Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7
 Comutare rapida setari regionale

impozit chirii 2024

Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie
 Alipire apartamente

Curba Q-U invertor Fronius Gen24?

Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android
 HR - nota de relatie?

Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...
 

Totul despre Ryanair

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4183 replies to this topic

#4105
LHR

LHR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 28.12.2015
Zbor frecvent din Stansted si totdeauna am boarding pass-ul in aplicatie.
Ma pot gandi la cateva variante: 1. overbooking/schimbare aeronava 2. glitch in aplicatie la check-in sau 3. verificare documente.




#4106
LHR

LHR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 28.12.2015
Am scapat de data asta.
Probabil au schimbat aeronava pt ca erau destul de multi in situatia mea.


#4107
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 949
  • Înscris: 22.02.2011
Și Wizz și Ryan au schimbat tactica cu reducerile! Nu mai poți lua bilete la prețuri bune cu 8-10 luni înainte! Păcat că nu poți să-ți planifici un concediu în avans, mai ales că și la cazare, ofertele bune dispar cu 6 luni înainte.

Attached Files


Edited by nasty2, 02 December 2023 - 11:16.


#4108
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,537
  • Înscris: 07.04.2005
Zero Flights On Christmas Day: Inside Ryanair's Festive Winter Wind-Down


Top 5: The World's Largest Airlines By Frequency In December 2023

Zboruri decembrie 2019: 59,926
Zboruri decembrie 2023: 64,924

#4109
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,537
  • Înscris: 07.04.2005
Soc si groaza! Breaking news.... pasagerii au fost tinuti timp de 9luni in aeronava :)))))

Scandal pe Aeroportul Băneasa. Pasagerii unei curse Ryanair care trebuia să aterizeze la Otopeni au fost blocați în avion și spun că au fost amenințați cu poliția

#4110
Clauxz

Clauxz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.05.2021
Salutare, este prima oara cand zbor cu RyanAir, am facut o rezervare pentru 2 bilete si la ambii pasageri am trecut ambele prenume. Ulterior, la informatiile personale din contul meu am putut folosi un singur prenume. In cont, la documente de calatorie am putut introduce un singur prenume. Cand incerc sa fack check-in-ul online, imi apar ambele prenume, cele introduse la rezervarea biletelor.

Initial nu am crezut ca va fi o problema insa in FAQ-ul lor este mentionat ca „din motive de securitate, prenumele și numele de familie de pe rezervarea ta trebuie să corespundă cu numele de pe documentul (documentele) de călătorie.” si ca nu au nevoie de al 2-lea prenume pentru zboruri.

Schimbarea numelor, de fapt stergea a unui prenume pentru ambii pasageri costa 230 euro.

Credeti ca as putea intampina dificultati din acest motiv?

#4111
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,618
  • Înscris: 13.09.2022
Nu e nicio problema!

#4112
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,236
  • Înscris: 13.03.2005
Nu vei avea nicio problemă, am zburat de multe ori cu ei.
Și eu am două prenume, și nu le-am pus tot timpul.

Edited by wertyck, 11 January 2024 - 20:16.


#4113
HeavyMMMetal

HeavyMMMetal

    Membru amputat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 17.06.2009
Am făcut o eroare și am cumpărat biletul pe alt nume. Zborul e mâine dimineață și nu se mai poate schimba online, ci doar  la aeroport, la ”agent”. Oare să fac check-in cu numele greșit?

Edited by HeavyMMMetal, 24 February 2024 - 20:41.


#4114
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,236
  • Înscris: 13.03.2005
Foliseste numele corect. Ar trebui să funcționeze.

De multe ori am avut biletul rezervat cu numele scris greșit sau incomplet. Nu am avut probleme la îmbarcare.

Acuma văd că informația mea nu te ajută că zborul cred că a avut loc.

Cum ai făcut până la urmă?

#4115
HeavyMMMetal

HeavyMMMetal

    Membru amputat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 17.06.2009

 wertyck, on 25 februarie 2024 - 12:13, said:

Foliseste numele corect. Ar trebui să funcționeze.

De multe ori am avut biletul rezervat cu numele scris greșit sau incomplet. Nu am avut probleme la îmbarcare.

Acuma văd că informația mea nu te ajută că zborul cred că a avut loc.

Cum ai făcut până la urmă?
Nu era vorba de corectat, ci pur și simplu am completat alt nume, total diferit. Se pare că a decartat 160 de euro la aeroport, asta e!

#4116
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,236
  • Înscris: 13.03.2005
Uau!

Pentru faptul că n-ai făcut checkinul online sau pentru că ai schimbat doar numele?

#4117
HeavyMMMetal

HeavyMMMetal

    Membru amputat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 17.06.2009

 wertyck, on 25 februarie 2024 - 14:54, said:

Uau!

Pentru faptul că n-ai făcut checkinul online sau pentru că ai schimbat doar numele?
Dap. Asta e taxa pentru schimbarea numelui. Checkinul a fost făcut cu numele greșit, nu mai aveam alternativă.

#4118
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,292
  • Înscris: 19.07.2008
160 de euro!? Sa ma bata tata!
Iti iau astia si pielea de pe tine daca au cum sa o faca.

@maskatu, intrebai tu pe thread-ul de Wizz cum de raman pe piata low carierii... uite, asa raman Posted Image

Te ajunge zborul mai scump decat la companii "scumpe" ...

#4119
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,342
  • Înscris: 30.05.2006
Da... inteleg politica si strategia asta agresiva, dusa la extrem in care dai super pret pentru biletul in sine care oricum nu iti asigura mare lucru dar mi se pare exagerat sa ceri (pe locuri desemnate, check in automat, bagaje extra, etc ) inca de 2-3 ORI cat ai dat pe biletele initiale.

E ca si cum mi-as cumpara o masina si primesc doar caroseria si rotile... daca vreau motorul, scaunele, parbrizul, etc, mai platesc extra.

#4120
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 20.03.2009

 Maskatu, on 26 februarie 2024 - 10:28, said:

E ca si cum mi-as cumpara o masina si primesc doar caroseria si rotile... daca vreau motorul, scaunele, parbrizul, etc, mai platesc extra.

Nu chiar, ei iti asigura minimul necesar prin care tu poti ajunge la destinație fara probleme. Vrei bagaj mare, vreun loc anume sau alte servicii, atunci plătești.
Ca să fac o paralela cu comparația ta, tu îți cumperi mașina și primești tot. Vrei roți de 18”, motor de 2l și 190 de cai, încălzire în scaune și navigație mare? Atunci plătești. Ambele configurații de mașini de vor duce în același loc, diferă experiența.

#4121
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,342
  • Înscris: 30.05.2006
Am inteles, da... ai dreptate. Multumesc de clarificare.

#4122
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 23.07.2005
Salut, vreau sa iau bilete ptr Grecia, in luna mai, ma costa 750 acum (3 persoane), sa astept 1 sau 8 martie sa fie ceva reduceri? din experienta voastra ce ziceti?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate