Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend
 Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7
 Ma doare urechea la zgomote puter...

Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...
 Reparatie interfon

Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...
 

Corel Draw 11 - Zeci De Mii De Obiecte

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
ionut_buzescu

ionut_buzescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.07.2004
Se dă: Grup de 49000 obiecte vectoriale simple (cu fountain fills, fără efecte blend, extrude etc.)
Se cere: Degruparea obiectelor

La mine, după comanda Ungroup, începe degruparea obiectelor (operație vizibilă pe monitor prin baleierea tuturor obiectelor), procesorul intră la scurt timp după aceea în 100% și moare (adică application not responding). Nici după 20 de minute nu-și mai revine, led-ul HDD-ului rămânând stins.

Compu meu:
Gigabyte GA-8TX (Socket 423), Intel P4 1,6GHz, 512 MB RIMM PC800, GeForce2/64 MB, HDD Seagate 40GB.

Pe un alt comp (P4/2,8GHz, 256DDRAM) operația s-a încheiat cu succes dar după vreo 5 minute de "măcinare".

Încercați și voi să degrupați câteva zeci de mii de astfel de obiecte sau dacă deja ați încercat acest lucru spuneți-mi și mie vă rog cum s-a comportat compu vostru, precizând desigur și configurația acestuia. Intenționez să cer alt computer dar nu sunt hotărât pe ce platformă, AMD sau INTEL.  <_<

P.S. Prima dată când am întâmpinat această problemă am crezut că e vorba de memorie RAM insuficientă și am crescut-o la 512MB. Apoi am realizat că problema nu e memoria ci procesorul și probabil placa de bază cu socket 423 care, din câte am înțeles, a fost soluție compromisă din start.

Edited by ionut_buzescu, 04 October 2004 - 16:03.


#2
rottie

rottie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 29.06.2004
pai pe un P4 2.53 FSB 533 RIMM 1GB hard 80GB am lucrat cu zeci de mii de obiecte.. si a mers. nu stiu daca au fost 50 000 de obiecte dar stiu ca a mers. dureaza totusi

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate