Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 

NOUL TOUAREG

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
rares20012000

rares20012000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.08.2006

View Postzuzarel, on Mar 6 2007, 22:46, said:

Frana de mana ... e la picior.. pedala ...similar  cu Mercedes benz.... si obtiunea de "blocare la podea' a pedalei de frana la demarajul in panta...am cumparat un 2,5 tdi in dec. 2006 .... 8500 km pana acum, testat comparativ in poligon la ciolpani cu 'noul touareg" ... nici o diferenta in teren// consum mediu 11,7 /100 km ... din pacate nu am unde testa calitatile de viteza si "putere' ..traim in romania///
   sal cum merge masina trage bine motoru , nu ai avut probleme in depasiri ? ca se tot vb ca e lenes motorul .
ce iti place la el in mod deosebit ?
ce te-a dezamagit la aceasta masina ?

#56
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006

View Postzuzarel, on Mar 6 2007, 22:46, said:

Frana de mana ... e la picior.. pedala ...similar  cu Mercedes benz.... si obtiunea de "blocare la podea' a pedalei de frana la demarajul in panta...am cumparat un 2,5 tdi in dec. 2006 .... 8500 km pana acum, testat comparativ in poligon la ciolpani cu 'noul touareg" ... nici o diferenta in teren// consum mediu 11,7 /100 km ... din pacate nu am unde testa calitatile de viteza si "putere' ..traim in romania///



Ce blocare la podea nene la Touareg nu ai nevoie de asa ceva, are Hill descent control, adica in panta masina este in frana chiar daca esti pe drive mode, poti sa cobori din ea fara sa tragi nici o frana de mana, nu o sa fuga inapoi, sau inainte, dupa caz.

Iar daca nu ai cutie automata pur si simplu o scoti din viteza si sta "infranata" chiar daca e cu botul in sus la 45 de grade.

Edited by fiberspeeder, 09 March 2007 - 00:51.


#57
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postfiberspeeder, on Mar 9 2007, 01:50, said:

Iar daca nu ai cutie automata pur si simplu o scoti din viteza si sta "infranata" chiar daca e cu botul in sus la 45 de grade.
fiber, ma faci sa privesc mai atent Touaregul asta, pe bune.Pacat ca nu e facut in Germania, in rest cred ca nu e rea masinuta.
Oricum, nu stiu daca se merita face liftul dar in alea 2300 de modificari, o fi si ceva destept facut, au mai studiat si ei ce se strica deobicei  :naughty: (sau ce nu se strica si le-au facut mai proaste ca sa ia banii oamenilor). :cursing:

#58
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Pai banuiesc ca fiind un second generation au mai bibilit si ei ceva la ea si au rezolvat multe din problemele de la prima generatie...

Ca nu se fabrica in Germania?    Nici X5 nu se fabrica acolo si merge de rupe.   Parca mai nou nici ML-ul

Si A8 e buna dar eu unul sunt fan SUV.

Edited by fiberspeeder, 09 March 2007 - 13:11.


#59
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postromaximusro, on Mar 4 2007, 22:13, said:

nu trebuie sa fiu in target ca sa inteleg ca nu reprezinta nimic. imi suna ca si reclama aia la "daca pui pret pe pret mergi la". Ce vreau sa spun? lipsa totala de imaginatie.. Practic sloganul ala nu transmite nimic
Cum traduceai tu "The new Touareg. More Touareg than ever"?

#60
NetFlow

NetFlow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 15.12.2005

View Postromaximusro, on Mar 4 2007, 22:13, said:

nu trebuie sa fiu in target ca sa inteleg ca nu reprezinta nimic. imi suna ca si reclama aia la "daca pui pret pe pret mergi la". Ce vreau sa spun? lipsa totala de imaginatie.. Practic sloganul ala nu transmite nimic

Pai eu ce zic. Nu intelegi. Da reclama, vb cuiva, mai Logan ca oricand, intelegi? ;)

#61
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu imi spune nimic. si daca e tampita reclama in romana, cea in engleza nu are voie sa fie la fel de tampita (daca e traducerea perfecta a sloganului in limba engleza)? pur si simplu zgarie pe undeva faptul ca se repeta Touareg si ca vezi doamne touareg ar trebui sa fie un adjectiv. Cum ziceam lipsa de imaginatie.

#62
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postromaximusro, on Mar 11 2007, 01:36, said:

nu imi spune nimic. si daca e tampita reclama in romana, cea in engleza nu are voie sa fie la fel de tampita (daca e traducerea perfecta a sloganului in limba engleza)? pur si simplu zgarie pe undeva faptul ca se repeta Touareg si ca vezi doamne touareg ar trebui sa fie un adjectiv. Cum ziceam lipsa de imaginatie.
"Touareg a devenint un brand.Oamenii stiu ce-i aia.Oamenii si-l doresc.Il admira in secret sau pe fata.
Touaregul s-a autodepasit si a ajuns la "maximum capacity" ca sa zic asa, de la lansarea lui.
(In rest, sincer nu am vazut reclama.Poate fi alta ideea. Dar din citire, cam asta se deduce.)
Deci : bai care cumparati, vedeti ca dati banii pe un produs care e ajuns la maturitate, care are are un trecut in spate, care e un BRAND deja cu renume ( si fusese si pana atunci) care si-a depasit chiar conditia.
Etc etc.-cam asta se vede la suprafata reclamei , repet fara sa o fi vazut.Daca cineva o povesteste in 2 fraze, se poate elabora mai mult pe aceasta tema.

#63
adriano_7

adriano_7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 28.06.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4aNdlHsqZeA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

spotul publicitar nu l-am gasit pe net  :confuzzled:

#64
piri

piri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.11.2006
Numele de Touareg este unul cu origini foarte originale.El vine defapt de la -tribul Touareg-, oameni care traiesc in mijlocul desertului.
In felul acesta spotul publicitar capata o alta dimensiune.
google, touareg man si imagini - vedeti exact despre ce e vorba.

fiberspeeder, citeva detalii despre V10TDI se poate?

Attached Files


Edited by piri, 03 November 2007 - 21:53.


#65
federer_dan14

federer_dan14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.11.2007
M-ar interesa sa achizitionez noul Touareg 3.0 TDI DPF . Daca aveti touareg modelul nou sau vechi va rog contactati-ma pe idul de mess: xxxxxxxxxxx

--------------------------
De ce trebuie sa te contacteze pe mess ???
Este ceva secret ????   @MAK

Edited by MAK, 26 December 2007 - 18:30.


#66
federer_dan14

federer_dan14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.11.2007
Are cumva cineva carte tehnica,instructiuni de folosire pt Touareg ? VA ROG ! IMi sspunea cineva cum sa pun tractiunea dc merg prin orash sau pe autostrada si este zapada?

#67
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,054
  • Înscris: 19.01.2007
Tocmai s-a lansat noul Touareg 2010 http://www.sport.ro/live/ibu4.html
si da, am vazut ca ultimul post e de acum 2 ani!

Edited by pustiu_22, 10 February 2010 - 23:47.


#68
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

View Postpustiu_22, on 10th February 2010, 23:44, said:

Tocmai s-a lansat noul Touareg 2010 http://www.sport.ro/live/ibu4.html
si da, am vazut ca ultimul post e de acum 2 ani!
oh, thx! :w00t:

mai e un topic pe undeva...

#69
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Da, aici: http://forum.softped...howtopic=549597

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate