Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...
 Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook
 Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...
 Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...
 

Boxe Logitech X-530

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#37
BoYd

BoYd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 30.04.2008

View PostMeeshoo, on Dec 31 2008, 16:27, said:

Salut. Am nevoie de un sistem 5.1 al caror sateliti vor fi pusi fiecare in cate un colt al camerei, subwooferu sub birou iar boxa centrala pe undeva deasupra biroului. Ideea e ca imi trebuiesc cabluri foarte lungi. Merg inlocuite cablurile la toate boxele cu cablu RCA de 10 m? ca n-am chef sa ma apuc de inginerii cu pistolul de lipit.
Satelitul acela cu potentionemtieru e doar pentru volum nu? Cred ca o sa fie destul de dificil pentru ca n-are telecomanda iar x540 costa mai mult cu un milion iar desingul nu e foarte stralucit :(
Satelitii merg prinsi in perete?
eu am luat x-540 cu 300 lei , si x-530 era 250 lei , e o diferenta de ~50 lei , nu cred ca ar fi cu peste 1 mil mai scump decat x-530

satelitii merg prinsi pe perete ;)

Edited by BoYd, 01 January 2009 - 11:42.


#38
Meeshoo

Meeshoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 15.06.2006
pacat ca e telecomanda cu fir :(

#39
proteinman

proteinman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.03.2007
Le am si eu de vreo 2 ani ...
Eu sunt de parere ca nu se aud foarte tare (desi vecinul de deasupra se vaita ca-i tremura mobila-n casa) si as vrea sa-mi iau niste Z-5500, singurul lucru care ma face sa ezit este ca am camera cam mica 3/3 m si s-ar putea sa fie prea puternice si pe langa banii care o sa-i dau pe ele mai trebe sa pun deoparte ceva si pentru amenzile care vor veni...

X-530 categoric alegerea perfecta la categoria de buget respectiva

P.S. Nu am luat X-540 pentru ca am deja tastatura Logitech G11 cu buton de mute si rotita de volum :P

#40
rukia

rukia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.09.2008

View Postyeeeeman, on Nov 13 2008, 15:28, said:

CONCLUZII:
PRO:
+Pret foarte bun pentru ceea ce poate face dar si calitate;
+Sunet clar, curat, puternic;
+Design placut;
+Destula putere cat sa umple un apartament de doua camere cu sunet;
CONS:
-Scoate un pacait de fiecare data se inchide lumina intr-o camera;


Am avut si eu un X-230 l-am schimbat cu X-530 numai ca pe mine pacaitul ala ma calca pe nervi pentru ca e destul de tare :upset:  si nu stiti care va pricepeti ar putea fi o posibilitate de a scapa de el? cum ar fi un prelungitor cu protectie la socuri  sau ceva in genu  ..

#41
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Un prelungitor cu protecție sau un UPS/APC ar trebui să rezolve problema !

#42
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Pe naiba.
Trebuie un condensator legat pe intrarea de alimentare (nu stiu termenii exacti). Eu am un Microbab 820 de care sunt f multumit- e 2.1, putere 40w (chipurile)- 110 ron acum cateva luni.
Chiar in seara asta am instalat un sistem ca al initiatorului topicului- am pus doar 2 sateliti pe el. Sunetul e super, n-am ce zice. Insa sunt curios daca pe o placa integrata se vor auzi TOTI cei 5 sateliti (sau macar 4).

#43
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Eu am placa integrata se aud toti , dar nu prea cum trebuie .

#44
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Cu siguranta e de la sunetul onboard problema. Eu am audigy se si toti satelitii se aud perfect. Cat despre pocnituri sunt intr-adevar enervante. Eu nu mai am boxele in garantie si as fi dispus sa le desfac decat ca nu stiu exact ce trebuie facut. Vreun electrician prin zona?

#45
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007
Va spun eu mai tarziu.

Edited by yeeeeman, 04 January 2009 - 14:02.


#46
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 14.05.2007
Cu pocniturile am si eu problema. Plus ca intr-o camera am un neon si cand il sting, pocnesc boxele de zici ca sunt in poligon. Nu se rezolva decat cu o protectie.

#47
rukia

rukia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.09.2008
Merci de sfaturi  :D  ma bucur ca se poate scapa de pocnituri nu de alta da-mi plac lucrurile sa fie perfecte sau macar pe aproape cand vine vorba de sunet   :walkman:

#48
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Nimic nu e perfect. :P

#49
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007
Oh, la cat de bune sunt aceste boxe, vei uita si de pocnituri.
Iti garantez eu asta.

#50
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 02.05.2008
Acuma am schimbat placa de sunet cu http://www.pcgarage....-titanium-pcie/ super ok se aude mai ceva fata de fosta http://www.pcgarage....audigy-se-bulk/

:coolspeak: :wub: :wub:

#51
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
totusi.. nu e cam mult? placa de doua ori mai scumpa decat boxele? sau ai gasit-o pe undeva mai la iefteneala?

#52
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008

View PostLucYan03, on Jan 6 2009, 16:19, said:

Acuma am schimbat placa de sunet cu http://www.pcgarage....-titanium-pcie/ super ok se aude mai ceva fata de fosta http://www.pcgarage....audigy-se-bulk/

:coolspeak: :wub: :wub:

Si diferenta de pret ?

#53
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 02.05.2008
pur si simplu am vandut Creative Audigy SE (era noua o aveam de 3 luni si are si garantie am dato cu 700) si am pus restul de diferenta pentru Creative X-Fi Titanium am dorit o placa de sunet pe masuta la Gigabyte GA-EX58-EXTREME

#54
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Si pana la urma cum as scapa de pcnituri ? Nu e neaparat dar odata la 2 saptamani tot ma sperie .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate