Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...
 Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...
 Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 

Abonamente clicknet 2008

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1340 răspunsuri în acest subiect

#1297
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.700
  • Înscris: 26.09.2007
Cred că ai greșit un pic costurile, la RDS cu 50 de lei, ai 4 play, aspectul ăsta l-ai calculat greșit. În fine, nu asta e important, ce vreau eu să subliniez este că ești primul care are latențe mai bune pe clicknet ca pe RDS. Pe mine mă omoară latențele de clicknet. Bănuiesc că ai avut ghimion la RDS, eu am avut VOIP pe cablelink și a mers excelent.
Iar la orice provider ești în rețea cu alți useri, aici cred că ai încurcat "firele" :huh:
Cât despre DTH, așa este, am un vecin cu Dolce și se vede și mai nasol ca în vară când l-a instalat. Deja macroblocurile se văd ca în mpeg2-urile alea de mergeau pe P1.
Iar dacă tu așptepți încă IPTV, nu știu în ce măsură nu iei țeapă, ăla a fost anunțat de vreo 3 ani dacă intrii pe threadul aferent.

#1298
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.018
  • Înscris: 19.04.2006
Sigur ca nu vrei sa faci reclama, doar ca ai pus 21 de lei telefon la RDS?? N-am inteles..

Refa calculele si vezi ca iti iese pachet 4 play!! deci nu 3play, la 50 lei. Adica NET+TV+TELEFON FIX+TELEFON MOBIL.

#1299
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.465
  • Înscris: 17.05.2004

View Postcatalinanu, on Dec 9 2008, 00:00, said:

Sigur ca DA.


Sigur  :lol:

#1300
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.362
  • Înscris: 15.04.2008

View Posttaxishop, on Dec 9 2008, 04:48, said:

burgher - ai dreptate...nu e putin 12,5 euro pe luna, dar sa comparam ofertele:


rdslink - internet(5mb/30mb)  25Lei + telefon 21 = 46 lei
romtelecom - internet (4mb)+telefon = 48
upc - internet(10MB)35Lei + cablu TV obligatoriu 35lei = 70
In ceea ce priveste RDS ai gresit calculele! Restul sunt bune. Daca comparam limitarile pe torenti, dc si alte aplicati p2p chiar RS si youtube la cei  10Mbps oferiti de iupisi cu 4Mbps de la RTC mai bine si mai ieftin iasa RTCul! Oricum ofertele si calitatea servicilor de date si telefonie RTC sunt peste cele oferite de leguma iupisi.

#1301
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.592
  • Înscris: 20.02.2008
stie cineva ceva de vreo marire a vitezei iarna asta ?  :rolleyes:

#1302
villy_83

villy_83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 13.11.2008
Am si eu o intrebare:la mine pe strada se baga acum linie noua de la rtc se poate sa merg la un magazin gen Germanos si sa fac un abonament atat la internet cat si la fix sau sunt obligat sa fac la ei?

#1303
taxishop

taxishop

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 363
  • Înscris: 16.02.2007
curios, am o cunostinta care plateste 65ron pt 4play de la rds. deci nu 50. locuiesc in drumul taberei. poate sunt preturile diferite. am inteles de asemenea ca vor mari preturile din ianuarie.
ai cumva un link cu aceasta oferta? unde ai oferta la 50 ron pt 4play?

ar fi super...dar ca intotdeauna...cum am luat ceva, apare altceva mai ieftin...

#1304
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.018
  • Înscris: 19.04.2006
Pai a ales probabil abonament mai mare la tv si/sau internet. Dar variante 4play gasesti de la 48-50 lei, nu mai stiu care sunt ultimele preturi.

Editat de burgher, 09 decembrie 2008 - 18:26.


#1305
taxishop

taxishop

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 363
  • Înscris: 16.02.2007
aha...pai ai scris: Refa calculele si vezi ca iti iese pachet 4 play.
eu iti vorbesc de cineva care are rds concret, nu de preturi pe care le stiai candva...deci nu inteleg de ce afirmi un lucru despre care nu ai informatii reale.
iti pot spune ca a fost o oferta de la UPC pt pachetul de baza la 15 lei pe cablu digital. oferta a fost pt o zona si doar 1 saptamana la prelungirea contractului.
deci eu vreau oferte reale, concrete. si nu mai putin de 4mbs pe "extern" nu pe reteaua de 100mbit de metrolitan, care nu e decat o simpla retea de cartier.

as vrea un link, poate stie cineva...chiar m-ar interesa pt un prieten care vrea la rds...
mi se pare aberant sa caut 100 de ani pe net. acolo gasesc doar rdslink.ro numai internet sau http://www.rdsnet.ro,
21 lei pt tv http://www.rcs.ro/of...DE PROGRAME.pdf

nimic despre rds 4play...am cautat si pe google si am gasit doar stiri din 2007

#1306
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.018
  • Înscris: 19.04.2006
Ce nu intelegi? Se vorbeste romaneste.

SUNT MAI MULTE VARIANTE DE 4PLAY. Cea mai ieftina costa pe la 48-50 lei, cea mai scumpa probabil e pe la 65 cum ai zis tu.

Prima greseala pe care ai facut-o in calcul e telefonul de 21 lei. La RDS NU EXISTA abonament separat pentru telefon, daca ai internet sau catv.

Editat de burgher, 09 decembrie 2008 - 19:34.


#1307
villy_83

villy_83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 13.11.2008
N-are nimeni un raspuns sigur si pentru mine?:(

#1308
catalinanu

catalinanu

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 178
  • Înscris: 16.11.2008

View Postvilly_83, on Dec 9 2008, 18:02, said:

Am si eu o intrebare:la mine pe strada se baga acum linie noua de la rtc se poate sa merg la un magazin gen Germanos si sa fac un abonament atat la internet cat si la fix sau sunt obligat sa fac la ei?

Mergi inde vrei, Germanos este tot OTE ...deci tot Romtelecom ,tot Cosmote .....dar de preferat sa mergi la Romtelecom, sunt mai profesionisti (si salariile sunt triple in magazine)

#1309
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
incredibil ce infect merge clicknetu. Ba merge , ba nu merge, pica des pe o perioada de 2-5 secunde, viteza mica etc. Si asta doar cu un calculator in spate (deocamdata). Sa mai zic ca la rds pe un abonament similar, am viteza decenta (si mai ales nu am intreruperi) desi is vreo 3-4 calculatoare in spatele lui? Pacat ca nu am de unde alege aici, asta este deocamdata e solutia cea mai buna aici (maramures), insa nu se compara cu ce am la iasi..

#1310
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.408
  • Înscris: 09.09.2006
Ab 2 mb, la tara, 4,6 km de centrala, noduri la greu (in primavara se pune cablu nou).
[ http://www.speedtest.net/result/379842240.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

LE: nu retin sa-mi fi picat netul pana acum. Doar o singura data- avarie generala, niste cabluri rupte.

Editat de Lucian_M, 27 decembrie 2008 - 21:06.


#1311
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 981
  • Înscris: 21.02.2006

View Postromaximusro, on Dec 27 2008, 20:57, said:

incredibil ce infect merge clicknetu. Ba merge , ba nu merge, pica des pe o perioada de 2-5 secunde, viteza mica etc. Si asta doar cu un calculator in spate (deocamdata). Sa mai zic ca la rds pe un abonament similar, am viteza decenta (si mai ales nu am intreruperi) desi is vreo 3-4 calculatoare in spatele lui? Pacat ca nu am de unde alege aici, asta este deocamdata e solutia cea mai buna aici (maramures), insa nu se compara cu ce am la iasi..

eu am doi provideri. Clicknet si Injoy si caut motive sa renunt la Clicknet si nu prea pot... sincer merge impecabil :( Cu mana pe inima iti zic. Stand la casa alternativa rds-ului dispare (cablelink).

#1312
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
tocmai ca aici nu am alternative (decat a fost odata o mica retea de "cartier" care era si mai naspa). Sa nu zic cu pacat, oricum e mai bine decat dial-up-ul, insa , pana mea, chiar asa sa pice asa de des?

#1313
Bebiku17

Bebiku17

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 28.12.2008
Salut!
Sunt si eu abonat la Click-Net de 1 an iar viteza mea in contract era de 1 mb/s , iar in primavara mi-au dublato la 2 mb/s la acelasi abonament. (Stiu ca a fost o promotie in care le-a dublat viteza la toti abonatii)...
Dar acum vad ca am iar 1 mb/s am formatat calculatoru ,am reinstalat kit'u de la ei dar tot asa... Nu am chef sa ii sun si sa astept 1 ora vreau sa va intreb daca stiti ceva? Ne-au luat promotia inapoi sau ce au facut?Sau e din cauza zapezii? :)

#1314
Amedio_67

Amedio_67

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 550
  • Înscris: 10.02.2002

View Postromaximusro, on Dec 27 2008, 21:39, said:

tocmai ca aici nu am alternative (decat a fost odata o mica retea de "cartier" care era si mai naspa). Sa nu zic cu pacat, oricum e mai bine decat dial-up-ul, insa , pana mea, chiar asa sa pice asa de des?


Nu este normal sa pice. Probabil ai ceva probleme cu linia, sau sunt de vina alti factori. Suna la deranjamente 08008-25425 si anunta problema. Bafta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate