Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.
 Picurare in AC?

Huawei GT4 46mm afisare altitudin...

Cine produce AC Tesla?

Toyota CHR -modelul 2024
 Recomandare lanterna frontala

Meciuri euro cu comentariu in eng...

Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?
 Durere penis

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 

HUMMER H2 in ROMANIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
49 replies to this topic

#19
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
nu te inseli deloc: m-ar "satisface"... si-nca cum ! dar ar face-o mult mai bine altele: cele nemtesti in special, gen clasa E, serie 5, A6, sau un coupe gen CL (cel mai bine).

designul H2 mi se pare reusit, fata de H1, care prin conceptie nu cred ca are asa ceva. Pentru ce e el facut (razboi), cred ca e foarte bun, lucru care nu se poate spune si despre H2.

ps: BTW parca e mai mic decat Ford Excursion, nu ?

#20
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,027
  • Înscris: 17.10.2003

Quote

Originally posted by inginerum
. un Range Rover discovery - din ala care are caroseria taiata cu toporul.


Ala de care zici tu e Land Rover Defender, Discovery e mai rotunjit - la vremea lui a fost masina construita pentru a inlocui Defenderul, ceea ce n-a reusit d.p.d.v. al performantelor in off-road - de fapt nimeni nu prea reuseste nici in zilele noastre sa faca asta, odata cu disparitia Landcruiser-ului, iar pe G-Klasse nu prea-l foloseste lumea, ca de, e prea scump sa-l bagi la jug prin nomoale.

#21
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Apropo De G-Klasse, se zice ca ar fi cam cel mai bun produs Mercedes scos in ultimul timp iar la vremea lui nu prea avea concurenta! Asta in contrast cu ML care in afara de super-lux e cam depasit! Asa ca nu cred ca ar avea nici o problema la "jug prin namoale". Se pare ca un Jeep, cu cat seamana mai mult cu o cutie de chibrituri cu atat e mai scump (aro nu se pune).
Asta in contrast cu ML care in afara de super-lux e cam depasit!

#22
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,027
  • Înscris: 17.10.2003
Eu nu zic ca n-ar face fata: dimpotriva, este extrem de capabil (trei diferentiale blocabile 100%, de exemplu). Eu am zis ca nimanui nu-i convine sa bage masina de 50000 euroi la munca. Pe cand Defender-uri sau Landcruiser-uri d-alea vechi vezi incepand de la dotarea armatelor pana in desertul Sahara sau in jungla, s.a.m.d. - vorbesc de cele cu activitati pur profesionale, nu de chestii de placere (cum a fost reeditarea raidului Paris-Pekin , in care a participat chiar si un Rolls).

#23
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003

Quote

Originally posted by EPoX
Ce sa ne fie si noua mai  
cica a ajuns si la noi in romania cu Hummer cu modelul h2 imaginea hummer la noi in tzarishoara este Bogdan stelea fostul portar "chelios " de la natzionala romaniei  
am si eu pe site un mini articol il pueti citi pe la mijlocul paginii www.automotorclub.com modelul cica costa 5 miliarde de lei si pt a conduce masina nu primeste nici un leu e deajuns dupa parerea ma masina ! timp de 2 ani nu are voie sa conduca alta mashina inafara de hummer h2 !


am ramas uimit de ce-am citit aici. unu zice ca el costa altu 110.000 EURO  altu 5 miliarde si toate sumele astronomice la care masina asta nu va ajunge niciodata :ciocan:   :ciocan:  :ciocan: , costa 50 K euro si atat. H1 este de doua ori mai scump si mai frumos. ala ajunge la 100.000. PUNCT

#24
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003

Quote

Originally posted by dan2
costa 50 K euro si atat


Asta e pretul CIP oficial sau o banuiala de-a ta?

#25
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
Eu auzisem ca pretul final ar fi peste 100K

#26
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
da , la H1.

#27
pimp

pimp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 09.09.2003
Mi s-ar parea Ciudat sa fie doar 50K Euro pret DDP full options....

Cu Taxele vamale la 30% plus o lista de optiuni interminabila, plus TVA 19%, m-as mira un H2 full sa fie doar 50K euro TTI, dar daca asta e pretul CIP, e foarte posibil

#28
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
nu cred ca dupa legile aberante romanesti si lacomia delerului (neautorizati) h2 nu poate fi luata in ro sub 120k, vorbesc de usd.

dar cand furi din banii statului, ce mai conteaza, nu? :)

#29
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
TOATE preturile din reclame, ziare, etc... sunt preturi CIP. adica fara taxe si alte nebunii. iar ca dotare, este cel mai slab model din toate punctele de vedere. deci, la o masina de 50.000 de euro (pret cip), pretul FINAL (care include toate taxele si niste optiuni) poate depasi usor 100.000 de euro. ganditi-va numai care sunt taxele pentru masini aduse din afara UE (din cate stiam eu, sunt undeva pe la 35%). correct me if i'm wrong.

#30
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Deci pe site-ul official Hummer, poti sa iti dotezi tu cu ce vrei masina, H2-ul cu toate dotarile costa 54.300 $. H1 costa cu toate dotarile 123,334 $.
Cel mai apropiat dealer Hummer de Romania este in Italia.
La acesti bani se mai adauga si vama care costa super mult ca are motor mare si Super Multi cai.

#31
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
super multi ar trebui sa insemne >500 . care nu cred ca se ascund sub capota lui H2.

#32
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
si mi-e greu sa cred (de fapt NU cred) ca H2 cu toate dotarile costa 54.300$... indiferent de ce scrie acolo. vazusem (mai demult, ce-i drept) pe un site din sua, ca la ei pretul incepea de la 60.000 $, la care se mai adauga niste "taxute", care sunt in general mici.

oricum, noi vorbeam de pretul la care va fi vandut in romania, nu pretul de la care pleaca din nu stiu ce tara.

#33
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Din cate stiu eu Hummer nu are optionale, exista un singur model si ala prost + fara service in Europa.

#34
pimp

pimp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 09.09.2003

Quote

Originally posted by Jarrive
Din cate stiu eu Hummer nu are optionale, exista un singur model si ala prost + fara service in Europa.


H1 e modelul fara pra multe optionale.

H2 depinde cum e vandut, aici are pret de baza si apoi o gramada de optiuni, oricum, in echipare standard are deja cam tot ce vrei (tot electric, A/C, jante, cred ca si tapiterie de piele tot standard e)

#35
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
daca stiati H1 nu poate fi condus cu ategoria B la carnetu de conducere :)
prefer o masina sport si micuta decat ditaman TANCU !

#36
inginerum

inginerum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 18.06.2003
epox .. nu cred ca ai permis .. din ceea ce spui ..
sorry dar asta este adevarul ..

iaca :
B) CATEGORIA B:

1. autovehiculul a carui masa totala maxima autorizatanu depaseste 3.500 kg si al carui numar de locuri pe scaune, în afara conducatorului, nu este mai mare de 8;

2. ansamblul format dintr-un autovehicul tragator din categoria B si o remorca a carei masa totala maxima autorizata nu depaseste 750 kg;

3. ansamblul format dintr-un autovehicul tragator din categoria B si o remorca a carei masa totala maxima autorizata nu depaseste 3.500 kg, iar masa totala maxima autorizata a remorcii nu depaseste masa proprie a autovehiculului tragator;


asta este codul rutier .. so am si B-ul .. deci imi mai trebuie HUMMER-ul

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate