Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...
 Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata
 Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024
 Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 

Teoctist a murit

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
82 replies to this topic

#37
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004

View PostZamolxel, on Jul 30 2007, 22:48, said:

Mie mi se fâlfâie că a crăpat respectivul. Sincer vă spun și vă motivez și de ce.
Zi de zi, noapte de noapte, mor oameni. Veți spune "Da. Mor. Dar ăsta a fost cineva, a făcut ceva." Ce a făcut nene față de un chirurg care a salvat sute de vieți și a murit călcat de mașină să zicem, față de un pompier care și-a pus viața în pericol să salveze vieți și până la urmă a murit la datorie? Cu ce este mai presus nene ăsta????? Că a stat cu o cruce-n mână și a dat din gură în timp ce alții își riscau viețile pentru a le salva pe a altora ?? Cu asta este mai presus teoctist ăsta de este atât de mediatizat față de cei pomeniți de mine anterior?

Cu NIMIC !!

Doar că celor care merită cu adevărat nu le deschide nimeni thread dedicat pe forumuri, nu urlă presa și nici televiziunea.

Cinste lor și pentru ei chiar am o părere sinceră de rău. Dar mă scuzați dacă față de nenea ăsta am indiferență că a murit, așa cum am avut-o și că a trăit.

nu te poti abtine sa demonstrezi cat te duce capul?

am mai spus eu ca Softpedia are criterii ciudate la alegerea moderatorilor, dar nu trebuie sa demonstrati aceasta cu fiecare ocazie.

#38
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

View Post180cm_guy, on Jul 30 2007, 23:05, said:

De exemplu, biserica catolica din Polonia chiar a luptat contra comunismului.

SI ma rog, cum a luptat? Câti au murit?

#39
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

View Post180cm_guy, on Jul 30 2007, 23:05, said:

Cine mi-a sters postul in care ma bucuram ca Teoctist a murit??? Era parerea mea despre moartea lui. De ce trebuie sa fie numai pareri pozitive sau cel mult indiferente fata de Teoctist aici? Nici macar nu-s ateu. Pur si simplu consider ca Teoctist a fost mai mult diavol decat om sfant iar biserica ortodoxa romana a fost lasa. De exemplu, biserica catolica din Polonia chiar a luptat contra comunismului.


Eu sunt ateu si ti l-am sters. Daca formulai asa ti-l lasam. Am postat ca nici mie nu imi pasa de personaj, si ma doare undeva de viitorul BOR, dar nu mi-a placut limbajul folosit.

#40
180cm_guy

180cm_guy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 13.07.2007

View PostRamunc, on Jul 30 2007, 21:07, said:

De ce nu mori tu cu rusii de gât? De ce crezi ca clericii ar fi trebuit sa moara? Daca vrei sa mori luptând împotriva comunismului du-te cu explozibil pe tine si arunca-te pe Fidel Castro sau pe presedintele Coreei de Nord.
A murit bunicul cu rusii de gat. Si, daca nu ma crezi ca a murit al meu, sunt o gramada de bunici despre care se stie SIGUR ca au facut-o. Romani. Si unii dintre ei chiar clerici. Dar prea putini.

View Postlandscape10, on Jul 30 2007, 23:07, said:

Eu sunt ateu si ti l-am sters. Daca formulai asa ti-l lasam. Am postat ca nici mie nu imi pasa de personaj, si ma doare undeva de viitorul BOR, dar nu mi-a placut limbajul folosit.
Bine!

Edited by 180cm_guy, 30 July 2007 - 22:09.


#41
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postmirch_bam, on Jul 30 2007, 23:06, said:

Da, au asteptat sa faca o tona de ani si o tona de boli, ca sa il omoare azi  :lol:  ce sa le ceri celor de la ZeroTV, dar lasa ca au si ei rostul lor pe lume...
...asa cum a avut si Teoctist. Oricum unii sunt cam "demonstrativi" pe aici. Eu as zice doar ca de morti nu se vorbeste de rau. Daca vrei sa reprosezi cuiva ceva, prinde-l in viata.

D-zeu sa-l odihneasca!
mda, si la realitatea e nea Ilici sa vorbeasca despre el.... :lol:

#42
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View PostRamunc, on Jul 30 2007, 23:06, said:

SI ma rog, cum a luptat? Câti au murit?
Nici acu nu te poti abtine de la polemici si varsat venin impotriva catolicilor?

Eu m-am abtinut sa zic ceva pana acu. Nu ca m-ar fi miscat moartea lui Teoctist sau ca mi-ar fi pasat de el, ca doar stii foarte bine cat mi-a pasat, ci din respect pentru ortodocsii care sufera in acest moment.

#43
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004

View PostMegara, on Jul 30 2007, 23:15, said:

Nici acu nu te poti abtine de la polemici si varsat venin impotriva catolicilor?

Eu m-am abtinut sa zic ceva pana acu. Nu ca m-ar fi miscat moartea lui Teoctist sau ca mi-ar fi pasat de el, ca doar stii foarte bine cat mi-a pasat, ci din respect pentru ortodocsii care sufera in acest moment.

ne place nu ne place ... ortodocsii ii au aproape pe catolici, iar catolicii pe ortodocsi;

iar ortodocsii (de fapt vorbesc strict in numele meu) chiar daca nu au o admiratie netarmurita fata de Teoctist, pot macar sa se manifeste decent (si crestineste)

#44
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View Postdata, on Jul 30 2007, 23:22, said:

ne place nu ne place ... ortodocsii ii au aproape pe catolici, iar catolicii pe ortodocsi;

iar ortodocsii (de fapt vorbesc strict in numele meu) chiar daca nu au o admiratie netarmurita fata de Teoctist, pot macar sa se manifeste decent (si crestineste)
acelasi lucru poti sa-l spui si despre catolici... tocmai am facut un apel la decenta, daca nu ai observat.

#45
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
Domnul sa il odihneasca! A fost un om deosebit, nu a fost un om al modernitatii insa in pozitia sa a asigurat unitate bisericii noastre. Cinste lui.

Va rugam fara polemici politice gen cele facute de Tatulici care vede partide peste tot. Daca aveti energie rugati-va sa fie ales cineva care sa conduca biserica ortodoxa romana pe calea lui Hristos.

EDIT  Megara, te rog frumos sa iti faci datoria si sa cureti threadul de cele care nu se inscriu pe linia deschisa de radumiki!

Edited by Nicanor, 30 July 2007 - 22:39.


#46
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View Postdata, on Jul 30 2007, 23:06, said:

nu te poti abtine sa demonstrezi cat te duce capul?

am mai spus eu ca Softpedia are criterii ciudate la alegerea moderatorilor, dar nu trebuie sa demonstrati aceasta cu fiecare ocazie.

Decât să te dai cocoș pe aici, mai bine mi-ai argumenta faptic ce a făcut ăsta mai presus decât cei enumerați de mine mai sus.

Eu pot să-mi argumentez afirmațiile, tu poți ?

#47
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007
Aproape ca am si plans la aflarea vestii la fel ca in cazul papei Ioan Paul II.  :(
Mari oameni si mari caractere insa pacat ca sunt putini ca ei.
Dumnezeu sa ii odihneasca!

#48
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004

View PostMegara, on Jul 30 2007, 23:31, said:

acelasi lucru poti sa-l spui si despre catolici... tocmai am facut un apel la decenta, daca nu ai observat.

am observat, daca ai interpretat mesajul meu ca o acuza fata de catolici, inseamna ca m-am exprimat gresit; am vrut sa spun ca si unii dintre ortodocsi ar fi avut ceva de obiectat legat de actiunile lui Teoctist, dar nu este acum momentul sa dam cu pietre.

#49
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View PostNicanor, on Jul 30 2007, 23:37, said:

EDIT  Megara, te rog frumos sa iti faci datoria si sa cureti threadul de cele care nu se inscriu pe linia deschisa de radumiki!
Linia deschisa de radumiki nu poate fi pastrata... nu putem publica toti aceeasi stire :)

Eu cred ca fiecare isi poate spune gandurile despre patriarh, dar folosind un limbaj decent. Sterg cand se sare calul... de fapt am si facut-o.

View Postdata, on Jul 30 2007, 23:50, said:

am observat, daca ai interpretat mesajul meu ca o acuza fata de catolici, inseamna ca m-am exprimat gresit; am vrut sa spun ca si unii dintre ortodocsi ar fi avut ceva de obiectat legat de actiunile lui Teoctist, dar nu este acum momentul sa dam cu pietre.
Yeap, si eu consider ca nu e momentul sa dam cu pietre. Insa nu ii pot opri sa-si spuna parerea, buna sau rea, asa cum o fi.
Eu am considerat ca este mai bine sa ma abtin.

Edited by Megara, 30 July 2007 - 22:59.


#50
lute217

lute217

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.02.2006
nu mai ziceti mah D-zeu sa-l ierte sau sa ne rugam pt acest om pt ca nu este corect biblic, toate socotelile se incheie la moartea fizica, nu se mai poate face nimic pt un astfel de om  oricate rugaciuni ai face sau pomene acestea sunt o inselaciune!

#51
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
RIP

dar poate se indura careva sa le spuna celor de la stiri ca sintagma "Institutul Oncologic Fundeni" e incorecta, ca m-am saturat. ori e Fundeni, ori e Institutul Oncologic "Alex. Trestioreanu".

#52
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004

View PostMegara, on Jul 30 2007, 23:53, said:

...
Eu am considerat ca este mai bine sa ma abtin.

o atitudine inteleapta :)

View Postmianna, on Jul 31 2007, 00:06, said:

RIP

dar poate se indura careva sa le spuna celor de la stiri ca sintagma "Institutul Oncologic Fundeni" e incorecta, ca m-am saturat. ori e Fundeni, ori e Institutul Oncologic "Alex. Trestioreanu".

se poate intra pe aceeasi poarta, deci e acelasi spital; jurnalistic vorbind :rolleyes:

Edited by Megara, 30 July 2007 - 23:11.
Merge posts. Foloseste butonul EDIT


#53
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
Alte stiri:
Teoctist a fost adus la Patriarhie in jurul orei 22.00 cu o coloana de masini. La palatul patriarhiei se va tine o slujba continua.
Inmormantarea este programata pentru sambata (nu inteleg de ce).
Sunt asteptati foarte foarte multi pelerini din Romania si din strainatate. Prin comparatie pelerinii care vin la Sf Dumitru in octombrie (aproximativ 100.000 de oameni) sunt considerati putini.
Presedintele Basescu a fost prezent la aducerea corpului neinsufletit.
Ma intreb daca vine Benedict XVI. Ar fi echitabil nu? Teoctist a fost la Ioan Paul al II-lea cred.

In orice caz, seara intre 18 - 23/24 ma puteti gasi pe acolo stavilind volumul de pelerini daca o fi.

E posibil ca unele informatii sa se dovedeasca false cand se mai linistesc lucrurile.

In alta ordine de idei stiati ca patriarhul anterior a murit in 31 iulie 1986? Ce mai e o zi in epoca noastra.

#54
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Atitutini balcanico-maidaneze.
Lasati omu' sa moara'n pace, ca daca aveati ceva de comentat cu si despre el, trebuia sa o faceti cand era viu.
Judecarea sau barafa-n lipsa e traditie la noi.
Maidanezu' te latra din curte de ai zice ca e cel mai fidel si mai devotat caine. Dar cand il scoti in strada e mielusel
ligusitor iar cand te dai spre el, se pune cu zgaidele-n sus si face si-un strop de pipi. Asta ca semn a bravurii.
Recomand unora sa-si verifice si mustatile de cacao din chiloti. Si sa mai mestece-n mamaliga.
Cu respecte disimulate,
Un metish undercover.

Edited by Megara, 31 July 2007 - 06:08.
Se eu recomand sa-ti controlezi limbajul


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate