Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara
 Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...
 

Misto Bre, Misto Sau Oha

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
194 replies to this topic

#55
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
da.... e coool sa hi analfabet...
si pana la urma de ce ma ataca eu ca astia nu stie despre ce vorbeste?
hai in pana mea sa conjugam verbe
si adverbe.. astea e mai proaste? adverbele? ele se conjuga?
ce e aia sa conjugi?

#56
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003

stimpifat, on Oct 13 2004, 16:31, said:

care este metoda, sau care sunt pasii care trbuiesc uramati ca o viitoare mamica sa intre in posesia banilor dati de la stat respectiv 6,500,000 cred....

<{POST_SNAPBACK}>



cred si io ca esti de acord cu el..... cu "subventi" -iile tale

#57
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
@altfel, tie nu ti se pare normal sa scrii corect? Chiar si pe un forum?
Inca o data (vezi pe pagina anterioara): daca ai sti gramatica, ai vorbi si ai scrie corect fara nici un efort. Ca respiratul, ca scarpinatul in c u r!
Fara sa te stresezi, fara sa te gandesti cum sa scrii corect, fara sa te apuce transpiratia ca sa scrii o amarata de fraza. Te chinuie cumva atunci cand respiri? Te doare rau?
Mie mi se pare o chestie naturala: stii gramatica, atunci scrii corect. Nu stii gramatica, nu scrii corect. Rezulta: analfabet! Vrei sa-ti desenez ca sa intelegi?
Oricum, gramatica se invata in timp, in special citind literatura si nu cacaturi tehnice.

Edited by Africanul, 13 October 2004 - 15:42.


#58
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
rezultat final: daca nu merge litera "a" la tastatura esti analfabet
orice moment de neatentie = > esti analfabet
faptul ca nu citesti de vreo 2 ori inainte de "add reply" sa nu cumva sa-ti fi scapat vreo virgula dupa "si" te face analfabet
stii gramatica, atunci scrii corect = analfabetism cras
o chestie matematico-logic =>  analfabetism... etc....
vad ca si tie iti cam tremura degetele pe tastatura
si ideile prin cap

ps: stress nu stres
ca respiratul ca scarpinatul ... asta e o propozitie? fara predicat?

cine s-a gasit sa dea lectii de gramatica......  :puke:

@africanule, daca ai editat postul asta nu inseamna ca nu esti analfabet, ok? ;)

Edited by Dan, 13 October 2004 - 15:47.


#59
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Nu sunt si eu om? Orice om (cult ca mine  :P ) se poate grabi, pierde o litera, etc.
Ai la dispozitie cele peste 500 de posturi ale mele. Fa-mi o lista aici cu greselile pe care le-am facut.
Si chiar am probleme cu tastatura  :D Serios! Dar tot ma chinui sa nu postez ceva prost.

Edit:
Te referi la "matematico-logica"?  :P Ha! Oare am gresit? Ha!
Am editat sa nu se sperie dacia si altfel de o asemenea exprimare monumentala!!!

Astept in continuare analiza posturilor mele!

Edited by Africanul, 13 October 2004 - 15:49.


#60
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
sa inteleg ca in sfarsit ai inteles despre ce era vorba? ai citit in sfarsit primul post? de ce te chinui sa raspunzi la ceva ce nici macar nu ai citit?

#61
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
mosule nu dau doi bani pe gramatica.
eu sunt om care a mancat matematica pe paine. nu am pretins niciodata ca stiu gramatica si nici nu am sa fac lucrul asta.
stiu sa scriu si sa citesc si o fac foarte bine. nu e scopul meu in viata. nu vreau sa fac din scrisul gramatical o arta. e lipsit de importanta pentru mine si nu cred ca sunt singurul.
daca as lucra intr-o institutie publica sa zicem, si ar trebui sa fac nu stiu ce docomente, atunci da dom'le. mi se pare neaparat nevoie sa stiu bine gramatica sa nu fac greseli.

eu sunt pe un forum unde fac schimb de idei. atata timp cat cel ce citeste ce scriu eu pricepe ce vreau sa spun atunci totul e super ok.

presededintie e un cuvant pe care-l folosesc cred de 3 ori in viata. doar acum ce l-am folosit in rest nu m-am lovit de el.
de ce sa stiu sa-l scriu? imi face viata mai usoara? de ce trebuie altii sa se ia de el cand tot ce trebuie sa faca e sa priceapa mesajul?

daca as fi editat o brosura in care sa fie un eseu despre candidatura la presedentie sau cum dracu se scrie a lu x-ulescu, pe care ar citi-o 182345281791392 oameni, atunci da dom'le. fa-ma analfabet.

tot ce faceti voi e o atitudine de doi lei. nu stii cum sa-ti mai umfli un orgoliu. "dom'le ce destept sunt. sunt cu siguranta mai destept decat analfabetu asta. BA INCULTULEE! nu asa ma nu asa..."

va invartiti ca niste caini bagabonzi in jurul cozii (am scris bine bagabond? sau e cu t. sincer nu stiu. ) pentru ca nu mai aveti altceva mai bun de facut.

#62
stimpifat

stimpifat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 13.10.2004
africanule imi place avatarul tau cine e personaju din imagine  cumva de vito al muzici noastre de negrii din romania???

#63
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
@altfel - esti analfabet si esti constient de asta, dar din prostie nu vrei sa te corectezi. Eu chiar pot sa-ti dau lectii de matematica; dar tot stiu sa scriu corect.
Scuze de analfabeti...

Mai puneti mana pe-o carte! Va salut!

Edited by Africanul, 13 October 2004 - 15:57.


#64
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
@altfel, greseala e omeneasca, important e sa te faci inteles, eu nu condamn pe nimeni pentru o greseala... nu ma deranjeaza nici cei care scriu cu caps, nici cei care scriu cu tz, cu sh... astea sunt sechele de la mirc..pro sau contra.... ce ma supara sunt cei care se dau atat de doctori si care incercand sa fie "curati" dpdv gramatical, spun niste aberatii de te doare capul. pana si pruteanu vorbeste infect... ce vrei... impresionica
ps.. parca era "vagabond" sau.... vacabont ?  :P

#65
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
africanule, tie chiar iti trebuie tratament.... somn usor

#66
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
multumesc africanule.
mi-ai deschis ochii.

cat despre lectiile de matematica nu fii asa de sigur.
tocmai am dat doctoratu in mate.

#67
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004
Desi aprofundarea matematicii ar fi trebuit, teoretic vorbind, sa-ti deschida noi orizonturi, ai ramas un tip destul de limitat in gandire si in modul de abordare al problemelor. Bagabonteste in continuare printre cifre, dar mai imprieteneste-te si cu literele. Altfel, ramai un altfel...

#68
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004
Corectez: modul de abordare a problemelor.
Prea de dimineata, de...

#69
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
rudy, da-mi voie sa spun fara sa te cunosc, ca, daca tu spui unui om ca este limitat in gandire citind poate ... cateva randuri scrise de el la suparare....  asta te face pr tine si mai limitat... poate cel mai limitat... esti jenant... somn usor si tie...
@altfel : nu e bine sa te pui cu astia ma, au mintea odihnita ;)

#70
_seti_

_seti_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 31.08.2004

Africanul, on Oct 13 2004, 16:56, said:

@altfel - esti analfabet si esti constient de asta, dar din prostie nu vrei sa te corectezi. Eu chiar pot sa-ti dau lectii de matematica; dar tot stiu sa scriu corect.
Scuze de analfabeti...

Mai puneti mana pe-o carte! Va salut!

<{POST_SNAPBACK}>


Bre' aficane, cred ca ai ramas cu socu' tras de la coliziunea cu dacia de la topicul cu beleaua. Du-te mey si pune-ti airbag la cap ca vad ca ai loc destul in cutie si nu ne mai plictisi. Poate poate o sa te vedem si noi altfel.

Mai iesi si tu in lume, mai scoate ochii din cartile alea ale tale si-o sa-ti fie mai bine !

#71
angus

angus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 10.12.2001

altfel, on Oct 11 2004, 17:22, said:

mai anus...totul e fun :console:

<{POST_SNAPBACK}>


mai copile, dupa ce ca esti obraznic, mai esti si nesimtit.
daca ai mancat .... matematica pe paine, ca sa nu zic altceva, mai spla-te pe dinti ca pute ceea ce scrii si spui.

altfel, ... de rahat...

scuze celorlalti pt tonul folosit .

Edited by angus, 14 October 2004 - 09:06.


#72
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
angus......  daca chiar simti nevoia......
dar sa stii ca oamenii aia in halate albe nu sunt rai.....
o sa fie bine, da? hai revino-ti   :console:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate