Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara
 

Comodo Firewall Pro 3.0

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
213 răspunsuri în acest subiect

#109
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.229
  • Înscris: 10.02.2006

View Postcrysty2k5, on May 24 2008, 21:43, said:

Si-a facut update singurel :P
da, insa probabil noua componenta SafeSurf nu a fost instalata. Verifica daca ai in systemtray un nou icon SafeSurf.

#110
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 34.883
  • Înscris: 07.02.2007
A fost instalata + ca azi a mai facut un update ;)

[ http://imagehost.rophotoshop.com/pics/a1e0759ceca3ba6813911488a4af65ed.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Download: http://download.como...P_Vista_x32.exe

Editat de crysty2k5, 25 mai 2008 - 13:06.


#111
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.877
  • Înscris: 17.09.2003
Eu folosesc Defense+ pe Training Mode . Afecteaza securitatea PC-ului ?

#112
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 34.883
  • Înscris: 07.02.2007
Nu afecteaza, pentru setarea respectiva , Comodo va invata toate aplicatiile ;)

#113
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 816
  • Înscris: 09.10.2006
Din pacate a ramas in picioare problema de conflict cu GAMEGUARD. Asa ca, cine joaca MMO-uri ce folosesc pentru protectie Gameguard, vor trebui sa dezactiveze permanent Defense + pe perioada cat joaca acel joc. Si problema se pare ca nu are o solutie de rezolvare din partea COMODO , ci doar din partea coreenilor de la INCA Software. Acest Gameguard instaleaza un rootkit care incearca sa dezactiveze Defense+ in momentul initializarii , rezultatul fiind un  maaare BSOD...

#114
vidysammy

vidysammy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 195
  • Înscris: 13.05.2007
Ce setari ,in afara de cele standard,imi recomandati la Comodo Firewall Pro 3.0.24.368 pentru o mai buna functionalitate ?

Editat de vidysammy, 28 mai 2008 - 16:42.


#115
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 34.883
  • Înscris: 07.02.2007
Seteaza Defence + si Firewall-ul pe Safe mode ;)

#116
vidysammy

vidysammy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 195
  • Înscris: 13.05.2007

View Postcrysty2k5, on May 28 2008, 18:51, said:

Seteaza Defence + si Firewall-ul pe Safe mode ;)

Asta sporeste si viteza de surfing pe internet sau doar securitatea?La ce ajuta mai exact?As prefera niste setari care sa-mi sporeasca in primul rand viteza de surfing insa acestea sa nu lase mari lipsuri in securitatea sistemului.Multumesc!

Editat de vidysammy, 28 mai 2008 - 18:21.


#117
S O D

S O D

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 252
  • Înscris: 20.01.2006
Viteza cu care umbli pe net depinde de provider, nu de firewall.El are rolul de te proteja de atacuri venite dinafara, cat si la monitorizarea conectarii la net a diverselor softuri. :)

#118
vidysammy

vidysammy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 195
  • Înscris: 13.05.2007

View PostS O D, on May 28 2008, 19:26, said:

Viteza cu care umbli pe net depinde de provider, nu de firewall.El are rolul de te proteja de atacuri venite dinafara, cat si la monitorizarea conectarii la net a diverselor softuri. :)

Comodo din cate stiu mai are si alte facilitati de protectie nu doar firewall.Asta inseamna o scanare in timp real al traficului web.Nu?Cateodata mi se pare ca sta prea mult la unele site-uri care inainte se deschideau mult mai repede.

#119
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.229
  • Înscris: 10.02.2006

View Postvidysammy, on May 28 2008, 17:42, said:

Ce setari ,in afara de cele standard,imi recomandati la Comodo Firewall Pro 3.0.24.368 pentru o mai buna functionalitate ?
In primele 4-5 zile setezi Defence+ pe Training mode pentru a-ti crea reguli automate pentru tot ceea ce rulezi, apoi treci pe Safe mode.

Editat de pykko, 28 mai 2008 - 19:59.


#120
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 34.883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postpykko, on May 28 2008, 20:58, said:

In primele 4-5 zile setezi Defence+ pe Training mode pentru a-ti crea reguli automate pentru tot ceea ce rulezi, apoi treci pe Safe mode.

Daca vrei sa tii aplicatiile la sange in frau, direct funebru pe Safe mode :D

#121
vidysammy

vidysammy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 195
  • Înscris: 13.05.2007

View Postpykko, on May 28 2008, 20:58, said:

In primele 4-5 zile setezi Defence+ pe Training mode pentru a-ti crea reguli automate pentru tot ceea ce rulezi, apoi treci pe Safe mode.

Ok!Multumesc pentru sfaturi!

#122
vidysammy

vidysammy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 195
  • Înscris: 13.05.2007
Comodo nu are cumva cam aceleasi functii ca si Web Guard-ul din Avira?Ma refer la Defense+ din Comodo sau poate alte functii ale acestuia.Nu se aseamana cu Web Guard?

Editat de vidysammy, 30 mai 2008 - 15:48.


#123
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.229
  • Înscris: 10.02.2006

View Postvidysammy, on May 30 2008, 16:47, said:

Comodo nu are cumva cam aceleasi functii ca si Web Guard-ul din Avira?Ma refer la Defense+ din Comodo sau poate alte functii ale acestuia.Nu se aseamana cu Web Guard?
Nu au legatura.
WebGuard-ul din Avira intercepteaza virusii detectati de Avira inainte de a ajunge pe HDD si-i blocheaza. Comodo Defence+ te avertizeaza asupra unor actiuni suspecte ale fisierelor rulate: modificare registry, inregistrarea activitatii tastaturii, modificarea unor interfete COM, etc, etc

#124
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 34.883
  • Înscris: 07.02.2007
Comodo 3.0.25.378 s-a lansat !

Update please ;)

#125
vidysammy

vidysammy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 195
  • Înscris: 13.05.2007
Am dezinstalat Comodo si l-am reinstalat fara defense+(am bifat doar optiunea leak protection).Cand dau click dreapta pe iconita din taskbar am tot aceeasi configuratie respectiv defense+ cu toate posibilitatile de setare.De ce mai imi apare defense+ daca am instalat comodo fara aceasta optiune?Leak protection e o optiune importanta?

Editat de vidysammy, 31 mai 2008 - 15:29.


#126
vidysammy

vidysammy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 195
  • Înscris: 13.05.2007
Pentru cei care considera ca au vreo problema cu Comodo le recomand sa instaleze HiJackThis.E un mic program care pe mine m-a scapat de o mare problema.Initial am banuit ca e de la Defense+ din Comodo sau de la WebGuard-ul din Avira cauza pentru care imi aparea frecvent "Server not found".Insa,la recomandarea lui 'pykko',am instalat acest program,i-am dat sa scaneze sistemul si sa creeze un log.Logul respectiv l-am verificat pe site-ul http://www.hijackthis.de/ .Acolo se primesc informatii despre problemele sistemului pe baza log-ului creat.Dupa ce am analizat log-ul pe acest site am primit informatii cu privire la niste dns-uri suspecte.La recomandarea lui pykko am dat fix la acele dns-uri.Dupa un restart am constatat ca net-ul merge mai bine ca niciodata.Nu am mai avut probleme de atunci cu server not found sau alte erori de conexiune.Aici e topicul despre problema mea: http://forum.softped...=0#entry4664656 .poate va ajuta pe careva.

Editat de vidysammy, 01 iunie 2008 - 12:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 2

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate