Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 

cura de slabire - mituri si adevaruri

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
piatra_elfa

piatra_elfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 27.05.2008
daca imi explici de ce, dar stiintific vorbind, ai un thumbs up de la mine.

hai sa nu fim genul de oameni "vai,am mancat azi mai mult decat un pateu iar silueta mea va avea atat de mult de suferit..."
app, cam trist sa faci analogie intre carne de porc si ceapa:)))
anyway, era vorba de slabit, nu cum sa mananci sanatos. dar ca fapt divers...daca tot vreti sa mancati ceva cu multi carbohidrati(zaharul in sine fiind un carbohidrat simplu- adica, cu energie care se elibereaza f repede) alegeti carbohidrati complecsi, gen orez, paine, ovaz. dar totul cu masura(au carbohidrati care se elibereaza treptat)

#38
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006
DE la 77 la 51kg, un an si 3 luni, fara nici o cura de slabire, strict sub monitorizarea mea, cred ca e destul de stiintific. Mancat normal la fel ca si mine(proportional cu kg pe care le avem fiecare),ea putin mai multa miscare ca mine.
Lumea nu o mai recunoaste.

Pentru explicatii stiintifice exista internetul.
Acum sa nu mai ne ascundem dupa degete,cred ca fiecare stie ce e bun si ce  nu pentru organism.

Si apropo de carnea de porc, nu mananc asa ceva.

Pare usor dar nu e, sa ai o disciplina in alimentatie, o sa vedeti dupa de ce nu exista nici un fel de crema (anticelulita,hidratanta,anti-imbatranire...) in lume oricat de scumpa mai eficienta decat o alimentatie sanatoasa.

Edited by nowories, 28 January 2009 - 10:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate