Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...

Cum v-ati apucat de editare foto?
 Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

Hard disk extern SSD, A92
 Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar
 Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...
 

Samsung i8910 Omnia HD

- - - - -
  • Please log in to reply
2063 replies to this topic

#2053
GrandTour

GrandTour

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 12.08.2009
:huh: , n-am auzit de asa ceva ...

#2054
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,781
  • Înscris: 08.09.2008
Al meu OHD e pe duca :(. I s-a stricat acum 2 luni mufa micro usb cand un vecin de cativa ani a calcat pe el cand era la incarcat si i s-a indoit mufa, respectiv dezlipit de pe placa de baza. De atunci am avut tot probleme cu mufa lui, nu se mai incarca :(. L-am dus la reparat, a lipit tipul mufa, dupa 2 zile se dezlipise din nou  :confuzzled: (am umblat atent cu el). L-am dus iarasi la reparat si tipul a lipit mufa aceea definitiv, mi-a zis ca daca se mai strica nu mai are ce sa-i faca decat sa-i schimbe placa de baza sau sa-l dau pt piese.

Ei bine, au trecut aproape 2 luni in care am fost foarte grijuliu cu mufa lui, dar de 2 zile imi tot face fite. Bag mufa sa il incarc si imi zice tot "battery disconected" si abia reusesc sa il mai incarc, nici bateria nu mai tine atat din cauza fataielilor... :confuzzled: . Ce nasol e cand tot telefonul(perfect functional) se duce din cauza unei imputite de mufe...

#2055
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostKatta92, on 22nd May 2012, 18:42, said:

Ce nasol e cand tot telefonul(perfect functional) se duce din cauza unei imputite de mufe...
Cata pe net altul stricat (ecran spart etc) si schimba-i placa de baza.

#2056
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,205
  • Înscris: 04.08.2007

View PostTheGrudge, on 18th April 2012, 15:10, said:

Salut,
Revin cu o noua dilema.
Exista un program pentru Symbian, gen Google Maps, care sa fie bun, relativ actual si sa functioneze offline, fara conexiune la net?Nu imi trebuie functie GPS!
Thx !
exista garmin. e similar igo

#2057
GrandTour

GrandTour

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 12.08.2009
Iti faci flash la telefon cu hx 11, apoi ai posibilitatea sa schimbi oricand ID-ul telefonului (Nokia n73, Nokia X6, SE Vivaz, ). Apoi dai iama in Ovi Store, Ovi maps.

Edited by GrandTour, 22 May 2012 - 20:30.


#2058
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,781
  • Înscris: 08.09.2008

View Post101010, on 22nd May 2012, 18:47, said:

Cata pe net altul stricat (ecran spart etc) si schimba-i placa de baza.
Daca as gasi asa usor as lua azi. E un model destul de rar si slabe sanse sa gasesc, cand l-am dus la reparat, mi-a zis tipul ala ca a avut doua Omnia HD in service. Deci da, destul de rar :) Eventual pe Ebay as gasi, sigur gasesc dar ma prea incurc.

E deja depasit, desi merge perfect(exceptie facand mufa) are deja uzura morala pt mine, cu aproape 1000 de ore vorbite :). Cat mai merge incarcat, il tin, cat nu...asta e. O sa-l tin de frumusete!  :D

#2059
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
E un telefon excelent, l-am avut si eu. Pacat ca trebuie sa renunti la el doar din cauza mufei. Ai incercat sa pui tu anunturi in care sa specifici ca vrei sa cumperi unul stricat?

La o simpla cautare parca ies ceva rezultate, n-am intrat pe site-uri sa vad ce si cum: http://www.google.ro...s...066&bih=558

#2060
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006

View PostGrandTour, on 22nd May 2012, 21:29, said:

Iti faci flash la telefon cu hx 11, apoi ai posibilitatea sa schimbi oricand ID-ul telefonului (Nokia n73, Nokia X6, SE Vivaz, ). Apoi dai iama in Ovi Store, Ovi maps.

Banuiesc ca mie mi-ai raspuns aici.
I-as face din tot sufletul, crede-ma, insa, nu-s pasionat de asta, si sigur l-as face praf daca as incerca conform tutorialelor de pe aici.
Ieri am incercat sa ma conving sa-i fac macar un update, fiind softul clasic de cand am luat telefonul in 2009, insa, dupa ce a incarcat pana pe la 40 %, s-a blocat, s-a deconectat de la USB si ramasese ecranul albastru la telefon (asa eram si eu la fata, cand am vazut asta).Noroc ca, dupa 2 restartari, si-a revenit, culmea, desi stiam ca se poate busi de tot daca nu reuseste update-ul.
Astfel, rugamintea este, daca avem pe aici/imi poate recomanda cineva un priceput din Bucuresti care poate instala HX, intr-o zi, cand poate el, bineinteles nu pe gratis, l-as ruga sa-mi dea un PM...

Mersi !

#2061
Mix_Weed

Mix_Weed

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2013
A incercat cineva sa flashuiasca Omnia HD? Daca da, v-ati mai intalnit cu aceasta eroare din Symbian ROM Flashing Tool: [Com 0] Failed Receiving Completion of Flashing

Am inteles ca as putea sa scriu alt rom pe el, unul custom. Alte pareri?
Ce e de facut? Am nevoie de resoftare pentru el urgent! Help me! :(

#2062
SirBarneyStinson

SirBarneyStinson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 17.07.2013
Salutare, am urmarit atent topicul asta si am si eu o intrebare.Cum fac flash la telefon cu hx11? Daca ma poate ajuta cineva cu un link (engleza sau romana) as fi foarte recunoscator.

#2063
baghdad

baghdad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.02.2009

View PostSirBarneyStinson, on 28 decembrie 2013 - 20:52, said:

Salutare, am urmarit atent topicul asta si am si eu o intrebare.Cum fac flash la telefon cu hx11? Daca ma poate ajuta cineva cu un link (engleza sau romana) as fi foarte recunoscator.

Ai aici:
How to flash and debrand your Samsung i8910
si
NOOBIE GUIDE, How to Flash HX 1.7 K4 on your Omnia HD i8910

Iar aici:
HX-V11-7_fixed.rar
Recomand
Ultimul Firmware official este I8910XXJB1 din data de: 01/02/2010
Torrent:
Samsung I8910 Omnia HD firmware XXJB1 ITVJA1 Generic Italy

Edited by baghdad, 30 December 2013 - 00:06.


#2064
Berceni95

Berceni95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.01.2014
Edit: L-am gasit.

Edited by Berceni95, 23 February 2014 - 17:54.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate