Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...
 Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

Proceduri vamale Port Constanta

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...
 

Messengerul Radioamatoricesc

- - - - -
  • Please log in to reply
1789 replies to this topic

#91
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
N-ai inteles nimic ! Cum dracu' sa fur meserie cand am deja una ?! :D  
Tampenia mea a fost sa cred ca putem face o comunitate pe hobby, distractie si invatat. ACUM MI-E CLAR CE FEL DE OM ESTI ! Lasa benzina de la Frumusani, eu te-am intrebat prieteneste niste trebuiri si nu sa le fur. Acum nu vad rostul cu lauda acestor informatii daca nu vrei sa le impartasesti cu nimeni. N-am inteles de ce vrei sa faci din topicurile despre radio monoloage si copy-paste din radar.
Te-am mai intrebat si mai intreb o data ! Cat ar face o ora de consultatie la tine? da e capitalism, cum nu suntem prieteni, branza e pe bani, asa ca baga un pret si o oferta daca stii sa le faci ! Oricum ma gandeam ca la cat esti de bun trebuia deja sa ai un servici ceva, dar deh, se pare ca in societate nu conteaza numai ce stii sa faci ci si cum esti si aici ai enorm de lucrat.
Pai bine mai, ia gandeste-te de ce nu te mai ai bine nici cu Bogdan M. (omul asta a suportat enorm de la tine, il faceai prost, dar in cele din urma s-a desteptat), de ceilalti nu mai zic nimic.
Ce ma doare e ca pe forum asta n-a stat nimeni sa-ti mai zica cate ceva, cica e forum moderat, pai decat asa mai bine raman pe CNA unde macar n-ai pretentia de moderator si e ca in piata, oricum acolo ti-ai luat-o de mai multe ori, ca nu te pui asa usor cu vulpile batrane din radio  :D

Edited by rvic77, 21 December 2007 - 09:17.


#92
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 rvic77, on Dec 21 2007, 09:10, said:

N-ai inteles nimic ! Cum dracu' sa fur meserie cand am deja una ?! :D  
Tampenia mea a fost sa cred ca putem face o comunitate pe hobby, distractie si invatat. ACUM MI-E CLAR CE FEL DE OM ESTI ! Lasa benzina de la Frumusani, eu te-am intrebat prieteneste niste trebuiri si nu sa le fur. Acum nu vad rostul cu lauda acestor informatii daca nu vrei sa le impartasesti cu nimeni. N-am inteles de ce vrei sa faci din topicurile despre radio monoloage si copy-paste din radar.
Te-am mai intrebat si mai intreb o data ! Cat ar face o ora de consultatie la tine? da e capitalism, cum nu suntem prieteni, branza e pe bani, asa ca baga un pret si o oferta daca stii sa le faci ! Oricum ma gandeam ca la cat esti de bun trebuia deja sa ai un servici ceva, dar deh, se pare ca in societate nu conteaza numai ce stii sa faci ci si cum esti si aici ai enorm de lucrat.
Pai bine mai, ia gandeste-te de ce nu te mai ai bine nici cu Bogdan M. (omul asta a suportat enorm de la tine, il faceai prost, dar in cele din urma s-a desteptat), de ceilalti nu mai zic nimic.
Ce ma doare e ca pe forum asta n-a stat nimeni sa-ti mai zica cate ceva, cica e forum moderat, pai decat asa mai bine raman pe CNA unde macar n-ai pretentia de moderator si e ca in piata, oricum acolo ti-ai luat-o de mai multe ori, ca nu te pui asa usor cu vulpile batrane din radio  :D
eu vb de mine si de tine , si dai ocoale silvice nene pe langa subiect! in primu rand nu am facut MONOLOGISM , sa vazut clar ca am discutat cu toata lumea , chat noir de ce stie sa se poarte si stie sa vb ?? ia-l de ex si cati altii! pe langa asta  eu nu fac nici o biznitza la colt de strada cu nea victor care sa imi dea un ban si sa inceapa sa traga cu suliti si trambite ca e asa si pe dincolo ori ca vb anafuri si paralelisme asta ca ai zis ca ai o meserie! daca afirmi ca iti este clar ce om sunt nu inteleg de ce mai te lupti sa imi ceri explicatii .. ? vezi tot la vb mea te lovesti .. incearca pe cat posibil sa nu mai iei tu repede pe graba concluzii de pustime ca pe bune eu deja am o experientza la asa ceva ca femeia cu agatatu barabtului! sunt bun , referitor mane la servici nu ma complic sa imi spar aceleasi oua in capatzana de la familie ca incep alea mici a umbla si a nu mai asculta ! intelege ca trebui sa ai si simtul asta dezvoltat daca esti de peste 30 de ani  de a stii sa intelegi si copii si sa ii faci veseli sa ii educi sa nu faca pe desteptii , s.a.m.d .. lucrat sunt , am facut pe tot posibilul sa ma lucrez , am fost intre coledi acu pana sa termin un upb la mario si am tras in telecom pana au zis , frate nu te inteleg pe tine cum pe poti duce atatea pe cap , cum de mai poti sa stai cu noi sa mai si vb pe mess .. a trecut certuri scandale , eu nu am zis nimic , am tacut chitic , intreba de mine , eu nu ziceam decat "nu am vazut si nu am simtit nimic" si eu eram acolo .. stiu nene in colectiv dar nu dasta de oameni in toata firea cu minte de pustani , mai ales cu arfele tineretii ca de daca loveste iar , eu nici nu mai ma atac! eu am zis , tineretea o manifest prin rezistentza si inghitit mai ceva ca un tata .. sper ca intelegi si tu si cei care ma inteleg .. eu ma lupt si tin piept si merg tot inainte! cu dom motos nu mai ma am bine , umbla cu sifonu in piraterie fm , da cu flitu ca nesimtitu , vine la mine bea , vine la mine si trage pe mine .. pai asta nu mai e prietenie .. e o porcarie si o tampenie .. dupa aia daca eu as fii la el si as cere de baut din ce bea el asta daca nu as avea nisa stomacului iritata , si boul la plecare ii da cu trambitza .. dami 50 de mii dami pe dracu sa il ia! a mers ulcioru si cu mutuluica asta .. acu nu mai merge! eu sunt eu , nu am nevoie decat sincer acu , oameni sa ma inteleaga sa nu ma grabeasca sa ma ajute , si sa nu isi bata joc de mine ! stii ff bine ca si cu antenistu nu mai ma impac bine decat in procentaj mic dece? de jupan si suferintza de sefie ! asta ca le place a face sefie pe viata altuia ! oameni de facut pe deteptii , stiu ca asa ceva ma influenteat dar acu chit ca e prea tarziu , eu ma dezlipesc de tampeniile si porcariile luate in gusa si in capusa de la al de astia! <_<
asa ca domnu victor nu mai te chinui , ca stiu sa vb , nus asa de prost cum ma crezi
tu vrei sa imi zica lumea reprosuri , sincer , desteapta ideea ta! lol , se vede cum suferi de oftica , omu meu , lasa gandirea asta si zi asa , de ce nu se baga lumea sa vb cu mine ? iti zic eu .. deoarece nu se complica pentru ca nu inteleg decat mici portiuni din ce discut tehnic sau la nivel de comunicatie radaR! eu nu vezi ca nu am pretentie de CNA decat in mica parte si pentru incalcarea emisiei si a proastei calitati a semnalului audio emis , deoarece sunt multe jucarii in romania asta care au oameni care afirma "de cand nu au mai vin astia pe aici putem sa mai reducem sau sa emitem sau sa se auda cum ne place .." inventia lor care eu le vin de HAK .. nu imi este rusine merg pana la capat sa iasa bine! mi-am luato ca m-am pus la mintea lor , si am devenit cea mai  proasta vulpe decat am crezut eu pana acum . mai ma vezi scriind? vezi ca sunt BINGO?

#93
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
antene indoite .. omule mi sa adus telefonu lu peste ! acu zi ma una si buna , de unde am pozele din el in plus filmele alea si pe langa asta de la cardu de 512 am card de 128 ... de la bateria aia alba de motorola acu am bateria neagra si se incarca aiurea la tava! ma mir ca mai stie sa mearga wideo convorbirile ! a stat 3 luni jumate la tine sau la ai tai da mi lau bumbacit si sincer ma supar pe ala care nu a avut ce face ! in fine cartela aia cu 615 din 27€ acu mai am 7 si 17€ , asta nu e bai , bai este sa nu fi sunat la cateva numere ca iese scandal de la persoanele respective!  :D
zi pozele ca eu am intrebt pe mai multi in dt am intrebat si la radiocomunisti si la radioamatoristi ... nici urma de vre iunu care este cunoscut , cateva sunt bagate intelefon ca au date de 2006

NU MAI MERGE NEAM CABLU DE DATE , nici mini usb .. sincer daca mai are ceva eu te pun ca sa imi iei un telefon .. nu glumesc , ca nu stiti sa pastrati un telefon de video apeluri si am nevoie cu mai multa lume si chiar cu cativa de ai vostrii! -_- ..
sarbatori fericite in continuare!

Attached Files


Edited by Zvartoshu, 22 December 2007 - 17:33.


#94
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
bai victor , stai ma online sa iti zic cate ceva ca scriu mesaje dupa mesaje si nu imi raspunzi stai offline! lasa dracu cearta si scandalu si mistourile ca nu isi bate nimeni joc de tine ! nu mai am pe nimeni cu radio activ si vreau sa iti zic una alta!

#95
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 Zvartoshu, on Dec 23 2007, 22:56, said:

bai victor , stai ma online sa iti zic cate ceva ca scriu mesaje dupa mesaje si nu imi raspunzi stai offline! lasa dracu cearta si scandalu si mistourile ca nu isi bate nimeni joc de tine ! nu mai am pe nimeni cu radio activ si vreau sa iti zic una alta!
Tu zici ca nu stiu sa ma port, asa ca daca vrei sa mai vb. scrie aici unde nu exista notiunea de 'private' ai si pm-ul deschis. Pe mess esti pe ignore ca oricum nu-ti place id-ul meu  :nonobad:

#96
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 rvic77, on Dec 24 2007, 13:40, said:

Tu zici ca nu stiu sa ma port, asa ca daca vrei sa mai vb. scrie aici unde nu exista notiunea de 'private' ai si pm-ul deschis. Pe mess esti pe ignore ca oricum nu-ti place id-ul meu  :nonobad:
bine daca tu zici asa asa sa fie! :thumbup:

#97
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
teren in perioada 26dec  - 2 ianuarie

#98
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
S-a depus chiciura si pe antena de la RADIO ALFA Bacau 89.6 lucru care a produs spletere aleatorii pe toata banda care au ajuns chiar pana la 107 MHz - testat la aproximativ 500 m de emitator.

#99
MotoshB

MotoshB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.12.2007
victore , tu de ce nu mai scrii si pui filme , ca eu sunt amator de facut si vizionat filme dx .
pune si tu aici pe forum adrese de youtube sa vad si eu cu ce faci dx si antena te rog

#100
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 MotoshB, on Dec 27 2007, 20:39, said:

victore , tu de ce nu mai scrii si pui filme , ca eu sunt amator de facut si vizionat filme dx .
pune si tu aici pe forum adrese de youtube sa vad si eu cu ce faci dx si antena te rog
La multi ani Bogdane ! Iaca pun si filme si poze, dar prefer sa le pun in calup cand am ceva nou ! urmeaza detaliat dxpeditia din Parang - scanari si ciudatenii de la 0.1 la 446.1 Mhz

Attached Files



#101
MotoshB

MotoshB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.12.2007

 rvic77, on Jan 3 2008, 14:55, said:

La multi ani Bogdane ! Iaca pun si filme si poze, dar prefer sa le pun in calup cand am ceva nou ! urmeaza detaliat dxpeditia din Parang - scanari si ciudatenii de la 0.1 la 446.1 Mhz
ai si amplificatoare audio pe acolo in cutiile alea? mama cum le-ati carat mai sunt prea multe.

#102
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006
dedicatie pentru ionut2 sau alexxcom cum io zice acolo la el in ardeal:
daca tu o dai pe clone , adica masa lu zvartosh si barbatasu este clona cu zvartosh , inseamna ca tre sa stii cum se indreapta niste coarne de berbec.
deci , daca zvartosh a ajuns sa vb cu el si sa isi dea camera si sa se sune pe mess , fiind clona , e clar a devenit o MAFALDA. meriti macar asa de initiere iti dau sa suni si sa vb cu mafalda aia din spania , imi ceri numerele pe privat daca ai credit!
eh ma omule chiar ai produs ras de ne-am tavalit

Attached Files


Edited by Antenistu', 07 January 2008 - 03:15.


#103
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 MotoshB, on Jan 4 2008, 22:06, said:

ai si amplificatoare audio pe acolo in cutiile alea? mama cum le-ati carat mai sunt prea multe.
Pai erau deja acolo, e locatia d-nului Eugen : yo2qc, noi am venit cu 2 statii mobile mobile, cu cateva portabile, sonatul, ups si ceva antene auto, bautura si mancarea ne-a omorat, nu radiourile :lol:

#104
MotoshB

MotoshB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.12.2007
credeam ca toate ou fost ale tale , ca vrem sa zic ca ai si inutilitati. eu credeam ca ai dat bairam cand am vazut cutiile alea.
zi cu antena de fm cum o ai si ce fire ai . zimi ce fir imi trebui daca vreau sa imi pun si eu.

pentru ionut2 , eu mumie , crede-ma ca am vb cu maicasa deoarece am si eu nevoie si vreau sa ma  ajute cu cate ceva . flolosim messenger. nu mai jignii lumea pe care nu o cunosti. nu te supara pe mine ca zic astea.

#105
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006
pentru motosu .. nu am nimic cu nimeni , insa supararea nu o pot arata.

#106
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006
minunati-va cu ce lume vb .. uitati aci un specimen .. dupa clone , face omul si educatie subanteleasa. asta este . mergem tot inainte :naughty:

Attached Files



#107
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 MotoshB, on Jan 7 2008, 16:41, said:

credeam ca toate ou fost ale tale , ca vrem sa zic ca ai si inutilitati. eu credeam ca ai dat bairam cand am vazut cutiile alea.
zi cu antena de fm cum o ai si ce fire ai . zimi ce fir imi trebui daca vreau sa imi pun si eu.

pentru ionut2 , eu mumie , crede-ma ca am vb cu maicasa deoarece am si eu nevoie si vreau sa ma  ajute cu cate ceva . flolosim messenger. nu mai jignii lumea pe care nu o cunosti. nu te supara pe mine ca zic astea.
Pai am antena in geam un fel de HB9CV facut din 2 telescopice (e poza pusa in topicul asta), se gasesc la Universitate la 10 lei bucata, e ciudatenie cu adaptorul ala de la 300 ohmi la 50 si cu panglicile alea de imi da gorila in ele de ies scantei, asa ca am preferat ca dipolul sa-l pun pe RG6U si telescopica cumparata sa o folosesc ca element, oricum influenteaza destul de putin dar e comod ca nu mai misc firul si dipolul decat cand vreau sa ma dau pe vertical. Mai am pe bloc un Diamond X510 de 145 Mhz si o directiva de 3 elemnte (2 s-au rupt la ultima vantoasa :D ), totusi directiva nu-mi foloseste prea mult ca intra tunnerul in overload, deci stau pe batul de pe bloc cu un receiver JVC si cu antena din geam pe tunnerul Tehnics ST550. Mai merg de multe ori la ai mei cu tunnerul si antena din geam si mai scanez si acolo. E etaj 7 dar e la limita cu semnalul Pietei Intermodulatiilor la numai 1.2 km, deci am mare grija cum pun antena, am putine optiuni sa nu se cacariseasca receptia.

#108
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006
zvatosh . dragu meu copil .. :D .. parolele tale sunt astea .. server 147a21 , radmin .. 784a147 .. screen saver .. 147789 .
FTP pass la mine acelasi. ATENTIE ca te-a contactat hyperspeed cu mailuri. REVINO .. oricum 2 luni nu mai vedeai acces! dar uite ca ai scapat ieftin!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate