Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Flatulenta și responsabilita...
 Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024
 Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 

Ansambluri rezidentiale

- - - - -
  • Please log in to reply
193 replies to this topic

#181
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004
Sa-l stapanesti sanatos! Dar, daca tot te lauzi, da mai multe detalii: locatie (strada), numar camere, suprafata, etajul, ce lucrari mai trebuie sa faci tu si care nu intra in pret, pretul - daca e cu TVA sau fara, cine construieste - persoana fizica sau firma, din caramida sau din BCA, etc. Altfel nu faci decat sa arunci o "fumigena".

#182
stephanatsea

stephanatsea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 04.05.2006

 coldplay, on Nov 28 2007, 16:56, said:

Sa-l stapanesti sanatos! Dar, daca tot te lauzi, da mai multe detalii: locatie (strada), numar camere, suprafata, etajul, ce lucrari mai trebuie sa faci tu si care nu intra in pret, pretul - daca e cu TVA sau fara, cine construieste - persoana fizica sau firma, din caramida sau din BCA, etc. Altfel nu faci decat sa arunci o "fumigena".
Nu postez de lauda......
Imobilul se afla pe Strada Ogorului, Sibiu.
2 camere, 64 mp locuibili, etaj 1, caramida 38, tva inclus, firma constructoare.... parca Alma srl.
Apt va fi predat cu centrala termica, calorifere otel, usi interioare, instalatie elctrica si sanitara, gaz, apa, canalizare, pereti gletuiti. Eu trebuie sa fac restul :P
Crezi ca-mi arde de fumigene??

#183
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004
Sorry daca am fost neincrezator, in B preturile astea sunt pentru garsoniere confort II la 10km de centru :P
M-am uitat acum pe niste site-uri cu imobiliare din Sibiu si am avut intr-adevar un flash-back din trecut, preturile sunt cam la nivelul B de acum 2 ani pentru apartamentele vechi. E drept si ca aspectul blocurilor noi din Sibiu pe care le-am vazut e un pic "rustic", dar totusi...
N-o sa dureze insa, venim! :P

#184
graal33

graal33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 22.10.2007
Ce stiti de blocurile noi din prelungirea ghencea...la intrarea ghidigeni(aproape de Raul Doamnei)...

#185
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
zona cartierul latin- ans.rez.primavara ? acolo mai construieste forest construct si parca impact, vezi pe site...

#186
graal33

graal33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 22.10.2007
nu alea....astea sunt ridicate la strada...inainte de valea oltului si arata destul de bine

#187
Sorin_Agapie

Sorin_Agapie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.09.2008

 Nicanor, on Dec 18 2006, 22:06, said:

asa m-am gandit si eu dar incearca sa strangi 5 familii la un loc sa vezi nebunie...:(

cu ansamblul ghencea faci asa: suni la agentie , ceri detalii , te duci pe teren si il cauti. daca nu iti dai seama pe unde vine nu ai decat sa rogi un prieten sa mearga sa il vada. vezi pentru cine se construieste si contactezi developerul. si ne dai si noua un post ...:)

pe zizin langa mall vitan developerul... www.foisorului.ro
zizin residence este langa restaurantul branuselor
prosper residence este in spatele magazinului prosper, vis-a-vis de scoala

Salut,
Probabil ca eu ma pot considera norocos, pt. ca am reusit sa string, ce-i drept nu 5 ci 3 familii si am construit 3 vile in Tamasi Corbeanca. Evident ca au fost oarecare probleme cu constructorul, dar asta se intimpla cind intervine factorul uman. Oricum toate diferendele au fost depasite si in final prima vila este gata in proportie de 90% (mai avem curtea si mici detalii la interior) si stau deja in ea din 15 martie.
Toate astea au fost posibile cu prezenta mea pe santier zi de zi, cu berea si oarece gratare echipei de muncitori si cu putina bunavointa si intelegere de ambele parti. Oricum aceasta solutie vs "la cheie" dpmdv este mai buna din mai multe motive:

- poti sa-ti alegi proiectul nu sa-l iei la impuse
- iti poti alege constructorul
- iti poti alege materialele de constructii
- tu esti cel care ia deciziile cu privire la o solutie sau alta (in felul asta nu mai ai pe cine da vina :D )
- cu exceptia vremii potrivnice (ploi, ninsori etc.) poti impune ritmul de lucru

Desigur ca sint si altele, dar acum ma limitez la acestea. Daca aveti intrebari va stau la dispozitie... in limita timpului disponibil.

Pina atunci, TOATE MARI!

#188
terenonline

terenonline

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.09.2008

 turbo trabannt, on Dec 8 2006, 19:32, said:

nicanor daca vrei lista cu multe ansambluri rezidentiale du-te pe blocuri. com acolo cam posteaza toti developerii.

de curiozitate , satul german unde este?

stiu ca tiriac il face.
.
chitila!

#189
creationes

creationes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.10.2008
eu am un apartament de vanzare in complexul residential metropolis, din bucuresti care va fi finalizat luna viitoare.
daca va intereseaza, dati-mi un semn.

#190
steliadis

steliadis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 17.03.2008

 creationes, on Oct 3 2008, 00:11, said:

eu am un apartament de vanzare in complexul residential metropolis, din bucuresti care va fi finalizat luna viitoare.
daca va intereseaza, dati-mi un semn.

ATENTIE TVA5% inclusiv pentru avans - raspuns oficial MINISTERUL DE FINANTE
salutare, eu sunt din complexul rasarit de soare, presupun ca va preocupa discutiile legate de noua OUG privind TVA de 5% pentru constructii. Eu am facut o solicitare ofociala catre MEF in care am cerut sa ni se explice foarte clar cum se aplica aceasta ordonanta. Ideea este ca indiferent daca s-a achitat avans s-au nu, daca intrarea in proprietate se face dupa 15 decembrie se aplica un TVA de 5% - raspunsul celor de la MEF integral il aveti pe blogul meu http://steliadis.blogspot.com/

#191
taurash

taurash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 22.05.2008
Ce complexe rezidentiale sunt prin Sisesti, Bucurestii Noi sau Baneasa undeva in spatele bdlui Ion Ionescu de la Brad?

#192
cipridra

cipridra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.03.2010
Un site destul de bogat in informatii gasiti la complexul North Lane Residence.

Cu o singura cautare pe google rezolvati problema :)

Eu am gasit aici planuri ,suprafete, ce apartamente sunt sundute si care mai sunt libere, iar daca dorti si altceva sunati la telefonul de pe site si  va lamuresc cei de l avanzari.




 uiranejeb, on 5th January 2007, 15:32, said:

Are cineva oferte de pret pentru ansamblurile noi? Am vazut ca pe siteuri nu sunt in general preturi si raspund destul de greu cu oferte.
Multumesc.


#193
cipridra

cipridra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.03.2010
Buna,

Noi am cumparat de curant un apartament intr-un bloc nou in Baneasa Sisesti. Finisaje de calitate, oamnei amabili, locatie linistita....

Daca va intereseaza dati un search pe google cu numele ansamblului North Lane Residence si aveti acolo preturi si  planuri ale apartamentelor.

Bafta!

#194
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
mai spamezi mult cu balaria aia de ansamblu? ma mir ca nu ai fost banat inca

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate