Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

din plecarea lui ganea cine castiga: dinamo , rapid sau numai ganea?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
Black Daniel

Black Daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.01.2007
Uitati-va putin in urma la intreaga cariera a lui Ganea si veti vedea ca episodul din seara asta este ultimul gest - sper !!! -dintr-o cariera plina de mult prea multe astfel de gesturi.

#20
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,028
  • Înscris: 17.10.2004
nu se face ce a facut ganea...

#21
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
e regretabil...ganea a facut si lucruri bune pt fotbalul romanesc si e pacat ca iese din scena in asemenea mod.
si e incredibila lipsa de reactie a celorlalti jucatori, oficiali, etc...

#22
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Am si eu o intrebare: de ce puii mei centralul dupa ce i-a dat cartonas, si a vazut ca Ganea se repede la asistent s-a intors cu spatele si a plecat de acolo, fiind destul de mult cu spatele la ce se intampla? Si tusierul ala ce fata terorizata avea saracul.... Cred ca mai avea nitel si intorcea si celalat obraz sa il pocneasca dementul.
Cred ca asta luase ceva in seara asta la ce fata avea. Oricum, taranul nu este la primul gest de acest fel... Sper sa il suspende pe viata din activitatea sportiva...

#23
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
asemenea gesturi distrug intreaga munca a unor oameni (in speta, celor de la poli!). oricat ar fi gresit un arbitru (sunt destule comisii care sa-l suspende, retina de la delegari etc.), ca fotbalist, trebuie sa fii mare nenorocit sa te crezi justitiar pe teren. ceea ce merita ganea este excluderea din viata sportiva. fara nicio nuanta. out!

#24
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Eu le'as da celor 4 (asistent, central, Ganea si Sapunaru) minim 6 luni de suspendare.

#25
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View Postkill_them_all1000, on Aug 26 2007, 23:34, said:

Eu le'as da celor 4 (asistent, central, Ganea si Sapunaru) minim 6 luni de suspendare.

tu compari ce a facut ganea cu ce au facut ceilalti 3???!?  :eek:

#26
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Pai sa o luam in ordine:
- minutul 3 Ganea intra urat si ia doar galben;
- minutul 65 Sapunaru se arunca pe teren desi nu i s'a intamplat nimic;
- minutul 65 tusierul are vedenii;
- minutul 66 Ganea il strange de gat pe tusier;

Toate sunt infractiuni foarte grave pentru mine.

#27
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View Postkill_them_all1000, on Aug 26 2007, 23:51, said:

Pai sa o luam in ordine:
- minutul 3 Ganea intra urat si ia doar galben;
- minutul 65 Sapunaru se arunca pe teren desi nu i s'a intamplat nimic;
- minutul 65 tusierul are vedenii;
- minutul 66 Ganea il strange de gat pe tusier;

Toate sunt infractiuni foarte grave pentru mine.

aduna-te putin si mai gandeste-te cat de grave sunt fiecare dintre faptele spuse de tine!

#28
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Adica tie nu ti se pare grav ca un arbitru are vedenii? Sau ca unu se arunca in piscina?
Codul Penal pedepseste mai rau furtul decat lovirea.

De curiozite, ce explicatie ai tu pentru vedenia acelui arbitru?

#29
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View Postkill_them_all1000, on Aug 27 2007, 00:00, said:

Adica tie nu ti se pare grav ca un arbitru are vedenii? Sau ca unu se arunca in piscina?
Codul Penal pedepseste mai rau furtul decat lovirea.

De curiozite, ce explicatie ai tu pentru vedenia acelui arbitru?

un arbitru poate avea vedenii sau poate gresi! nu ai de unde sa stii asta!
daca are vedenii, nu ar fi fost prima si pshologii/psihiatii s-ar fi sesizat!
daca greseste, sunt sefii lui care trebuie sa-l judece daca a facut-o intentionat sau nu!
Daca unul se arunca in piscina, e problema lui. Nu era o simulare prin care urmarea sa obtina un avantaj clar. doar un amarat de fault, undeva, aproape de mijlocul terenului! daca simula in careul advers, era altceva, de galben, as zice eu! dar asa.... ramane la atitudinea arbitrului.

Nu stiu ce spune codul penal, nici macar nu stiu despre ce vorbesti!

eu l-as exclude din viata sportiva (sau l-as suspenda pe vreo 10 ani!!). nu exista scuze!

Later edit: sunt destui pusti care joaca fotbal si il au ca model pe ganea. acum ce trebuie sa inteleaga? ca asa e bine sa faca?

Edited by TIC, 26 August 2007 - 23:14.


#30
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Asistentii au devenit numarul 1 in meciurile aranjate.


Eu sunt de parere ca ce a facut GANEA , a tras un semnal de alarma in furaciunile din LIGA 1.

Aduceti-va aminte anu trecut eliminarile lui Thereau , facute tot de asistenti -- Ca sa vedeti rolul ASISTENTILOR


Isi bat joc de un fenomen iubit , carnatii aia de arbitrii


P.S. Daca pui un oligofren sa alerge pe marginea terenului - nu inseamna ca ai ARBITRU TUSIER

#31
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View Postimblanzitoruldelei, on Aug 27 2007, 00:13, said:

P.S. Daca pui un oligofren sa alerge pe marginea terenului - nu inseamna ca ai ARBITRU TUSIER

...si daca se mai intalneste cu alt "oligofren" care a facut scoala de fotbal la Gherla, iese cu bataie. :death:

Ganea...out!!!!

Edited by mihaigerard, 26 August 2007 - 23:43.


#32
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postimblanzitoruldelei, on Aug 27 2007, 00:13, said:

Isi bat joc de un fenomen iubit , carnatii aia de arbitrii
P.S. Daca pui un oligofren sa alerge pe marginea terenului - nu inseamna ca ai ARBITRU TUSIER
Hai sa le punem pistolu` in cap la iesire sau sa le luam gatu` morti lor de carnati  :death: . Unde va credeti fratilor pe camp in congo?  :huh: ce a facut ganea e inadmisibil indiferent de vedeniile arbitrului, ca sa faci asa ceva la un asemenea meci trebuie sa fii tras ceva pe nas inainte sau sa ai probleme pe la mansarda, astea din urma la ganea sunt cam dovedite de mult, nu de acum. Pana la urma cine are de suferit in urma "corectiei" aplicate tusierului? tot ganea pe tusier il doare la basca, isi va continua treaba la fel ca inainte, nu zic ca e bine, sau ca nu au gresit de`alungul timpului (intentionat sau nu, nu am de unde sa stiu) dar asta nu inseamna ca trebuie ii luam de gat sau sa le spargem dinti .... pe teren in fata a mii de oameni, in direct la tv :)

#33
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostBobby_ro, on Aug 27 2007, 00:52, said:

Pana la urma cine are de suferit in urma "corectiei" aplicate tusierului? tot ganea pe tusier il doare la basca,
Sa zicem ca Ganea nu il ataca pe arbitru. Cine avea de suferit? Nu tot Ganea?
De'aia spun ca arbitrii care au gresit la fazele expuse de mine mai sus trebuie sa ia minim 6 luni.

#34
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Mai inainte mi'am amintit ca in 2000 in meciul cu anglia in minutul 89 Ganea mi'a provocat cea mai mare bucurie pe care am trait'o vreodata la un meci de fotbal (aveam 12 ani atunci).Nu cred ca o sa mai pot vreodata sa ma bucur la vreun gol cu asa mare intensitate ca si atunci.
Tiganul din seara asta merita insa sa nu mai calce in viata lui pe vreun stadion de fotbal din Romania.Auzi la el declaratie, a fost nervos pt ca nu a primit niciodata 2 rosii in 2 meciuri consecutive.Intreb si eu,in minutul 3 nu s'a gandit la asta?

#35
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
te face mandru sa fii timisoarean faza aia, tusierul trebuia sa primeasca o bataie mai zdravana, corect ca nu avea dreptul sa lovesca sau sa comenteze la albitraj dar daca a fost a fost...,albitrajele plus nervii te fac sa faci niste gesturi(k1,wresling,box,kickboxing,etc.)PLEASE DON'T TRY THIS AT HOME.

Edited by dawin45, 27 August 2007 - 00:25.


#36
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006
Daca nu ma insel , Ganea a mai avut iesiri d-astea necontrolate, bine, nu ca acum, dar oricum, avea antecedente! Nu merita sa mai calce pe stadion, decat ca spectator !

Filmarea o puteti vedea aici !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate