Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sigma 28-45mm F/1.8

BT extragere parere va rog

Legate boxe la 2 surse

Cand ajung banii de la banca dupa...
 Beneficii angajare somer

Divani&Sofa

Caut software antic Kasperski Ant...

Intrebare despre ppc (fostul enel)
 Radiator spart? Pierdere freon - ...

Grafice Tesla model Y LR

Sfat achizitie lumini DSLR

Sfat cumparare moneda de aur
 Daca am un filet stricat la fuzet...

Transferurile de active intre bro...

Solutie amenajare interior apartm...

Probleme priza carlig de remorcare
 

Se poate lucra de acasa la un alt computer conectat la internet?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
23 răspunsuri în acest subiect

#19
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 534
  • Înscris: 02.08.2007

View PostHogfather, on May 17 2008, 22:15, said:

Exista si WebEx Pcnow foarte misto cu trial de full version (adica inclusiv transfer de fisiere) 30 de zile.
Si team-viewer chiar arata beton din ce zice despre el.
Eu folosesc logmein si imi trimit fisiere pe mail (pdf-uri si alte alea)
si cum fac sa accesez alt calculator ?descarc programu ala de mai sus si trebuie instalat pe ambele calculatoare?ce setari trebuie sa fac?nu ma pricep deloc ...:(

#20
resenbrink

resenbrink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 217
  • Înscris: 04.12.2007

View Postaysmen, on May 17 2008, 22:21, said:

si cum fac sa accesez alt calculator ?descarc programu ala de mai sus si trebuie instalat pe ambele calculatoare?ce setari trebuie sa fac?nu ma pricep deloc ...:(
Eu am folosit Tight VNC, se miscă foarte bine, nu consumă multă bandă si iti oferă acces la masina respectivă ca si cum ai fi acolo, dar trebuie instalat în prealabil pe ambele masini. Efectiv, dacă o altă persoană e acolo, i se miscă pe ecran mouse-ul, apar ferestre, se introduc caractere de la tastatură, desi tu faci asta în realitate, cu mouse-ul și tastatura ta, de oriunde din Internet. E un tandem de tipul client-server, deci trebuie instalat mai întâi acolo, apoi la tine.

Și mai are și avantajul că e free, inclusiv versiunea de Windows:

http://www.tightvnc.com/download.html    

De ce e mai bun ca altele, dincolo de faptul că e gratuit:

http://www.tightvnc.com/intro.html

Dar nu stiu dacă definesti corect problema. Chiar ai nevoie să se desfășoare totul ca și cum te-ai afla chiar acolo? În ce va consta în realitate activitatea?

Editat de resenbrink, 17 mai 2008 - 22:38.


#21
Hogfather

Hogfather

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 477
  • Înscris: 02.02.2008
Cu webex si cu logmein instalezi doar pe masina tinta (cea pe care vrei sa lucrezi)
Pentru Webex se intaleaza un plugin cand accesezi contul de trial pe care il creezi, iar pentru logmein merge direct din browser si te loghezi pe logmein.com Asta cu logatul o faci de pe calcul unde esti tu, la distanta de cel tinta.


Doar trebuie sa ai deschis calc-ul celalalt si sa fie deschisa aplicatia lor.

Editat de Hogfather, 20 mai 2008 - 00:00.


#22
soiaan

soiaan

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 03.09.2009

View Postionut_gg, on 7th February 2008, 13:08, said:

Exista tot de la Microsoft Remote Assistance ce permite interventia pe un sistem si user-ul poate vedea tot ce se intampla. Remote Desktop da log off user-ului logat curent in Windows XP. Windows Server 2003 permite 2 conexiuni Remote Desktop simultane independente.  Un tutorial de utilizare si configurare Remote Desktop puteti gasi aici http://www.cioby.ro/...ows-xp-2003.php



am shi eu nevoie de explicatii...
Am installat server 2003 pe un PC, pe alte 2 sta XP SP2... am un program de contabilitate (1C) baza caruia e pe PC-ul cu server '03, cum fac sa ma conectez de pe celelalte PC-uri la el??
Va rog sa ma ajutati... anticipat, multsumesc...

#23
soiaan

soiaan

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 03.09.2009
revin...
deci dupa cite imi dau seama, intrebarea trebuia prezentata cam asha"

am shi eu nevoie de explicatii...
Am installat server 2003 pe un PC, pe alte 2 sta XP SP2... am un program de contabilitate (1C) 'baza de date' a caruia e pe PC-ul cu server '03, cum fac sa accesez simultan de pe celelalte PC-uri acea baza de date ??
Va rog sa ma ajutati... anticipat, multsumesc...

Sper sa ma fi facut inteles... imi dau seama ca vorbesc o alta limba ...
mersi ca ma intelegeti...

#24
soiaan

soiaan

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 03.09.2009

View Postpishcot, on 7th February 2008, 16:48, said:

uite aici si patch-ul pt xp pt a putea lucra 2 sau mai multi useri pe o singura masina folosind windows xp si remote desktop exact ca in Windows Server 2003 http://www.kood.org/...l-server-patch/



Mersi mult pishcot.... de cind cautam eu asta.... sanatate.........

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate