Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Relatii Publice, Comunicare

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
lydia

lydia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.09.2006
La ce salariu poate aspira un tanar absolvent de Relatii Publice, Comunicare, fara experienta? 300, 350 euro?

  Dati-mi o cifra, va rog!!

#2
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

 lydia, on Aug 21 2007, 12:00, said:

La ce salariu poate aspira un tanar absolvent de Relatii Publice, Comunicare, fara experienta? 300, 350 euro?

  Dati-mi o cifra, va rog!!
Depinde unde "nimeresti", sa zic asa si cat de bine stii sa-ti negociezi salariul.
In plus un lucru important depinde cum vei fi incadrat. POti avea studii de comunicare, dar daca esti incadrat pe un post de assitant manager nu o sa fie o mare bucurie.

#3
lydia

lydia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.09.2006

 fracture, on Aug 21 2007, 21:25, said:

Depinde unde "nimeresti", sa zic asa si cat de bine stii sa-ti negociezi salariul.
In plus un lucru important depinde cum vei fi incadrat. POti avea studii de comunicare, dar daca esti incadrat pe un post de assitant manager nu o sa fie o mare bucurie.
Te rog detaliaza "incadrare". eu sunt cam pe dinafara si ma tem de ce va urma dupa terminarea facultatii. Toti vor macar trei ani de experienta !  :angry:

#4
pifexx

pifexx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 17.10.2007
De chestia asta sunt si eu foarte interesant... cineva care a terminat Comunicare si Relatii Publice ? sau Jurnalism si Stiintele Comunicarii - Publicitate?

Stie cineva cam pe unde se incadreaza salariul ? Posibilitati de promovari ?

#5
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
salariul se situeaza unde e nivelul experientei si cunostintelor tale...sau mai bine zis, cat faci atata iei

#6
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
ca sa nu deschid alt topic, vesnica intrebare: ca student la comunicare si rel. publice, unde te poti angaja IN TIMPUL facultatii? e vreunul angajat, student la fac. asta? si unde? si pe cati bani?

#7
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,710
  • Înscris: 13.12.2006

 SeNsaTioNs, on Nov 28 2007, 19:55, said:

ca sa nu deschid alt topic, vesnica intrebare: ca student la comunicare si rel. publice, unde te poti angaja IN TIMPUL facultatii? e vreunul angajat, student la fac. asta? si unde? si pe cati bani?
prietena e la CRP la sibiu...lucreaza deocamdata la un post local de radio si castiga 380 roni.
era mai bine pe timpul veri...la pizzerie facea 1500 roni pe luna.
posibilitati de angajare in domeniu, adica la un radio, ziar Televiziune, sau ceva purtator de cuvant slabe sanse....exista dar putine.

#8
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
exista destule posibilitati de a te angaja in timpul facultatii. eu nu lucrez, dar am destui colegi care o fac si e descurca foarte bine. e drept ca ai nevoie de foarte multa energie pentru ca si facultatea e destul de solicitanta, dar merge sa ai si job (mai ales part-time). se poate lucra in domeniu, dar normal ca incepi de jos, pentru ca nimeni nu o lase un student sa ii fie purtator de cuvant sau sa aiba cine stie ce pozitie importanta din prima. mi se pare chiar mai usor sa iti gasesti loc de munca in timpul facultatii pentru ca intr-un fel se uita angajatorii la un student constiincios care vrea sa se apuce din timp de treaba si sa capete experienta si altfel se uita la unul proaspat iesit de pe bancile facultatii, care, zic ei, a stat si a frecat menta 3-4 ani si acu nu stie mare lucru si tot ceea ce stie e la stadiul de teorie.

#9
dieKleine

dieKleine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.01.2008
poate cinea sa-mi spuna in ce consta examenul la lb germana din cadrul FACULTATII DE STIINTE POLITICE, FILOSOFIE SI STIINTE ALE COMUNICARII din Timisoara? de unde as putea sa fac rost de subiectele de admitere din anii trecuti, sau le are cineva?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate