Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon

Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...
 Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti

Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?
 La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...

Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO
 Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...
 

Merita Renault Megane 2 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si atunci pe ce baza ai tras concluzia respectiva? :huh:

#56
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007

 romaximusro, on Apr 4 2007, 10:40, said:

si atunci pe ce baza ai tras concluzia respectiva? :huh:

Care concluzie?

#57
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cum ca nu-si critica masinile posesorii de renault

#58
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007

 romaximusro, on Apr 4 2007, 10:52, said:

cum ca nu-si critica masinile posesorii de renault

Off-topic total, dar nu am ce face:Am zis sa faci abstractie de reno, vb. de proprietari in gen.(cate odata mi se pare ca nici nu citesti toate post-urile).Stiu forumurile sunt facute pt. a scoate in ev. anumite probleme(aici in speta Auto) si a gasi rezolvare la ele.

#59
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,564
  • Înscris: 04.05.2006

 ciprian6899, on Apr 4 2007, 09:53, said:

Cumpera-ti un Megane 2 si pe urma vezi ca nu mai ai substanta prin buzunare.


Saptamana asta se implinesc 4 luni de cand am scapat de unul. De ce crezi ca-s anti renault-ist? :P Inainte de el am avut symbol. A contribuit si ala din plin. Dar postul tau, chiar daca probabil ai dreptate, este expus atat de aiurea incat oricine poate zice ca "dai din top" :P

#60
deea80

deea80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 02.04.2007
Am si eu un Megane 2 bicorp, fabricatie 2004, motor 1,6. Am luat-o noua, nouta. Ce va pot spune este ca am stat destul de mult prin service cu ea. Nu stiu daca pe noul megan au scos fulia defazoare, dar eu am avut mari probleme cu ea. Am schimbat 2 in decurs de nici un an si alte "mici" probleme. De ex. am ramas fara servo, noroc ca luasem deja curba si eram pe drum drept. Nu vreau sa ma gandesc ce se putea intampla mai ales ca mai eram si cu alte 3 persoane in masina. Am fost la service si mi-au zis ca e ceva electric.......... dar nu au reusit sa ma lamureasca.

Piesele sunt f scumpe, revizia asemea. Revizia de 15.000 km a costat 5 mil, iar cea de 30.000 km ajunge undeva la 10 mil cu tot cu placutele de frana. O planetara costa 12 mil fara manopera. Cat priveste consumul............ o alta poveste trista: iarna duce undeva la 12 -13%, iar vara mai putin de 8,3-9 nu am reusit sa scot. Si lista ar putea sa continue destul destul de mult.

Plus ca se simte f. mult lipsa vitezei a 6-a. La 190 km/ora are deja 6000 de turatii si zici ca isi ia zborul.

Ganditi-va bine inainte de a va lua Renault!!!

#61
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
din cate stiu eu daca ramai fara servo ramai doar cu directie fara servo (adica o idee mai greu de manevrat), nu inseamna ca nu mai ai directie

#62
deea80

deea80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 02.04.2007

 romaximusro, on Apr 8 2007, 15:32, said:

din cate stiu eu daca ramai fara servo ramai doar cu directie fara servo (adica o idee mai greu de manevrat), nu inseamna ca nu mai ai directie


Nu compara cu Dacia. Nu e chiar o idee mai greu de manevrat. Aproape ca nu poti misca volanul.  
Nu doresc nimanui experienta asta.

#63
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu ma pronunt, astept altii mai experimentati sa confirme chestia asta

#64
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

 deea80, on Apr 8 2007, 15:40, said:

Nu compara cu Dacia. Nu e chiar o idee mai greu de manevrat. Aproape ca nu poti misca volanul.  
Nu doresc nimanui experienta asta.

Nu poti compara deloc intradevar. Am incercat si eu la un Renault Safrane cu servo stricat sa invart volanul si daca nmasina nu se misca cat de cat nu poti misca deloc volanul. Daca se misca reusesti dar cu efort f. mare. Ma gandesc ca diferenta vine de la faptul ca la o masina cu servo ca sa invarti rotile practic trebuie sa pui in miscare si mecanismul de servo de unde rezulta ca se misca mult mai greu

#65
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Si ziceai Alex ca lumea nu`si critica masina... :))
Oricum,nu prea cred eu ca megane`ul e un model asa de prost cum il 'lauda' lumea,nu ar fi asa cautat si vandut...eu vad mai multe megane`uri in cluj decat clio`uri,si asta incepand cu sedan`uri,hatch`uri,modelele noi etc. Pana la urma e o masina buna,dar cu loc de imbunatatiri (spun asta ptr ca cei pe care`i cunosc cu Megane nu se plang decat de consum doar,ca deh motorul daca e mai zdravan ii trebuie pita calda sa mearga repede :coolspeak:

#66
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,564
  • Înscris: 04.05.2006

 romaximusro, on Apr 8 2007, 15:32, said:

din cate stiu eu daca ramai fara servo ramai doar cu directie fara servo (adica o idee mai greu de manevrat), nu inseamna ca nu mai ai directie

Ca si in cazul servo franei, in momentul in care iti cade asistarea, functia respectiva este indeplinita, dar este mult mai greu de actionat. Adica...muuuult mai greu. Nu ramai fara directie sau frane, dar acestea merg foarte greu, mult mai greu decat la o masina care nu le are de loc. Directia unei berline fara servo ti s-ar parea parfum pe langa una de la o masina cu servo cazut. Cu alte cuvinte, atunci cand nu ai ce face, poti duce masina pe roti pana la cel mai apropiat service, dar cu multa atentie si viteza redusa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate