Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 

De Cat Roker mai bine "Manelist"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
196 replies to this topic

#127
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Într-un fel Ozzy are dreptate, discuția poate degenera.  Dar sa nu uităm că aici e aria Fun, eu de exemplu mă distrez de minune și nu simt nevoia să înjur pe nimeni.  Spiritele încinse se pot muta pe aria de muzică, am impresia că e un topic cu manele pe-acolo unde (probabil) se poate discuta serios.

În alt fel n-are dreptate; aici nu e locul unde să vorbim argumentat :D

#128
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostStrict, on Mar 21 2007, 17:23, said:

În alt fel n-are dreptate; aici nu e locul unde să vorbim argumentat :D

cel mai mult imi plac discutiile neargumentate. :hug:

deci... sa discutam.

manelistii sux!  
roackerii prosti sux even more! B)

#129
Maria_Ioana

Maria_Ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 16.03.2007

View PostIo_nu-s_patrician, on Mar 21 2007, 11:21, said:

Deci, asta nu e injuratura, bre, e o stare de spirit.
Voi astia cu maneaua "Of viata mea" habar nu aveti ca nu se poate confunda muzica cu garbage-u'.
Deci, clar?

My heart burns

#130
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Postkill_them_all1000, on Mar 21 2007, 14:22, said:

Iti bati joc de mine?
Asta e primul lucru care mi-l zice un manelist. Ca el are pe dracu' sa-l ia, ca eu nu am nici bani de sapun, dar daca ar calcula de cat sunt eu imbracat si de cat e el ar cadea in cur. Noroc ca nu imi bat capul dobitocii.
Nu-mi permit sa-mi bat joc de lume aiurea si ca si Strict e aria Fun si imi permit sa fac glume.
Da-mi un post unde un manelist se lauda cu ce masini are si alte chestii.
Am purtat si discutii civilizate pe aceasta tema si in Poiana. Acolo mi-am expus argumentele dar evident ca nu s-a ajuns nicaieri pentru ca mai vin cate unii si dau cu bata-n balta.
S-auzim de bine!

#131
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
yo zic ca manelistii sunt stilati, ba unii chiar inteligenti, stiu sa foloseasca pana si photoshopu'.

Attached Files



#132
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postfracture, on Mar 21 2007, 17:34, said:

Nu-mi permit sa-mi bat joc de lume aiurea si ca si Strict e aria Fun si imi permit sa fac glume.
Da-mi un post unde un manelist se lauda cu ce masini are si alte chestii.
Am purtat si discutii civilizate pe aceasta tema si in Poiana. Acolo mi-am expus argumentele dar evident ca nu s-a ajuns nicaieri pentru ca mai vin cate unii si dau cu bata-n balta.
S-auzim de bine!
Ma doare in cot ce a zis unu' ca are atata timp cat nu am zis eu. Eu vorbesc din proprie experienta si 70% din manelistii cu care am vorbit se lauda cu x si y de parca pe mine ma intereseaza ce au sau ce nu au ei (ceilalti 30% imi sunt prieteni pana la partea cand trebuie sa mergem la petreceri & shit).

@kimi: stai linistit ca exista destui rockeri care se imbraca la costum, nu si eu, dar exista. Poza cu Vijelie (cred ca asa il cheama pe ala cu mustata) e foarte neinspirata.

Edited by kill_them_all1000, 21 March 2007 - 17:44.


#133
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Postkill_them_all1000, on Mar 21 2007, 14:42, said:

Eu vorbesc din proprie experienta si 70% din manelistii cu care am vorbit se lauda cu x si y de parca pe mine ma intereseaza ce au sau ce nu au ei
Ai dovezi ca 70% au facut asta? :w00t:
Din proprie experienta 70% din rockerii pe care-i cunosc beau peste masura :peacefingers:

#134
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006

View Postkimi, on Mar 21 2007, 17:35, said:

yo zic ca manelistii sunt stilati, ba unii chiar inteligenti, stiu sa foloseasca pana si photoshopu'.

Acela nu e fotoșop mă!E IrfanView combinat cu MSPaint!

edit:Borâți even more!

Edited by JMG, 21 March 2007 - 17:48.


#135
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postfracture, on Mar 21 2007, 17:46, said:

Ai dovezi ca 70% au facut asta? :w00t:
Din proprie experienta 70% din rockerii pe care-i cunosc beau peste masura :peacefingers:
O sa ii inregistrez pentru tine de-acum incolo.

#136
Maria_Ioana

Maria_Ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 16.03.2007
De Cat Roker mai bine "Manelist"...
Mai bine taci, si lasa lumea sa creada ca esti prost, "de cat"  sa deschizi asemenea thread si sa spulberi orice indoiala. E de ajuns sa citesti primele cuvinte si iti dai seama ce fel de "Einstein" a deschis asemenea discutie interesanta.
Degeaba ne batem capu` ... parerile sunt impartite.  N-o sa-i convingem niciodata pe manelisti sa asculte rock si nici pe rockeri sa asculte manele. E o chestie de gust, de eductatia primita acasa, de buna sau proasta crestere, etc. E un caz pierdut ce incercam noi sa facem aici... Mai bine: "Everybody go home!"  :P

#137
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006

View PostMaria_Ioana, on Mar 21 2007, 18:08, said:

Degeaba ne batem capu` ... parerile sunt impartite.  N-o sa-i convingem niciodata pe manelisti sa asculte rock si nici pe rockeri sa asculte manele. E o chestie de gust, de eductatia primita acasa, de buna sau proasta crestere, etc. E un caz pierdut ce incercam noi sa facem aici... Mai bine: "Everybody go home!"  :P
Aici te contrazic.  Toți vecinii mei care-s rockeri ascultă manele de cîte ori ascult și eu, afară decât dacă au dopuri în urechi sau căști, s-au dacă pleacă de acasă, altfel ascultă vor nu vor :)  Este că iam convins, este?

#138
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
manea: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PcPML6tWTWM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


rock: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/E08VtCNj23E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


un om cu un iq de peste 20 ce credeti ca ar alege?

Edited by senzatie6, 21 March 2007 - 18:27.


#139
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Nu că vreau să fiu cîrcotaș, da' ce-are Red Hot Chili Peppers cu rock-ul?  Rock e Elvis Presley, am toate casetele, le ascult la necaz că la bucurie e rîndu lu Adi.

#140
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006

View PostStrict, on Mar 21 2007, 18:30, said:

Nu că vreau să fiu cîrcotaș, da' ce-are Red Hot Chili Peppers cu rock-ul?  Rock e Elvis Presley, am toate casetele, le ascult la necaz că la bucurie e rîndu lu Adi.
si rhcp ce canta?

#141
korthex

korthex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 13.02.2007
I-auzi ce debiteaza mormolocu'.
De Cat ?
Roker ?
............................................................................
măăăăăăăăăăă..... jeanes romanes .... so cheres !
............................................................................



manelist = rateu intelectual , eroare genetica congenitala acuto-severa ireversibila.

Nu vedeti naiba ca ne denigrati imaginea in afara , iar in tara nu mai poate intra lumea intr-un club
sau discoteca din cauza voastra, din cauza comportamentului vostru suburban si periferic .

Orice cretin si casat poate asimila maneaua , si oricat ai incerca sa le explici manelistilor despre ce
inseamna rock ,ei tot cu ideea ca rock=satanism raman, pentru ca nu au capacitatea de a intelege.

#142
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Măi, îmi pare rău că tre' să fiu serios, dar nu manelele sînt adevărata problemă.  Crezi sincer ca dacă maneliștii ar asculta un alt fel de muzică s-ar si comporta altfel în societate?  I-ar schimba asta cu ceva?  Crezi că dacă în loc de Guță ar asculta eu știu, Gică Petrescu, Romica Puceanu sau Gil Dobrică, ar fi mai breji?  Crezi că dacă vei convinge un manelist să ascule One și-i place îl schimbă asta cu ceva pe el ca om?  Sau crezi că dacă un om ok ascultă manele și-i plac devine subit un paria, începe să scuipe pe stradă și-și ia casetofon ca să-l dea tare și să-și intoxice vecinii?  Manelele sînt efectul, nu cauza.

#143
Maria_Ioana

Maria_Ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 16.03.2007
:lol: Trebuia sa postez asta... Prea tare. Am ras cu lacrimi... Cristoase ce le debiteaza "bostanu`" :)))))
Pumnii mei minte nu are,sparge tot ce-i sta in cale
Pumnii mei minte nu are,sparge tot ce-i sta in cale

Sunt jmekerul cel mai tare,bodyguard la firma mare
Mi se spune Pentium 4,dar mi s-a ars integratul
Daca mi-ai calcat pantoful,iti sparg fata iti rup botul
Nu te pune cu nebunul ,ca rup in tine plamanul

Refren:
da,da...da,da...pumnii mei minte nu are
da,da...da,da...sparge tot ce-i sta in cale

Am si eu o pasiune,sa bat cat mai multa lume
Minte multa nu se cere,prost sa fii sa ai putere
Ca salariul eu mi-l iau ,pentru pumnii care-i dau
Bodyguard ca mine nu-i ,aplic legea pumnului

Refren:
da,da...da,da...pumnii mei minte nu are
da,da...da,da...sparge tot ce-i sta in cale

Stau la usa ca bulldog-ul,si-astept sa greseasca prostul
Fac doi pasi si-o saritura,si i-am rupt dintii din gura
Pe toti fraierii ii dau gata ,ca am palma cat lopata
Cand da cu pumnul baiatul,zici ca trece acceleratul


Refren:
da,da...da,da...pumnii mei minte nu are
da,da...da,da...sparge tot ce-i sta in cale
da,da..da,da...capete si maxilare
da,da...da,da...ca sunt sef in martïale

#144
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
se pare ca manelele isi au radacinile in artele martiale orientale stravechi. in multe melodii versurile sunt razboinice si se vorbeste de calea sabiei[kendo], calea pumnului[kempo] sau calea pumnului si piciorului[taekwondo].

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate