Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

Acer Aspire 5920G Santa Rosa

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#91
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Cum pot sti cand "papa" si memorie RAM pe langa cea dedicata de 256? In BIOS nu se poate umbla la cantitatea de RAM.  :thumbdown: Si inca ceva: un router wireless care sa aibe standardul N stie cineva? Vreau sa am net si pe lap si daca tot e sa cumpar un r.w. macar sa beneficiez de toata viteza! :w00t:

#92
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007

 koldun, on Sep 2 2007, 16:57, said:

Cum pot sti cand "papa" si memorie RAM pe langa cea dedicata de 256? In BIOS nu se poate umbla la cantitatea de RAM.  :thumbdown: Si inca ceva: un router wireless care sa aibe standardul N stie cineva? Vreau sa am net si pe lap si daca tot e sa cumpar un r.w. macar sa beneficiez de toata viteza! :w00t:
Pai te poti uita in System Props. (click dreapta My Computer -> Properties) si vezi cat RAM mai ai liber.
Router-ul .n nu stiu cat de mult de ajuta, si sunt f. scumpe.
Un router wireless G transfera cu un maxim teoretic de 54 Mbits/s (~8 MB/s) insa cu un maxim practic de ~4 MBps
Conexiunea ta la net este mai rapida decat 4 MB/s? (adica ~30 Megabiti)?

#93
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Nu e mai rapida. Merge cam cu 3,8- 4 Mb/s (StrongDC- un film in fo 3-4 min). Da'.... na! Daca o sa fie vreodata mai mare de ce sa fiu limitat? Cat de scump sa fie oare?

#94
ITD69

ITD69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 23.05.2005
Help!!!!!!!!!!cum pot accesa partitia ascunsa de back-up la un laptop ACER ASPIRE 5920G ca s-a busit win-ul si in pachet nu a avut nici un cd sau dvd cu back-up la win sau cu drivere.stiu doar ca are o partitie ascunsa de unde se poate reinstala win-ul(vista home premium).

Multumesc1

#95
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Nu ai primit NICI UN DVD in cutie? Ciudat! De pe DVDul care trebuia sa il fi primit puteai instala Vista din nou. Driverele toate and stuff de aici!

#96
ITD69

ITD69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 23.05.2005

 koldun, on Sep 3 2007, 21:55, said:

Nu ai primit NICI UN DVD in cutie? Ciudat! De pe DVDul care trebuia sa il fi primit puteai instala Vista din nou. Driverele toate and stuff de aici!

Multumesc ptr link si raspuns.nua avea nici un disc in cutie.vinzatorul mi-a spus ca de pe o partitie ascunsa pot reinstala win-ul si driverele.dar nu stia nici el cum.

#97
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Cutia laptopului era sigilata? :huh: NU SE POATE SA NU FI EXISTAT UN DVD ACOLO! Vanzatorul s-a lipit de un Vista moka! Parerea mea! :bandit:

#98
kng

kng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 02.08.2004
As dori sa stiu si eu de la posesorii acestui laptop, ce impresie au despre el dpdv al fiabilitatii. Vreun magazin unde sa il pot vedea stiti cumva? Nu vreau sa cumpar pe nv, vreau sa vad/testez intai.

#99
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006

 kng, on Sep 7 2007, 18:24, said:

As dori sa stiu si eu de la posesorii acestui laptop, ce impresie au despre el dpdv al fiabilitatii. Vreun magazin unde sa il pot vedea stiti cumva? Nu vreau sa cumpar pe nv, vreau sa vad/testez intai.
Hm, nu-l am decat de o luna. Asa ca fiabilitate... cam scurt timpul ca sa am o parere. O chestie care nu-mi place e ca clickaie cam tare butoanele de la touchpad. In rest numa de bine!

#100
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Cine stie ce asi putea dezactiva din Vista ca sa nu mai aiba atata de rumegat? Ceva procese care nu sunt necesare si tot asa.Asi dori sa pun Xpul dar nu au drivere pe site la acer.

#101
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Ai citit pe aici? http://forum.softped...p?showforum=364

#102
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Multumesc de raspuns! Daca asta se vrea un raspuns. Un indemn sa citesc vreo 3000 de replyuri! Sau e vreo gluma si poate nu pricep eu. Credeam ca se vrea a fi un forum pentru a ne ajuta unii pe altii nu a face mishto. A! Esti moderator...

Edited by koldun, 17 September 2007 - 20:15.


#103
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Imbunatatiri vizibile cu noul driver audio 1.78 de la Realtek.

#104
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
... si cu acest driver video modat! <_<

Intrebare: daca imi iau alti doi gigi de ram, ii vede in 32 biti pe toti patru sau doar in 64 pot avea bucuria asta? Nu de alta da nu vreau neam sa migrez spre 64 pe frigul asta! ;)

#105
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Un al ultim driver de la Realtek !

#106
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Un link unde sunt cateva sfaturi ptr. instalarea Xp-ului. Daca mai intereseaza pe cineva...

#107
ucinrov

ucinrov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.05.2006

 koldun, on Feb 3 2008, 06:28, said:

Un link unde sunt cateva sfaturi ptr. instalarea Xp-ului. Daca mai intereseaza pe cineva...
am incercat cu driverele de pe site-ul oficial realtek.am instalat driverul UAA si cel de la realtek,le-am dezinstalat si iar le-am instalat de mi-au sarit capacele,degeaba!Nu stiu ce s amai fac....imi vine sa-l arunc pe geam!Dracu m-a pus sa iau laptop?La un desktop rezolvam mult mai usor problema.Merci oricum pt ajutor.

#108
r4d3n

r4d3n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.12.2007
Eu am acest laptop de la CRACIUN si pot sa spun ce este cel mai bun.Chiar mult mai bun decat DELL.Eu am acel model cu 38 de milioane,hdd 250gb,procesor 2ghz,placa video 358mb up to 1024 mb turbo ,2gb ddr2,eeste super luminozitate la ecran fff buna.Dupa ce i-am incarcat bateria m-am uitat la 2 filme,si m-am jucat 30 min NFS PRO STREET,pana a murit.Dar e cel mai bun.La jocuri fol rezolutii si detalii maxime,placa audio intel high definition este foarte buna,mai ales k are iesire S/PDIF si 5.1.La wireles are si un sistem de amplificare a semnalului pt distante mai mari,ceva tehnologie Signal Up.Camera webb este super utile si fff bn inclusa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate