lansat.
Data lansari este Q2 adica in intervalul aprilie,mai si iunie.

#47
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Posttkd29, on May 10 2009, 23:31, said:

Acum vrei si tu prea multe :)) de unde mii...dupa abia jumate de an de la lansare, si asa mi se pare ca sunt f multe , la doar atat de putin timp de la aparitie.
Sunt curios daca ecranul este exact ca la iPhone, adica sa se miste si sa fie la fel de sensibil.
citeste mai sus ;)
ecranul e la fel de sensibil ;) vezi ca e si un video mai sus ...

#48
memento mori

memento mori

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 11.03.2006
Conform celor de pe GSMArena Samsung a renuntat la lents cover si la capacul pt baterie metalic in favoarea unuia confectionat din plastic :( .
De asemenea Omina HD va veni cu 256MB RAM si nu 128. :)

#49
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Postmemento mori, on May 15 2009, 00:53, said:

Conform celor de pe GSMArena Samsung a renuntat la lents cover si la capacul pt baterie metalic in favoarea unuia confectionat din plastic :( .
De asemenea Omina HD va veni cu 256MB RAM si nu 128. :)
... tot nu ma face sa il cumpar ... oricum la performante hardware e  :first:  insa la design ...
oricum pentru cine are 500euro arata bine :D

#50
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Nici mie nu imi place design-ul, doar afisajul, ala chiar e de nota 10. Nici la performante nu ma prea incanta, nu cred ca o sa filmeze mai mult de o ora in format HD, ori nu-l tine bateria, ori nu are spatiu. Mai sunt insa telefoane care filmeaza HD (dar nu 720p, ci 480p adica 720x480), precum Pixon (si este mai reusit, parerea mea). Chiar daca are lentile de plastic, camera aia chiar are nevoie de un lens cover, fie manual, fie automat.

#51
criseb

criseb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 18.04.2008

View PostTimeWriter, on May 15 2009, 14:21, said:

Nici mie nu imi place design-ul, doar afisajul, ala chiar e de nota 10. Nici la performante nu ma prea incanta, nu cred ca o sa filmeze mai mult de o ora in format HD, ori nu-l tine bateria, ori nu are spatiu. Mai sunt insa telefoane care filmeaza HD (dar nu 720p, ci 480p adica 720x480), precum Pixon (si este mai reusit, parerea mea). Chiar daca are lentile de plastic, camera aia chiar are nevoie de un lens cover, fie manual, fie automat.

Aici ai perfecta dreptate ar fi trebuit sa aiba un lens cover ,dat fiind faptul ca la telefoanele care nu au protectia lens cover ci o protectia de sticla sau plastic ,apar in contralumina pozele forte alburii si mai slabe calitativ, lumina reflectandu-se sub un alt unghi in senzor datorita faptului ca trece prin mai multe obiecte ,alta e calitatea ,mult mai buna atunci cand lumina este preluata direct de lentilele senzorului asa cum e la telefonul meu Samsung i8510,cu niste setari adecvate iasa poze de calitate care concureaza cu o camera foto digitala,uneori nu-mi vine sa cred ca poate face asa poze.Toate cele bune.

#52
Ovy123456789

Ovy123456789

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 12.01.2009
Deci pan` la urma asta o sa fie The King?
Merita 500?
Vad ca deja incepe sa aiba minusuri...

Edited by Ovy123456789, 18 May 2009 - 15:13.


#53
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostOvy123456789, on May 18 2009, 16:06, said:

Deci pan` la urma asta o sa fie The King?
Merita 500?
Vad ca deja incepe sa aiba minusuri...
Telefonul perfect nu exista.
Da este "The King" la ora actuala.

#54
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Poststokarit_s, on May 19 2009, 13:12, said:

Telefonul perfect nu exista.
Da este "The King" la ora actuala.
oricum e mai ieftin decat N97 care e 550euro :D ... o sa astept pana apare si urmatorul ifon si un review la palm pre dar din ce stiu e cel mai performant la ora actuala :D ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate