Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma
 Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...
 OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?

contract de inchiriere obligatii ...
 

Abonat nou Astral Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004
Problema pt care nu ajung la timp sa faca instalarile este faptul ca nu au decat o singura echipa pt fiecare sector. Adica 2 oameni care trebuie sa faca n-spe instalari pe zi, iar la fiecare se gasesc probleme din cauza retelei (mufe vechi, splitere proaste etc.)  Cel putin asa era acum un an si ceva cand mi-au instalat mie netul. Poate acum se fac mai putine instalari pe zi si de asta ajung mai repede...

#56
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Pana si astia de la retelele de cartier sunt mai dotati la tehnic ca astral??? :death:
Asta daca raportam nr de abonati la nr de oameni din teren.

#57
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004
Io am spus aici ce mi-au spus si mie cei doi baieti care mi-au instalat cablul si m-am crucit...  Oricum asa se explica intarzierea cu care fac cablarile.

#58
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 27.06.2004
Salutare!
Ieri am incheiat si eu un contract pentru internet la astral. In contract s-a specificat termenul de 15 zile, iar din spusele doamnei care s-a ocupat de formalitati, voi avea internet pana la sfarsitul lunii sau chiar mai devreme. Chiar acum cateva minute am fost sunat de aceeasi doamna sa imi comunice ca userul ales de mine pentru adresa de email este indisponibil si ca trebuie sa aleg altul, etc..

Acum, ce vreau sa intreb este urmatorul lucru: adresa IP este alocata static sau dinamic? si daca este dinamic, este fixa? Intreb asta pentru ca in cotract se spune ca adresa IP se poate aloca si dinamic, schimbandu-se de la o conectare la alta. La voi cum este? Eu unul, as dori sa fie fixa...daca nu, credeti ca se poate rezolva ceva cu baietii care vor veni la mine sa imi faca instalarea?

Edited by DonDokken, 11 March 2005 - 14:29.


#59
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.07.2004
La mine adresa nu s-a schimbat niciodatat de cand mi-au instalat Internetul! A ramas fixa de jumatate de an!

Alex.

#60
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
nici la mine nu s-a schimbat adresa de cand am net de la astral (4 luni)...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate