Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...
 Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone
 La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....
 

Universitati (facultati) din BRASOV

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
As dorii sa aflu de la voi, cei care aveti cunostinta ce universitati sunt prin Brasov (de stat sau particulare).
Va multumesc, iar pe masura raspunsurilor am sa mai revin cu intrebari :)

Edited by Lucian_M, 03 February 2011 - 18:34.


#2
Radu18

Radu18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 17.06.2007

View PostXenonXXL, on Jul 3 2007, 21:59, said:

As dorii sa aflu de la voi, cei care aveti cunostinta ce universitati sunt prin Brasov (de stat sau particulare).
Va multumesc, iar pe masura raspunsurilor am sa mai revin cu intrebari :)

Pai in primul rand ar fi Universitatea Transilvania http://www.unitbv.ro/
Apoi Spiru Haret http://www.spiruharet.ro/
Ar mai fi Dimitrie Cantemir http://www.ucdc.ro/.
Mai sunt : www.afahc.ro - Academia fortelor aerien Henri Coanda
www.univsp.ro - Universitatea Sextil Puscariu
A si Universitatea George baritiu.
In principiu "Transilvania" are cele mai multe sectii.

Edited by Radu18, 03 July 2007 - 21:09.


#3
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
Mersii mult pentru raspunsuri  :rolleyes:
Pe mine m-ar interesa o facultate de MARKETING, iar din cate m-am uitat doar Transilvania ar oferii asa ceva, sau mai exista si altele ?

Edited by XenonXXL, 03 July 2007 - 23:55.


#4
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
Nu mai raspunde nimeni ?
Ceva de marketing ma intereseaza pls ...

#5
rasputzin

rasputzin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 29.08.2004
Universitatea Sextil Puscariu  nu mai exista...

marketing  ... tu chiar nu vrei sa inveti o meserie?  
Faci ase-ul la transilvania

Edited by rasputzin, 05 July 2007 - 21:33.


#6
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
Pai ti se pare prost profilul de marketing ? Esti primul pe care il aud. Mie si celorlalti cu care am vorbit ni s-a parut de viitor. Astept din partea ta niste argumentari. Bafta si mersii de raspunsuri ;)
PS: Astept de la voi niste raspunsuri cu facultati de marketing din Brasov .

#7
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
Dati-mi si mie un sfat ce facultate sa aleg si la ce universitate ...

#8
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
pai tu nu stii ce vrei sa faci in viata?
atunci nu te inscrie la facultate anu asta si munceste un an in diverse domenii, poate-ti faci o idee

#9
JosephineM

JosephineM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.09.2006
Cea mai buna universitate din Brasov este Transilvania, insa chiar si aici nivelul este foarte scazut. Pe mine personal m-a dezamagit. Acum plec in Marea Britanie si imi voi continua studiile acolo.

#10
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
Si asa ca facultati ce idei aveti, ce ar fii mai de viitor ? :P
Mie sincer imi este greu sa aleg pentru ca momentan nu-mi este de folos o facultate, dar ma gandesc la viitor si probabil candva o sa-mi trebuiasca, nemaiputand a ma descurca fara studii superioare ...
Va multumesc pentru raspunsuri.

Edited by XenonXXL, 15 July 2007 - 01:29.


#11
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
Ce materie ti-a placut in liceu cel mai mult?

#12
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
Nu pot spune ca am avut o materie preferata, liceul la noi avand numai rol de fun :P
Dar o atractie cred ca as avea-o in domeniul reclamelor, ofertelor, cumparari, vanzari etc :)

#13
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
pai atunci du-te la marketing, n-are rost sa te duci la ceva pentru ca se cauta, sau ca e de viitor, daca nu-ti place. orice e de viitor si se cauta atata timp cat esti bun

#14
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
Dap, ma gandeam eu la marketing, dar am vazut ca se cere cam multa matematica ... :(
Ce as putea muncii dupa ce ies de pe bancile unei facultati cu profil de marketing ?
Scuze ca va plictisesc cu atatea intrebari ...

#15
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 20.09.2006
Ce parere aveti de Facultatea de Matematica si Informatica din cadrul acestei universitati? e buna? imi gasesc un job serios daca invat bine si termin aceasta facultate? ca practic si daca as fi in cluj la UBB, tot aceleasi chestii le-as invata. profesorii sunt bine pregatiti, si mie imi place pot sa zic. e de viitor? voi ce parere aveti? si universitatea asta in general e vazuta bine atunci cand depun un CV undeva? daca stiti ceva, din experiente, spuneti:)
bafta

#16
puppe

puppe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.09.2007
Cum sa nu fie bine vazuta? Este totusi o universitate cu renume nu ceva aparut peste noapte... Si eu am terminat aici dar nu pot sa spun in legatura cu CV mai nimic, ca nu am schimbat multe locuri de munca.
Eu zic, ca informatica daca inveti, o sa-ti gasesti loc de munca cu siguranta. Bafta! ;)

#17
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 20.09.2006
ok, dar dupa ce ai terminat-o ti-a luat mult pana sa iti gasesti un loc de munca? adica angajatorul la interviu s-a declarat multumit de tine? daca nu te superi, ce facultate ai terminat si in ce domeniu profesezi? in informatica multi zic ca ar fi fost ideal sa aleg clujul. dar in brasov ma intreb ce are? cand invat aceleasi chestii, si ma tin de scoala.
inca ceva: multi vad ca lucreaza.. si in timpul scolii si zic ca se duc numai la examene, ca ii intereseaza sa le treaca. atat. ca angajatorii nu se uita la note, se uita la ce stii. eu daca lucrez numai in vara(pt. experienta), si am si rezultate bune am sanse sa fiu bine vazut, chiar daca fac informatica la brasov?

#18
gogoasaalexis

gogoasaalexis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 24.07.2010
Sunt la facultatea de drept in primul an.
Am cateva intrebari pentru cei in cunostinta de cauza : 1. Ce inseamna o restanta? -  Se "pune" la dosar? - Conteaza?
                                                                                2. Eu platesc taxe la facultate deci nu sunt la buget. Ce demersuri trebuie facute pentru a ma transfera la alta facultate (acelasi profil) ?  - Incep din primul an?    -   Pot intra la buget? - Daca da cum se calculeaza media de admitere?
                                                                                 3.Este cineva la criminalistica? - Imi poate spune daca ar fi o alegere buna daca as dori sa merg pe acest drum?

Multumesc pentru ajutor.




...Nu doresc sa citesc frustrari sau alte "intelegisme" ale unor useri neseriosi.Sper sa tineti cont de asta.

Edited by gogoasaalexis, 03 February 2011 - 18:19.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate