Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

NOUL TOUAREG

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postacvaristul, on Mar 3 2007, 00:52, said:

Am sa incerc sa explic cum e treaba cu diferentialul blocabil :
Vedeti de ce am ales optiunea ca un MUST HAVE? Fara sa stiu exact explicatia.
merci!
Usile alea pe interior cam seamna cu alea de Golf5...
Cam cu ce viteza poti s afugi pe autostrada cu asa ceva? 160-180? 3.0tdi

Edited by sanddy1964, 03 March 2007 - 00:06.


#38
NetFlow

NetFlow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 15.12.2005
Corect ce zici tu.. doar partial.
Daca ecu sesizeaza ca se invarte doar o roata in golf, la cele 2x4, va trimite pt scurt timp putere ambelor roti ( de fapt va bloca cu ajutoru franei roata cu aderenta 0). Chiar functioneaza chestia asta si te scoate din rahat. Cred ca doar la dacie se intampla sa ramai blocat daca ai o roata cu aderenta 0.
Functia se cheama  EDS (diferenţial autoblocant) si e prezenta cam pe orice masina cu ASR.

Edited by NetFlow, 03 March 2007 - 00:07.


#39
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Cam 200 fara probleme.    Dar sa o lasi mai jos, pe comfort o sa se legene ca barca la viteza aia

#40
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostNetFlow, on Mar 3 2007, 01:04, said:

Functia se cheama  EDS (diferenţial autoblocant) si e prezenta cam pe orice masina cu ASR.
Pai ala se blocheaza manual. In caz ca nu merge ala electronic, bagi mare!
In rest, ar trebui sa merg cu asa ceva sa vad daca e misto.In poze e frumos, pe strada NU E RAU DELOC.
Fara suspensia aia smekera si fara Navi Piele & shit, nu m-as baga sa iau asa ceva.

Edited by sanddy1964, 03 March 2007 - 00:17.


#41
NetFlow

NetFlow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 15.12.2005
Diferentialul blocabil manual e bun doar in situatii extreme de offroad. Atunci cand ala auto blocabil nu e destul de inteligent, sau nu iti convine ca intra cand vrea el.
Nu cred ca il vei folosi in veci...

Tuareg fara piele... mai bine iei skoda. Mi se pare super "tiganie" ce au facut VW. Sa vanda o astfel de masina fara piele.

La golf de ex nu ii vad rostul.. chiar nu imi place, insa la un tuareg sau a6/8 e altceva.

Edited by NetFlow, 03 March 2007 - 00:20.


#42
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostNetFlow, on Mar 3 2007, 01:19, said:

Nu cred ca il vei folosi in veci...
Tuareg fara piele... mai bine iei skoda. Mi se pare super "tiganie" ce au facut VW. Sa vanda o astfel de masina fara piele.
Da, e o chestie si cu diferentialul ast asi cu optionalele , ca daca nu are ce trebuie, nu se mai REVINDE decat f greu.Si nu-l iau sa raman cu el!Il tin si eu pana iese din garantie si ALTU!
Oricum, mi-a intrat in cap si unu nou de 2.5 dar lumea zice ca sunt puturoase.Alea sunt mai ieftine si ma incadrez in bani fara probleme , de nou.

#43
NetFlow

NetFlow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 15.12.2005
Esti multumit de cum se misca A6-le ala?

#44
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostNetFlow, on Mar 3 2007, 01:30, said:

Esti multumit de cum se misca A6-le ala?
Da, nu merge rau A6 2.0 TDI.Cu un chip cred ca ar fi chiar super marfa.
Se infige bine si are o directie de nota 10+. Mai ales in oras.Dar si afara (9+).Fuge suficient, 210-215.
Dar vreau sa schimb cu ceva superior.

#45
adriano_7

adriano_7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 28.06.2006
@sanddy1964 am vazut astazi touaregul facelift....e super marfa in ceea ce priveste interiorul si spatiul din habitaclu

#46
adriano_7

adriano_7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 28.06.2006
ati vazut spotul publicitar al touaregului ??? "NOUL Touareg , MAI TOUAREG CA NICIODATA"    :peacefingers:

#47
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cam tampit sloganul dupa mine.

#48
NetFlow

NetFlow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 15.12.2005
Pai nu prea esti in target... nu ai cum sa intelegi :)

#49
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postadriano_7, on Mar 3 2007, 23:28, said:

@sanddy1964 am vazut astazi touaregul facelift....e super marfa in ceea ce priveste interiorul si spatiul din habitaclu
La interior inteleg ca e la fel ca precedentul model, nu?Doar pe fata s-au facut modificari? farurile si masca, nu?
Oricum, am vazut cateva modelul vechi 2006 / 25tkm/ full option si care sunt bune si  la ban (45k). Sa vad si unul de 2.5 la cat ma duce dup aniste reduceri, ca e mai bien sa iei nou, pt cateva mii acolo.Dar pentru 15 mii in plus, nu ma bag.E mult.
Eu sunt nitzel ingrijorat de soarta pasagerilor, daca au loc in spate si totodata daca locul soferului e suficient de mare.Adica daca e comparabil cu cel din A6 sau cu celdin Golf5.Pozitia e diferita la volan, asta e clar.
Nu am vazut spotul publicitar cu Touaregul.Nu e nevoie-E MASINA buna, e clar asta.

@Netflow   :Noul Logan , mai Logan ca niciodata! :lol:  :lol:  :lol:
Ce reclama de kkt ar fi? adica "mai prost ca oricand!!" :rolleyes:

Edited by sanddy1964, 04 March 2007 - 20:25.


#50
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View PostNetFlow, on Mar 4 2007, 19:04, said:

Pai nu prea esti in target... nu ai cum sa intelegi :)


nu trebuie sa fiu in target ca sa inteleg ca nu reprezinta nimic. imi suna ca si reclama aia la "daca pui pret pe pret mergi la". Ce vreau sa spun? lipsa totala de imaginatie.. Practic sloganul ala nu transmite nimic

#51
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Tampita reclama cu Touareg.    Iar inauntru e EXACT la fel ca modelul vechi.    Nu merita jde' mii in plus ala nou.     SPATIUL INAUNTRU ESTE MAI MARE DECAT LA UN A6.      Da o fuga pa PORO si calareste unu sa vezi.

#52
rares20012000

rares20012000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.08.2006

View Postsanddy1964, on Mar 4 2007, 20:21, said:

La interior inteleg ca e la fel ca precedentul model, nu?Doar pe fata s-au facut modificari? farurile si masca, nu?
Oricum, am vazut cateva modelul vechi 2006 / 25tkm/ full option si care sunt bune si  la ban (45k). Sa vad si unul de 2.5 la cat ma duce dup aniste reduceri, ca e mai bien sa iei nou, pt cateva mii acolo.Dar pentru 15 mii in plus, nu ma bag.E mult.
Eu sunt nitzel ingrijorat de soarta pasagerilor, daca au loc in spate si totodata daca locul soferului e suficient de mare.Adica daca e comparabil cu cel din A6 sau cu celdin Golf5.Pozitia e diferita la volan, asta e clar.
Nu am vazut spotul publicitar cu Touaregul.Nu e nevoie-E MASINA buna, e clar asta.

@Netflow   :Noul Logan , mai Logan ca niciodata! :lol:  :lol:  :lol:
Ce reclama de kkt ar fi? adica "mai prost ca oricand!!" :rolleyes:

stiti ce ma roate de mine :)  de exemplu cumperi acuma un tuareg nou  cu facelift cu 60.000 euro astepti 6 luni sa vina iar peste 2-3 ani va aparea noul model. iar tu ai dat atatia bani si vei avea o masni veche .

#53
zuzarel

zuzarel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 04.09.2004

View Postsanddy1964, on Mar 2 2007, 17:25, said:

Am taiat din optionale pana la 7700Eur. Plus 40k masina , plus TVA ma duce la approx 48k fara TVA.MOUNTAIN E FARA PIELE.
E lung pretul.Si nu pot renunta la suspensii reglabile, NAVI sau Xenon, ori piele.
Plus taxa de Logan, se duce in 60k lejer.
Concluzia: NU.
Ar mai fi cel de 2.5, la 32k fara TVA , chel.Dar e cam puturos, cica.

PS Si am si eu o intrebare: frana de mana unde e? E tot o clapeta din aia, ca la Passat sau A6?
Frana de mana ... e la picior.. pedala ...similar  cu Mercedes benz.... si obtiunea de "blocare la podea' a pedalei de frana la demarajul in panta...am cumparat un 2,5 tdi in dec. 2006 .... 8500 km pana acum, testat comparativ in poligon la ciolpani cu 'noul touareg" ... nici o diferenta in teren// consum mediu 11,7 /100 km ... din pacate nu am unde testa calitatile de viteza si "putere' ..traim in romania///

#54
rares20012000

rares20012000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.08.2006

View Postzuzarel, on Mar 6 2007, 22:46, said:

Frana de mana ... e la picior.. pedala ...similar  cu Mercedes benz.... si obtiunea de "blocare la podea' a pedalei de frana la demarajul in panta...am cumparat un 2,5 tdi in dec. 2006 .... 8500 km pana acum, testat comparativ in poligon la ciolpani cu 'noul touareg" ... nici o diferenta in teren// consum mediu 11,7 /100 km ... din pacate nu am unde testa calitatile de viteza si "putere' ..traim in romania///

sal stiu ca nu se intreaba o femei cati ani are , un angajat cat castiga , si un om cat a dat pe masina :) da eu is curios cat ai dat pe ea , si daca vrei poti sa ne pui si ceva poze .
o sera placuta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate