Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

Supy t - Casa Amvic

- - - - -
  • Please log in to reply
614 replies to this topic

#595
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Cu greu am gasit poze cu Mihaela noastra (modificata), mai din ansamblu - sa para ca e Mihaela. Noi am termint-o la rosu in vara lui 2006. A fost nefinisata dar locuibila, iarna ce a urmat. Apoi au inceput finisajele care ne-au secat si financiar si psihic. O adevarata aventura / cosmar.
Centrala noastra e pe lemne. Noi nu am curatat cosul la inceputul celei de-a doua ierni, si a luat foc de la un cuib de vrabii construit acolo vara. A costat 1000 euro.
Asta referitor la centrala, ca pomeneai de asta. Noi am avut zeci de necazuri la finisaje.

Acum o sa facem piscina in sistem AMVIC :) . Cu aceeasi echipa care ne-a facut casa la rosu. Adica cofrajul piscinei, ca piscina in sine va fi instalata de o firma de piscine.

Attached Files



#596
claudiaradu

claudiaradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 08.08.2008
Felicitari!
Ai o fetita sau 2?
Sa va bucurti de ea(ele) si sa petreceti cati mai multi ani impreuna in casuta! :peacefingers:

#597
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Am  o fetita. Dar am cautat in pozele din ultimii 4 ani in care apare si casa. Multumesc frumos!

#598
supy_t

supy_t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 14.12.2007
pe langa frumoasa casa...voi veti si o frumusete.....cred ca asta ne lipseste noua...!!!..dar, poate cu voia celui de sus...

#599
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Sa dea Dumnezeu ! Amin !

#600
supy_t

supy_t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 14.12.2007
intre timp....nu am mai facut nimica la casuta...dar am mai robotit prin curte....un mic solar, ceva copacei, iarba multa....

Attached Files



#601
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 05.01.2008

View PostAna_Karr, on 15th March 2011, 22:32, said:

Acum o sa facem piscina in sistem AMVIC :) . Cu aceeasi echipa care ne-a facut casa la rosu. Adica cofrajul piscinei, ca piscina in sine va fi instalata de o firma de piscine.
Care va fi pretul final al piscinei si ce dimensiuni are?

#602
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Constructia piscinei a fost o mare aventura. Nu piscina in sine, care s-a montat in 2 zile, ci lucrarile de amenajare. Excavat groapa, turnat zidurile de sustinere (care nu au fost paralele si nu au respectat parametrii - drept urmare nu mai incapea piscina si au trebuit sa fie cioplite cu picamerul vreo 5 zile). Apoi au urmat finisajele, care ne-a mancat sufletul. Puse astea pe hartie inainte, s-ar fi rezolvat repede , dar avem de-aface cu muncitorii romanii, care au alt ritm si sunt si idioti.
Inca nu am pus gresia peste tot.
Piscina e functionala de vreo 3 saptamani, apa are 29 grade. E perfecta. Din cauza ca se taie gresie, si se face praf in jurul piscinei, inca nu putem limpezi apa. Dar speram sa terminam in 3-4 zile. Trebuiau sa termine de o saptamana. Le ia o zi sa puna 7 m de gresie.
Costuri : piscina 7000 euro, si cu amenajarile am ajuns la 13000. 10m X 5 m

Attached Files


Edited by Ana_Karr, 27 June 2011 - 10:57.


#603
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 05.01.2008
in privinta muncitorilor iti dau dreptate
sa va bucurati de piscina :thumbup:

#604
Nycu2009

Nycu2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 10.01.2010
Salut supy t, ceai mai facut la casa . Ai terminat-o ?...

#605
supy_t

supy_t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 14.12.2007
da.
Am termitat parterul. A, facut fantana, si cam atat. Mi-a taiat Boc banutii, si nu am mai facut nimica. Acuma ne apucam de refacut gardurile, pazia, tencuiala exterioara si finisajele la etaj.

#606
nicuzv

nicuzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 23.10.2012
SALUT SUPY_T....si eu am terminat parterul , si meseriasul trebuia sa se apuce de etaj in noiembrie , si are o lucrare in alta parte  si mo lasat balta. O zis ca se apuca in ianuarie , adica la anul , dar eu nu vreau , asa ca trebuie sa-mi caut alti meseriasi. ca m-a aminat destul.
Gardul am facut si eu dar numai in fata . Daca reusesc o sa-ti trimit
niste poze cu parterul.
Pune si tu niste poze sa vad parterul . ...
Am uitat sa specific ca tot eu sint nicu 2009...ca nu stiu ce-o facut astia pi forum si numai puteam sa intru , am incercat sa intru de o suta de ori si numai puteam, si lam pus pi ficiorumiu sa ma logheze din nou .

Edited by nicuzv, 23 October 2012 - 19:32.


#607
nicubortosu

nicubortosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.02.2013
Salut. Ma intereseaza si pe mine costurile pt incalzirea termica la aceasta casa( cit vine pe luna la curent , gaze ,etc.).
Ma intereseaza si pe mine o casa in sistem AMVIC la aceleasi dimensiuni si vreau sa vad cada merita investitia in una AMVIC sau clasica pe caramida cu izolatia corespunzatoare.

#608
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
eu sunt curios cum e cu tavanele!
din cate stiu eu....si am facut cateva hectare de m² de rigips, trebuie puse profile din 50 in 5cm, si rigips de 12.5 nu de 9.5!
cat despre raduku....ce ii mai place sa fie gigi contra.

#609
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,915
  • Înscris: 12.03.2009
Placile de 9,5 sint facute pentru tavane.
Acuma eu ce sa zic, de 12,5 am pus si eu. Profile la 40 cm la tavane, la 60 la pereti.

#610
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
hai sa vedem ce zice supy

#611
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PAwqHaj-MQM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#612
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
ce e cu sistemul?

Am vazut si eu filmul si mi-am facut casa la fel...;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate