Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 

Mikey feat Leya-Esti Senzatie

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
23 răspunsuri în acest subiect

#1
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.267
  • Înscris: 10.05.2005
Asta le-a intrecut pe toate.

ati vazut clipul acestui HIT?

  :death:  :deadtongue:  :cursing:

Nu mi-a venit sa cred ca a fost filmat intr-un HIPERMARKET ( CORA sau Carrefour - nu mi-am dat seama desi inclin spre CORA) .

M-a bufnit rasul cand am vazut ca au adus si un FORD MUSTANG in magazin .....
Cat despre  solistul cu pricina si versuri = ZERO BARAT .

#2
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.218
  • Înscris: 31.01.2006
Clipul. Acestă piesă a fost interpretată prima oară de Ca$$a Loco pe albumul „De senzație” din 2004.

#3
andreearaicu_urata

andreearaicu_urata

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 12.12.2006

View Postimblanzitoruldelei, on Dec 10 2006, 02:59, said:

Asta le-a intrecut pe toate.

ati vazut clipul acestui HIT?

  :death:  :deadtongue:  :cursing:

Nu mi-a venit sa cred ca a fost filmat intr-un HIPERMARKET ( CORA sau Carrefour - nu mi-am dat seama desi inclin spre CORA) .

M-a bufnit rasul cand am vazut ca au adus si un FORD MUSTANG in magazin .....
Cat despre  solistul cu pricina si versuri = ZERO BARAT .
Clipul a fost filmat in Carrefour Orhideea,iar versurile dupa cum a declarat omul au fost scrise de Cassa Loco,dat fiind ca piesa a fost a lor,insa in ceea ce priveste parerea ta despre MIkey,eu una ma  bucur ca a inceput cineva sa faca hip-hop ca in state,vocea lui este ALTCEVA,clipul (imagine,actiune,tot) mi se pare absolut altceva si genial....aaaa ,si tu daca tot esti asa cunoscator in ale muzicii,de ce nu zici nimik de Leya,Zmarandescu??????

NOW I GET IT!!!!!!Tu esti fan Prapaditzii,si de aia nu potzi suporta ideea ca hip-hop-ul se duce incet incet inspre mainstream,iar Mikey este prima dovada ca acest lucru se va intampla.Din pacate pentru tine in SUA s-a intamplat deja chestia asta de vreo 7 ani,si poate Romanii s-au cam saturat de aceelasi loop de tobe de kkt,si aceleasi versuri gen"mi foame,nu am bani si sistemu-i de kkt"".Fi tu fan Prapaditzii,Bale si altzii de genu' ca eu sunt fana MIKEY>

#4
which_is

which_is

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 12.12.2006
asa.. sa vedem...
imblanzitoruldelei -> suna a nume de manelist, deci asculta Pricajitii si Fifti Sent.. deci Mikey... io zic sa stai linistit, nu lua in considerare ce zic acesti oameni.

Mesaj pt Mikey: .. tot asa si succes cu albumu...
Mesaj pt imblanzitoruldelei: Dute-n viata si sa nu te mai intorci..

In speranta ca nu am suparat pe nimeni.... Mikey Rullez....

#5
nastratin

nastratin

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 20.11.2006
ESTE JENIBIL , nu penibil , nici jenant ci ambele , jenimil

Andreea in primul rand nu vreau sa ma cert cu tine pe tema calitatii liniei melodice a acestei piese ca oricum nu cred ca ai avut vre o data ocazia sa faci diferenta ascultand pe un sistem audio ieftin si prost. Deduc asta din dragostea ta copliareasca de hipermarketuri si ca sa ma aproprii usor de ceea ce vreau sa zic , imagineaza ti cum ar fi fost daca ar fi facut clipul si ar fi dansat inconjurati de produse Marca Numarul 1, gen bere numarul 1 care probabil ca a baut prietenul tau sau unu din prietenii prietenului tau si a borat toata noaptea la petrecere si ti a stricat seara; poate ai purtat produse marca 1 care s au rupt si tu nu mai stiai cum sa te faci nevazuta la baie sa te prinzi cu ace de siguranta, sau poate ti ai cumparat vre o data un produs de imbracat sau accesoriu ca ti s a parut cool crezand ca e unic si ai realizat pe strada ca mai sunt si alti 1000 lafel ca tine si lafel de nefericiti ca tine.

Dar haide sa vorbesc la general.

Acest video-clip pe un om normal nu il poate decat surprinde cat de idioti au fost "cantaretii" aia. S-au imbracat in haine scumpe etc. ca sa apara pe un background de produse ieftine si, foarte important, nu cumpara nici un produs. Nu vad nici o secunda ca se duc la casa sa dea banii aia multi care ii au ei si sa cumpere tot magazinul daca sunt ei super bogatashi... e jalnic, se bucura ca niste copii mici de produsele pe care nu au bani sa le cumpere. Si da , apare si o masina straina dar nici aia nu se duce spre casa de marcat (nu ca ar avea loc) dar ca in reclama in care ala tragea dupa el masina si ii zicea casiera ca sa o aproprie sa citeasca codu aratant overall cat de ieftina e masina respectiva, nici p-aia nu o cumpara, doar face ture cu ea dar INCA o data, incet sa nu o busheasca ca deh , nu au bani sa o plateasca. Cred ca daca benzina ar costa la teste ar fi aparut in video-clip impingand sau facandu se ca conduce cu portiera deschisa si motorul oprit. Saracii de ei se plimba cu un cosh de cumparaturi unde e tarfa aia care pare fericita ca au cumparat-o. Probabil ca se cumpara intre ei virtual cu bani imaginari si pretul ei este de 10 Lei si ea este si ea Marca 1.

PS: Andreea, sa stii ca Parazitii prin loop urile alea repetitive fac arta. Discurile de vinil sunt mai scumpe decat crezi tu si nu se gasesc la Cora, deasemenea baietii poate ar avea bani sa plateasca un studiou sa le faca un track care sa sune cum spui tu  Mainstream dar baietii prefera sa aiba satisfactia lucrului facut de propriile lor maini si de aceea un disck de vinil editie limitata s a vandut cu 100 $ si un album de genul a ce numesti tu muzica se va vinde mereu la standul Marca 1.
Poate intr-o zi o sa gasesti si tu la Marca 1 o camera de filmat si 2 3 reflectoare eventual si la promotie si o sa iti faci propriul tau video clip si o sa fi fericita in universul tau ieftin si senzational de perisabil.
PPS: Daca in afara se canta un anumit gen de muzica , nu trebuie neaparat sa ne luam dupa tot ce e in afara precum muzica UK este mult mai buna si remarcabil de diferita fata de US si foarte important - foarte diversificata.

Succes

#6
nastratin

nastratin

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 20.11.2006
A, si inca un amanunt Andreea, pe site-ul de la Cat music apare ca fiind
dance, deci hip hop e doar in mintea ta, probabil te a vrajit prea mult Miki asta...

#7
kelu84

kelu84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 84
  • Înscris: 12.02.2007

View Postandreearaicu_urata, on Dec 12 2006, 15:31, said:

Clipul a fost filmat in Carrefour Orhideea,iar versurile dupa cum a declarat omul au fost scrise de Cassa Loco,dat fiind ca piesa a fost a lor,insa in ceea ce priveste parerea ta despre MIkey,eu una ma  bucur ca a inceput cineva sa faca hip-hop ca in state,vocea lui este ALTCEVA,clipul (imagine,actiune,tot) mi se pare absolut altceva si genial....aaaa ,si tu daca tot esti asa cunoscator in ale muzicii,de ce nu zici nimik de Leya,Zmarandescu??????

NOW I GET IT!!!!!!Tu esti fan Prapaditzii,si de aia nu potzi suporta ideea ca hip-hop-ul se duce incet incet inspre mainstream,iar Mikey este prima dovada ca acest lucru se va intampla.Din pacate pentru tine in SUA s-a intamplat deja chestia asta de vreo 7 ani,si poate Romanii s-au cam saturat de aceelasi loop de tobe de kkt,si aceleasi versuri gen"mi foame,nu am bani si sistemu-i de kkt"".Fi tu fan Prapaditzii,Bale si altzii de genu' ca eu sunt fana MIKEY>
daca asta se numeste hip-hop,inseamna ca esti o devoratore de muzica adevarata si de calitate.nu vreau sa fiu rau,dar se vede de la o posta ca nenea mickey este un artist care va dainui pe scena muzicii romanesti muuuuulta vreme.si este un rapper convins.tocmai de aceea la o emisiune tv a spus ca ar fi vrut sa cante heavy-metal dar nu l-a ajutat vocea.dar el este un rapper convins.foame de bani baieti.heavy-metal nu prinde asa bine k versurile de genul:"ce iti fac eu e mai bun ca orice doza/iti dau un autograf ...semnez de sus in jos/ce simti tu acum e un fel de remix"tu ai avut vreodata un sentiment de remix?eu unul nu,si ma consider un om normal.dar nenea mickey a prins bine la tine si la alte fete probabil pt k poarta sapca la fara un sfert si are curea cu catarama lucioasa.nu vreau sa te simti lovita in orgoliul tau de devorator de muzica,dar ca tu sa compari parazitii cu mister no name asta...mi se pare cam deplasat.nu sunt un fan inrait Parazitii.eu chiar ascult mai mult clubbin si minimal,dar ascult si Paraziti si in general ce suna bine si are un mesaj.daca tu consideri un vers genul"ce simti tu acum e un fel de remix" cu un vers genul"sa ai puterea sa zambesti vazandu-ti parintii caruntzi"(Parazitii-fii pregatit) inseamna ca de aku vor avea succes baietii cu vestimentatie trendy si domnisoare care par luate cu forta dupa podiumurile din cluburi si puse direct pe scena.Nu fac reclama Parazitii dar ma seaca la culme sa ridici in slavi un nene care nu stie pe ce lume este cu o trupa care exista din anii `90.dar nenea mickey a cochetat si cu modelling-ul chiar.repet.am vazut o emisiune la tv cu nenea mickey si leya.nu contest.leya e dragutza si arata bine.dar el saracu....nu cred k stia unde se afla.oricum...nu stiu ce succes o sa aiba caci nu cred k piesa este in heavy rotation p la vreun post tv sau radio.sa nu uitam totusi ca o trupa gen fly project cu piesa Raisa au spart topurile din prima si au produs o isterie generala cand au aparut.ca nu au ei parte de un manager k lumea care sa-i promoveze cum se cuvine e partea a doua.dar se aude si acum de ei si se danseaza pe muzica lor in cluburi.am adus vorba de ei ca sa iti faci o idee domnisoara despre ce inseama un hit.daca asta e hip hip ,si daca este si hip hop ca in state e clar.maine imi zbor creierii.MA SEMNEZ DE SUS IN JOS

Editat de kelu84, 12 februarie 2007 - 00:42.


#8
andreearaicu_urata

andreearaicu_urata

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 12.12.2006

View Postkelu84, on Feb 12 2007, 01:37, said:

daca asta se numeste hip-hop,inseamna ca esti o devoratore de muzica adevarata si de calitate.nu vreau sa fiu rau,dar se vede de la o posta ca nenea mickey este un artist care va dainui pe scena muzicii romanesti muuuuulta vreme.si este un rapper convins.tocmai de aceea la o emisiune tv a spus ca ar fi vrut sa cante heavy-metal dar nu l-a ajutat vocea.dar el este un rapper convins.foame de bani baieti.heavy-metal nu prinde asa bine k versurile de genul:"ce iti fac eu e mai bun ca orice doza/iti dau un autograf ...semnez de sus in jos/ce simti tu acum e un fel de remix"tu ai avut vreodata un sentiment de remix?eu unul nu,si ma consider un om normal.dar nenea mickey a prins bine la tine si la alte fete probabil pt k poarta sapca la fara un sfert si are curea cu catarama lucioasa.nu vreau sa te simti lovita in orgoliul tau de devorator de muzica,dar ca tu sa compari parazitii cu mister no name asta...mi se pare cam deplasat.nu sunt un fan inrait Parazitii.eu chiar ascult mai mult clubbin si minimal,dar ascult si Paraziti si in general ce suna bine si are un mesaj.daca tu consideri un vers genul"ce simti tu acum e un fel de remix" cu un vers genul"sa ai puterea sa zambesti vazandu-ti parintii caruntzi"(Parazitii-fii pregatit) inseamna ca de aku vor avea succes baietii cu vestimentatie trendy si domnisoare care par luate cu forta dupa podiumurile din cluburi si puse direct pe scena.Nu fac reclama Parazitii dar ma seaca la culme sa ridici in slavi un nene care nu stie pe ce lume este cu o trupa care exista din anii `90.dar nenea mickey a cochetat si cu modelling-ul chiar.repet.am vazut o emisiune la tv cu nenea mickey si leya.nu contest.leya e dragutza si arata bine.dar el saracu....nu cred k stia unde se afla.oricum...nu stiu ce succes o sa aiba caci nu cred k piesa este in heavy rotation p la vreun post tv sau radio.sa nu uitam totusi ca o trupa gen fly project cu piesa Raisa au spart topurile din prima si au produs o isterie generala cand au aparut.ca nu au ei parte de un manager k lumea care sa-i promoveze cum se cuvine e partea a doua.dar se aude si acum de ei si se danseaza pe muzica lor in cluburi.am adus vorba de ei ca sa iti faci o idee domnisoara despre ce inseama un hit.daca asta e hip hip ,si daca este si hip hop ca in state e clar.maine imi zbor creierii.MA SEMNEZ DE SUS IN JOS



=)) :rolleyes: :rolleyes:  ...nu pe bune acum....nu am nimik cu parerea nimanui,mie imi place si gata.Daca erai antena la interviul acela sesizai ca faza cu Heavy Metalul era o gluma,dar se pare ca tu nu sesisezi glumele,pentru ca tu si cu nenea care a deschis topicul asta sunteti niste glume.Oricum,tot ce am de spus este ca daca tot era asha de naspa omul,niciunul dintre voi nu v-atzi fi atatcat in halul asta(atzi cam pierdut 10 minute din viatza scriind)....cam asta e...invidie ca voi nu putetzi....mai scrietzi ca facetzi bine...

#9
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
garbage parerea mea. draga andreea daca tu te-ai udat ca l-ai vazut pe ala, nu inseamna ca aceasta piesa devine mai valoroasa. piesa tipa toata ziua stilul cassa loco , nu are nimic original in ea, gagicile alea parca-s luate de pe centura, ca sa nu mai zic de videoclip

#10
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005
Pisa si videclip de kkt, "vocea lui este altceva"  :finger:  "imagine, actiune, tot mi se pare absolut altceva si genial" :puke: ce naiba vezi tu genial acolo :confuzzled:
Ar trebui deschis un poll pe tema asta care sa contina link-ul spre you tube sa voteze lumea "valoarea" acestei piese/videoclip.

Quote

aaa si era sa uit,dobitotcu care a deschis topicul asta e un fraier mort...no offence
Ai mai mult de 12 ani?  :deadtongue:

#11
ichebau

ichebau

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 460
  • Înscris: 05.09.2006
domne ce sa zic mie mi se pare de ... senzatie  :w00t:

#12
kelu84

kelu84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 84
  • Înscris: 12.02.2007

View Postandreearaicu_urata, on Feb 13 2007, 16:53, said:

=)) :rolleyes: :rolleyes:  ...nu pe bune acum....nu am nimik cu parerea nimanui,mie imi place si gata.Daca erai antena la interviul acela sesizai ca faza cu Heavy Metalul era o gluma,dar se pare ca tu nu sesisezi glumele,pentru ca tu si cu nenea care a deschis topicul asta sunteti niste glume.Oricum,tot ce am de spus este ca daca tot era asha de naspa omul,niciunul dintre voi nu v-atzi fi atatcat in halul asta(atzi cam pierdut 10 minute din viatza scriind)....cam asta e...invidie ca voi nu putetzi....mai scrietzi ca facetzi bine...
sa stii ca exact de asta m-am atacat.imi bag unghiile in gat de ciuda ca nu am cerceii lui si tzoalele lui.ca sa nu mai zik k nu dorm noaptea de ciuda ca nu am sansa sa ma apuc de muzica.draga mea....sunt tare curios cati ani ai tu de esti asa disperata si cataloghezi oameni drept"glume"pentru niste pareri vis a vis de un pseudo artist????sunt f invidios pe mickey asta.am si de ce.el se semneaza de sus in jos,eu ma semnez normal.el apare la tv eu nu.in ziua de azi oricine se apuca de muzica.ideea este sa ai suficient de mult bun simt incat sa apreciezi singur daca este cazul sa faci pasul asta sau nu.si iti garantez eu ca nu ai mai multa cultura muzicala decat mine.si de fapt,daca tu ai ajuns sa te iei cu oamenii in gura pt nenea shapcalie.....e clar ca melodia ti se pare reusita.sau de fapt nenea mikey ti-a sucit mintile?simti un fel de remix cumva?pe mine m-a deranjat faptul ca te-ai luat de parazitii si ai facut comparatie.bai nene....nu sunt fan inrait parazitii dar ascult ce are un mesaj.ia fa tu rost frumos de un album parazitii si asculta-l cu atentie.si ai sa vezi tu care e diferenta.intr-adevar.p muzica celor de la parazitii nu te poti "rupe"prin cluburi dar cel putin are un mesaj.si ascultand o piesa parazitii si una a lu nenea shapcalie,ai sa vezi unde este coeficientul de inteligenta mai mare.am vazut iar clipul si din nou am ras.imi plafce mult tare cum isi baga el mainile in obiectivul de la camera ,sa se vada bling-bling-urile lui.patetic.noi nu am pierdut decat zece minute scriind aici.dar tu pierzi din neuroni dandu-te de ceasul mortii pt mikeeeeeeeeey.

#13
andreearaicu_urata

andreearaicu_urata

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 12.12.2006

View Postkelu84, on Feb 27 2007, 23:06, said:

sa stii ca exact de asta m-am atacat.imi bag unghiile in gat de ciuda ca nu am cerceii lui si tzoalele lui.ca sa nu mai zik k nu dorm noaptea de ciuda ca nu am sansa sa ma apuc de muzica.draga mea....sunt tare curios cati ani ai tu de esti asa disperata si cataloghezi oameni drept"glume"pentru niste pareri vis a vis de un pseudo artist????sunt f invidios pe mickey asta.am si de ce.el se semneaza de sus in jos,eu ma semnez normal.el apare la tv eu nu.in ziua de azi oricine se apuca de muzica.ideea este sa ai suficient de mult bun simt incat sa apreciezi singur daca este cazul sa faci pasul asta sau nu.si iti garantez eu ca nu ai mai multa cultura muzicala decat mine.si de fapt,daca tu ai ajuns sa te iei cu oamenii in gura pt nenea shapcalie.....e clar ca melodia ti se pare reusita.sau de fapt nenea mikey ti-a sucit mintile?simti un fel de remix cumva?pe mine m-a deranjat faptul ca te-ai luat de parazitii si ai facut comparatie.bai nene....nu sunt fan inrait parazitii dar ascult ce are un mesaj.ia fa tu rost frumos de un album parazitii si asculta-l cu atentie.si ai sa vezi tu care e diferenta.intr-adevar.p muzica celor de la parazitii nu te poti "rupe"prin cluburi dar cel putin are un mesaj.si ascultand o piesa parazitii si una a lu nenea shapcalie,ai sa vezi unde este coeficientul de inteligenta mai mare.am vazut iar clipul si din nou am ras.imi plafce mult tare cum isi baga el mainile in obiectivul de la camera ,sa se vada bling-bling-urile lui.patetic.noi nu am pierdut decat zece minute scriind aici.dar tu pierzi din neuroni dandu-te de ceasul mortii pt mikeeeeeeeeey.
:P :P :  :D :D          

eterna romanie....in loc sa faci ceva mai constructiv cu timpul tau,analizezi,si scrii "recenzii" despre una alta...chiar nu are rost sa discutam...vom discuta peste doi trei ani can mikey va fi deja de ceva vreme pe piata..pana atunci si parerile tale si ale mele nu pot fi decat subiective...sincer

#14
NimeniNuMoaRe

NimeniNuMoaRe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 90
  • Înscris: 08.01.2007
vreau si eu mai multe informatii despre mikey asta...  :w00t:

#15
andreearaicu_urata

andreearaicu_urata

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 12.12.2006

View PostNimeniNuMoaRe, on Mar 1 2007, 16:56, said:

vreau si eu mai multe informatii despre mikey asta...  :w00t:
informatii.....???? uite un post pus pe catmusic de catre Mikey:



Puya impotriva leucemiei

Maine,9 Martie a.c. in club Hush Hush din Brasov va avea loc un LIVE Act Charitty la care va participa Puya de la ex La Familia pentru Zarnoveanu Bogdan,un tanar elev de doar 18 ani,care are nevoie urgenta de cat mai mult sprijin material pentru a face un transplant medular care costa 100.000 de euro.El sufera de leucemie acuta promielocitara de gradul 3.Operatia se poate realiza numai intr-o clinica din strainatate. Eu sunt Mikey,ala de se da cu cartu' prin Hyper Market,si stiu ca deep in you ai puterea sa dai si tu cat te lasa buzunarul pentru a il salva pe acest tanar.Pune-te tu in papucii lui.Hai sa fim si noi odata solidari.
Doneaza si tu cat te lasa inima in conturile deschise la BCR Brasov pe numele Zarnoveanu Rodica Biatris
RO60RNCB0058053449520001 (RON)
RO33RNCB00580053449520002 (EUR)
Merci anticipat in numele lui Bogdan.

#16
Marius89

Marius89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 82
  • Înscris: 22.06.2006
Ce piesa de rahat :lol: nu stiu cum cineva poate asculta asa ceva   <_<

#17
andreearaicu_urata

andreearaicu_urata

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 12.12.2006
si cum ziceam...v-ati c***t pe gura de ati murit....doar un mic exemplu si un ARGUMENT:     ZALE=RUPEM BARAKA

mai ziceti-mi acuma de hip-hop adevarat,cu texte despre realitati si alte beshini de alea.....muritori de foame

Editat de Mr.Jinx, 31 iulie 2007 - 22:07.
limnajul...mai stilat daca se poate :D


#18
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postandreearaicu_urata, on Jul 31 2007, 14:05, said:

si cum ziceam...v-ati cacat pe gura de ati murit....doar un mic exemplu si un ARGUMENT:     ZALE=RUPEM BARAKA

mai ziceti-mi acuma de hip-hop adevarat,cu texte despre realitati si alte beshini de alea.....muritori de foame

Tantii dute la piata ca au nevoie de tine. Vorbesti de lucruri despre care nu stii nimic.
Un topic extrem de inutil . Close!

EDIT: Scuza-ma , dar nu ai ce cauta aici la sectiunea hip hop . Ai gresit aria.

Editat de antinVidia, 31 iulie 2007 - 13:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate