Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Boxe Logitech X-530

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#73
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Mertiă banii , poate chiar mai mult . În banii aceștia , altul mai bun nu găsești .

#74
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Hai ma nu va mai luati de DEDERA. Are si el niste solo 7 si acum crede ca Microlab e tatic pe toate categoriile de boxe. Eu zic sa ramanem totusi cu picioarele pe pamant.  Seria Solo e intr-adevar bunicica si are un raport pret-performanta foarte bun. Insa de aici pana la a compara M-800 cu x530 e cale lunga. Mentionez ca am le-am auzit pe amandoua, suna bine si M-800 insa e sub x530. Ca sa nu mai vorbim ca M-800 e chiar mai scump decat x530. Culmea asta vara costau pana in 150 de lei. (ma refer la M-800). Asta spune multe...

LE: Am gresit vroiam sa spun 150 lei.

Edited by Florinbv, 21 February 2009 - 12:59.


#75
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Domnule vectra17 / dedera , please read this :

"Regulamentul pe care nu il respecti" said:

a. crearea si folosirea de "clone" (mai multe conturi ale aceluiasi utilizator). Descoperirea de catre moderatori a acestor conturi va duce la suspendarea definitiva a conturilor clonelor si suspendarea pe o perioada de 15 de zile a contului principal.

Mă pregătesc de un Audigz pentru sistem :wub: .

Edited by ady_chesnoiu, 21 February 2009 - 22:12.


#76
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007
Asa sa faci, asa o sa descoperi intradevar ce poate acel subwoofer micut, care de fapt e bestie, cand are un frate pe masura.

#77
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007

View Postady_chesnoiu, on Feb 21 2009, 22:12, said:

Mă pregătesc de un Audigz pentru sistem :wub: .

Care? :)

#78
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007

View Postkosmin90, on Feb 22 2009, 00:53, said:

Care? :)
Pentru x530 , sunt posesor foarte mulțumit . Și ca să enervez pe cei cărora nu le place X530 , Microlab sucks  :death: , X530 RULLZ !  :dj:

#79
Th3_uN1Qu3

Th3_uN1Qu3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.06.2007
Eu am fix parerea inversa despre Microlab, dar fiecare cu ale lui. ;)

#80
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Hai ma, mai terminati cu flamele si postati ontopic. DEDERA am inteles, ai Solo7, sunt bune, microlab face sisteme bune, insa aici discutam de x530. Daca ai ceva de spus despre microlab e un review si pt. solo7. Eventual poti completa acel review (cam saracacios) cu niste poze si impresii pt. cei interesati.
on: Pana la urma exista vreo solutie pt. a scapa de pocnituri?

Edited by Florinbv, 25 February 2009 - 23:58.


#81
tiesto366

tiesto366

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.03.2009

View Postslay3r04, on Nov 17 2008, 11:51, said:

salut , mi-am cumparat in urma cu 2 zile un Logitech x-530 , se aude minunat , nimic de zis, dar am intampinat ceva probleme cu instalarea pe placa audio integrata , mai exact un Realtek HD de pe Gigabyte EP45-DS3R. Problemele sunt urmatoarele:
- initial rear-ul nu se auzea , singurul mod de a-l face sa se auda a fost sa schimb pe 7.1 , asa le vede si merge.
- la muzica sau la filme satelitii din spate se aud mai incet, o fi din drivere , o fi din setari ? Ceva pareri sau sfaturi de la cineva care a configurat ceva asemanator ?

Mentionez ca am biroul intr-un colt al camerei , satelitii fata sunt la dreapta respectiv stanga monitorului, centrul e in fata monitorului , subwoofer-ul sub masa, satelitul spate stanga este pe pervaz ( cam in coltul opus al camerei ) iar stanga dreapta este in spatele meu pe dulap. E ok cum sunt asezati ? altfel nu prea as avea cum...

Salut, ai rezolvat problema cu satelitii din spate pentru Logitech X530 ? nici mie nu mie se aud bine cei de pe spate si nu stiu cum sa rezolv !!! ...in schimb fata si centru se aud f tare.

#82
Sharpa

Sharpa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 25.02.2008

View Posttiesto366, on Mar 5 2009, 21:51, said:

Salut, ai rezolvat problema cu satelitii din spate pentru Logitech X530 ? nici mie nu mie se aud bine cei de pe spate si nu stiu cum sa rezolv !!! ...in schimb fata si centru se aud f tare.
aberez->Sunetul este 3D si sursa(sunetului) este "in fata ta" asa ca auzi mai tare in fata dar mai incet in spate:P sau e firu prea lung la boxele de pe spate si semnalul este mai slab:P

#83
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

View Posttiesto366, on Mar 5 2009, 20:51, said:

Salut, ai rezolvat problema cu satelitii din spate pentru Logitech X530 ? nici mie nu mie se aud bine cei de pe spate si nu stiu cum sa rezolv !!! ...in schimb fata si centru se aud f tare.

Ce placa de sunet ai?

Edited by Florinbv, 05 March 2009 - 21:14.


#84
UnitLost

UnitLost

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.02.2008
Salutare!!! Am si eu o problema. mi-am cumparat si eu sistem Logitech X-530 si placa sunet Audigy. Dar problema mea este k in Winamp/Media Player etc. mii se aud numai  boxele din fatza + subwoofer. Si cand fac testu de la placa de sunet sa vad dk merg boxele imi merg toate perfect...
Daca aveti careva vreo solutie va rog sa imi spuneti... Mersi.

#85
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
asculta muzica 5.1. deci nici o sanasa.. in functie de placa audio, ai putea sa ai o setare care sa iti imprastie sunetul si pe spate

#86
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007
Foloseste CMSS din driver, o sa se auda si cele din spate.
Totusi incearca driverele modate pentru audigy X-Fi, o sa ramai placut impresionat.

#87
UnitLost

UnitLost

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.02.2008
Mersi mult am reusit cu CMSS din driver... am sa incerc si X-fi sa vad dk chiar raman impresionat . Inca odata multumesc

#88
claudiutk

claudiutk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 08.08.2008
Voi daca ati avea AltecLansing 151i 5x4.5w 12wsub ati lua x530?

#89
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Bineinteles. Nu se compara cei 70W de la X530 cu cei 35W de la 121i. Pe langa ca puterea este dubla, sunetul din X530 este cu mult superior fata de 121i.

#90
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007

View Postsebastian98, on 31st May 2009, 16:19, said:

Bineinteles. Nu se compara cei 70W de la X530 cu cei 35W de la 121i. Pe langa ca puterea este dubla, sunetul din X530 este cu mult superior fata de 121i.
Total adevarat!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate