Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...
 Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 

Opel Corsa New 1.2 80CP

- - - - -
  • Please log in to reply
1030 replies to this topic

#937
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
La preluare trebuie sa stai cu contractul in mana si sa urmaresti ca toate dotarile trecute acolo se regasesc si pe masina. Daca masina e in stoc, ma indoiesc ca nu vor coincide.
O alta problema ar fi ca nr. rosii de pe masina sa corespunda cu nr. trecut in autorizatia provizorie de circulatie pe care o vei primi de la dealer. S-a intamplat sa fie puse din gresala alte numere, posesorul a facut accident si la politie a fost acuzat de punere in circulatie a unui autoturism neinmatriculat (sau cu nr. false) n-am inteles exact.
Mai trebuie o verificare vizuala a masinii ca sa nu aiba lovituri sau alte pete pe vopsea.
Cu scaunul, tu esti singurul care poti decide. Dar ma indoiesc ca reglajul pe inaltime iti poate duce scaunul mai jos decat este in mod normal. Mai sus, poate.

Oricum, in valtoarea evenimentelor si pt. ca vei fi foarte entuziasmat, ma indoiesc ca iti vei mai aduce aminte ce sa verifici.
Bafta!

#938
tradeart

tradeart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.03.2007
mersi de sfaturi... o sa incerc ca la preluarea masini sa fiu atent la tot ce se poate si sa verific tot ce pot (sper ca nu o sa ma ia valu... mai ales ca dai nistebani.. si ar fi nasol ca stiu eu.. peste vreo doua zile sa te intorci ca nustiu ce buton nu merge.. sau chesti de genu..).. iar ce mai sper e ca, caroseria sa fie ok.. adica in timp sa nu inceapa sa zgaltaie ca la modelele mai vechi..cat despre motor sper sa fie suficent de bun asta de 1.2 cu 80cp....
nu am intrebat.. dar ma gandesc ca daca nu scria in oferta  de trusa legislativa atunci nu e inclusa.. tre sa imi cumpar eu..:(

#939
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004

View Posttradeart, on Mar 21 2008, 11:53, said:

caroseria sa fie ok.. adica in timp sa nu inceapa sa zgaltaie ca la modelele mai vechi..

N-am inteles ce vrei sa zici cu "zgaltaie". Daca te referi la greierasi prin plastice, la a nevesti-mii nu prea se aude nimic.

Trusa legislativa nu primesti, decat daca vrea dealerul sa-ti faca un cadou.

#940
maximusss

maximusss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.08.2007
@tradeart:
La mine a fost chiar problematic scaunul ce vine "default"  pe essentia pt ca nu se putea regla pe inaltime.Cu alte cuvinte ajungeam cu capul pana sus la plafon....Asa ca am refacut frumos contractul si  am adaugat si optiunea cu scaun reglabil pe inaltime.Acu merg cu el lasat jos la maxim si e perfect.
Ce sa-i faci...la 1.93m mai apar si probleme d-astea. :)

Edited by maximusss, 21 March 2008 - 13:15.


#941
tradeart

tradeart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.03.2007
.. la mine nu se pune problema dea da cu capu de plafoniera.. ci distanta dintre picior si volan e cea care ma ingrijoreaza putin... oricum cred ca pana semnez contractu trebuie neaparat sa dau o tura cel putin cu masina sa vad exact...  chestia e ca intrun fel mas oftica sa trebuiasca sa astept vreo doa lni din cauza asta... :(... dar pana la urma urmei..mai bine sa fie totul ok 1005 din start decat sa plang dupa aia ca m-am grabit....

#942
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,065
  • Înscris: 06.04.2007
Deci mai bagati si voi o poza ceva... :coolspeak:
Imi place foarte mult masina, intruneste multe calitati la clasa ei (sincer o vad cea mai frumoasa, chiar peste 207).
M-ar ''coafa'' rau un 1.2 ...un schimb ceva ...?  :lol:

#943
CeReBeL_FeAt

CeReBeL_FeAt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.05.2007

View PostOctavian___28, on Mar 22 2008, 07:38, said:

Deci mai bagati si voi o poza ceva... :coolspeak:
Imi place foarte mult masina, intruneste multe calitati la clasa ei (sincer o vad cea mai frumoasa, chiar peste 207).
M-ar ''coafa'' rau un 1.2 ...un schimb ceva ...?  :lol:
V-am promis poze cu Buburuza mea,asa k m-am tinut de cuvant ;)

ink una :D

Attached Files


Edited by CeReBeL_FeAt, 25 March 2008 - 20:31.


#944
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
cand ne-ai promis? daca asta e primul tau post ..  :blink:

anyway.. e frumoasa.. sa-ti traiasca !

#945
CeReBeL_FeAt

CeReBeL_FeAt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.05.2007

View Postwizake, on Mar 25 2008, 19:41, said:

cand ne-ai promis? daca asta e primul tau post ..  :blink:

anyway.. e frumoasa.. sa-ti traiasca !
am postat sambata,dar nuj ce sa-ntamplat,orikum conteaza k am uploadat poze cu ea :rolleyes: Buburuza are 2 sapt.e model Enyjoi,1.2,Ac,RadioCd30,se comporta bine deokamdata si sunt supermultumit de ea!!!Multa bafta si voua si multi Km fara probleme!!!!Mersi fain ;)

#946
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
S-o stapanesti sanatos si fara evenimente!
Zici ca ai luat-o acum 2 saptamani si stiu ca acum masinile nu mai pot fi comandate cu bandouri laterale. Vad ca a ta are. Stii ceva despre asta? Ti-a spus dealerul ceva? Sau ai dat comanda acum 2-3 luni?

#947
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
Deci masina asta arata superb! :newblush:

#948
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 09.09.2003
da' ce-au bandourile de s-au suparatpe ele? mie mi se parfolositoare.

#949
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Cica ar arata mai bine fara ele. Deja in showroom la Radacini e expusa o Corsa fara bandouri. Mie personal mi se pare ca arata mai inchegata cu bandouri, pe langa faptul ca sunt folositoare.

Attached Files


Edited by batman, 26 March 2008 - 09:27.


#950
hoinarul

hoinarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.07.2006

View Postkappa_man84, on Mar 26 2008, 07:37, said:

Deci masina asta arata superb! :newblush:

hehe... ca si a mea :) doar ca nu o cheama "buburuza" ci "panterutza"... :)

#951
CeReBeL_FeAt

CeReBeL_FeAt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.05.2007

View Postbatman, on Mar 26 2008, 05:37, said:

S-o stapanesti sanatos si fara evenimente!
Zici ca ai luat-o acum 2 saptamani si stiu ca acum masinile nu mai pot fi comandate cu bandouri laterale. Vad ca a ta are. Stii ceva despre asta? Ti-a spus dealerul ceva? Sau ai dat comanda acum 2-3 luni?
Da,ai dreptate,am comandato akum 3 luni si cred k de asta are si bandouri,dar sincer m-i se pare mai super cu ele :D Dealerul nu a pomenit nik despre asta,probabil credea k nu ma interesa,asa k a scapat repede de mine <_< Multumesc ink odata si va urez si voua la fel,sa le stapaniti sanatosi si fara evenimente neplacute ;) Mai am o intrebare:Are ceva daca depasesc 100 Km/h in prima 1000?M-a sfatuit cineva sa nu o invat puturoasa de la inceput,sa-i dau si 100,120Km/h :huh:nuj,voi ce ziceti?

#952
tradeart

tradeart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.03.2007
.. azi am achitat masina..  :w00t: .. si maine merg dupa ea!!! abia astept! ...cred ca o sa fie super momentu in care o sa ii dau primu contact!!
.. o sa revin cu primele impresi despre masinuta :D!!

#953
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Hai sa mai pun si eu 2 poze facute azi pt. asigurari. Nu e asa de misto ca cea neagra postata mai sus, dar e frumoasa si asta, nu?

Attached Files



#954
tradeart

tradeart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.03.2007
.... vineri am preluat masina... superba..ce sa zic, sunt foarte multumit de ea, merge super fain.. a fost super momentul in care am dat prima cheie... cu toate ca inainte ma suparase dealeru pt. ma pus sa mai platesc inca 280-ron pt numere rosi si cartea auto foliata.. ceeace mi se pare o hotie mare.. pt ca toata chestia nu costa mai mult de 70-80 ron.. dar asta e.. nu mam zgarcit pt ca masinuta ma astepta afara.. :)
.. am si facut 250 km c ea in weekend, dar fara sa o fortez... mers lejer , schimbat viteza la 2500 rpm... si fara sa turez mai mult de 3000
.. ce safaturi mai aveti pt perioada de rodaj?...
... am vazut ca in fata garda e cam joasa.. mai ales plasticul ala ce e montat jos... a avut vreulnul probleme cu asta?..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate