Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...
 Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 

as intreba si eu ce parere aveti de o relatie

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
burlan

burlan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 07.06.2006

 romaximusro, on Dec 21 2007, 23:22, said:

parerea mea e ca va mai leaga doar faptul ca ea locuieste la tine, ca nu are alternative. Posibil ca toata relatia sa fie compromisa.
pai asa gandeam si eu din pacate,oricum ii mai dau un ultimatum sa-si puna ordine in gandire si-n sentimente si daca nu,stie ce are de facut...

#38
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Stii ca acum in Ro e valabila legea aia cu concubinajul. Daca traiti impreuna 5 sau 10 ani (nu mai tin minte exact) si va despartiti, bunurile se impart, exact ca in cazul unui divort. Poate ea tinteste mai sus, sa-ti ia jumate din casa.  -_-

#39
ralfy_tm

ralfy_tm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 18.08.2006

 Jaqueline, on Dec 23 2007, 14:33, said:

Stii ca acum in Ro e valabila legea aia cu concubinajul. Daca traiti impreuna 5 sau 10 ani (nu mai tin minte exact) si va despartiti, bunurile se impart, exact ca in cazul unui divort. Poate ea tinteste mai sus, sa-ti ia jumate din casa.  -_-

aici mai este o chestie: doar bunurile care au fost cumparate in timpul concubinajului se impart...mostenirile (chiar daca au fost sau nu in timpul concubinajului) si bunurile care le aveai inainte de concubinaj nu se impart

PS: e serios ce am zis sus,nu intrebati de unde stiu dar conteaza ca stiu  ^_^

#40
gogoroiu

gogoroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.06.2007
Da-o dracului!

#41
tudorksy

tudorksy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.10.2005
Man dai zona...ai toate motivele.pe la moldoveni se zice ca surcica nu sare departe de trunchi. Daca se trage dintro familie cum zici tu o sati faca toata viata amara, e imposibil sa nu semene un pic cu masa.....sau sorsa.....Dai zona acu cit esti tinar si iti poti gasi f usor ceva m bun.
Vb aia...ai casa ai scaoala esti tinar nuti m trebe decit sanatate
Bafta si numai bine!

#42
dj_luchian

dj_luchian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 10.12.2007
vb si tu cu ea

#43
gagautza84

gagautza84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 27.03.2007

 burlan, on Dec 17 2007, 01:45, said:

am o relatie de 4 ani de zile,locuim si impreuna [la sediul meu,nu stam cu chirie] si cam de un an de zile nu mai vrea s faca dragoste cu mine nici macar  o data pe luna aproape.Motiveaza mereu ca e obosita de la servici,desi are un serviciu relativ usor ,cu program de 8 ore,lucreaza  la stat ,mai multe amanunte nu dau.
Credeti ca are pe altcineva  [la servici poate]?
Astept raspunsuri serioase,va rog mult fara mistouri si as prefera din partea fetelor/femeilor
e greu sa intelegi o femeie care trece prin asfel de situatii. eu am o relatie de mai bine de opt ani si am trecut si eu prin asa ceva , dar pot sa spun ca eu imi iubesc foarte mult partenerul si ca nu l-am inselat niciodata!dau un pont:daca ia anticonceptionale e posibil sa-i scada libidoul -la mine asa a fost. nu asculta pareri rautacioase ale barbatilor, caci de obicei nu isi explica ceea ce simte o femeie si de ce are si momente de genul asta!deasemenea conteaza foarte mult cat de variati sunteti in ceea ce faceti!la un moment dat scade dorinta dar depinde de voi si numai de voi sa remediati acest lucru!multa bafta!

#44
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

 burlan, on Dec 20 2007, 13:03, said:

Baga tot felul de motive printre care mai e si acela ca nu am servici,dar i-am spus de abia am terminat medicina cum sa-ti gasesti asa rapid?[ca distribuitor de medicamnete se solicita numai cu carnet de conducere,iar eu inca nu mi-am luat,urmeaza sa-mi iau].
he he... adica ea vine obosita de la servici iar tu esti frecator de menta care sta acasa? :D io zic ca asta e motiv arhisuficient sa-i scada libidoul si alte minuni...

#45
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,177
  • Înscris: 20.12.2007

 gtk, on Jan 11 2008, 01:06, said:

he he... adica ea vine obosita de la servici iar tu esti frecator de menta care sta acasa? :D io zic ca asta e motiv arhisuficient sa-i scada libidoul si alte minuni...
Bine zis !

#46
feti

feti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.02.2008
tu ii cunosti programul...si stati si impreuna...ce zici are timp sa se intalneasca si cu altcineva?
si oricum...eu am o prietena asa...ea cu prietenul ei au fost 4 ani impreuna...la inceput mult sex, ca la inceput:P, si apoi din ce in ce mai rar (o data pe luna sau mai rar). dar ea nu avea pe altul, pur si simplu chiar era obosita de la munca si in plus poate nici el nu stia cum sa 'o abordeze' :P  acum insa s-au casatorit...sunt f fericiti impreuna...si vor sa faca un copil cat mai repede posibil:P
sexul nu e cel mai important lucru intr-o relatie...parerea mea:P

#47
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008
Poate ca nu este multumita de tine pe plan sexual, este o posibilitate. Sau poate ca are pe altcineva, dar in cazul asta nu as intelege de ce mai sta cu tine, daca asta dureaza de atat de mult timp. Cel mai bine ar fi sa stai de vorba cu ea, noi aici putem face o gramada de presupuneri, dar adevarul il stie doar ea. Asa ca intr-o zi de weekend (cand nu merge la serviciu) spune-i ca ai vrea sa discuti cu ea despre ceva important pentru tine. Fie mergeti undeva unde se sime confortabil, fie in casa voastra, si discutati. Ai grija sa nu creada ca o acuzi de ceva, ca va deveni defensiva. Si ai rabdare in a astepta raspunsurile ei. Iar faptul ca ea munceste si tu nu ar putea sa fie un motiv serios de frustrare, sa nu fii surprins daca vei afla ca asa este. In mod normal este rolul barbatului sa aduca bani, in cazul vostru este pe dos, cine stie ce i-au mai spus si prietenele ei legat de asta (eu sincer as atentiona orice prietena de-a mea daca ar fi in situatia asta) iar lipsirea de sex ar putea sa fie modul in care ea te "pedepseste", multe femei fac asa.

Bafta!

#48
ioncreanga

ioncreanga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.01.2008
ba am citit tot si nu am putut sa ma abtin :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
))))
Doamne Doamne Yo nu mai zic nica dar na plm are pe alcineva (AMANTU) EU EU EU :))))

scz din nou eu. Ba eu dupa 3 zile daca nu ma f... prietena mea incep sa ma gandesc daca are pe cineva tu in 2 ani nu ai zis nica WOAUUUUU. Iubire iubire dar lasa in .....

acuma sunt curios cum se termina povestea asta :) Cine stiu poate sunt si eu sau o sa fiu in ipostaza asta dar NU  cred si NU vreu sa fiu  :lol:

#49
tralala_85

tralala_85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 29.11.2007

 ioncreanga, on Apr 20 2008, 03:51, said:

acuma sunt curios cum se termina povestea asta :)


degeaba, ca povestea probabil deja s-a terminat, iar initiatorul n-a mai postat aici de anu' trecut...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate