Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

STILL RADIO

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#163
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006
statia de buc a still fm-ului sa auzit spre TANDAREI detalii pe FM-88-108 ~!! incredibil 11.2W pe propagare cat poate bate!

#164
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
gata , UPDATE PROGRAM , radio PLAY FM , lunea si VINEREA de la 22:00 - 23:00 cu tot cu suporti de RDS cu tot cu simulari ,
SUPORT luni , contine emisiunea dance party hitz , cu mine la prezentare , cu stiri numai la 30 min de cca 4 min lungime .
SOPORT VINERI , contine emisiunea "LAUTAR PLAY FM" cu muizca lautareasca , si cat de curand vom introduce si dedicatii si mesaje!

SUPORT RDS .. lunea afiseaza pe statia fm  care partajeaza si retransmite acest semnal

__PLAY_FM__LUNI __EMISIUNE__ CU DANCE __PARTY__HITZ__ONLY__CU__ZVARTOSH

iar la suportul de vineri pe RDS va afisa

__PLAY_FM __ VINERI __EMISIUNE__CU _LAUTARI__MUZICA__DE __PAHAR__PROGRAM__NOU__

PUTERE APARENTA MASURATA .. 11,223W

SUNET cu reglaj timp semnalului : NU
VOLUM : fara nici o modificare
COMPRESSOR :  omnia optimod 1100PC
DENSITATE EMISIE : NU
EMISIE OMNIDIRECTIONALA :DA

deci paremi-se ca detaliile sunt cat de cat bunicele pentru putere in caz de programul va rula concret , acesta nu va mai functiona in wikend , pentru ca avem probleme in retea , deoarece , persoanele mult prietenoase , au incercat pe cat posibil sa isi bata joc prin diferite metode , crezand ca noi cei de la still radio net sunetm oamenii "plastelina" care vedem pre cum calul si credem pe orisicare ceea ce zice si plecam capul , ori punem "botu " !
di-ego = primul specimen pe cale de diparitie! atat de tare a fost omul .. ca si-a aratat si fara sa zica ca este inferor definitiei de "EMISIUNE" sau RADIODIFUZOR
RADIOUL NU MAI ESTE momentan al meu .. este cumparat proportie mare de 80% de o asociatie , sponsorizare pentru cd cu muzica cu inregistrare si cu acte in regula pentru cd-uri, de la ALEX care nici acu nu a ajuns in romania la cat are de munca , iar daca citeste .. sa vina ca am de cumparat un host si 2 servere  !
deci , usor usor ZVARTOSHU va fii director si va avea 3 emisiuni care le va condduce  si care le va vorbii.. EXPLORAREA , RADIO DX , REZUMAT EDUCATIV / CUM VB CORECT , restul dedicam RETELEI , care nu va mai intra asa cu una cu doua , cu inregistrare .. asa cum va hotara cei care va recruta prin internet , persoanele numai cu STREAM de INTERENET , care vor sa participe cu emisiunile pe radio la noi!

peste aprox 1 luna STILL FM RADIO PROGRAM TERESTRU NU VA MAI FI AL MEU .. AM VANDUT cache la altii si acum sunt pe pasul in care eu sa nu mai am treba cu el decat la emisiuni!  SI MAI ALES PE NET o sa se ocupe cei care pregatesc serverul mare si FTP pentru userii retelei!

Edited by Zvartoshu, 02 October 2007 - 02:55.


#165
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
radio stil net romania din acest moment nu mai este al meu , il pot accesa , pot pune emisiuni in direct , pot vorbii , dar numai cu acordul d-lui Popovici  , noul proprietar al cd-ului cu hitmix , automix  , ro mix , jingle wisebudah etc !!

continuarea emisiunilor radio le puteti auzi numai pe Fm sub un alt nume SURPRIZA! si cu stream afarent , emisiea stll net romania nefiind afectata!
STREAM-uri active . 2 , unu AAC nemetalizat la 52k  pe sec la 44100 si unu de 32k pe sec AAC nemetalizat la 32000hz , acestea fiind spusele domnului care a luat acest pachet de emisiuni , cu tot cu spuorti de editare , creere a emisiunilor , proprii!
cat despre site .. depinde ce va pune el in site si ce va alege ..!
v-am pupat ... multumindu-va tot o data ca ati fost langa mine si m-ati ajutat cu cate ceva!

CD-UL  STILL RADIO NET = 75E CACHE
SUPORTI EDITII EMISIUNI = 20E
SUPORI DE PRODUCERE = 28E , plus inmanarea licentei emisiei video pentru net cat si pentru media player ! ca tot nu mai am avut ce face cu ea !

Edited by Zvartoshu, 03 October 2007 - 23:46.


#166
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
iata si inchiderea care a fost zisa pe terestru in seara asta la ora 21:00

STILL FM
O creatie  tanara mereu alturi de tine , sau , un radio pentru toti .
Acestea au fost sloganurile de baza ale acestui semnal radio timp de 3 ani jumatate . Prima sa emisie a fost realizata in 2004 de Zvartoshu , la ora 12:20 , in eter si pe Tonecast , cu primele retransmisii radiofonice din bulgaria. In prima zi still fm radio a avut si prima emisiune "explorerul de muzica" care deschidea noua portie de atmosfera incinsa in asa numita si "revolutie mzuicala" a acestui radio! Perioade intregi din an sau dovedit a fii importante , urmand pas cu pas si emisiunile noi introduse ale anului 2004 , numite "bazar muizcal , muizca anilor trecuti , still fm night". Dupa un an si jumatate , sa introdus si gila masiva de progame , avand emisiune de folclor , emisiune de tematica radiofonica , emisiune de editie speciala , stiri , analiza de stiri. Anul 2005 , mai precis in data de 21 august , stll fm radio ajungea sa fie auzit si pe un radio de internet , care la randul lui retranmis in afara romaniei , mai precis in germnaia cateva ore pe zi . Asadar o alta istorioara a acestei creeatii meru alaturi de tine vine cu 2006 ,  anul in care sa pus bazale principale ale acestui semnal , emitand si din statia noastra semanal catre internet la o calitate mai ridicata si semi compresata , o axa importanta cu sunteul compresat , constant , deoarece , cerea fiind foarte crescuta prin intermediul mailulii . Tot in 2006 am ajuns si la unele concluzii , ca sa restrangem grila de programe sa o facem fara retransmisii , adugand  semnalele din productia proprie si mutand  still fm radio sa le aiba sambata si duminica .Si iata cum 2007 un an foarte frumos pe calea radioului , cum de o data sa destramnat stilul radiofonic si de acu nu mai este al lui zvartoshu. A ramas o amintire , si un sunet pur romanesc , afirmandu-le STILL FM repreinta .. EXPLORAREA MUZICALA care este facuta cu atat hy de nimeni alul decat zvartoshu,  oriucm zvartoshu va mai aduce aminte publicului larg BUCURESTEAN si in fm si pe internet  acest semnal cand va mai fii nevoie !

cu foaret multa placere . MIHAI PETRE , cel mai fidel ascultator din 2004 pana in zilele de azi , repezentand cum il vede in reuzmat acest semnal din 2004 pana azi , semnal care a fost super ingrijit s imbunatatit! va multumesc!

#167
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
iata si inchiderea care a fost zisa pe terestru in seara asta la ora 21:00

STILL FM
O creatie  tanara mereu alturi de tine , sau , un radio pentru toti .
Acestea au fost sloganurile de baza ale acestui semnal radio timp de 3 ani jumatate . Prima sa emisie a fost realizata in 2004 de Zvartoshu , la ora 12:20 , in eter si pe Tonecast , cu primele retransmisii radiofonice din bulgaria. In prima zi still fm radio a avut si prima emisiune "explorerul de muzica" care deschidea noua portie de atmosfera incinsa in asa numita si "revolutie mzuicala" a acestui radio! Perioade intregi din an sau dovedit a fii importante , urmand pas cu pas si emisiunile noi introduse ale anului 2004 , numite "bazar muizcal , muizca anilor trecuti , still fm night". Dupa un an si jumatate , sa introdus si gila masiva de progame , avand emisiune de folclor , emisiune de tematica radiofonica , emisiune de editie speciala , stiri , analiza de stiri. Anul 2005 , mai precis in data de 21 august , stll fm radio ajungea sa fie auzit si pe un radio de internet , care la randul lui retranmis in afara romaniei , mai precis in germnaia cateva ore pe zi . Asadar o alta istorioara a acestei creeatii meru alaturi de tine vine cu 2006 ,  anul in care sa pus bazale principale ale acestui semnal , emitand si din statia noastra semanal catre internet la o calitate mai ridicata si semi compresata , o axa importanta cu sunteul compresat , constant , deoarece , cerea fiind foarte crescuta prin intermediul mailulii . Tot in 2006 am ajuns si la unele concluzii , ca sa restrangem grila de programe sa o facem fara retransmisii , adugand  semnalele din productia proprie si mutand  still fm radio sa le aiba sambata si duminica .Si iata cum 2007 un an foarte frumos pe calea radioului , cum de o data sa destramnat stilul radiofonic si de acu nu mai este al lui zvartoshu. A ramas o amintire , si un sunet pur romanesc , afirmandu-le STILL FM repreinta .. EXPLORAREA MUZICALA care este facuta cu atat "hy" de nimeni altul decat zvartoshu,  oriucum zvartoshu va mai aduce aminte publicului larg BUCURESTEAN si in fm si pe internet  acest semnal cand va mai fii nevoie !

cu foarte multa placere . MIHAI PETRE , cel mai fidel ascultator din 2004 pana in zilele de azi , repezentand cum il vede in reuzmat pe acest semnal din 2004 si pana azi , semnal care a fost super ingrijit si imbunatatit! va multumesc!

Edited by Zvartoshu, 05 October 2007 - 22:20.


#168
stillfm

stillfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 30.08.2007
M-a atentionat mailul ca ai scris tu aici , eu am intrat si  iti zic  ca tu  esti putin trist , si acu , nui nimic , e trecator , nu uita ca si eu am nevoie de ceva ce ai avut si tu nevoie, "vocea ta este unica , pe piratii bucuresteni , se observa cum prezinti ca ai o mini experienta fata de ei , dar cam ai plans sau ai tras de par cuvintele in seara asta , sincer nu mi-a placut inchidrea cum ai prezentat--o pe radio in fm , ai avut senzatie de plangacios si pe urma de copil de ala care le are pe toate si face glume proaste . Ori ai intonatia asa formata , ori esti fire palngacioasa , nu le am cu asa ceva , mie si lui nevasta-mea asa ni se parea !
Sper ca si pe mine ma va asculta cu stilul meu pe internet , un still cu muzica buna , si curand o sa fac sa fie si aleasa ! surprize surprize ! va multumesc
@Popovici

Edited by stillfm, 05 October 2007 - 22:29.


#169
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 stillfm, on Oct 5 2007, 23:29, said:

M-a atentionat mailul ca ai scris tu aici , eu am intrat si  iti zic  ca tu  esti putin trist , si acu , nui nimic , e trecator , nu uita ca si eu am nevoie de ceva ce ai avut si tu nevoie, "vocea ta este unica , pe piratii bucuresteni , se observa cum prezinti ca ai o mini experienta fata de ei , dar cam ai plans sau ai tras de par cuvintele in seara asta , sincer nu mi-a placut inchidrea cum ai prezentat--o pe radio in fm , ai avut senzatie de plangacios si pe urma de copil de ala care le are pe toate si face glume proaste . Ori ai intonatia asa formata , ori esti fire palngacioasa , nu le am cu asa ceva , mie si lui nevasta-mea asa ni se parea !
Sper ca si pe mine ma va asculta cu stilul meu pe internet , un still cu muzica buna , si curand o sa fac sa fie si aleasa ! surprize surprize ! va multumesc
@Popovici
etc.. nu sunt trist prima la mana , a doua la mana nu am exersat uneroi sa vb cum vrei tu! am mai zis si inca o sa mai zic!
omule nu mai este al meu , tzil faci cum vrei tu , ideea este ca sa nu facei greseli sa ma caute lumea care m-a cunoscut sa imi bata obrazul , pricepusi?
nu ti-a plauct inchiderea ca nu stii sa asculti speech gen RRACTUAL .. macar sa stii si tu ce e aia , la 26 de ani care ii ai !
o fii intonati si ce tot zici tu acolo!
multa bafta , ascultati-l ca e TONOMAT MUZICAL .. fara sto si caterinca!

#170
stillfm

stillfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 30.08.2007
nu imi place RRACTUALUL ALA ca e pentru bosorogi 100% nu pentru mine! vezi ma , uite , am depistat o reteta de radio de internet si care o voi aplica la mine , sa vedem daca merge.

oameni buni , am adus situl still radio net facut de mine , l-am pus formatul cel vechi facut de zvartoshu , numai ca l-am prelucrat!
http://stillfm.lx.ro/  de acesta vorbesc. va multumesc

Imi pare rau sa afirm , dar zvartoshu asta mai este nitel suparat , mai suspina , mai trimite mesaje la lume sa ii anunte ca nu mai e la still radio! sincer si pe mine ma cuprins ce la cuprins si pe el , stiind ca peste 3 ani si jumatate a fost la baza acestui radio!

Edited by stillfm, 08 October 2007 - 01:16.


#171
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006
ba stillfm tu cine mai esti ? .. esti de al ui zvartosu sau cine .. , ma bagati in ceata , unde e reteaua nationala a still fmului .. inebunesc ..  :crying:  .. pe bune .. e de plans .. zvartoshule , te-ai luptat 3 ani de zile cu acest radio , nu te uit , te-ai lupatat 6 luni pentru retea , ai emis in buc reteaua ,CEEA CE NICI UN PIRAT nu a avut ceea ce ai avut tu in FM si gandit pe ROMANIA.. cum se poate sa faci una ca asta .. urlu de oftica .. !! acu cui mai suna placarea .. ? .. unde mai e LEX , unde mai e BACAUL , uinde mai ai Suceava ... IMPOSIBIL ..  :crying:  :crybaby: , sicer inebunesc ce ai putut sa faci!

#172
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
am ascultat azi , se aude bine , numai ca ai bagat raia aia de mana in compresorul multibanda!

#173
stillfm

stillfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 30.08.2007
@zvartoshule , poti sa faci si un program cu ce spun eu ? dar nu numai pe net ci si pe terestu! eu te rog ..  ! astept un raspuns

#174
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 stillfm, on Oct 22 2007, 15:44, said:

@zvartoshule , poti sa faci si un program cu ce spun eu ? dar nu numai pe net ci si pe terestu! eu te rog ..  ! astept un raspuns
banu jos , inchiriat si faci ce vrei , te speli si pe cap in direct pe 89.9Mhz .. MARA sau Cristi care vreti .. !

Edited by Zvartoshu, 22 October 2007 - 14:46.


#175
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
am relansat PLAY FM pe serverul STILL RADIO NET .. ! de azi

STILL RADIO NET MOMENTAN ESTE DESFIINTAT PANA FAC ROST DE SERVERUL 2 DE RADIO

SLOTI ACTIVI 58 , SI PENTRU AL 2-lea au ramas 12

#176
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
urmatorul remember 15 dec 2007 SI 31DEC-1 IAN 2008 ! revelionul nu a fost simulat pe PLAY FM si urmeaza sa il simulam deoarece este mult mai diferit , iar ca programe si anul asta still fm il va face sa fie in direct de afara si de pe terasa!

Edited by Zvartoshu, 28 October 2007 - 04:11.


#177
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
BOGDAN MOTOS , VECHIUL DIRECTOR AL RADIO RANDOM [desfiintat de pe net in 2006-10-30] , RELANSEAZA STILL FM RADIO NET!

DATA DE ADAUGARE DONATIE PENTRU SERVER 6.11.2007 , DESCHIDERE CARE O CERE .. 19.11.2007
MUZICA , POPULARA , ROMANEASCA !
OVERS , TOATE CELE VECHI

Sursa de net .. STILL FM NETWORK , NS1 , CANAL 8000 , latime de banda 24k , sloti 20 / taxa 60lei lunar

suma estimata totala neta pentru realizare: 3957LEI

Edited by Zvartoshu, 02 November 2007 - 04:08.


#178
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
sfarsit de propunere pentru MOTOSH .. deoarece , nu ii convine sa ia calculator si sa nu poate sa il tina acasa la el!!
pelanga asta se adauga si nitel zgarcioaba , ca ma pus sa ii iau paketu de programe sa ii inmanez! el se face ca ploua si nu ii pasa

STILL RADIO NET = radioul NIMANUI .. o bataie de joc care se plimba de la om la om , curva de program radio :lol:

care vrea sa il emita pe NET, sa ma contacteze privat , il ajut , NISA de programe , numai ROMANEASCA  si POPULARA , ETNOGRAFICA .. !
multumesc! astept OFERTE ca daca nu il ia nimeni il fac ca pe radio random .. program in artaj de 1 ora sau 2.

Edited by Zvartoshu, 06 November 2007 - 22:59.


#179
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
in perioada 6-31 decembrie suportul STILLRADIO NET ROMANIA  va fii activ pentru perioada nimeni altuia decat MARATONUL DE IARNA .
PREGATIM :
1. acces la arhiva emisiunilor , reauzirea editiilor mai noi si mai vechi ale emisiunilor care au rulat pe radio,
2. realizarea de puncte terestre pentru amplificare semnal DF pentru microfoane portabile ,
3. amenanjarea punctelor de lucru in perioada sarabatorilor ,
3. amenanjarea terasei ,
6. adaugarea unui pom de 1.5metrii ,
7. pregatirea si a locului unde vor trece si colindatorii care se vor auzii in direct ,
8.  pregatirea vechiului sponosor DJ M spania pentru a sustine aceasta activitate ca si in anii trecuti

optional .. pe langa asta imi trebui sa adaug simularile de pe teritoriul de acoperire a microfoanelor terestre , cat si a analizei amanuntite a perimetrului acoperit deoarce in anii trecuti au fost cateva probleme raportate.
se estimeaza de pe acum un al 3-lea pc care va tine rol de receptie sunet , centrala audio sau redirijare pentru net si terestru [optional] cat si pe amplificare audio ca in anii anteriori!

esimam realizarea pana pe data de 12/12/2007 . iar daca sunetul realizat de microfoane nu mai este ok , repunem in imprumut sistemele de microfoane de mare putere cu acoperiri de pana la 500m in zona de obstacole .
ne mai trebuie si un realizator de reportaje de la fatza locului pentru stiri .

suportul de iarna al PLAY RADIO NET ROMANIA nu este activ deoarece nu am supotrul overs realizat cat si jingele necesare cat si introurile necesare . momentan acest radio este nou intrat si nu a fost dezvoltat corespuzator pe parte audio overs!

#180
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
in mare parte emisiunile de "MARATON MUZICAL" au fost simulate .. urmeaza simularea transmisiilor de la fatza locului! si de pe terase , deoarece in anii trecuti au fost probeeme cu microfoanele

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate