Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...
 Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...
 Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto
 Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5
 

Pareri despre Olympus E-410

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007

 SuperDuper, on Jan 19 2009, 01:23, said:

Si asta dovedeste ca...? Daca tu nu ai observat limitarile in comparatie cu celelate aparate Nikon, nu insemna ca nu exista.
Asta dovedeste ca exista oameni care nu sunt  de acord cu afirmatia facuta de tine chiar amendata cu "din lineup-ul lor"si nici cu cele despre Olympus si Sony A200. Doar atat. Nu vreau sa intru in genul de polemica inutila si Off-topic atat de utilizata pe aici.


@Bughy Felicitari pentru achizitie si lumina buna.... :coolspeak:

#38
Bughy

Bughy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 12.12.2004
@idaho333 .. mersi mersi  (nu stiam urarea asta. . e un fel de "fir intins" la fotografi? ) :))

#39
ebh

ebh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 21.04.2008
M-am jucat cu ambele si mi s-a parut mult mai misto d40-ul. Olympus-ul are o ergonomie oarecum ciudata si vizorul sensibil mai mic (ceea ce conteaza mult pentru confortul in utilizare).

Nu fac referinta la calitatea imaginii si nici la preturi; ambele se pot afla de pe site-uri de specialitate.

#40
anakin28

anakin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 23.08.2007

 Bughy, on Jan 19 2009, 13:42, said:

mi-am luat olympus.. Cum fac rost si de card (in constanta nu exista CF sau XD la nici un magazin !!!!!  :ciocan: ) o sa pun niste poze :)
Media Galaxy si Carrefour.

Chiar asa sa ne faci de rusine orasul  :D Nu se face asa ceva!!!

#41
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Cumpara neaparat CF - este mai rapid.

#42
aaron111

aaron111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 14.12.2007
Olympus E-410 nu are stabilizator inclus in corpul camerei (precum E-510, spre exemplu).
Intrebarea mea este daca obiectivele din kit-ul dublu (Zuiko 14-42mm f/3.5-5.6ED + Zuiko 40-150mm f/4-5.6ED) sunt dotate cu sistem de stabilizare de imagine. Stie cineva?

#43
Bughy

Bughy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 12.12.2004
Nu, nu sunt. Dar nu stiu cat de mult te ajuta stabilizatorul.

#44
aaron111

aaron111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 14.12.2007
Pai ar fi ajutat mult in anumite situatii de expunere low-light, cu timpi lungi de expunere, mai ales ca aceste obiective nu au o luminozitate extraordinara, iar uneori iti pot tremura si mainile.

#45
turistu

turistu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.01.2007
si eu ...
exemplu :

Attached Files



#46
CipriP2008

CipriP2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.12.2008
Salutari.Aseara am pus mana vreo 5 ore pe un olympus E-410, eu avand Nikon D40. Chiar daca am butonat destul de mult Olympusul, tot mai usor D40 "comunica" cu utilizatorul.Parere personala. Si blitul nu e extraordinar pe E-410. Nr ghid 8, vs nr. ghid 11 la D40; se simte.Ios 800 si 1600 mai curat la D40, grip mult mai bun la Nikon. E-410 de abia il tineam in mana.Daca ar fi sa aleg din nou, tot Nikon as lua. In clasa de entry level, Nikon face legea. Spun asta, mai ales ca am pus mana pe mai multe aparate foto Dslr.
Toate cele bune.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate