Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

din plecarea lui ganea cine castiga: dinamo , rapid sau numai ganea?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postdawin45, on Aug 27 2007, 01:22, said:

te face mandru sa fii timisoarean faza aia, tusierul trebuia sa primeasca o bataie mai zdravana, corect ca nu avea dreptul sa lovesca sau sa comenteze la albitraj dar daca a fost a fost...,albitrajele plus nervii te fac sa faci niste gesturi(k1,wresling,box,kickboxing,etc.)
Asta e cumva un fel de scuza? de justificare? pai daca ai probleme cu nervii te duci acolo unde se duc cei cu astfel de probleme. Auzi la el (partea bolduita) pai ce dracu, hai sa mergem pe stadioane sa ne caram pumni si picoare atat in teren cat si in tribune, sa vezi atunci distractie, ce fotbal  :wacko: cum puteti face astfel de afirmatii nu pot sa va inteleg, acolo la un asemenea meci (mai ales pe teren) indiferent de situatie sunt penibile si prostesti astfel de gesturi. Tusierul respectiv trebuia sa raspunda in fata celor in masura sa-l judece eventual sanctioneze, dar deh, cine sa faca asta  <_< , oricum nu trebuia sa se ajunga acolo.

Quote

Sa zicem ca Ganea nu il ataca pe arbitru. Cine avea de suferit? Nu tot Ganea?
De'aia spun ca arbitrii care au gresit la fazele expuse de mine mai sus trebuie sa ia minim 6 luni.
La fel si Ganea, cel putin atat. Desi ma indoiesc.

Pacat de Ganea, mi-a placut cand a fost la Dinamo in perioda cand isi vedea de treaba, dar stim cu toti ce sa intamplat cand a inceput sa se creada mare vedeta si a inceput cu fitele si pretentiile, a ajuns la rapid, unde a facut mare branza, acum se ia de gat cu tusieri pe la Timisoara, se pare ca si-o cauta singur, sper ca acum sa primeasca ce merita. Pacat de el.

#38
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007

View PostBobby_ro, on Aug 27 2007, 01:39, said:

Asta e cumva un fel de scuza? de justificare? pai daca ai probleme cu nervii te duci acolo unde se duc cei cu astfel de probleme. Auzi la el (partea bolduita) pai ce dracu, hai sa mergem pe stadioane sa ne caram pumni si picoare atat in teren cat si in tribune, sa vezi atunci distractie, ce fotbal  :wacko: cum puteti face astfel de afirmatii nu pot sa va inteleg, acolo la un asemenea meci (mai ales pe teren) indiferent de situatie sunt penibile si prostesti astfel de gesturi. Tusierul respectiv trebuia sa raspunda in fata celor in masura sa-l judece eventual sanctioneze, dar deh, cine sa faca asta  <_< , oricum nu trebuia sa se ajunga acolo.
La fel si Ganea, cel putin atat. Desi ma indoiesc.

Pacat de Ganea, mi-a placut cand a fost la Dinamo in perioda cand isi vedea de treaba, dar stim cu toti ce sa intamplat cand a inceput sa se creada mare vedeta si a inceput cu fitele si pretentiile, a ajuns la rapid, unde a facut mare branza, acum se ia de gat cu tusieri pe la Timisoara, se pare ca si-o cauta singur, sper ca acum sa primeasca ce merita. Pacat de el.
e o afirmatie...ce poate confirmat sau infirmat dupa voie...
eu is fan al filmelor de actiune si imi place sa vad si eu, wresling,box,filme,dar cand vezi o bataie live este si intr-un meci de fotbal atunci e si mai fain/marfa/cool/misto....mie nu imi place sa ma bat, dar cand ma uit la altii atunci se schimba situatia...pai noi stim ca fotbalul e bine "organizat" si o "sanctiune" pentru un albitru sau tusier nu lasa "urme"...desi nu este legal/placut/uman sa ai asemenea gesturi...

Edited by dawin45, 27 August 2007 - 01:08.


#39
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006
Mie imi plac cei care il scuza pe Ganea. Ba ca a fost vanat, ba ca nici nu l-a atins pe Sapunaru, ba ca aia, ba ca ai'lalta.
Sportul de performanta inseamna disciplina si autodisciplina. In astfel de momente se vede caracterul unui fotbalist.

#40
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostBobby_ro, on Aug 27 2007, 01:39, said:

La fel si Ganea, cel putin atat. Desi ma indoiesc.
Cate apeluri poate sa faca? Parca 4. Pai o sa ia un an la prima, juma de an la a doua, trei luni la a treia, 5 etape la a patra.

#41
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View Postimblanzitoruldelei, on Aug 27 2007, 00:13, said:

Asistentii au devenit numarul 1 in meciurile aranjate.
Eu sunt de parere ca ce a facut GANEA , a tras un semnal de alarma in furaciunile din LIGA 1.

Aduceti-va aminte anu trecut eliminarile lui Thereau , facute tot de asistenti -- Ca sa vedeti rolul ASISTENTILOR
Isi bat joc de un fenomen iubit , carnatii aia de arbitrii
P.S. Daca pui un oligofren sa alerge pe marginea terenului - nu inseamna ca ai ARBITRU TUSIER


Iar daca mai pui si un handicapat mintal ca Ganea in teren, ai toata menajeria acolo.

Cretinul absolut nu e la prima abatere, ar trebui exclus definitiv din viata sportiva.

Edited by jihadu, 27 August 2007 - 13:13.


#42
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,592
  • Înscris: 17.04.2006

View PostTIC, on Aug 26 2007, 23:33, said:

asemenea gesturi distrug intreaga munca a unor oameni (in speta, celor de la poli!). oricat ar fi gresit un arbitru (sunt destule comisii care sa-l suspende, retina de la delegari etc.), ca fotbalist, trebuie sa fii mare nenorocit sa te crezi justitiar pe teren. ceea ce merita ganea este excluderea din viata sportiva. fara nicio nuanta. out!

Suntem in Romania , nu-l suspenda nimeni , ba chiar este platit sa faca asa ceva . Bine ca sunteti toti destepti si vedeti jucatorul ala "nebun , turbat " ...

View Postcristi7, on Aug 27 2007, 01:21, said:

Mai inainte mi'am amintit ca in 2000 in meciul cu anglia in minutul 89 Ganea mi'a provocat cea mai mare bucurie pe care am trait'o vreodata la un meci de fotbal (aveam 12 ani atunci).Nu cred ca o sa mai pot vreodata sa ma bucur la vreun gol cu asa mare intensitate ca si atunci.
Tiganul din seara asta merita insa sa nu mai calce in viata lui pe vreun stadion de fotbal din Romania.Auzi la el declaratie, a fost nervos pt ca nu a primit niciodata 2 rosii in 2 meciuri consecutive.Intreb si eu,in minutul 3 nu s'a gandit la asta?

Baitule , arbitrii au ordin de la federatie  , miticii pacii nu suportas proivincia , in special Timisoara , le este frica de noi , sunt niste ratati (prunea si lupescu ) care deleaga din interes arbitrii .

View Postdawin45, on Aug 27 2007, 01:22, said:

te face mandru sa fii timisoarean faza aia, tusierul trebuia sa primeasca o bataie mai zdravana, corect ca nu avea dreptul sa lovesca sau sa comenteze la albitraj dar daca a fost a fost...,albitrajele plus nervii te fac sa faci niste gesturi(k1,wresling,box,kickboxing,etc.)PLEASE DON'T TRY THIS AT HOME.

Foarte mandru si va asigur ca asta e numai inceputul la Timisoara , arbitrii vor avea o viata grea si este si un nou sfarsit in fotbalul romanesc , vor urma niste dezvaluiri socante , un scandal imens care se vrea a schimba toata federatia de fotbal .

Este inacceptabil ce se petrece in Romania


Bravo Ganea , respect maxim din partea mea !!!!

Hai Timisoara



M*** Lupescu

#43
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
oare daca erai tu, sef-chenko, in locul tusierului, iti faceai corect datoria si venea unul ca ganea si te facea praf, mai aveai respect maxim?? am zis dupa primele 2 meciuri din acest sezon ca arbitri vor influenta grav clasamentul, ma scot si pe mine din sarite la unele meciuri, dar de la asta pana la bataie e cale lunga.
marian iancu exagereaza cu aceste afirmatii inflamatoare la adresa arbitrilor si cu incurajarea acestui tip de comportament. ar trebui urmata o cale pasnica, legala pentru a nu mai vedea astfel de imagini pe stadioane, pentru ca toti arbitri sa-si faca datoria si, nu in ultimul rand, pentru a scapa odata de persoane ca dragomir, sandu si alte specimene.

Edited by illusion_user, 27 August 2007 - 19:50.


#44
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,592
  • Înscris: 17.04.2006

View Postillusion_user, on Aug 27 2007, 20:48, said:

oare daca erai tu, sef-chenko, in locul tusierului, iti faceai corect datoria si venea unul ca ganea si te facea praf, mai aveai respect maxim?? am zis dupa primele 2 meciuri din acest sezon ca arbitri vor influenta grav clasamentul, ma scot si pe mine din sarite la unele meciuri, dar de la asta pana la bataie e cale lunga.
marian iancu exagereaza cu aceste afirmatii inflamatoare la adresa arbitrilor si cu incurajarea acestui tip de comportament. ar trebui urmata o cale pasnica, legala pentru a scapa odata de persoane ca dragomir, sandu si alte specimene.

Asta e , el a primit doar bani , bodyguarzi nu , era riscu lui . Si nu se "greseste in halul ala " ... Trebuia sa plece mai sifonat , oricum cariera lui Ganea e compromisa ... sa se vada ce pot patii hotii ...

Ma gandesc cum osa fie meciul cu Dinamo de la Timisoara ...

#45
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
pai tusierul, saracul, nu a gresit cu nimic la faza aceea. pe reluare se vede clar ca ganea il loveste pe sapunaru. hai totusi sa ne legam de arbitri atunci cand trebuie (si sunt multe cazuri).

#46
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,592
  • Înscris: 17.04.2006

View Postillusion_user, on Aug 27 2007, 21:28, said:

pai tusierul, saracul, nu a gresit cu nimic la faza aceea. pe reluare se vede clar ca ganea il loveste pe sapunaru. hai totusi sa ne legam de arbitri atunci cand trebuie (si sunt multe cazuri).

Eu nu am vazut nici o reluare clara .... poate imi dai ceva link multumesc . Si chiar daca il loveste , nu se da rosu direct , doar galben  ;) .

#47
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
nu stiu cum sa pun link-uri, dar am vazut pe careva site de sport (gsp sau sport.ro) o reluare mai clara
eu am inteles ca i-a dat galben si, fiind al doilea, i-a acordat si rosul

#48
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,660
  • Înscris: 24.09.2006
ca sa pui link copiezi din bara de adrese linkul(ctrl+c dupa ce selectezi) si apoi il lipesti in formularul in care scri (crl+v)

ganea+radoi=smardoi  :lol:
ar merge sa facem si un sondaj, sa vedem care stie mai bine sa rupa picioarele

#49
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
http://www.gsptv.ro/index/id/6288
sper ca merge

#50
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005
Pentru toti cei care ii iau apararea, daca voi la serviciul vostru faceti greseli, intentionat sau nu, si vine unul care se considera nedreptatit si va ia de gat si vrea sa va arunce pe geam, vi s-ar parea normal?!  un meci de fotbal nu e o chestiune de viata si de moarte, reactia lui nu are nici justificare, nici scuza.
Chiar nu vi s-a intamplat sa aveti sefi sau colegi care au incercat (sau vi s-a parut) sa va puna bete in roate? De ce nu ati sarit la ei sa le arati cum se face dreptatea? Cu pumnul adica , pentru astia care o merita.
Ganea nu mai are ce cauta pe teren.

#51
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,592
  • Înscris: 17.04.2006

View Postptap, on Aug 27 2007, 21:46, said:

Pentru toti cei care ii iau apararea, daca voi la serviciul vostru faceti greseli, intentionat sau nu, si vine unul care se considera nedreptatit si va ia de gat si vrea sa va arunce pe geam, vi s-ar parea normal?!  un meci de fotbal nu e o chestiune de viata si de moarte, reactia lui nu are nici justificare, nici scuza.
Chiar nu vi s-a intamplat sa aveti sefi sau colegi care au incercat (sau vi s-a parut) sa va puna bete in roate? De ce nu ati sarit la ei sa le arati cum se face dreptatea? Cu pumnul adica , pentru astia care o merita.
Ganea nu mai are ce cauta pe teren.

Pentru ca in astfel de cazuri poti sa dai in judecata , cu un arbitru ce sa faci ? Daca el nu este nici macar suspendat ? ai tu alta solutie ?

Reluarea aceea am vazut-o zi eu , si nu se intelege nimic din ea . poate ca a pus mana pe el dar astfel de dueluri sunt cu zecile pe repriza ...

Edited by Sef-chenko, 27 August 2007 - 20:52.


#52
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,660
  • Înscris: 24.09.2006

View Postillusion_user, on Aug 27 2007, 21:43, said:

link-ul merge, dar nu inteleg nimic din acea inregistrare, ce anume este in ea?

#53
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
inseamna ca m-am descurcat cu link-ul...multumesc de ajutor
uita-te atent in partea din stanga a imaginii, se vede contactul dintre ganea si sapunaru. nu e foarte clar, insa se distinge ce s-a intamplat dupa miscarile corpurilor celor 2.

#54
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005
in Ro inca n-am auzit pe nimeni sa-si dea seful in judecata pentru ca-i pune strambe. De obicei se termina cu schimbarea locului de munca. sau poate avanseaza seful.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate