Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Ajustare pret contract mixt

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...
 MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded

DUO Street View
 Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie
 

Cosmote Info Cost

- - - - -
  • Please log in to reply
554 replies to this topic

#91
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
"COSMOTE anunta depasirea pragului de 2.000.000 de clienti activi in Romania. In ultimele 4 luni, peste 1 milion de noi utilizatori au ales serviciile COSMOTE, confirmand inca o data eficienta strategiei companiei, precum si preferinta si increderea crescuta in brandul COSMOTE."

Sursa: http://www.cosmote.r...l...9&cid=18624

#92
nickmania

nickmania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.05.2007
toti operatorii au probleme cu client service. pana acum la cosmote am fost multumit, cu foarte mici probleme care s-au rezolvat. frate, zilele trecute un prieten a stat o ora de vorba cu aia de la vodaf sa ii rezolve o problema si n-au reusit :confuzzled: i-au spus sa revina dupa 1h, misto nu!

#93
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
@Sarighiol Daca esti nemultumit de Cosmote la relatii cu clientii inseamna ca n-ai sunat prea des la Oranj. Sa vezi acolo ca dai de unii cu care vorbesti normal, le explici ce vrei si la sfarsit te intreaba politicos daca nu poti sa-i mai explici odata. Dar nu o anumita chestie pe care n-a inteles-o ci tot. Faza mai naspa e ca mi s-a intamplat de nenumarate ori. Nici un operator in afara din Romania nu are clienti chiar cat zic, pentru ca sunt un numar imens de cartele pe care omul le incarca odata pe an ca sa nu piarda numarul. Asa am si eu cartele de Oranj pe care le-am luat la diferite promotii numai pentru bonusul respectiv, iar numarul principal de Oranj e un abonament reziliat care s-a transformat intr-o cartela pe care o incarc anual. Teoretic sunt utilizator Oranj, practic incaseaza de la mine 9 euro pe an. Sa tot ai abonati de genul asta. :lol:

#94
infinitul8

infinitul8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 04.05.2006

View Postfilipxxx, on Sep 3 2007, 19:38, said:

@Sarighiol Daca esti nemultumit de Cosmote la relatii cu clientii inseamna ca n-ai sunat prea des la Oranj. Sa vezi acolo ca dai de unii cu care vorbesti normal, le explici ce vrei si la sfarsit te intreaba politicos daca nu poti sa-i mai explici odata. Dar nu o anumita chestie pe care n-a inteles-o ci tot. Faza mai naspa e ca mi s-a intamplat de nenumarate ori. Nici un operator in afara din Romania nu are clienti chiar cat zic, pentru ca sunt un numar imens de cartele pe care omul le incarca odata pe an ca sa nu piarda numarul. Asa am si eu cartele de Oranj pe care le-am luat la diferite promotii numai pentru bonusul respectiv, iar numarul principal de Oranj e un abonament reziliat care s-a transformat intr-o cartela pe care o incarc anual. Teoretic sunt utilizator Oranj, practic incaseaza de la mine 9 euro pe an. Sa tot ai abonati de genul asta. :lol:
E frumos sa dai in concurenta... Cu cartele ce pretentii ai esti tratat exact de banii de care-i dai.

Aºa, doar ca sã te oftic:

Quote

La Serviciului   Clienti Orange, o echipã dedicatã raspunde în maxim 10 secunde la 90% din apelurile primite în intervalul orar 7:00 - 22:00 din partea clientilor care beneficiazã de pachetul Business Plus. Trebuie doar sã apelati 411, gratuit de pe telefonul dumneavoastrã Orange.
... dar nu dau 9 eur pe an.

La cosmote nu conteazã însã ce abonament ai. Tot la aceiaºi "nu am acces la aceastã informaþie" ajungi. :death:

#95
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
De obicei cost controlul asa defect infect cum e se afisa cu un delay de maxim 24 de ore.
Vad ca in luna asta, deoarece m-am apropiat de epuizarea minutelor nationale, acestea au incetat sa scada, la fel si minutele din reteaua cosmote si sms urile. Practic cost controlul a inghetat la nivelul de acum cateva zile cu toate ca data se modifica.
Oare ei spera ca eu sa le fac ceva cost suplimentar prin tertipul asta de 2 lei? Metodele astea de a obtine venit mi se par penibile si jenante.

#96
vasilis

vasilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 24.07.2005

View Postonlyone, on Sep 18 2007, 12:11, said:

Practic cost controlul a inghetat la nivelul de acum cateva zile cu toate ca data se modifica.
Si la mine actualizarea se face cam greu insa data si ora la care ai respectivele minute sunt corecte. De exemplu mie imi afisa astazi la ora 11:20 asa: "La 17/09 ora 19:11 mai aveati disponibil: Min. nationale: 34:38 Min. Cosmote ramase 78:46 SMS Cosmote ramase: 127 Serviciu cu caracter orientativ. "
Desigur de la ora 19:11 din 17 pana la 11:20 in 18 eu am mai vorbit insa macar stiam sa apreciez cam cat mai am disponibil. Acum la ora 23:55 am actualizare de la 22:07 . Intre timp am ai vorbit ceva minute.

#97
gigi_clonatul

gigi_clonatul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 13.09.2007
Am putea sa facem pariuri.


Ce o sa apara prima oara?

a ) Info Cost de la Cosmote
b ) Prepay de la Zapp
c ) oferte bune la Vodafone

Edited by gigi_clonatul, 28 September 2007 - 10:57.


#98
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
se dau si premii? :)

#99
Burvi

Burvi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.09.2007

View Postgigi_clonatul, on Sep 28 2007, 11:57, said:

Am putea sa facem pariuri.
Ce o sa apara prima oara?

a ) Info Cost de la Cosmote
b ) Prepay de la Zapp
c ) oferte bune la Vodafone

Nu stiu ce apare prima oara dar pun pariu ca Info Costul apare ultimul  :rolleyes:

#100
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

View Postgigi_clonatul, on Sep 28 2007, 11:57, said:

Am putea sa facem pariuri.
Ce o sa apara prima oara?

a ) Info Cost de la Cosmote
b ) Prepay de la Zapp
c ) oferte bune la Vodafone

Tehnic e gata de o luna . Dar poate nu se mai lanseaza .E si asta o varianta,nu?

#101
young.pasha

young.pasha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.08.2007
Ce o sa apara prima oara?

a ) Info Cost de la Cosmote
b ) Prepay de la Zapp
c ) oferte bune la Vodafone
[/quote]


Eu sunt increzator si zic Info Cost. think about it: Zapp mai are putin si da faliment, iar Vodafone abia ce a trecut la Euros. :thumbdown:  asa ca n-ai sa vezi de la Voda 600 minute gratuite in retea!

Go Cosmote :worthy:

#102
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007

View PostPhilips, on Sep 28 2007, 19:20, said:

Tehnic e gata de o luna . Dar poate nu se mai lanseaza .E si asta o varianta,nu?


Prepay la zapp?? Serios mai bine as paria pe info cost la cosmote. Ca astia de la zapp is chiar caragiosi si la servicii si la telefoane si sincer si la oferte.

#103
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postyoung.pasha, on Oct 1 2007, 16:33, said:

asa ca n-ai sa vezi de la Voda 600 minute gratuite in retea!

Go Cosmote :worthy:
Cele 600 de minute sunt nationale  chiar, nu in retea. Iar nationale inseamna NUMAI in celelalte retele, nu ca la voda unde min.nationale se transforma in min.in retea pt.a putea folosi min.din optiune.

Edited by danutz1, 03 October 2007 - 14:40.


#104
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,647
  • Înscris: 30.08.2006
info costul e informativ si merge cat de cat ok la unii...pai la mine imi arata info de acum 4 zile si primesc destul de des sms de genul:serviciul este indisponibil...ca sa nu mai zic ca inante sa aiba loc facturarea o ia razna;la fel si cateva zile dupa si apoi isi revene.Nu stiu ce sa mai zic:poate au 2 centrale si au probleme in a unifica softul,poate posta romana...dar sincer e prea cusut cu ata alba.
In rest numai de bine:semnal super unde altii nu au si imi trebuie mie doar ca a cam inceput se sa ingroase gluma in mediul rural la parte de retea ocupata(vad ca acum s-a rezolvat in dambovita unde vorbesc frecvent dar sa vedem pentru cat timp).
Oricum nu renunt la cosmote din cauza acestui cost control doar ca puteau mai mult mai ales cand la prepay totul merge struna!

#105
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,024
  • Înscris: 07.02.2003

View Postyblu, on Oct 4 2007, 00:48, said:

info costul e informativ si merge cat de cat ok la unii...
Sa nu facem confuzie, "cost control" inseamna ca-ti poti afla costul convorbirilor in orice moment, si asta nu merge deocamdata la nimeni. Desigur asta nu e un motiv de renuntare la serviciile lor dar e motiv de enervare si de meditatie.

Edited by andreic, 04 October 2007 - 00:50.


#106
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Pai la abonament cost controlul nu merge nici la vf sa zicem ca la cartele sa iti arate imediat ce ai vb exact cat. Abia dupa 24 ore imi arata ce am vb. Si la zapp la fel: adik mai ra caci cateodata , daca nu vb nimic cateva zile iti da update la cost control dupa ce mai vb ceva.  asa ca eu nu am dc sa ma plang de cosmote. Oricum nu dau cost control din 3 in 3 minute, il folosesc abia la o sapt chiar si 10 zile. Am tel ca sa vb nu ca sa imi fac griji de costuri.

#107
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PosteSkybax, on Oct 4 2007, 08:21, said:

Oricum nu dau cost control din 3 in 3 minute, il folosesc abia la o sapt chiar si 10 zile. Am tel ca sa vb nu ca sa imi fac griji de costuri.
Pai cei care au voda trebuie sa il foloseasca mai des ca trebuie sa faca obisnuitele calcule inainte de a suna pe cineva, ora, numarul apelat, cate min mai are, din ce optiune se consuma cand suna.
Daca ai minute multe si anytime, la ce iti mai trebuie cost control cand stii ca nu vb.niciodata toate minutele din optiune?

#108
just_larisa

just_larisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.10.2007
In primul rand salutare la toata lumea!Si eu am probleme cu Cosmote.Factura imi vine mai tot timpul dupa data scadenta si cum nici nu prea primesc mesajul acela prin care te anunta ca ti s-a emis factura mi s-a intamplat sa am abonamentul inchis.Luna trecua le-am cerut setarile pentru mms si le-am specificat modelul telefonului.dupa ce le-am primit pe mail am incercat sa le introduc in telefon dar ...surpriza...nu am reusit.Nu prea m-am impacientat foarte tare pentru ca m-am gandit ca nu poate nu ma pricep eu sa le bag.Asa ca am apelat la un prieten cunoscator dar nu a reusit nici el.Am sunat la relatii clientii si ce credeti ca mi-au spus?SETARILE PENTRU TIPUL DVS DE TELEFN NU SUNT DISPONOBILE! :o Dar ei mi le-au trimis.tare nu?
Cu serviciul infocost nici nu ma mai mira.Mi s-a spus odata ca eu trebuie sa imi monotorizez costul!Cum?imi fac un tabel si notez acolo fiecare minut vorbit? <_<  Oricum renunt dupa ce ii expira contractul.
Acum as avea o intrebare?As avea ceva nelamuriri legate de droguri insa nu am putut sa postez la topicul respectiv!cum ma puteti ajuta?imi cer scuze daca am fost offtopic

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate